Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

[Recenzja] Klawiatury Motospeed CK104 i E - 3LUE K751

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpg

Witajcie,

 

Po tygodniu testów klawiatur mechanicznych Motospeed CK104 z przełącznikami RED i klawiatury E - 3LUE K751 z przełącznikami niebieskimi postanowiłem powiedzieć kilka słów o tych klawiaturach.

Link do mojej recenzji na youtube:

Motospeed CK104 i E - 3LUE K751 RGB

 

W opisie umieściłem linki do produktów. Jeżeli znajdę jakieś kody rabatowe, umieszczę je w opisie pod filmem.

Obie klawiatury posiadają pełne podświetlenie RGB, z możliwością wybrania chociażby jednej z opcji podświetlenia (a jest ich wiele).

Klawiatura Motospeed CK104 przychodzi do nas w czarnym opakowaniu (tak wygląda moje opakowanie potraktowane przez przesyłkę kurierem DPD)

image.jpg

 

W opakowaniu oprócz klawiatury znajdziemy również instrukcję obsługi (nawet w języku PL, tłumaczona prawdopodobnie jakimś translatorem) i szczypce do wyciągania klawiszy. Klawiatura od góry wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

image.jpg

image.jpg

 

Natomiast E - 3LUE K751 zapakowana jest w bardzo kolorowe opakowanie

6_0.jpg

 

W opakowaniu oprócz klawiatury znajdziemy instrukcję obsługi w języku angielskim, i podpórkę pod nadgarstek. Klawiatura od góry wykonana jest ze szczotkowanego aluminium.

image.jpg

 

 

CK104 dostępna jest z przełącznikami firmy OUTEMU w kolorze niebieskim i czerwonym. Moja to przełączniki czerwone. Same klawisze pracują dosyć cicho, posiadają bardzo przyjemny klik. Niebieskie przełączniki są zdecydowanie głośniejsze.

11_1.jpg

 

E - 3LUE K751 może być wyposażona w niebieskie lub czarne przełączniki firmy XINDA. Moja posiada niebieskie, i muszę przyznać, że są głośne. Mają bardzo przyjemny klik gdy piszemy, natomiast pod względem "klikania", są zbyt głośne jak dla mnie. Z drugiej strony, taka jest specyfika niebieskich przełączników.

image.jpg

 

Dodatkowo E - 3LUE K751 posiada podpórkę pod nadgarstek, z napisem "MAZER", czy coś on Wam przypomina?

image.jpg

 

CK104 od spodu jest w pełni czarna, bez żadnych niepotrzebnych elementów. Mówiąc o elementach, brakuje niestety gumek antypoślizgowych, te znajdują się natomiast na stopniu podwyższający. Oczywiście ten brak można łatwo naprawić, lecz warto o tym wspomnieć.

image.jpg

 

E - 3LUE K751 jak sama nazwa podpowiada "blue" posiada od spodu niebieskie podświetlenie, które możemy wyłączyć. Tutaj natomiast brakuje gumek na stopniach podwyższających klawiaturę.

image.jpg

image.jpg

 

Kabel w CK104 gruby, lecz bez oplotu - szkoda

image.jpg

 

 

E - 3LUE K751 - gruby kabel w oplocie, podobnie jak w CK104 nie jest odłączany

image.jpg

 

I na koniec waga CK104 760 gram, natomiast E - 3LUE K751 960 gram. Oprócz różnicy w wadze, można to odczuć, głównie gdy przypadkowo przesuniemy klawiaturę - w E - 3LUE jest to niemalże niemożliwe, w CK104 bez podniesionych nóżek, niestety klawiatura bardzo łatwo ślizga się po blacie.

image.jpg

image.jpg

 

Więcej zdjęć w pełnej rozdzielczości do zobaczenia pod tym linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/0B2m6JuI1fzzqWlVpbG4tMU9aMW

Linki do produktów znajdziecie w recenzji na youtube, a dokładniej w opisie pod filmem.

 

Krótkie podsumowanie.

Patrząc z perspektywy Motospeed CK104, możemy ją kupić w cenie ok 44USD. W tej cenie raczej ciężko o tak dobrze wykonaną klawiaturę, z pełnym podświetleniem RGB, i dobrymi czerwonymi przełącznikami. W Internecie jest wiele recenzji tej klawiatury, wiele osób korzysta z niej ponad rok czasu i nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii na temat tej klawiatury.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku E - 3LUE K751, gdzie kosztuje ona więcej niż Motospeed, oferuje co prawda lepsza jakość wykonania, podświetlenie od spodu, podpórkę pod nadgarstek, natomiast nie jest dostępna z czerwonymi przełącznikami. Osobiście uważam to za wadę, natomiast wiem, wiele osób myśli inaczej. Pomijając kwestię wyboru przełączników w K751 dopłacamy za lepszą jakość wykonania i tym samym większe wymiary samej klawiatury.

Podtrzymuje obiegową dobrą opinię na temat Motospeed, uważam, że w cenie, w której jest oferowana to świetny wybór. W momencie gdy zainteresowałem się E - 3LUE K751 kosztowała ona 43.99USD i wówczas była realną konkurencją dla Motospeed. Obecnie kosztuje +/- 10USD więcej niż CK104 i stojąc ponownie przed wyborem jednej z prezentowanych klawiatur osobiście wybrałbym klawiaturę Motospeed z przełącznikami czerwonymi. Oczywiście to jest moje zdanie, i nie musicie sie z nim zgodzić ;) . Decydując sie na E - 3LUE - polecam zainteresować się czarnymi przełącznikami, pracując z większym oporem, ale są zauważalnie cichsze.

Obie klawiatury pochodzą ze sklepu w Chinach, pamiętajcie, że kupując w sklepach w Chinach w bardzo wielu przypadkach są dostępne kody, czy punkty (które musimy zbierać), które pozwalając znacznie obniżyć końcową cenę.

 

Udanych zakupów!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...