Forum PCLab.pl: Pytanie o router - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pytanie o router coś jest nie tak

#1 Użytkownik jest niedostępny   markus12 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Kwiecień 2017 - 19:55

Witam wszystkich

Może zacznę od początku moich problemów z routerem.
Mam internet światłowodowy 60 mb (wcześniej miałem tylko 20mb ale sobie podwyższyłem) zakonczony modemem Dasan H640GW który ma wifi w standardzie. Na początku po przyłączeniu sie do lokalnego dostawcy wszystko ładnie działało ale od kilku miesięcy były problemy z prędkością internetu przez wifi tzn. internet rozłączał się wolno chodził. poszedłem do dostwacy powiedziałem o co chodzi powiedział że sprawdzą i dadzą znać. zadzwonili że coś poprawili i teraz ma działać i rzeczywiście działał ale tylko przez tydzień później to samo. znów poszedłem powiedzieli ze sprawdzą. sprawdzili i u nich jest wszystko ok mówią że to coś u mnie zasugerowali ze wifi w tym dasanie może nie działać tak jak trzeba i kazali mi sobie zakupić dodatkowy router. kupiłem tp link wr841n coś poprawiło sie ale nie wiele dodatkowo router miał problemy z połączeniem się z kartą wifi w laptopie. zakupiłem osobna dodatkową kartę wifi tp linka wtykaną na usb ale to nie pomogło to samo. teraz chciałem sprawdzić na kablu jak net działa ale odziwo po podłączeniu kabla z routera nic sie nie dzieje jakby karta lan w laptopie nie widziała ze kabel podłączony próbowałem na innym kablu to samo także nawet nie sprawdzę neta na kablu wcześniej nie miałem tego problemu.
Ale po tym wszystkim poszedłem znowu do dostawcy powiedzieć ze dodatkowy router niewiele pomógł. stwierdzili ze nic wiecej nie mogą zrobić dodatkowo powiedzieli ze oni stosują router netis wf2870 wiec moze ten tplink jest słaby kiepski może kupno tego netisa rozwiąze problem.

Podsumowując czy wymiana routera tp link wr841n na router netis wf2870 rozwiąze problem wolnego neta przez wifi
Laptop hp 2000 2d-14sw
windows 10

Ten post był edytowany przez markus12 dnia: 21 Kwiecień 2017 - 19:57

#2 Użytkownik jest niedostępny   kemotix 

• You Got No Proof - A Dealer in Style
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Kwiecień 2017 - 15:04

1. Sprawdź po kablu jak działa internet. Wykluczysz wtedy problemu u dostawcy.
2. Gdzie mieszkasz? Domek jednorodzinny czy blok? Jeżeli blok zainstaluj darmową wersję inSSIDera i pokaż ile sieci bezprzewodowych masz w swojej okolicy.
3. Poczytaj abecadło zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowej - https://tplink-forum...lub-mieszkaniu/ Szczególnie jeżeli router nie jest po środku domu / mieszkania.
4. Przetestuj stabilność połączenia przy pomocy komórki / tabletu / innego laptopa.

Strona 1 z 1