Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maragast

Projekt RED DRAGON By Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzałem na PW zmianę budki na inny model,po prostu bdb wentylowaną wersję w której GTX1080Ti się nie gotuje

lecz Michałowi tak się Manta podoba że nie chce się z nią rozstać.

Widać że buda zawala temat skoro 11-12 stopni więcej mamy na rdzeniu GPU po zamknięciu panelu bocznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 100 razy bardziej wolałbym zmienić budę niż przesiadać się na SFX'a.

 

...też bym chyba był za wymianą obudowy. Proście pewnie i skuteczniej.

 

Doradzałem na PW zmianę budki na inny model,po prostu bdb wentylowaną wersję w której GTX1080Ti się nie gotuje

lecz Michałowi tak się Manta podoba że nie chce się z nią rozstać.

 

No właśnie Elder uchwycił główny szkopuł - tam mi ta Manta przypadła do gustu, że wolę najpierw sprawdzić wszystkie możliwości rozwiązania problemu w ten obudowie, a jak nic nie poskutkuje to dopiero wtedy przesiadać się na coś innego.

A jak już zmieniać obudowę to na bencha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie tempy miałby 1080Ti FE bez piwnicy z założonymi panelami bocznymi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81-82 stopnie to właśnie temperatura z założonymi panelami, bez piwnicy ale z zasilaczem, który niemal dotyka GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są tempy MSI ;) ja zastanawiam się nad Founders Edition z blowerem który wyrzucałby ciepłe powietrze poza bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Founders Edition głośna jak diabli w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne przeczucie ze wymiana zasilacza poprawi tempy naprawde nieznacznie.Mysle ze ta zabawa z wymiana nie ma sensu,dla powiedzmy 3-5 stopni.Tym bardziej ze obecna zasilka jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są tempy MSI ;) ja zastanawiam się nad Founders Edition z blowerem który wyrzucałby ciepłe powietrze poza bude.

 

Miałem w Mancie różne karty. 1070 Seahawk, 1070 Aero, 1080 FE.

 

Tylko ten pierwszy dawał radę utrzymać bardzo dobre temperatury a przy tym nie był głośny. Tylko co z tego skoro w idle słychać było bzyczenie pompki.

 

1070 AERO przy max rpm dawał radę nawet utrzymać boost, ale towarzyszył temu odgłos odrzutowca i tempy w okolicy 75C :E

 

1080 FE przy max rpm ma ponad 80C i boost spada do okolicy 1650-1700MHz. Czyli jak widać kaszana i blowery nic tutaj nie pomogą.

 

Ogólnie Maragast jak kiedyś gadaliśmy na temat Manty to sądziłem, że Ty chcesz nią zastąpić tego niepraktycznego Parvuma, a nie wsadzać do niej topowe klocki. W życiu bym Ci jej wtedy nie polecił ;)

 

 

Możesz jeszcze spróbować zrobić to co już jakiś czas temu Ci radziłem czyli wrzucić krakena na TOP (o ile wejdzie) i wtedy front niech tłoczy świeże powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blower na tak ciepłej karcie jak 1080ti to bym odradzał. To nie jest ogólnie zły cooler, na kartach o mniejszym tdp. Ale coś cieplejszego, już nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale takie buildy się planuje i dobiera mając świadomość wymiarów wszystkiego.

Skoro nie bawiłeś się w chłodzenie ac proca i brak półpasywa to albo wymiana zasilacza (mam sf600 z przejściówką pokazany strone temu i myśle czy się nie pozbyć)która pewnie nic nie da jeśli nie dasz chłodnicy na górę i nie zaczniesz pompować powietrza od frontu, wymiana budy, lub karty na fe i ewentualnie chłodzenia na niej. Ani półpasywa, ani ciszy wydajność też niższa niż w normalnej budzie no ale wymiary są(chociaż manta i tu nie bryluje...).

Fe na full w wiedźminie 1790 (ustawiłem na stałe :E)chyba z undervolt 2400rpm i nie jest tak strasznie a jak gra się w słuchawkach to praktycznie różnicy chyba nie ma.

Jeszcze się tym do końca nie bawiłem.Ale każdy ma swój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur i wydajności chłodzenia nie oczekuje nie wiadomo ile, chodzi bardziej o względną ciszę.

Z tego co zaobserwowałem to 1080 TI tak długo jak utrzymuje temperatury poniżej 80 stopni to chłodzenie jest w miarę ciche (naprawdę jest dobrze), a po przekroczeniu 80 stopni karta zamienia się w suszarkę.

