Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eddek

Android Box - dynamiczna jasnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

 

Jakiś czas temu kupiłem sobie takiego Android-Box'a - Model T95N Mini M8Spro. Początkowo był podłączony w sypialni, gdzie TV ma włączony czujnik eco, żeby się przyciemniał maksymalnie i nie walił w środku nocy po oczach. Ostatnio przytargałem go do salonu gdzie ujawnił się problem dynamicznego podświetlenia. Gdy wyświetlany jest jasny obraz, to jest on rozjaśniany, gdy wyświetlany jest ciemny obraz, to jest on przyciemniany. Jest to wkurzające, jak w pogodny dzień oglądam coś, co dzieje się w nocy, to ekran jest w sumie czarny. Regulacja jest globalna, działa i w galerii przy przeglądaniu zdjęć, przy odpalonym YT, iPla czy KODI - wszedzie. Szukałem w opcjach, nigdzie nie ma ustawienia związanego z jasnością, da się klawiaturką z touchpadem rozwinąć aplet powiadomień (to dalej Android, nawet jak na TV) i tam jest suwak od jasności, ale nawet jak go wyciągne do maks, to pierwszy ciemny obraz (nawet wyjście do głównego ekranu) spowoduje przyciemnienie obrazu.

 

Czy ktoś bawił się tymi zabawkami i ma na to jakiś patent? Ja nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że to wina Box'a, a nie telewizora? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz z czymś takim spotykam się na tego typu urządzeniu, a parę modeli przewinęło mi się przez ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam swój TV od prawie 6 lat i wiem gdzie ma opcje :) Na początku też myślałem, że to wina TV, ale wyłaczyłem wszystkie opcje związane z eco i dynamicznym kontrastem dla pewności. No i jest kwestia, że jak rozwijam menu powiadomień, to suwak nie zawsze jest na maksie. Box jest na andku 6.0 i to jest dokładnie ten: http://allegro.pl/t95n-smart-tv-2gb-8-gb-android-6-0-bt4-klawiatura-i6615963262.html?snapshot=MjAxNy0wMy0xOVQxMDoxMTo1Mi42NTRaO2J1eWVyOzY2ZWM0ODQ4NGY2ZDk4Y2IwYjM4ZjNkZjRmZWE4YjhhYWEyZWY4NWUxNjc3OTUyZDg5ZTI4ZTk5Zjg3ODZiODc%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...