Forum PCLab.pl: Android Box - dynamiczna jasnosc - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Android Box - dynamiczna jasnosc T95N - M8S Pro Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Eddek 

• Naczelny Maruda Kraju
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Kwiecień 2017 - 14:30

Powitać.

Jakiś czas temu kupiłem sobie takiego Android-Box'a - Model T95N Mini M8Spro. Początkowo był podłączony w sypialni, gdzie TV ma włączony czujnik eco, żeby się przyciemniał maksymalnie i nie walił w środku nocy po oczach. Ostatnio przytargałem go do salonu gdzie ujawnił się problem dynamicznego podświetlenia. Gdy wyświetlany jest jasny obraz, to jest on rozjaśniany, gdy wyświetlany jest ciemny obraz, to jest on przyciemniany. Jest to wkurzające, jak w pogodny dzień oglądam coś, co dzieje się w nocy, to ekran jest w sumie czarny. Regulacja jest globalna, działa i w galerii przy przeglądaniu zdjęć, przy odpalonym YT, iPla czy KODI - wszedzie. Szukałem w opcjach, nigdzie nie ma ustawienia związanego z jasnością, da się klawiaturką z touchpadem rozwinąć aplet powiadomień (to dalej Android, nawet jak na TV) i tam jest suwak od jasności, ale nawet jak go wyciągne do maks, to pierwszy ciemny obraz (nawet wyjście do głównego ekranu) spowoduje przyciemnienie obrazu.

Czy ktoś bawił się tymi zabawkami i ma na to jakiś patent? Ja nie mam pomysłów.

#2 Użytkownik jest niedostępny   YogiCK 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Kwiecień 2017 - 16:53

Pewny jesteś że to wina Box'a, a nie telewizora? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz z czymś takim spotykam się na tego typu urządzeniu, a parę modeli przewinęło mi się przez ręce.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Eddek 

• Naczelny Maruda Kraju
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Kwiecień 2017 - 21:34

Tak, mam swój TV od prawie 6 lat i wiem gdzie ma opcje :) Na początku też myślałem, że to wina TV, ale wyłaczyłem wszystkie opcje związane z eco i dynamicznym kontrastem dla pewności. No i jest kwestia, że jak rozwijam menu powiadomień, to suwak nie zawsze jest na maksie. Box jest na andku 6.0 i to jest dokładnie ten: http://allegro.pl/t9...Tk5Zjg3ODZiODc=

Strona 1 z 1