Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maragast

Projekt RED DRAGON By Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.

Skończyłem z LC, rozebrałem projekty RED TITAN i MINAS TIRITH, a części i podzespoły wyprzedałem.

Jednak na pewno nie miałem zamiaru rezygnował z porządnego komputera do gier czy do pracy.

 

Najpierw skompletowałem do pracy (patrz projekt MILLENIUM FALCON A STAR WARS TRIBUTE),

który w 100 procentach spełnił swoje założenia - jest to całkowicie bezgłośny komputer do pracy.

Przy okazji zbudowałem też porządne HTPC z napędem i dużym (3 TB) dyskiem na filmy.

Na końcu przyszedł czas na komputer do granie.

I tak oto przedstawiam projekt, który ma zastąpić projekt RED TITAN:

 

 

RED DRAGON

By Maragast

 

 

Choć tak naprawdę komp został złożony jakiś miesiąc temu, a ja po prostu nie mogłem się zabrać by wstawić zdjęcia.

Ale teraz postanowiłem w końcu sprawę załatwić.

 

20170403_181109n5r0r.jpg

 

 

SPECYFIKACJA PROJEKTU:

 

Procesor: I7 7700k - OC 5,1Ghz/1.37v;

Karta Graficzna: NVidia Geforce GTX 980 TI (docelowo będzie 1080 TI);

Płyta Główna: MSI Z270I Gaming Pro Carbon AC;

Pamięć Ram: Corsair Vengence Led DDR4 2x8GB 3200MHz;

Dysk SSD: HyperX Predator 240GB PCIe;

Zasilacz: Seasonic Platinum 860 (80 Plus Platinum 860W);

Chłodzenie procesora: NZXT Kraken X61;

Obudowa: NZXT Manta;

Wentylatory: 4x Noiseblocker eLoop B14-PS PWM;

System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit;

 

Monitor: Acer Predator X34 (3440x1440, G-SYNC, 100hz);

Klawiatura: Logitech G910 Orion Spark;

Mysz: Logitech G502 Proteus Core;

Głośniki: Logitech Z5500;

Słuchawki: Sennheiser PC 360;

Podkładka: Razer Vespula.

 

 

Co do budowy projektu to całość trochę się przeciągała.

Najpierw robiłem kompa do pracy, potem HTPC, a potem Manta była u Iksmodiva, który robił okablowanie pod wymiar.

Dlatego na szybko złożyłem kompa bez obudowy:

 

20170403_122657efqiy.jpg

 

Przy okazji zamówiłem szafeczkę na kompa:

 

20170403_1227456yosa.jpg

 

Bo wcześniej z projektem RED TITAN tak wyglądało stanowisko pracy:

 

20160405_11570466ucv.jpg

 

Z Mantą całość wygląda w ten sposób:

 

20170425_164615g1uv5.jpg

 

20170425_1646595lukq.jpg

 

W środku zaś komputer prezentuje się w ten sposób:

 

20170425_164920okuw7.jpg

 

20170425_164927h6uvx.jpg

 

Nie byłbym sobą gdybym nie zamówił u Iksmodiva paska led rozświetlających wnętrze kompa (oczywiście jest też wyłącznik):

 

20170425_164826tvuiz.jpg

 

 

Co zaś do samego kompa to jestem bardzo zadowolony i mega pozytywnie zaskoczony.

Wszystkim.

 

Komp, jak dla mnie, prezentuje się super - rewelacja.

Kultura pracy - lepiej niż się spodziewałem. Naprawdę jest dobrze, nawet ciszej niż te wszystkie wentylatory na chłodnicach w Cosmosie (chociaż tam mógłbym zwolnić wentylatory, bo temperatury miałem bardzo dobre ale przy graniu to nie przeszkadzała, bo dźwięk gry tłumił wentylatory).

 

Procek też sprawuje się dobrze.

Kupiłem od XA takiego "selekta" 5,2 GHz - 1.37v. Ustawiłem na razie 5,1 GHz na napięciu 1.37v (bo bałem się, że na mojej mobo może chodzić gorzej niż u Niego) i jest stabilnie. Bałem się, że może być gorzej.

A temperatury procka są super - 56-58 stopni. Ten Kraken X61 jest rewelacyjny.

Naprawdę jestem bardzo zadowolony.

 

Co do OC to chyba zwolnię procek na 5,0 GHz (by podłechtać swoją próżność, że ma się procka robiącego 5 GHz) i spróbuje obniżyć napięcie do 1.35v.

Dłuższych testów wydajności nie robiłem bo czekam na mocniejszą kartę... bo dziś zamówiłem GTX 1080 TI od MSI:

 

27_msi_geforce_gtx_1080_ti_gaming_x_niereferencyjny_pascal_0_b.jpg

 

 

Teraz muszę się zastanowić co jeszcze robić z tym kompie.

