Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

m3t0d4

zestaw do gier do 5-5500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Prosiłbym was o pomoc przy doborze sprzętu do grania. Chciałbym się zamknąć w granicach +/- 4k zł w całości tz monitor obudowa i wszystkie bebechy.

Zależało by mi na tym aby monitor miał 144hz i najlepiej 27 cali, Mój szwagier doradza mi grafikę 1060 ti, dysk 1tb hdd+, 256mb ssd , procesor i5 7600k i dodatkowe chłodzenie do procka, ale mowił że dobrze was tutaj zapytać o radę :) Fajnie też by było gdyby obudowa dobrze wyglądała ale jednocześnie była funkcjonalna i możliwie cicha.

 

Proszę o poradę i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ja bym raczej chyba celował w i7 7700. Ten proc jest w grach pi razy drzwi na poziomie podkręconego 7600K, a w niektórych grach (tych, które wykorzystają wiecej niz 4 wątki) nawet lepszy (co mnie nawet trochę zdziwiło). Nie ma chyba sensu brać 7600K, chłodzenia za 150-200zł, płacić za płytę 550-600zł, kupować mocniejszy i droższy zasilacz po to, żeby pomęczyć się OC i mieć to samo, tyle że bez żadnych kombinacji.

 

Tak jeszcze zapytam - w końcu do jakiej kwoty ma byc ten zestaw, w temacie jest 5-5500 a w treści piszesz, że chcesz sie z monitorem w 4tys. zmieścić. Make up your mind...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap i7 + GTX 1070: https://www.kombo.krakow.pl/Konfiguracja_299b81d5bb7.htm

 

Wychodzi trochę za dużo (ale i tak mniej niż 7600K + porządne chłodzenie + płyta Z270 do OC) i z monitorem 144Hz nie zmieścisz się w 5,5kPLN, najtańszy monitor 24" 144Hz to koszt ~950zł: https://www.kombo.krakow.pl/Monitory,Monitory_LCD_24,KBMOAOLD240140.htm#up

 

Możesz ew. na razie zrezygnować z dysku SSD, który dokupisz później i wtedy się zmieścisz w 5,5kPLN.

 

Ew. możesz kupić tańszy model GTX 1070, o ile nie będzie ci przeszkadzać szum podczas grania: https://www.kombo.krakow.pl/Karty_graficzne,Karty_graficzne_nVidia_GeForce,KBKGPTNV537060.htm#up ale ja bym został przy Palicie Super Jetstream. Cichszy (a nawet bardzo cichy pod obciążeniem), dużo wyżej fabrycznie podkręcony, po prostu lepszy.

 

Zapomnij o GTX 1060 w takim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm podobno i7 to troche przepłacanie i i5 w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm podobno i7 to troche przepłacanie i i5 w zupełności wystarczy

Jakbys grał tylko w CS:GO to kupując i7 faktycznie byś przepłacił. Ale jak chcesz grać w bardziej wymagające gry to lepiej zmień sposób myślenia, bo kupisz sobie sprzet, który będziesz chciał zmieniać po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...