Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Użytkownik123

Wywołanie zdarzenia po włożeniu/wyjęciu dysku USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym stworzyć nowy wpis w harmonogramie Windows który wykonywałby konkretną czynność po podłączeniu i odłączeniu (2 rożne wpisy) zewnętrznego dysku USB.

 

Po podłączeniu dysku uruchamiany jest np. program: Google Chrome, a po odłączeniu proces jest zabijany.

 

Wisienką na torcie byłaby możliwość takiej konfiguracji aby powyższe ustawienie działało z konkretnym dyskiem (o konkretnej nazwie lub unikalnym id) pozwoliłoby to wyeliminować każdorazowe bezsensowne uruchomienie programu z zaaplikowaniem dysku dla którego czynność nie jest przeznaczona (np. wkładam dysk ze zdjęciami - nic się nie dzieje, wkładam dysk o nazwie: Kasia (lub id: #123123) uruchamia się g.chrome, wyjmuję go proces jest zabijany).

 

(Win10)

 

 

PS.

Wiem, że ustawienie będzie działać tylko na jednym komputerze, to nie problem. Wykorzystywanie autorun/autoplay nie wspiera zamykania programu (zabicia procesu) jak i również nie jest wspierane przez win10 (i niech tak zostanie, nie chcę go włączać). Wydaje mi się że użycie programu nadrzędnego który współpracuje ze śledzeniem zdarzeń (w tym kontrolą magistrali) jest właściwym podejściem - harmonogram wydaje się być najbliższym, choć nie musi to być konieczne on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...