Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrldz91

Problemy z Iridium Pro 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

Zwracam się do Was z prośbą o opinię. Trzy tygodnie temu musiałem kupić nowy dysk twardy, gdyż po ponad trzech latach stary Seagate odmówił posłuszeństwa. Wybór padł na GOODRAM Iridium Pro 240GB.

Od samego początku użytkowania dysku pojawiały się problemy - raz dziennie praca laptopa zawieszała się na przynajmniej minutę - dioda sygnalizująca pracę dysku świeciła się nieustannie, jakbym pracował nad wypakowywaniem większego pliku.

Teraz sytuacja ta powtarza się niemal codziennie, a wczoraj aż trzy razy musiałem resetować laptopa.

Próbowałem wgrać sterowniki do Chipsetu ze strony Lenovo (mam B590) i w niczym to nie pomogło.

Pojawia się teraz pytanie, czy powinienem jak najszybciej udać się do salonu, gdzie go kupiłem, czy też faktycznie coś nie tak jest z moimi sterownikami etc.

Dla jasności dodam jeszcze to, że na starym dysku HDD takie sytuacje nie miały prawie w ogóle miejsca...

 

Poniżej przedstawiam screeny z kilku programów:

 

179cc6b0ce596d86gen.jpg

fc258cedabc3b211gen.jpg

32eca83bde7cb21agen.jpg

0f93e6af3fab7cfagen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iridium... ten dobry i tani dysk? :E

 

No cóż, przypadłość związana z tym że dysk przestaje na chwilę gadać z systemem nie jest obca, ale widać nie występuje u wszystkich (większości?) użytkowników.

 

Temat -> KLIK

 

Zamiast obejść naokoło producent powinien wypuścić firmware to łatający, no ale ten tego... dysk miał być tani :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem wskazane czynności, które otrzymał jeden z użytkowników od pracownika GOODRAM, zobaczymy czy będą jakieś efekty. Oby były! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iridium pro jest strasznie wrażliwy na stany energoosczędne w procesorze oraz sterownik.

 

 

jeśli nie pomoże to przeczytaj i zastosuj rady z tych tematów :

http://www.win-raid.com/t29f25-Recommended-AHCI-RAID-and-NVMe-Drivers.html

http://www.win-raid.com/t25f23-Which-are-the-quot-best-quot-Intel-AHCI-RAID-drivers.html

http://www.win-raid.com/t26f29-How-to-boost-the-AHCI-performance-of-Intel-Chipset-systems.html

 

ja korzystam ze sterownika 13.2.8.1002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło, więc skorzystam.

Akurat zawiesił mi się laptop po godzinnej pracy z dokumentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Goodrama, opisz problem - do C50 dostałem FW bo dysk znikał na jednej płycie pod 1150, a od wgrania nowego FW dysk pracuje bez problemów, na wszystkich płytach u mnie, pod 1150 i 1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz...w Twojej sytuacji chyba niczego to nie zmienia, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę. Chociaż dzisiaj po wspomnianych przygodach poszło mi już trochę nerwów...

 

Dzięki za pomoc i sugestie :)

 

 

Edit 23.04.17 (14.15) Czekając na odpowiedź ze strony goodram, spojrzałem w szczegóły sterownika dysku i jedna rzecz mnie zainteresowała. Mianowicie to, że są trzy pliki, dwa podpisane cyfrowo od microsoftu, jeden niepodpisany od intela, być może to ja nadpisałem/powieliłem stery i stąd ten bałagan ?

 

501281bd289b58e6gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od GOODRAM - polecono mi ustawić w planie zasilania wysoką wydajność, gdyż jak napisali "w większości przypadków rozwiązuje to problem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te Iridium Pro to padaka. Z tego co kojarze są na kontrolerze Phison PS3110, na tych samych, co HyperX Savage, który z kolei też nie grzeszy wydajnością. Sporo ludzi narzeka na kingstone jak i na iridium. Wniosek, unikać kontrolerów Phison.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie rozwiązanie do laptopa :thumbup:

Polecam i pozdrawiam - Zbigniew :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ciekawi mnie to, dlaczego po zaimplementowaniu tego planu zapis 4K Q32 spadł o jakieś 30%. Zmieniam na Zrównoważony i wraca z jakichś 200 na 300mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te Iridium Pro to padaka. Z tego co kojarze są na kontrolerze Phison PS3110, na tych samych, co HyperX Savage, który z kolei też nie grzeszy wydajnością. Sporo ludzi narzeka na kingstone jak i na iridium. Wniosek, unikać kontrolerów Phison.

 

Co ty gadasz, akurat to dobry kontroler. Coś innego skopali. I jakie problemy z wydajnością? Jak działa to działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie freezy i zacięcia byłoby ok. Zobaczymy, może w końcu odkryję co tam jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz drugiego kompa, żeby go podpiąć i sprawdzić ? równie dobrze może się okazać, że wina nie leży po stronie dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też Iridium Pro i mi wszystko śmiga tak, że ho ho ho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko te stery, które zaciągnął WIN10. Wszystkie 3 sterowniki podpisane cyfrowo.

 

Firmware dysku mam taki SAFM22.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyczyn technicznych zostaję nadal przy win7 (mam 4gb ramu), też mam te trzy sterowniki, może problem jest w tym, że intelowski nie jest podpisany cyfrowo ?

 

 

PS. Z ciekawości włączyłem teraz także plan oszczędzania energii i ku mojemu zaskoczeniu wyniki w crystaldiskmarku są o jakieś 10% lepsze od zrównoważonego planu... Powoli nabieram przekonania, że faktycznie coś może być nie tak z moim laptopem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te Iridium Pro to padaka. Z tego co kojarze są na kontrolerze Phison PS3110, na tych samych, co HyperX Savage, który z kolei też nie grzeszy wydajnością. Sporo ludzi narzeka na kingstone jak i na iridium. Wniosek, unikać kontrolerów Phison.

Mam go w C50 - problemów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to pisałem, potem odpuściłem.

Jak firma specjalizuje się w ssd i robi to od lat to miewa wpadki, ale nie tak często.

 

Jak ktoś kupuje jednak egzotyczne konstrukcje i raczej nie produkowane w ogromny seriach, składane też u kogoś na zamówienie to firmware może być niedorobiony.

 

Mając do wyboru za podobną kasę nie wiem Cruciala, Plextora czy Samsunga to Goodrama przy całym szacunku i sympatii do polskiej marki bym nie kupił i tyle.

 

Jednak na forum do nie wiem roku jest tylko kup goodrama i kup goodrama.

Potem powstają niestety takie tematy jak ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...