Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KUBATRIX

Z i5-3570 na i7-3770 opłaca się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie spece od komputerów czy wymiana procesora i5-3570 na i7-3770 opłaca się ? Mam podstawkę w płycie LGA 1155. Nie chciałbym wymieniać razem z płytą bo zaraz zrobi się długa lista. Trzeba będzie też ram wymienić z ddr3 na ddr4. i7-3770 to chyba najwyższy model na tej podstawce bo wyższego nie znalazłem. W podkręcanie się nie bawię.

 

Tu jest jakieś tam porównanie ale w wersji K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ceny, ale ogólnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto

a jesli masz dobrą płyte to tym bardziej

 

mi sie trafił taki 3770 (bez K) ktory miał domysle vcoe chyba 1,02

a krecił sie na 4,4 na 1,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak podkreciles do 4.4 jak to wersja bez K też się zastanawiam nad s przedaniem i5 3470 od 4.0 będzie widoczna różnica w battlefield 1 i innych grach ?

Płytę mam z77 pro3 1070 ddr3 1600 od 1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak podkreciles do 4.4 jak to wersja bez K też się zastanawiam nad s przedaniem i5 3470 od 4.0 będzie widoczna różnica w battlefield 1 i innych grach ?

Płytę mam z77 pro3 1070 ddr3 1600 od 1900

 

max mnoznik turbo 39 (1 core)

 

na lepszych plytach Z68/p67/z77 mozna podbic mnoznik o +2 na all core lub +4 na 1 core

 

bclk ustawiasz na 107.3 i masz 4,4

 

u mnie akurat dziaalo chyba na 107 wiec nie nie bylo rowneych 4,4ghz ale 4360-80mhz

 

ale napiecie bylo bardzo niskie i na freezerze 13 mialem chyba 60*C w occt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak blck nie chce iść wyżej jak 104 ??? to trzeba podnosić jakieś napięcia czy coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5-3470 i mnożnik mam 36 czyli z 3200 robię max 3800 bez podnoszenia napięcia. Napięcie max 1.116

Specyfikacja Gigabyte GA-Z68AP-D3 Polecam ten procek i płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max mnoznik turbo 39 (1 core)

 

na lepszych plytach Z68/p67/z77 mozna podbic mnoznik o +2 na all core lub +4 na 1 core

 

bclk ustawiasz na 107.3 i masz 4,4

 

u mnie akurat dziaalo chyba na 107 wiec nie nie bylo rowneych 4,4ghz ale 4360-80mhz

 

ale napiecie bylo bardzo niskie i na freezerze 13 mialem chyba 60*C w occt

I7-3770 (bez K) można podbić samym mnożnikiem do 41 (na wszystkich rdzeniach).

Do tego BCLK = 107 i wtedy rzeczyiście będzie 4,4Ghz.

Tyle że mało która płyta tyle robi.

Lepiej nastawić się na BCLK rzędu ~103-105, czyli 4,2-4,3Ghz na wszystkich rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...