Chodzi więc by utrzymać temperaturę poniżej 80 stopni, tu nawet kilka stopni robi różnicę. W sumie nie ważne czy karta będzie miała 70 czy 76 stopni, ważne by było poniżej 80 stopni.

Zobaczymy co wyjdzie jak przyjdzie zasilacz.

Jak nie będzie dobrze to spróbuję przestawić chłodnicę na top (dzięki za radę) i zobaczymy jak będzie wtedy.

Chodzi mi tylko o to by temperatura GPU utrzymywała się poniżej 80 stopni, a co za tym idzie chłodzenie nie zamieniało się w suszarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, lepiej zamówić zasilacz i sprawdzić czy pomoże niż poświęcić 10min na przełożenie chłodnicy. Brzmi sensownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to interpretowałem. Myślałem, ze chodzi o opcję mniejszy zasilacz + przełożenie chłodnicy.

Nie pomyślałem nawet, że samo przełożenie chłodnicy coś da (bo przecież cały czas pomiędzy GPU a zasilaczem jest ciasnota i powietrze nie ma jak dochodzić). Naprawdę myślisz, ze w tych warunkach samo przełożenie chłodnicy by coś dało???

Cały czas myślałem, że chodzi o to by w przypadku jak sama zmiana zasilacza nie pomoże to dodatkowo przełożyć chłodnicę na top i zobaczyć jak to będzie się sprawdzało.

 

A co do wymiany zasilacza to i tak bym go wymienił, bo w moim piszczą cewki :kwasny:

Dotychczas jak zasilacz siedział w Cosmosie zabudowany coverami to tego nie słyszałem, ale teraz jak zdjąłem panele to słyszę. I nawet jeśli na co dzień panele byłyby zamknięte i bym tych cewek nie słyszał to nie chcę mieć zasilacza z piszczącymi cewkami.

Seasonicy Platinum mają chyba 5 lat gwarancji, prawda???

Dobrze kojarzę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SS Platinum 7 lat gwarancji.

SS Titanium 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz, ze w tych warunkach samo przełożenie chłodnicy by coś dało???

 

Możesz zrobić próbę i puścić wentyle na chłodnicy na max rpm i zobacz jak wtedy zmienią się temperatury.

 

Chłodnica umieszczona w ten sposób raz, że tłoczy ciepłe powietrze do środka (wiadomo nie jest to nagle +10C, ale jednak jakiś wzrost jest) a dwa, że utrudnia przepływ powietrza.

Znając życie masz jeszcze ustawioną standardową krzywą PWM w UEFI, więc to jak mocno front tłoczy do środka "świeże powietrze" jest uzależnione od obciążenia/temp proca. Proca masz po skalpie, więc w grach pewnie tempy masz niskie, więc wentyle lecą na pół gwizdka i robi się piekarnik w środku.

 

Zacznij od tego co napisałem na początku czyli daj frontowe wentyle na 100% obrotów i zobacz jakie wtedy masz temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

W KOŃCU PROJEKT ZMIERZA KU KOŃCOWI

 

 

Bardzo długo zastanawiałem się czy nie zrobić tego kompa w jakimś benchu.

Po tym jak zobaczyłem co Heat zrobił w Benchu Dimastech Nano zdecydowałem się na taki sam Bench.

Chodzi konkretnie o ten Bench:

 

59777_zoomkhjg8.jpeg

 

 

Udało mi się także "zdobyć" piękny midplate z podświetleniem, który zastosował Heat w swoim projekcie:

 

019xj3p.jpg

 

 

Sławek zaś zrobił mi covery na front i bok:

 

nano0018vsr9.jpg

 

 

Coś co mi się bardzo nie podoba w tym Benchu to montaż zasilacza z boku, dlatego Iksmodiv wykonał dla mnie dodatkowe mocowanie zasilacza, tak bym mógł go normalnie umieścić z tyłu:

 

zasilacz18tj6i.jpg

 

zasilacz2j7kri.jpg

 

 

Bok na którym powinien być zamontowany zasilacz zasłoniłem coverem od Eldera, na którym Iksmodiv umieścił włącznik, porty USB 3.0 i Audio oraz włącznik oświetlenia:

 

bok1p0j7v.jpg

 

 

Chłodzeniem CPU dalej zajmuje się NZXT Kraken uzbrojony w dwa Eloopy, który został zamocowany dzięki ramce do montażu chłodnic od XSPC:

 

20171207_1129080lkiv.jpg

 

20171207_11292660j29.jpg

 

20171207_1135471zj4l.jpg

 

20171207_1135567ejcc.jpg

 

 

