Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrldz91

Problemy z Iridium Pro 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu nic nie chcę udowadniać. Patrz mój pierwszy post dzisiaj #41. Reszta mich postów to tylko odpowiedzi na posty innych użytkowników forum. Nie zawsze związane do końca z tematem pierwszego posta. Na resztę już nie odpisuje bo po prostu nie ma sensu drążyć tematu. Wszystko co chciałem napisać jest w pierwszym poście i trochę rozwinięte w następnych. Nie mam nic więcej do dodania na temat tej marki i tych dysków. Każdy wyciągnie sobie wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat SSD goodram dobrze się sprzedają na wschodnich rynkach np. Ukraina. Wilk Elektronik nie ma szans na zachodzie ale na wschodzie może już swoje ugrać.

Osobiście sądzę że Wilk Elektronik tylko zamawia OEM'ową już gotową płytkę z już wlutowanymi NAND i kontrolerem z fabryk Phisona. Na miejscu pewnie tylko dają opakowanie i testują.

Z pendrivami i kartami SD jest podobnie. Gotowiec płynie/leci/jedzie od Toshiby a na miejscu się go tylko pakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Na marginesie, na Ukrainie jest świetna firma produkująca akumulatory samochodowe. Dlaczego więc w Polsce króluje amerykańska Centra i Bosch, które są ogólnie przeciętne (czytaj wystarczająco dobre dla Kowalskiego)? Jakość to nie wszystko.

 

(...)

 

Ja tam wiem o tych akumulatorach i one nie tyle są dobre bo dobrze zaprojektowane/wykonane co po prostu mają więcej ołowiu i siłą rzeczy większą trwałość. Nie spełniają niestety norm EU i dlatego u nas oficjalnie ich nie kupisz (bo ołów jest zły dla EU). Cena ołowiu ma symboliczny wpływ na końcową cenę akumulatora i to nie producenci postanowili zmniejszyć jego ilość tylko zostało to narzucone.

 

Akurat SSD goodram dobrze się sprzedają na wschodnich rynkach np. Ukraina. Wilk Elektronik nie ma szans na zachodzie ale na wschodzie może już swoje ugrać.

Osobiście sądzę że Wilk Elektronik tylko zamawia OEM'ową już gotową płytkę z już wlutowanymi NAND i kontrolerem z fabryk Phisona. Na miejscu pewnie tylko dają opakowanie i testują.

Z pendrivami i kartami SD jest podobnie. Gotowiec płynie/leci/jedzie od Toshiby a na miejscu się go tylko pakuje.

 

W świecie elektroniki (taniej w wielkiej skali) najtaniej zawsze jest zamówić podzespoły a lutowanie załatwić we własnym zakresie. Podejrzewam, że co mogą lutują w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świecie elektroniki (taniej w wielkiej skali) najtaniej zawsze jest zamówić podzespoły a lutowanie załatwić we własnym zakresie. Podejrzewam, że co mogą lutują w Polsce.

 

Dokładnie, części są ściągane od OEM'ów natomiast składają to w całość już w Polsce, były nawet materiały o zakładzie Wilk Elektronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki miałoby to sens skoro Phison może ci dać gotowca z już wlutowanym kontrolerem i kościami Toshiby?

Na Anandtech wyczytałem że tak właśnie Phison działa dając tzw. Turn key innym OEM'owcom.

 

Ich strona również to potwierdza.

http://www.phison.com/English/ProductViewMMV.asp

Turn Key Solution

Phison has partnered up with some local top tier OEMs who are fully capable to

serve for different sized customers looking specifically at buying finished products.

 

All in all, Phison seeks not only for a win-win business model but more importantly, a long-term relationship with partners.

 

Niechce mi się jakoś wierzyć że taniej jest lutować w naszym kraju niż dostać już gotowca z dużej azjatyckiej fabryki ,która klepie takie płytki w hurtowych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Iridiumy mają gotowe i tylko obudowę nakładają, ale w ogólnym rozrachunku "swoje produkty" lutują na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Iridiumy mają gotowe i tylko obudowę nakładają, ale w ogólnym rozrachunku "swoje produkty" lutują na miejscu.

