Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

superpepesza

Wycena karty graficznej GTX 980 EVGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za ile mogę wystawić na allegro GTX 980 EVGA Superclocked dokładnie ten model https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-980-superclocked-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-04g-p4-2983-kr-667981/

Karta jest jeszcze 12 miesięcy na gwarancji Komputronika i 24 miesiące na gwarancji EVGA. W moim egzemplarzu nie piszczą cewki,wersja box. Pytam bo zauważyłem, że ceny są bardzo zróżnicowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości mocno obserwuję teraz 970, głównie EVGA - no i jednak idą drożej niż Strixy, GB czy nawet MSI Gaymingi.

 

Mój link Mój link

 

i 2 troszkę taniej Mój link Mój link

 

980Ti też dość ładnie idą Mój link Mój link (tak, w tej drugiej gościu idiotyzmy wygaduje, ale nieważne, cena wyszła ładna)

 

980 nie mam w obserwowanych, niestety - ale myślę że spokojnie za 1100 możesz zacząć - oczywiście to tylko moja opinia

 

Na cenę na pewno ma duży wpływ długość gwarki no i że komputronik (raczej nie robiący problemów w razie, eee, problemów z kartą) - oczywiście dla Janusza to nie będzie argument bo Ci napisze "Panie daje 700 i jestem za godzine, kończ Pan aukcje", ale dla kogoś kto chce mieć spokój to już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GTX 980 nie jest tutaj za różowo jak z 970 czy 980Ti bo w zasadzie pod każdym względem nowy GTX 1060 6GB będzie lepszy od starszego brata, który od EVGA zaczyna się od ok. 1250zł, a od innych producentów nawet za ok. 1100zł. Tak więc cena 1100 zł to raczej marne marzenie nawet jak za EVGA, a bardziej realne to ok. 1000zł. Karty 970 sprzedają się dobrze i dość wysoko cenowo, bo nowszy brat od Nvidii 1060 3GB w tym przedziale cenowym ma mniej pamięci i w niektórych rzadkich przypadkach wypada słabiej, nawet przy rozdzielczości FullHD i z założenia uznaje się już 4GB za minimum dla grafiki. Natomiast GTX 980Ti wciąż ma b. dobrą wydajność, szczególnie po o/c niekiedy wypada lepiej niż 1070 po o/c, dlatego wciąż ma dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, z tym 1100 to przesadziłem, nawet jak na gwarkę i sklep. No ale z 1000 to powinno dać radę, 950 zł jak na szybko i bez smęcenia. Za 1050 stoi podobna z dość długą gwarką jeszcze, pytanie tylko gdzie realizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GTX 980 nie jest tutaj za różowo jak z 970 czy 980Ti bo w zasadzie pod każdym względem nowy GTX 1060 6GB będzie lepszy od starszego brata, który od EVGA zaczyna się od ok. 1250zł, a od innych producentów nawet za ok. 1100zł. Tak więc cena 1100 zł to raczej marne marzenie nawet jak za EVGA, a bardziej realne to ok. 1000zł. Karty 970 sprzedają się dobrze i dość wysoko cenowo, bo nowszy brat od Nvidii 1060 3GB w tym przedziale cenowym ma mniej pamięci i w niektórych rzadkich przypadkach wypada słabiej, nawet przy rozdzielczości FullHD i z założenia uznaje się już 4GB za minimum dla grafiki. Natomiast GTX 980Ti wciąż ma b. dobrą wydajność, szczególnie po o/c niekiedy wypada lepiej niż 1070 po o/c, dlatego wciąż ma dobrą cenę.

Niezła jazda, na FV z Komputronika mam cenę 2300 zł, a teraz około 1000 zeta. Wiesz mój model przeważnie w testach ma większą wydajność niż 1060 6GB, bo to jest jednak mocny chip a 1060 to taki kastrat (nie obrażając nikogo ;) i ma bardzo rozbudowane chłodzenie z termopadami i nie ma problemów z wysokimi temperaturami jak nowe Pascale od EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła jazda, na FV z Komputronika mam cenę 2300 zł, a teraz około 1000 zeta. Wiesz mój model przeważnie w testach ma większą wydajność niż 1060 6GB

Bez o/c wypada nieco słabiej lub na równi, dopiero po o/c obu kart GTX 980 uzyskuje nieco lepsze wyniki, tak czy siak polowa mniej pamięci działa psychologicznie i na przyszłość nowszy brat jest lepszym wyborem, więc jak ktoś planuje zakup karty do 1100zł to nawet się nie zastanawia nad 980t'ką. Jak się sprzeda za 1k to powinieneś być b. zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta warta jest ok. 900-1000 zł, ale masz spore szanse dostać więcej, bo to był kiedyś highend i ma pewną gwarancję. Te wspomniane 1100 zł jest całkiem realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta warta jest ok. 900-1000 zł, ale masz spore szanse dostać więcej, bo to był kiedyś highend i ma pewną gwarancję. Te wspomniane 1100 zł jest całkiem realne.