Początkowo miałem taki plan:

- cover ze smokiem od MSI w miejscu na Dyski SSD;

- napis RED DRAGON By Maragast na piwnicy;

- blacha perforowana na podłogę (pod GPU) i "sufit";

- plaster miodu na chłodnicę.

 

nzxt-manta-8e2uf4.jpg

 

Ale po zmontowaniu całość na tyle mi się podoba, ze nie wiem czy chcę cokolwiek zmieniać.

Sam nie wiem czy dawać tu jeszcze jakieś covery albo napisy.

Może wy coś mi doradzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti się nie zadusi? 2,5 slotu będzie przy samej piwnicy, do tego 1080ti od msi jest dosyć głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti się nie zadusi? 2,5 slotu będzie przy samej piwnicy, do tego 1080ti od msi jest dosyć głośna.

 

Ja wiem czy taka głośna :hmm:

 

beztytuu52kpn.jpg

 

A jak będzie pracowała w tej obudowie to się dopiero zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal passat -> ten 1080ti od Msi jest o pół slota grubszy od poprzedników i możesz mieć z nim problem w mancie.

Jak już poszedłeś w stronę aio (tylko czemu nie wziąłeś x62 tak jak Ci pisałem? :hmm: ) to może warto było wrzucić jakiegoś seahawka od msi...

 

No ale przyjdzie grafa to sprawdzisz, może nie będzie tak źle.

 

Co do coverow to smok Ok, ale napis tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal passat -> ten 1080ti od Msi jest o pół slota grubszy od poprzedników i możesz mieć z nim problem w mancie.

Jak już poszedłeś w stronę aio (tylko czemu nie wziąłeś x62 tak jak Ci pisałem? :hmm: ) to może warto było wrzucić jakiegoś seahawka od msi...

 

No ale przyjdzie grafa to sprawdzisz, może nie będzie tak źle.

 

Tylko, że praktycznie każdy 1080 TI z porządnym autorskim chłodzeniem zajmuje 2,5 slota, tu za bardzo nie ma wyboru.

Co do Krakena to po prostu moje gapiostwo ale problemu nie ma, bo X61 sprawdza się rewelacyjnie (temperaturom na procku nie bardzo jest co zarzucić).

Z GPU to się zobaczy dopiero jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że praktycznie każdy 1080 TI z porządnym autorskim chłodzeniem zajmuje 2,5 slota, tu za bardzo nie ma wyboru.

 

Ale przecież nikt tu nie neguje wyboru 1080Ti od MSI bo to świetna karta, tylko zwróć uwagę ile masz miejsca między GPU a coverem zasilacza w tej budzie.

O ile przy krawędzi okna jest ok, to sam cover od PSU leci po skosie w górę i przy samej płycie jest wysokość na 2 sloty.

Karta będzie miała po prostu utrudniony dostęp do świeżego powietrza. Na ile... cholera wie, przyjdzie to sprawdzisz.

 

Chociaż ludzie wrzucali nawet takie klocki do Manty :

5I30p8W.jpg

 

:E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Mante to nie było jeszcze autorskich konstrukcji 1080 TI, dopiero potem okazało się, że wszystkie liczące się 1080 TI zajmują 2,5 slotu.

Ale trochę miejsca między obecną kartą, a zasilaczem jest więc stwierdziłem, że spróbuję wsadzić tego MSI, a jak to się sprawdzi to wyjdzie w praniu.

 

Zastanawiam się też czy jest sens wsadzać wentylator na tył obudowy. Miałem go później dokupić ale skoro mam tak fajne temperatury na procku to nie wiem czy wentylator na tyle cokolwiek wniesie do całości :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moim zdaniem już teraz przestrzeń jest trochę za mała. Z moich testów nad unibody wyszło mi że między 1,5, a 2cm przestrzeni pod wentylatorem jest kilkanaście stopni różnicy na gpu(sytuacja gdy wentylatory na spodzie obudowy stykają się z radiatorem na gpu). Nie wiem co prawda jak to wygląda na wyższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 TI JEST I PROBLEM TEŻ JEST

 

 

Odwiedził mnie dziś kurier z małą przesyłką :)

Jednak zanim miałem chwilę wolnego to było już ciemno, nie udalo mi się zrobić zdjęć w świetle dnia więc wrzucam tylko jedno:

 

20170428_233937rfu1f.jpg

 

Pierwsze wrażenia:

 

1. WYDAJNOŚĆ JEST MEGA

Bardzo duży skok względem 980 TI.

Przykładowo w "Dragon Age Inkwizycja" na 980 TI miałem około 50 klatek (i to na nie maksymalnych ustawieniach graficznych), a teraz mam około 80 na maksymalnych ustawieniach.

Mam jeszcze zainstalowane "Śródziemie - Cień Mordoru", tam na 1080 TI wyciągam 90-100 klatek.

Oczywiście mowa o rozdzielczości 3440x1440.

Więc jest moc.

