Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

churchill128

Potrzeba włączenia kilkukrotnie monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem. Włączam komputer,(jak i ekran) wszystko fajnie pierwsze okna bios itp się pokazują. Nagle ekran gaśnie (jak w stan uśpienia), żeby znowu wyświetlał pulpit trzeba go kilkuktotnie włączać (około 5 razy) jest to dość uciążliwe. Problem wystąpił około miesiąc po wymianie płyty głównej.

 

-Monitor; Belinea101711

-Procesor; Phenom II x4 965 BE 3,4 GHz

-Chłodzenie CPU; SilentiumPC Fera Pro HE1224

-Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W 80Plus

-Płyta główna; Asus M5A97 R2.0 AM3+

-GPU; Palit GeForce GTX 760 JETSTREAM 2GB

 

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zasilacz pada.

 

 

Zgadza sie, podobne objawy mialem w poprzednim monitorze, startowal za 3-4 razem, przelutowanie kondensatorow w zasilaczu rozwiazalo problem i monitor żona uzywa do dzis.

Koszt naprawy 10 zl jak zrobisz sam, w serwisie nieoplacalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, podobne objawy mialem w poprzednim monitorze, startowal za 3-4 razem, przelutowanie kondensatorow w zasilaczu rozwiazalo problem i monitor żona uzywa do dzis.

Koszt naprawy 10 zl jak zrobisz sam, w serwisie nieoplacalne...

 

W serwisie 100zl pęknie jak nic:)

 

Warto wymienić wszystkie w zasilaczu, nie tylko te z widocznymi uszkodzeniami/napuchnięciami. W serwisie wymienią pewnie tylko uszkodzone, bo taniej i szybciej:D

 

Rozebrać ekran, spisać wszystkie kondensatory, złożyć ekran, zamówić zestaw nowych, odebrać paczkę, rozebrać ekran, wymienic / wlutować nowe, złożyć ekran:) Upierdliwe bo 2 razy trzeba rozbierać badziewie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia, zasilacz stary nie jest więc jest to dziwna sprawa. Dzisiaj zrobiłem test. Szybko włączałem i wyłączałem (nawet monitor nie zdążył nic wyświetlić) z 6-7 razy i ani razu nie zgasł. Więc to raczej nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba żartujesz? Masz nowy zasilacz?

 

Mój link

 

to jest monitor sprzed 13lat. I tyle samo lat ma w nim zasilacz. Wiesz że piszemy o zasilaczu monitora nie komputera?

 

Nie sądzę żebyś wymieniał zasilacz w tym monitorze na nowy, bo kosztowałoby 3 razy tyle co ten monitor jak nie lepiej.

 

kondensatory do wymiany, to prawie pewniak.

 

Ewentualnie zmień monitor. Zasilacze są wbudowane to w monitory to z zmienisz ekran i zasilacz na raz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dla jasnosci, kondensatory utrzymuja napiecie nawet przez kilkadziesiat sekund, szybkie wylaczanie/wlaczanie to zaden test.

Odlacz monitor od pradu, nacisnij przycisk Power zeby rozladowac ladunek, zostaw go na 5 minut. Wlacz, jak nie wystartuje to zasilacz.

 

Tak czy inaczej, zrob sobie przysluge i wymien monitor, szkoda czasu, chyba, ze chcesz go naprawic dla sportu i przy okazji sie czegos nauczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wymienić monitor. Specyfikacja tego Belinea101711 jest podobna albo gorsza od mojego monitora CRT sprzed 15 lat. Masz gtx 760 to bez problemu uciągnie full hd i komfortowe 24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah, dzięki chłopaki. Niestety głupio ale pomyślałem o zasilaczu komputera, a nie monitora. W najbliższym czasie załatwię nowy. Jak coś to dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najtrudniejsze to jest otwarcie monitora bez wylamania zatrzaskow.

 

Jak nigdy nie lutowales to skocz z ta plyta wyciagnieta do eletronika na miescie kupic konsensatory do niej... zagadaj czy by Ci sprzedawca tego po godzinach w domu nie zrobil. Moze to byc przyslowiowa flaszka + kondensatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od miasta. w moim jedynie allegro miało kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się naprawić ten monitor tylko samemu, a w każdym innym przypadku lepiej zrobi jak kupi nowy monitor bo to już starocie. Wolny, słaba rozdzielczość, mały, wejście tylko analogowe - nadaje się tylko do przeglądarki chyba. Widzę że autor ma gpu pod gry więc przyda mu się nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, idąc za radami. Monitor nowy, więc stary rozebrałem. Faktycznie 4 kondensatory napuchnięte. Więc na dniach przylutuję i zobaczę czy coś pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień wszystkie, nie tylko te spuchnięte. To też jest dobra rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...