Trzeba chyba założyć maskę Janusza i czekać aż sama padnie i wysłać ją do serwisu EVGA i łyknąć w zamian nową 1070 albo coś w tym stylu, bo 980 już raczej nie mają na magazynach :lol2: oczywiście żartuję :)

A tak na poważnie to chyba wystawię ją za 1100, bo pewna gwarancja i to że cewki w niej nie piszczą to są jakieś plusy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się śmiać, bo gdyby karta padła sama z siebie i wymienili ją na 1070, to jest to najlepsza opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego Gigabyte G1 dałem 1050zl bo miałem opcję z paczkomatem oraz gwarancję na jeszcze 2 lata:)

 

I gdzieś tyle są warte. 1060 6Gb na allegro poniżej 1100zl to przeważnie są bez gwarancji, albo z głupią opcją wysyłki albo od totalnie niepewnych sprzedawców:)

 

Jak masz gwarancję w dobrym sklepie to śmiało wystaw za 1000-1100. Tylko przy 1100zl może chwile potrwać sprzedaż:) Jak byłe skłonny dac wiecej za gwarę i za formę wysyłki. Znudziło już mnie czekanie na 1060 6gb z gwarą i wysyłką w paczkomacie:D

 

 

-----------------------------

 

 

Bez o/c wypada nieco słabiej lub na równi, dopiero po o/c obu kart GTX 980 uzyskuje nieco lepsze wyniki, tak czy siak polowa mniej pamięci działa psychologicznie i na przyszłość nowszy brat jest lepszym wyborem, więc jak ktoś planuje zakup karty do 1100zł to nawet się nie zastanawia nad 980t'ką. Jak się sprzeda za 1k to powinieneś być b. zadowolony.

 

 

O nie znowu jakieś durne testy!!

 

Kiedyś kupiłe 750Ti bo miała byc lepsza od gtx660 :) a sie okazało całkowicie odwrotnie i straciłem około 10FPS w BF4:) Musiałem odsprzedać 750ti i zostawić 660:D

 

Tutaj taka sama sytuacja, 1060 autorskie rozwiązania vs 980 referent?

 

Karta autora:

Taktowanie rdzenia [MHz]

1266

Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]

1367

 

 

 

Karta w teście: http://pclab.pl/art70946-86.html

Taktorwanie rdzenia 1127MHz !!!!! WTF?? jaki 980 ma takie takty? Żaden chyba:)

 

 

Jak ktoś planuje kupic kartę do 1100zl to gtx980 z gwarancją na dwa lata jest super opcją. VS 1060 6GB bez gwarancji albo bez karty bo oszusta trafimy:D

 

Powyżej 1100zl dopiero jest sens kupować 1060 6GB :) A w normalnej wersji nie ITX to wcale tak lekko nie jest trafić coś z gwarancją i to poniżej 1100zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to bidny ref bez gwarki :E chociaż w sumie jak ktoś pod LC szuka i wie, że i tak po zerwaniu plomb straci gwarkę to win-win (nie no cena ogólnie dobra - zaczynam podejrzewać, że może dogadali się poza aukcją, a sprzedający dał tylko tyle by być na 1 miejscu i potem sprzedawca zakończył bez odwołania ofert)

 

I jeszcze:

 

"Pierwszy raz skusiłem się na kartę z chłodzeniem turbinowym i przyznam, że nie była wcale głośna."

byczpliz, wiadomo że "cisza" oznacza co innego dla różnych ludzi, ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze:

 

"Pierwszy raz skusiłem się na kartę z chłodzeniem turbinowym i przyznam, że nie była wcale głośna."

byczpliz, wiadomo że "cisza" oznacza co innego dla różnych ludzi, ale bez przesady

 

monitor fullhd 60Hz + V-Sync i masz ciszę, bo karta poleci na 50% mocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to bidny ref bez gwarki :E chociaż w sumie jak ktoś pod LC szuka i wie, że i tak po zerwaniu plomb straci gwarkę to win-win (nie no cena ogólnie dobra - zaczynam podejrzewać, że może dogadali się poza aukcją, a sprzedający dał tylko tyle by być na 1 miejscu i potem sprzedawca zakończył bez odwołania ofert)

 

I jeszcze:

 

"Pierwszy raz skusiłem się na kartę z chłodzeniem turbinowym i przyznam, że nie była wcale głośna."

byczpliz, wiadomo że "cisza" oznacza co innego dla różnych ludzi, ale bez przesady

ooo teorie spiskowe ale czego mozna innego sie spodziewac :E bez urazy oczywiscie.karta zapewne sie sprzedala bez zadnych ukladów ukladzikow.nasz mentalnosc jest taka ze jak cos nie ma gwarki to jest fe,kombinowana itd dlatego taka cena byla.co do glosnosci jak sie ma dobrze wentylowana bude to nie ma fajerwerkow wiem z autospjii mialem gtx 580 3gb i wiele innych refow jak sie dobrze poustawia wentyle i ma sie troche tych wentylkow w budzie jest naprawde niezle.wiec cena tej karty byla naprawde swietna ale coraz czesciej zdarzaja sie refy do 1300pln oprocz tej aukcji widzialem jeszcze chyba ze 3 podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no żaden spisek - sam przecież wiesz ile sprzętu z licytacji BCM psuje się na 10 minut przed końcem aukcji

