Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StefanBatoryII

Problem z rozdzielczością po zmianie 98 na win 7 Intel x45000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,

 

Mam problem z rozdzielczością.

 

W laptopie Lenovo t500 zmieniłem system z win 98 na win 7 i nie mam już dostępnej rozdzielczości FHD.

Zainstalowałem sterowniki intel ale max co mogę warstwic , 1280x800

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł na to jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam już dostępnej rozdzielczości FHD.

FHD to 1920x1080 a nie 1650x1050. Wygląda na to że niewiesz co to jest FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD to 1920x1080 a nie 1650x1050. Wygląda na to że niewiesz co to jest FHD.

 

 

Kolego wiem co jest fhd, nie wiem natomiast dlaczego pod win 98 fhd było dostępne a pod win7 nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop występował w dwóch wersjach z różnymi matrycami. Jednej z 1280x800 i drugiej 1680x1050. Obydwie rozdzielczości są formatu 16:10. Natomiast Full HD, to 1920x1080 i są to proporcje 16:9.

 

A skąd u ciebie się na tym laptopie wziął Win98 to już nie wnikam. Ten system jest za stary i może dlatego wyświetlał nieobsługiwane rozdzielczości. A skoro teraz masz Win7 i wszystkie sterowniki zainstalowane i maksymalnie możesz wybrać 1280x800, to widocznie taką masz matrycę w swoim laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na win98 było dostępne a teraz brak dostępnej takiej rozdzielczości to zacząłbym od sprawdzenia aktualności sterowników. Przyczyną braku dostępności wszystkich rozdzielczości najczęściej jest brak odpowiednich sterowników do karty graficznej.

Jaka pełna specyfikacja laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na win98 było dostępne a teraz brak dostępnej takiej rozdzielczości to zacząłbym od sprawdzenia aktualności sterowników. Przyczyną braku dostępności wszystkich rozdzielczości najczęściej jest brak odpowiednich sterowników do karty graficznej.

Jaka pełna specyfikacja laptopa?

 

 

p8700

4gb ram

1000gb sshd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro na win98 było dostępne a teraz brak dostępnej takiej rozdzielczości to zacząłbym od sprawdzenia aktualności sterowników. Przyczyną braku dostępności wszystkich rozdzielczości najczęściej jest brak odpowiednich sterowników do karty graficznej.

Jaka pełna specyfikacja laptopa?

 

Użyj google. Ten laptop jest za stary. Specjalnie sprawdziłem i wyżej wypisałem. Występował w dwóch wersjach z matrycą 1280x800 i 1680x1050. To czasy C2D i Visty, wtedy nawet jeszcze nie był rozpowszechniony format 16:9, a co tu dopiero mówić o FHD w lapku w tamtych czasach. Jak na mój gust po prostu Win98 jest za stary nawet jak i na tego laptopa i za przeproszeniem głupoty podawał i/lub pozwalał ustawić.

 

Edit.: Pytanie jeszcze tylko na koniec jedno. Te dwie wersje poza matrycami różniły się jeszcze kartami graficznymi, w jednej był zintegrowany Intel GMA X4500M HD, a w drugiej mobilny HD 3650. Jaka ci się grafika autorze wyświetla w menadżerze urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra źle się wyraziłem pisząc o pełnej specyfikacji.

Potrzebne są dokładne informacje o karcie graficznej (zintegrowana z płytą, dedykowana?) jak i informacje o matrycy bo tak jak wspomniał Pawelek6 może tam być zarówno matryca z wyższą jak i niższą rozdzielczością natywną. Obraz obecnie na takiej rozdzielczości jest ostry czy rozmyty?

 

@Pawelek6

Bez różnicy czy pod pojęciem FHD autor ma na myśli 1920x1080 czy 1680x1050, po mojemu ważne jest ustalenie czy powinno być 1280x800 czy 1680x1050 które prawdopodobnie miał ustawione wcześniej i tyle. Albo wcześniej pracował na rozdzielności nie natywnej albo teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra źle się wyraziłem pisząc o pełnej specyfikacji.

Potrzebne są dokładne informacje o karcie graficznej (zintegrowana z płytą, dedykowana?) jak i informacje o matrycy bo tak jak wspomniał Pawelek6 może tam być zarówno matryca z wyższą jak i niższą rozdzielczością natywną. Obraz obecnie na takiej rozdzielczości jest ostry czy rozmyty?

 

 

Nazwa zintegrowanej karty graficznej jest podana w pierwszym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, masz Intela. Odpowiedz jeszcze na pytanie, które wcześniej zadałem jaka nazwa wyświetla ci się przy grafice w menadżerze urządzeń. Dodatkowo powiedz ilu bitowy masz ten Win7, 32 czy 64-bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta nawet nie ma sterów do grafiki. Jedyne co możesz spróbować to ze sterami do chipsetu: KLIK. Oczywiście wybierz system Win7 x64 i jako składnik "Chipset". Ogólnie myślę, że siódemka sama zainstalowała dobry sterownik, bo ma wbudowane stery do Inteli z tamtych lat, wiem bo nie raz przechodzą przez moje łapy lapki do zrobionia.

 

Poza tym, musisz stwierdzić to co zostało wyżej napisane czy masz ostry obraz, czy jest wg. ciebie czytelny? Tzn. że jeśli ustawisz mniej to stracisz na ostrości, a gdy wracasz na 1280x800 to jest jakby dobrze. Oceń to jakoś, myślę, że wiesz jak wygląda prawidłowo obraz na ekranie LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta nawet nie ma sterów do grafiki. Jedyne co możesz spróbować to ze sterami do chipsetu: KLIK. Oczywiście wybierz system Win7 x64 i jako składnik "Chipset". Ogólnie myślę, że siódemka sama zainstalowała dobry sterownik, bo ma wbudowane stery do Inteli z tamtych lat, wiem bo nie raz przechodzą przez moje łapy lapki do zrobionia.

 

Poza tym, musisz stwierdzić to co zostało wyżej napisane czy masz ostry obraz, czy jest wg. ciebie czytelny? Tzn. że jeśli ustawisz mniej to stracisz na ostrości, a gdy wracasz na 1280x800 to jest jakby dobrze. Oceń to jakoś, myślę, że wiesz jak wygląda prawidłowo obraz na ekranie LCD.

 

 

 

Mam obok T61 w którym rozdzielczość działa pod 1680x1050 i widac spora roznice ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...