Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.PaVLo.

X-Fi Music (PCI) vs Sound Blaster Z (PCI-E)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie posiadam dźwiękówkę X-Fi Music ale jest to już stara karta, a dodatkowo na slot PCI, więc z myślą o nowej platformie, gdzie nie ma już tych gniazd, nabyłem od kolegi z forum kartę Sound Blaster Z.

 

Jaka jest różnica między nimi ?, da się usłyszeć poprawę w dźwięku przestrzennym (5.1) oraz na słuchawkach ?.

 

Karta będzie podłączona pod wiekowe, ale nadal dobre głośniki Creative T5900 5.1 oraz do filmów na słuchawkach Sennheiser 201.

 

Jak wygląda sprawa z oprogramowaniem i sterownikami pod Win7 i Win10 64bit, są już dopracowane ?.

 

Jeszcze takie pytanie, czy jest coś lepszego pod PCI-E w tych pieniądzach ?, jakiś starszy X-FI ale z dobrym wsparciem pod Win10 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica powinna być odczuwalna, jest jeszcze Xonar DX, porównywalny do SB Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nic nie odczuć:) Słuchawki - CRAP, Głośniki - CRAP :)

 

Miałem Sennheiser 205 to dalej był syf nawet przy superluxach hd681 :)

 

 

Ja polecam zmianę słuchawek:) Za 200zl już można kupic fajne i dobre słuchawki:)

 

Głośniki ciężej, ale jak jeden głośnik dobry kosztuje tyle co zestaw crativa 5.1 to cóż :) Nie da się tanio dobrego 5.1 kupić:) Chyba, że używki jakieś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz poprawy dźwięku to ta sama klasa urządzeń, tym bardziej na bardzo słabych głośnikach i słuchawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłem dobry zakup, bo sprzętu do słuchania nie planuję zmieniać, przynajmniej do póki się nie zepsuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-fi music jest OK:)

 

gorzej z resztą. Słuchawki to czysta tragedia:D Kino domowe. mam Crativa 2.1 i normalne kino domowe przy TV. Jakości nie da się porównać. To jak kaseta vs cd razy jeszcze ze 2 :D

 

A zaznaczam, ze moje kino domowe to zwykły przeciętniak, którego by pewnie nikt w temacie nawet nie kuplił. Mi kasa pozwoliła tylko na Kendooda i PureAcustic kolumny :) Creativy to czysta masakra:D Polecam zatkać skarpetkami bass reflex w subie, poprawi trochę ten tragiczny, dudniacy pseudo basik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ten głośniki 5.1 to nic innego sensownego pod PC nie było (dedykowane). Przez tyle lat starczało i lepszych jak na razie nie potrzebuję a słuchawki używam raz czy dwa na miesiąc i nie wymagam od nich cudów i do filmów też starczają bo nie jestem audiofilem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie karty grają bardzo podobnie. Zetka sprawia wrażenie większej kontroli basu na słuchawkach z racji wzmacniacza słuchawkowego. Na pewno słuchawki będą grać dużo głośniej, ale X-Fi akurat napędza 32 Ohmowe słuchawki na tyle, żeby głośności nie brakowało. Sterowniki na Win7 i Win10 nie sprawiają problemów. Jeśli używasz mikrofonu, Zetka ma gorsze wejście mikrofonowe niż X-Fi. Co do dźwięku 5.1 nie mogę się wypowiedzieć, bo nie używałem i nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem x-fi mialem xonara, mam zx - zx miecie je wszystkie jesli chodzi o jakosc dzwieku przestrzennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartę nie planowałem wydać więcej jak 300zł, po prostu ma to dobrze zagrać z głośnikami 5.1, nie gorzej niż na X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio a dobrze masz titanium karta ponoć ciut lepsza od xtreme Music

http://allegro.pl/creative-soundblaster-x-fi-sb0880-i6766642004.html

jak chcesz drożej bardziej jasny dźwięk to

https://www.olx.pl/oferta/asus-xonar-dx-CID99-IDlbsIg.html#feeb34bcd3

Te karty są dobre i nie wykorzystasz ich potencjału na twoim sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem audiofilem:) Baaaa stary już jestem to i przygłuchy. :P

 

o ile wyczuć różnicę między dobrymi kartami dźwiękowymi jest mi dość trudno. To głośniki i słuchawki do pewnego poziomu rozróżniam bez problemu. Jakbym miał Seńki 201, to też nie chciałbym ich słuchać na co dzień:D Jak ubierałem HD 681 EVO a teraz Somic V2 to odczuwam z tego powodu samą przyjemność. Głośniki z komputera już wywaliłem, bo się kurzyły, jakieś crativy 2.1.