 

2. TEMPERATURA I KULTURA PRACY DO KITU

Karta grzeje się do 85 stopni i hałasuje strasznie, dużo bardziej niż 980 TI.

Do tego podłoga w Mancie jest za blisko i czasami wiatraki zaczynają haczyć :kwasny:

Z tym trzeba koniecznie coś zrobić :hmm:

 

 

Na szybko wymyśliłem takie rozwiązania:

- wyciąć podłogę w Mancie - dzięki lepszej cyrkulacji powietrza może temperatura będzie mniejsza ale hałas zostanie;

- skoro jestem już przy NZXT to może kupić NZXT G10 do chłodzenia GPU:

 

IMG_2082.jpg

 

To wydaje się ciekawym pomysłem, bo skoro Kraken na CPU tak wydajnie i cicho pracuje to czemu nie dać go na GPU???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej oddać to co masz i wziąć MSI Sea Hawk? lub inne 1080Ti z chłodzeniem AiO?

 

zresztą nie szkoda Ci utraty gw? no chyba że uda Ci się bez uszkodzenia plomby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to niestety równie tragicznie jak działa co sam przyznałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie zmieścił Gaming to kraken też Ci nie wejdzie.

No i sam pomysł zakładania AIO na autorską kartę jest co najmniej dziwny... to się zaklada na gorące refy.

 

Wywalenie piwnicy to jakiś pomysł, tyle że w Mancie to akurat ta piwnica dodaje uroku i bez niej nie wiem czy to będzie dobrze wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kara za przejście z LC na AC :D

 

Swoją drogą przejście z LC na 2xAiO to w sumie nie było by przejście na AC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam powrót do lc za 3...2...

 

:lol2:

Nie, nie, na pewno nie.

 

Ewentualnie 2x AIO.

Co do AIO to jak składałem pierwsze LC jakieś 5 lat temu to naczytałem się jakie są głośne i mało wydajne.

Ale teraz jak mam Krakena to jestem mega pozytywnie zaskoczony - kultura pracy i wydajność na rewelacyjnym poziomie.

 

I w kontekście tego zastanawiam się nad AIO GPU. No bo wentylatory na obudowie i tak mam, więc na nie idzie chłodnica, a wentylatory z GPU wylatują.

Wtedy powiedzmy jeden Kraken na topie chłodzi CPU, a drugi Kraken na froncie chłodzi CPU.

Wiem, że dziwne to się wydaje ale skoro takie chłodzenie GPU ma się tak sprawdzać jak Kraken na CPU to czemu nie???

 

Ale to wszystko jest do rozważenia.

Na razie rozwiercam nity i sprawdzę jak całość będzie działała bez piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczny pech ze sprzętem ciągle mnie prześladuje.

Zawsze jak coś składam pojawiają się jakieś komplikacje - ZAWSZE.

Wymontowałem piwnicę i z jakiegoś powodu komp nie chce wystartować. Nie mam pojęcia co się dzieje.

Kurcze, teraz muszę wszystko wybebeszyć spróbować uruchomić w podstawowej konfiguracji: mobo, dysk, CPU, ram, licząc, ze nic się nie uszkodziło :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usuwałeś piwnicę to graty były w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo źle :kwasny:

Próbowałem odpalić mobo z podłączonym prockiem, ramem i dyskiem i nie staruje.

Zmiana zasilacza, próba odpalenia na jednej kości ramu też nie pomogło.

Nie mam pojęcia co mogło się stać :kwasny:

Oby to nie był procek...

 

Muszę sprawdzić na innej mobo...

Mam taką płytę w HTPC: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150i-gaming-pro-ac-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-miniitx-7995-001r-845022/

Czy z nią będzie kompatybilny I7 7700k???

Bo łatwiej mi rozkręcić HTPC niż kompa do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw aktualizuje bios, a potem mogę sprawdzać wszystko, tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak najpierw aktualizacja... tylko w MSI chyba będziesz musiał jakiegoś Skylake'a mieć bo nie ma takich bajerów jak maximusy że BIOS można bez procka zaktualizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko.

Przecież jest tam HTPC, normalnie działające.

Czyli uruchamiam kompa, robię normalnie aktualizację biosu, a dopiero potem wymieniam procka.

Chociaż najpierw sprawdzę kości, dysk i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mam wszystko dosyć i naprawdę nie wiem co robić :mad2:

Ściągnąłem nowy bios do HTPC, zrobiłem aktualizację z pendrive (znalazłem filmik na youtubie co i jak) no i po aktualizacji oczywiście komp nie uruchamia się normalnie. Wszystko startuje, diody się świecą, wiatraki chodzą ale obrazu nie ma. Oczywiście kablem zmieniłem i to samo, obrazu nie ma :kwasny:

Teraz to już kompletnie nie wiem co robić, jeszcze dziś rano miałem wszystko działające, a teraz mam dwa niesprawne kompy i żadnego pojęcia co robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...