Może jedynie RAM'y sobie lutują ale reszta pewnie jest gotowa i tylko wymaga wypalenia logo laserem i do pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sami robią i jaką część z tego, a co nie to ciężko stwierdzić. Ale już kilka lat temu pokazywali, że coś mogą zdziałać

Osobiście nie wierze, że mają taką kontrolę jakości jak na filmiku i to wszystko sami robią. Nie zarobili by na waciki przy tych cenach i konkurencji:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł trochę na boczny tor... Hmm... może ja jestem strasznie upierdliwy, ale wkurza , że gdy instaluję coś na dysku i jednocześnie wchodzę w jakiegoś większego pdfa, dajmy na to 300mb to zawiesza mi się laptop, czasami na kilkanascie sekund, czasami na dłużej. Dowcip polega na tym, ze używając HDD nigdy nie spotkały mnie takie sytuacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

Kiedyś to pisałem, potem odpuściłem.

Jak firma specjalizuje się w ssd i robi to od lat to miewa wpadki, ale nie tak często.

 

Jak ktoś kupuje jednak egzotyczne konstrukcje i raczej nie produkowane w ogromny seriach, składane też u kogoś na zamówienie to firmware może być niedorobiony.

 

Mając do wyboru za podobną kasę nie wiem Cruciala, Plextora czy Samsunga to Goodrama przy całym szacunku i sympatii do polskiej marki bym nie kupił i tyle.

 

Jednak na forum do nie wiem roku jest tylko kup goodrama i kup goodrama.

Potem powstają niestety takie tematy jak ten.

Wybacz, ale sam posiadam cruciale w tym mx100 i mx200

i ten sam problem występuje u mnie w mx200 - dysk kupiłem rok temu i liczyłem że nowy FW pozbawi problemu

FW wydali ale freezy występują nadal.

Czekałem na kolejny lecz chyba nie doczekam się a gwarancja leci

A ostatnio zakupiłem tego goodrama i działał bez zająknięć

 

Pewnie jakaś usterka dotyczyć będzie raz na ileś sztuk każdego producenta - co się zdarza nawet najlepszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dyski SSD nie powinny mieć freezów, przynajmniej w teorii.

Uważacie, że to normalne że gdy instaluję coś na dysku i jednocześnie wchodzę w jakiegoś większego pdfa, to może zawiesić mi się laptop na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - takie zachowanie sprzętu jest niedopuszczalne.

 

Problemem jest to, że dochodzenie swoich praw w takich przypadkach może być trudne - serwis może stwierdzić, że urządzenie przeszło diagnostykę i wszystko jest ok, albo zwalić na pozostałe komponenty w systemie (w skrajnych przypadkach powołać się na śmieszne "listy kompatybilności" na których nic prawie nie ma). Sprzedawca pośredniczący w gwarancji też może się czymś takim zasłaniać.

 

Dlatego w takich wypadkach najlepiej jak tylko można korzystać ze zwrotu 14 dniowego. Wadliwa sztuka? Oddajesz i nie tłumaczysz się.

 

Sam mam dwa dyski, oba na kontrolerze SM2246 (transcend 370s, mushkin reactor), które potafią pod pewnym specyficznym obciążeniem zawiesić się na amen i wyparować z systemu. Beat that!

Sprawdzałem każdy możliwy element na łańcuszku łączącym oprogramowanie i dysk, i z diagnostyki wyszło, że to dyski są winne. Powód wygląda na trywialny - bug w bazowym firmware od SM został załatany, ale producenci dysków nie udostępnili aktualizacji do swoich firmware'ów bazowanych na nim. No tylko "won't fix" na błędzie zgłoszonym przez jednocyfrową ilość klientów jest tańszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dyski SSD nie powinny mieć freezów, przynajmniej w teorii.