Na otwór w drugim boku trafi blacha z siateczką (tylko najpierw trzeba ją przyciąć):

 

bok2r2rzt.jpg

 

 

Midplate i cover na front mają rewelacyjnie wykonane oświetlenie:

 

owietlenie1l0qmo.jpg

 

owietlenie24aqjp.jpg

 

 

Tak wygląda midplate po złożeniu:

 

owietlenie3d9pf5.jpg

 

 

Przyda się trochę taśmy matowej by okleić ten gruby, różnokolorowy bok:

 

owietlenie40crhc.jpg

 

 

Po oklejeniu całość prezentuje się rewelacyjnie:

 

owietlenie5e3rog.jpg

 

 

I niemal skończony projekt w różnych ujęciach:

 

20171208_114641y2ry8.jpg

 

20171208_115020pdqkq.jpg

 

20171208_114705w7jbj.jpg

 

20171208_1148395tjrt.jpg

 

20171208_114802r6qto.jpg

 

20171208_114852awk6s.jpg

 

ty294rwk.jpg

 

ty1nuu4y.jpg

 

 

Co zostało do zrobienia:

- przycięcie siateczki na drugi bok;

- montaż midplate - bo na razie tylko leży, docelowo chciałbym aby był mocowany na magnesy aby można było łatwo go ściągać.

 

Na razie to tyle.

Co sądzicie o tym projekcie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten panel z włącznikiem i usb.

Przy benchu jednak zawsze pojawia się pytanie o sens stosowania tam aio. Masz idealne warunki dla AC, brak kumulowania się ciepłego powietrza, brak efektu gpu podgrzewającego cpu. Aio według mnie jest tutaj niepotrzebne, nie wykorzystuje się jego zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle to wyszło, zawsze ciągnęło mnie do benchy, dają sporo możliwości. Ostatnio montowałem LC w czymś ala bench jak Raijintek Pean. Świetna budka i sporo możliwości daje.

 

Zgodzę się aerialem, tu w całości pójść w powietrzne, wtedy zachowuje się konsekwentny wygląd? Chyba tak to można określić. Ale tak poza tym to :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I półpasyw...

Szukać trzeba tego chłodzonka msi by pasowało do karty i płyty. Fajny ten benchtable ale jednak trochę za duży jak na itx. Zrobiony jako demo mistic light... Arieal ma fajnego lian li pod tą płytę i w coś takiego bym szedł jak byłaby okazja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos się zrobił :kwasny:

Tak jak powiedzieli przedmówcy - pchanie się w AIO przy benchtable jest bezsensowne. Dobry cooler AC zrobi spokojnie robotę i będzie lepiej się prezentować od chłodnicy, która wygląda jak narośl.

Ramkę od zasilacza zostawiasz tak jak jest czy masz zamiar czymś maznąć? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimastech dzięki otworom wygląda dość lekko, teraz po zabudowie ma wygląd ciężkiej cegły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIEC PROJEKTU - SPRZĘT IDZIE NA SELL

 

 

 

Witam wszystkich po długim czasie.

Od ponad roku nie gram już na komputerze więc postanowiłem w końcu zakończyć projekt, zlikwidować stanowisko do gier i sprzedać sprzęt.

 

Dotyczy to tego komputera:

 

20171208_115020pdqkq.jpg

 

Sprzedaje także monitor, klawiaturę i myszkę z tego stanowiska:

 

20160405_11570466ucv.jpg

 

 

ZATEM NA SPRZEDAŻ IDZIE:

 

Procesor: I7 7700k - OC 5,1Ghz/1.37v (selekt po oskalpowaniu);

Karta Graficzna: NVidia Geforce GTX 1080 TI (od MSI);

Płyta Główna: MSI Z270I Gaming Pro Carbon AC;

Pamięć Ram: Corsair Vengence Led DDR4 2x8GB 3200MHz;

Dysk SSD: HyperX Predator 240GB PCIe;

Zasilacz: Corsair SF600 + oploty czarno-czerwone;

Obudowa: Bench Dimastech Nano +covery z podświetleniem;

Chłodzenie procesora: NZXT Kraken X61;

Wentylatory: 2x Noiseblocker eLoop B14-PS PWM;

 

Monitor: Acer Predator X34 (3440x1440, G-SYNC, 100hz);

Klawiatura: Logitech G910 Orion Spark;

Mysz: Logitech G502 Proteus Core;

Podkładka: Razer Vespula.

 

 

Oczywiście założę temat w odpowiednim dziale ale najpierw daje ogłoszenie tutaj, bo może ktoś chce zarezerwować jakieś części albo kupić sobie cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...