 

Dobra rada, chcesz wydać 300zl na audio, odpuść sobie kartę:) Słabym punktem jest cała reszta:) W cenie 5.1 creativa nie kupisz nawet dobrych głośników 2.0. Zauważ, że nawet sam crative ma zestawy 2.0 droższe od 5.1, to daje sporo do myslenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że to już wiekowy sprzęt, ale skupmy się na samych kartach dźwiękowych. Myślę też nad jakimś Creative Titanium (SB0880), ale jak patrzyłem to ostatnie sterowniki i oprogramowanie pojawiły się ponad rok temu, więc już nie są wspierane, a nie wiadomo co znów wymyśli M$ aby utrudnić nam życie.

 

Potestuję Z-tkę i sam sprawdzę, czy równie dobrze poradzi sobie z głośnikami i filmami na słuchawkach, jak będę miał jakieś wątpliwości to poszukam czegoś innego, ale raczej ze stajni Creative pod gry.

 

//edit

 

Wywaliłem całe oprogramowanie z X-Fi i zainstalowałem nową w wolnym slocie PCI-E x4, który jest kompatybilny z x1. Po instalacji oprogramowania i konfiguracji w systemie 5.1 (karta sama go wykryła) potestowałem chwilę i wydaje mi się, że jest lepiej niż na X-Fi jeśli chodzi o filmy, w grach jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem czas i posprawdzałem kilka tytułów i muszę powiedzieć, że na pewno nie jest gorzej, na przykład w Divinity: Original Sin dźwięk przestrzenny ładniej jest rozłożony, w Wiedźminie 3 też ładnie słychać dźwięki wokół naszej postaci, to samo w innych grach. Z początku miałem mały problem bo bardzo przekłamywało mi dźwięki, winna okazała się opcja wyróżniająca dźwięk mowy w centralnym głośniku, jedynie w filmach może to się sprawdzi, ale w grach odpada.

 

Zastanawia mnie jedna sprawa, w X-Fi Music mamy 2MB bufora na efekty specjalne, czy Z-tka też taki posiada ?, czy w ogóle w nowszych kartach (na przykład AIM SC808) też się to stosuje jeszcze czy jest ona buforowana z pamięci RAM ?, a może już nie potrzebna ?.

 

Jeśli chodzi o filmy, to podłączyłem słuchawki bezpośrednio pod kartę, bo chciałem sprawdzić jak działa przełączanie między głośnikami a nimi (działa) i obejrzałem jeden film i muszę powiedzieć, że nie mam żadnych zastrzeżeń co do dźwięku.

 

Zainteresował mnie temat dźwięku i postanowiłem ,że po zmianie platformy, zajmę się i tym tematem, ale znó będzie to 5.1, ale z lepszą kartą i głośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, po pierwsze to wydałem dużo mniej, a po drugie odpada mi już problem udźwiękowienia po przesiadce na platformę 1151 gdzie nie ma już gniazd PCI (Topowe płyty) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ma gniazda PCI i PCIE.. powiem że nawet PCI są lepiej umiejscowione dla dźwiękowówki:D

 

zapodam sobie chociaż jakieś słuchawki na początek, a docenisz jakosc. z głośnikami będzie ciężej. za 200zeta dobrej jakości niestety się nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale płyta jaką posiadasz to średnio-niska półka, ja celuję w wysoką, coś pokroju Maximus IX Hero/ASRock TAICHI, a tam nie ma miejsca na stare rozwiązania, dlatego wybór karty pod PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...