Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrevil2

Gdzie oglądać filmy?

Rekomendowane odpowiedzi

torrenty.org nie działa od dłuższego czasu. W sumie mógłbym zapłacić do 5 zł za film xD ale nie 10 czy 20. Za darmo najlepiej i legalnie XD cda nie działa większośc filmów itd ogólnie tragedia o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kinie ;) Starsze na cda, zawsze coś tam jest (przynajmniej ja się nie zawiodłem) i można całkiem legalnie oglądać do bólu oczu, polskie gnioty szybko tam kasują bo pazerni producenci stoją z batem, torrenty sobie odpuść, nielegalne i zaraz się rzucą na Ciebie prawnicy z zapłatą ugody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo i legalnie, to żeś pojechał po całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo i legalnie, to żeś pojechał po całości

akurat pobieranie I użytkowanie we własnym zalkresie przynajmniej w Polsce jest legalne jedynie udostępniać nie można xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cda jest sporo filmów a jak czegoś brakuje to można jeszcze sprawdzić przez google <tytuł filmu> z dopiskiem cda, najlepiej tytuł po polsku i oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie mozna pobierac ale tylko filmy ktore byly wyemitowane w polskiej telewizji, lecz pobieranie ich przez siec torrent jest juz nielegalne, bo oprocz pobierania film jest jednoczesnie udostepniany, a tego robic nie mozna. Wiec jak pobierzesz najnowsze Star Wars (mam na myśli Łotra) to już nie jest legalne, nawet jesli pobierasz ten film poza siecia torrent.

Znam pare fajnych stron, ale raczej nie moge ich podac. Polecam Ci Kodi i wtyczke exodusa, poszukaj na internecie informacji, byla taka strona jak kodi w pigulce, czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie pobierać (tylko pobierać, np. przez HTTP) można wszystko, jeśli mowa o filmach, książkach czy muzyce.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że obecnie pobranie Łotra ma być nielegalne?

 

Jeśli coś miałoby o tym decydować, to już prędzej wydanie na DVD (lub innym nośniku) niż emisja w telewizji. Na własny użytek tak samo masz prawo sobie skopiować DVD, jak i nagrać film z telewizji. Nagranie filmu kamerą w kinie legalne raczej nigdy nie będzie, ale to raczej nie ze względu na przepisy prawa, a na regulaminy samych kin - łamiemy umowę, jaką zawarliśmy z kinem kupując bilet na film. Ale to nie oznacza automatycznie, że takiego publicznie udostępnionego utworu nie można pobierać.

 

Jeśli dobrze pamiętam, da się przepisy zinterpretować tak, że nielegalne będzie pobranie utworu przed jego oficjalną premierą (bo nie został jeszcze rozpowszechniony). Ale jak premiera już była, nawet jeśli film emitowany jest na razie jedynie w kinach, już ta zasada nie obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa większośc filmów itd ogólnie tragedia o co kaman?

 

Biorą się za piractwo? ;)

 

Za darmo i legalnie, to żeś pojechał po całości

 

Co tu jest sprzecznego? Wiele serwisów tak udostępnia filmy, np. player.pl czy Vod.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube.com pełne filmy też ludzie uploadują tylko pod zmienionymi nazwami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za radość oglądać online film w marnej jakości? Za lepszą to już musisz wykupić pakiecik premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za radość oglądać online film w marnej jakości? Za lepszą to już musisz wykupić pakiecik premium

 

W sensie że marnej jakości są darmowe filmy? Za HD się płaci, co w tym dziwnego?

 

youtube.com pełne filmy też ludzie uploadują tylko pod zmienionymi nazwami

 

I zwykle 1.5H jest jakiś obrazek z napisem, download w linku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - nawet pomijając kwestię "za darmo", ale nie wydawanie majątku. Netflix w polsce ma biedną ofertę, hbo go ujdzie, ale trzeba podpisać umowę z jakimś operatorem na telewizję. Poza tym raczej słabo, chyba że o czymś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix w polsce ma biedną ofertę, hbo go ujdzie, ale trzeba podpisać umowę z jakimś operatorem na telewizję.

Ja bym powiedział, że netflix zjada HBO jeżeli chodzi o seriale. Ogólna ofertę SF&F też, a to głównie oglądam. To w czym HBO ma wyraźna przewagę to nowości. Może jeszcze w innych gatunkach, których za często nie przeglądam.

 

Choć oczywiście nigdzie nie znajdziesz tyle co u pana z torrentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie mozna pobierac ale tylko filmy ktore byly wyemitowane w polskiej telewizji, lecz pobieranie ich przez siec torrent jest juz nielegalne, bo oprocz pobierania film jest jednoczesnie udostepniany, a tego robic nie mozna. Wiec jak pobierzesz najnowsze Star Wars (mam na myśli Łotra) to już nie jest legalne, nawet jesli pobierasz ten film poza siecia torrent.

Znam pare fajnych stron, ale raczej nie moge ich podac. Polecam Ci Kodi i wtyczke exodusa, poszukaj na internecie informacji, byla taka strona jak kodi w pigulce, czy jakos tak.