 

teraz, kiedy sprzedawca odwołujący aukcje (nawet nagminnie) to nie dostaje nawet ostrzeżenia (kiedyś były 3 ostrzeżenia i blokada konta - teraz nic nie grozi za to) to chamy już na pałę odwołują oferty; obserwuję (dla draki i jako hobby) sporo aukcji, bardzo dużo jest takich co kończą się w połowie ceny, albo po prostu sprzedawca odwołuje wszystkie oferty oprócz jednej bo się dogadał; teraz niestety nie widać nawet po zakończeniu aukcji kto i za ile licytował, ale proceder trwa; ale w sumie w tym wypadku to chyba trochę na wyrost - pewnie za tyle poszła

 

allegro robi z ludzi idiotów, to i ludzie robią z allegro kiszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no żaden spisek - sam przecież wiesz ile sprzętu z licytacji BCM psuje się na 10 minut przed końcem aukcji

 

teraz, kiedy sprzedawca odwołujący aukcje (nawet nagminnie) to nie dostaje nawet ostrzeżenia (kiedyś były 3 ostrzeżenia i blokada konta - teraz nic nie grozi za to) to chamy już na pałę odwołują oferty; obserwuję (dla draki i jako hobby) sporo aukcji, bardzo dużo jest takich co kończą się w połowie ceny, albo po prostu sprzedawca odwołuje wszystkie oferty oprócz jednej bo się dogadał; teraz niestety nie widać nawet po zakończeniu aukcji kto i za ile licytował, ale proceder trwa; ale w sumie w tym wypadku to chyba trochę na wyrost - pewnie za tyle poszła

 

allegro robi z ludzi idiotów, to i ludzie robią z allegro kiszkę

co do allegro jak najbardziej sie zgadzam z komentarzami komedyjka nie widac kto kupuje,licytuje itd. ludziki tez jak czegos nie wykombinuja zyc nie moga no ale nie we wszystkich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się zeszmaciło to allegro u mnie zniknęły wszystkie komentarze ( około 100 ) zbierane przez ponad 9 lat :o Nie wiem teraz na jakiej podstawie potencjalny kupujący ma kupić ode mnie daną rzecz skoro widzi tylko od jak dawna istnieje konto i nic poza tym :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się udało zawczasu zrobić skrina bo na początku tej gównoburzy allegro po prostu ukryło komentarze i jak się wyguglało użytkownika to wskakiwała strona jak dawniej - ale teraz już to nie działa - tak czy siak do zdjęć w aukcji doklejam skrina z pokazującego +700 komentarzy, z czego połowę za sprzedaż

 

żallegro i tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikacie na zioma co sprzedaje, następnie na: Informacje od Sprzedającego i widać conieco. Została gwiazdka i w nawiasie ilość pozytywnych punktow:)

 

np Użytkownik jest na Allegro od 14 lat :P

http://allegro.pl/sellerInfoFrontend/1234517/aboutSeller

 

Użytkownik re3 (245)

245 komentaży. jak to usuną z allegro to mogą sobie sami kupować, bo ja po komendzie łazić co miesiąc nie będę. Bawić się w te ich papierki formularze i czekanie na zwrot kasy miesiacami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do tematu

 

Kolegi GTX980 MSI Gaming bez gwarancji (wymiana pasty na rdzeniu) ile moze byc warty? Pelna dokumentacja box itd tyle ze karta w skutek demontazu chlodzenia i wymiany pasty zostala pozbawiona gwarancji. Mialem brac 1060tke nowke, ale zastanawiam sie nad tnieciem kosztow, i przeczekaniem z 980tka do premiery volty.

 

Jezeli wyceniacie na 980tki z gwarancja 900-1000, to bez gwary jest warta 700-800, dobrze mysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z Forumowiczów był chętny na moją EVGA to mogę zrobić mu dobrą cenę bo zależy mi trochę na czasie, powiedzmy 999 zł + kw, jakby co proszę pisać na priv. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

999 to nie dobra cena - bo za tyle (1000) WISZĄ na allegro :D i się nie sprzedają :)

 

sorry ale 980 to nie jest dobry wybór na tle 1060 jego architektury i ilości VRAMu,

 

 

poniżej 1100 zł są wersje GTX1060 6GB - NOWE. Może nie topowe ale są.

 

aktualnie mam nietopową 1070 a kulturę pracy ma na poziomie moich poprzednich gamingów/100ME.

 

 

sądzę, że 900-950 to maks.

 

co do karty bez gwarancji? nie dałbym 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sa nowe z gwarancja na allegro 1060 6GB ?:) pokaż te wiszące i nie sprzedające się:D

 

Ja tam widzę tylko jedną:

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-1060-phoenix-gs-6gb-w-wa-i6800175128.html

 

Ale do końca zostało 12dni, czyli wisi jakieś 2 dni? I nie sądzę aby dowisiała do końca aukcji:D

 

Z drugiej strony sprzedający w ostatnim roku uzbierał 9 negatywów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...