Uważacie, że to normalne że gdy instaluję coś na dysku i jednocześnie wchodzę w jakiegoś większego pdfa, to może zawiesić mi się laptop na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund ?

Nie miałem nigdy tak z SSD, jedynie z HDD.

Tak być nie powinno.

Używam win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam win7. W piątek będąc w salonie x-kom wymienili mi na nowe iriidium. w sumie z nienacka już się tak nie zawiesza (aż tak bardzo) ale dzisiaj podczas instalacji ms office mnie po prostu szlag trafił. sprawdzałem na instalacji gimpa itp. wygląda bardzo podobnie - oprócz instalacji nie mogę nic innego zrobić.

 

Dołożę parę groszy i kupię 850evo albo pro, byle mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

na dzień dzisiejszy najbardziej pewnymi dyskami są samsung pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy najbardziej pewnymi dyskami są samsung pro.

 

Nawet 850Evo są pewne. Niektórzy już prawie 3 lata czekają żeby te dyski zaczęły przejawiać problemy i nic... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mogę potwierdzić problem i potwierdzić to że jest to wina dysku.

Mam ponad 15 takich dysków i na jednym był problem. Zwis taki że myszka tylko działa i to potrafiło się dziać przy dodawaniu zdjęcia o objętości 300kb do sklepu internetowego. Podobnie było z zapisaniem takiego zdjęcia.

Zwis jest przeważnie 2-15 sek. System nie ma znaczenia. Jak wcześniej włączycie sobie menadżer zadań to zobaczycie że czas dostępu do dysku leci w tysiące ms.

Sklonowalem ten system na innego goodrama i problem zniknął.

 

Teraz pytanie czy to jest problem firmware czy sprzętowy.

 

Niemcom nie ma co się dziwić że biorą Samsunga zamiast goodrama jak różnica w cenie to paczka fajek a taki Niemiec jednak trochę się boi że w przypadku seriwsu w Polskiej firmy zostanie na lodzie.

 

Dlatego też Goodrama nie ma szans się wybić na rynkach zachodnich bo jest za drogi dla nich. U nas różnica to około 50zl... U nich to paczka fajek (około 12 euro) Niemiec rodowity te 10-12 euro na godzinę ma bez pierdnięcia.

Jakby u nas różnica w cenie między goodrama a 850 evo wynosiła 10-15zl to by nikt goodrama nie wybrał.

 

Taki Niemiec też liczy każde euro tylko ma inne priorytety. To jest kraj gdzie mieszkańcy nie mają takich problemów. My liczymy każdy grosz żeby komputer zmieścić w założonej cenie a on liczy że jak zaoszczędzi 50 euro to sobie skoczy do restauracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że na C40, C50 problemów nie ma, a też jest Phision, MLC od Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo C50/C100 miały phisona S8. A C40 phisona S9. Nowsze serie są na 4 rdzeniowym S10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pisałem to w kontekście softu. To pewnie on jest powodem tego, a soft, można poprawić. Sam pisałem do GR, bo mój C50 znikał z systemu. Dostałem FW, działa od paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

właśnie przekopiowałem wszystkie partycje i dane, za pomocą partimage, z mx200 250GB na mx100 256GB

wszystko szybciej się uruchamia pomimo że nie jest to czysta instalacja

dysk idzie na gwarancję :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem na Samsunga 850 Evo. Tym razem nie ma żadnych problemów z dyskiem. Niestety, nie mogłem sobie pozwolić na zabawę w korespondencje z supportem goodram, gdyż mogłoby to trwać tygodniami. Nie chcę nikogo zrazić do tej firmy - być może ja i nieliczne osoby miały wadliwe sztuki.

Kupując tego typu sprzęt, warto mieć na uwadze możliwości zwrotu i wymiany towaru - to kluczowa kwestia. U mnie wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...