Ale nie zawsze pobierając coś z torrenta jednocześnie to udostępniasz. Jak np w aplikacji do torrentów ograniczę prędkość wysyłania do 0, to wtedy nic nikomu nie udostępniam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zawsze pobierając coś z torrenta jednocześnie to udostępniasz. Jak np w aplikacji do torrentów ograniczę prędkość wysyłania do 0, to wtedy nic nikomu nie udostępniam. :P

Tak, racja. Nie chciałem się rozpisywać a podać przykład jednoczesnego pobierania i udostępniania. Z tego co pamiętam, kiedyś pobierając z torrenty.org nie dało się wyłączyć wysyłania, lecz nie pamiętam dokładnie.

 

Co do Kodi, naprawdę polecam, wygoda, tylko trzeba parować swoje IP z hostingiem. W przypadku wtyczki Exodus, która zawiera naprawdę masę filmów, seriali i nowości, także w języku polskim, polecam parować z hostingiem openload.co, ponieważ większość filmów z tej wtyczki widnieje na tym hostingu.

 

PS. Thepiratebay też wystarczy, jeśli ktoś woli torrenty, tylko wtedy filmy ogląda się w napisach. No chyba że ktoś ogląda po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Kino, empik... VOD-y....

Telewizja....

 

Torrenty nie zobowiązują do wysyłania przecież. Można ustawić limit.

Dwa kto udowodni co osoba wysyłająca wysłałą i komu. Bo nie bardzo rozumiem postępowania tutaj. Oskrażony o wysyłanie co jest dowodem w domyśle to co wysłał czyli skąd to mają mieć? Kto będzie świadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa kto udowodni co osoba wysyłająca wysłałą i komu. Bo nie bardzo rozumiem postępowania tutaj. Oskrażony o wysyłanie co jest dowodem w domyśle to co wysłał czyli skąd to mają mieć? Kto będzie świadkiem?

Nie wiem, jak to wygląda, ale były w Polsce przypadki, gdzie ludzie mieli przez to problemy - a w Niemczech jest to wręcz na porządku dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torrenty nie zobowiązują do wysyłania przecież. Można ustawić limit.

 

No i kolejna pijawka...

 

Dwa kto udowodni co osoba wysyłająca wysłałą i komu. Bo nie bardzo rozumiem postępowania tutaj. Oskrażony o wysyłanie co jest dowodem w domyśle to co wysłał czyli skąd to mają mieć? Kto będzie świadkiem?

To proste, różne organizacje antypirackie mają boty, które tez logują się do trackerów udając zwykłych ściągających i spisują IP-ki, kto co udostępnia itd.

 

Ale tak po prawdzie to torrenty z różnych rodzajów piractwa i tak podchodzą mi najbardziej - mają taki anarchistyczny pierwiastek, ludzie ripują i udostępniają za darmo, dla, nazwijmy to "idei". Co innego różne płatne konta na Chomikach czy pseudoabonamenty typu weeb - za blisko temu do paserstwa, a po drugiej stronie Janusze żyjący na cudzym kontencie, często dobrze ustawione grupy. Aczkolwiek ponoć i oryginalna ekipa Zatoki Piratów miała całkiem niezłą kaskę z tych seksreklam co tam się wyświetlały.

 

showmax.pl

Fakt, że mają ofertę mocno robioną pod polskiego odbiorcę, ale wygląda,że głównie sensację, a fantastyki jak kot napłakał. Napisałem im to w ankiecie przy rezygnacji, ale dalej mnie mailami spamują z nowym sezonem Fargo, Szybkimi i Wściekłymi, Top Gearem... Atlas Chmur to trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odswieze temat a propo showmaxa

mam problem, nie wiem czemu ale na PC niemoge zmienic sciezki dzwiekowej, klikam, pojawia sie czarny ekran ladowania i koniec ... ma ktos cos w podobie? sprawdzalem juz na roznych przegladarkach z wylaczonymi dodatkami w stylu ublocka itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cda są przecież w HD. Zwykle jakość jest do wyboru pod filmem. Tyle że na dobrej jakości film trzeba poczekać z 2 miesiące po premierze.

 

Kinoman zawsze działa, tylko co jakiś czas są zmieniane nazwy linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a gdzie w cda legalność? Swoją drogą w chorym kraju żyjemy, że przez tyle czasu nie potrafią na tyle zmienić przepisów, żeby to zamknąć.

Mało oglądam nowości. Kilka razy w roku jestem w kinie, kilka filmów kupię na DVD, jeśli Empik ma dobre promocje.

I na tyle. Online nie oglądam. Człowiek z wiekiem inaczej na to patrzy.

Jakby katalogi filmów na Netflixach itd miały więcej niż 2 filmy i 3 seriale na krzyż to by CDA umarło, ale obecnie żeby obejrzeć niektóre rzeczy (stare filmy i seriale) to trzeba odwiedzać naprawdę dziwne strony. Sam pamiętam jak chciałem film obejrzeć, przeszukałem wszystkie serwisy showmax, amazon video, netflix, nawet na google videos chciałem wypożyczyć (nie chciałem kupować wersji na płycie bo a) nie mam napędu, b) film obejrzę raz, a za jednego mam abonament na miesiąc) i nigdzie nie było, to jak ja mam legalnie cokolwiek oglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a gdzie w cda legalność?

 

Płacisz abonament i oglądasz?

 

Mało oglądam nowości. Kilka razy w roku jestem w kinie, kilka filmów kupię na DVD, jeśli Empik ma dobre promocje.

I na tyle. Online nie oglądam. Człowiek z wiekiem inaczej na to patrzy.

 

Czyli komentujesz coś, o czym nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...