Skocz do zawartości
Gość myszka91

ELEX - gra twórców Gothic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Przeczytałem na GOL'u o tych wszystkich atrakcjach i nowościach jakie trafiły do ELEX i wygląda to obiecująco. Cieszy mnie też, że prace nad grą postępują zgodnie z planem i poprawie uległ prawie każdy element gry od czasu prezentacji na targach.

 

Ja codziennie przeglądam nowości ze swiata ELex :). Czyli w google wpisuje informacje z przed ostatniej doby oraz w YT by zobaczy nowe materiały wideo. Strasznie się napaliłem dlatego myślę o zakupie wersji cyfrowej ale na konsole oczywiscie.

 

Gry na ps4 są droższe ale różnica między cyfrową a pudełkową to kwestia 20zł. Gdybym już miał pewność że gra mi się spodoba to bym kupił cyfrówkę wiedząc że spędze przy grze mnóstwo godzin :). A jak zepsują produkt jak Risen 3? Wtedy cyfrówki nei sprzedam :). No nic poczekam jeszcze do pierwszych, kolejnych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle przepłacacie.

 

ODIN czyżbyś śladami naszego kolegi dishara przerzucił się na zakupy w PLATI :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo owszem sprzedają taniej obecnie po 95 zł ale są to typowi MasterOfCebularis

 

Aby aktywować grę na Twoim koncie steam będę musiał się na nim zalogować.

Możesz zmienić hasło na tymczasowe i wrócić do poprzedniego po tym, jak zakończę akywację.

Gra zostanie dodana do Twojego konta w formie giftu lub zostanie zakupione bezpośrednio - stosowne potwierdzenie otrzymasz na mail.

 

Aby grać nie będzie trzeba żadnych VPN ani innych dodatkowych czynności.

Gra będzie działała tak, jakby była kupiona przez Ciebie albo aktywowana kluczem.

 

i pełno jest takich ofert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję normalnie bez kombinacji i nie nabijam kabzy Ruskim ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dla takich firm jak Piranha to jestem godzień zapłacić normalną cenę za produkt. Niech zarobią chłopaki. Nie mają takich możliwości jak topowe firmy typu EA, Ubisoft.. Starają się i tworza znakomite produkty. Dlatego wolę zapłacić normalną kwotę z "sprawdzonego" źródła.

 

Podobnie zrobiłem płacąc za Darkwood. Takie firmy trzeba wspierać bo starają się i naprawdę potrafią zrobić porządne tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

Może najpierw poczekajmy na premierę i prawdziwe recenzje, a nie mówmy o jakiś wspaniałych produkcjach piranii :E One są specyficzne, ja je lubię, ale wtedy kiedy kosztują do 100zl, a nie że nagle żądają za swój produkt ceny AAA :lol2:

Edytowane przez Dragonov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

:E

Może najpierw poczekajmy na premierę i prawdziwe recenzje, a nie mówmy o jakiś wspaniałych produkcjach piranii :E One są specyficzne, ja je lubię, ale wtedy kiedy kosztują do 100zl, a nie że nagle żądają za swój produkt ceny AAA :lol2:

 

Co specyficzne? Ja kocham Gothica 1,2 czy nawet Risen 1. Dla mnie to najlepsze fantasy RPG jakie powstało. Są specyficzne ale dla mnie są niemal spełnieniem marzeń :> Dlatego liczę na Elexa.. Bo jak nie... to... będę płakał :P:mad2: :mad2:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aż tak bardzo optymistycznie jak Azazell nie podchodzę do tematu, ale Piranha Bytes ma u mnie kredyt zaufania po części to zasługa CD Projektu i pełnej lokalizacji tego tytułu oraz prezentacji na których gra zaczyna nabierać właściwego kształtu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co do dubbingu.. Gothic 1,2 to jedyne gry, które z dubbingiem dodawały jeszcze większego klimatu. Dlatego jestem ciekawy jak to wypadnie przy Elexie. Głos głównemu bohaterowi ma podkładać Artur Dziurman? NIe wiem czy jego głos pasuje do głównej postaci gry hmm.. No ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu udało się kupić fajny kluczyk na gog.com , tylko nie wiem na ile będę miał faktycznie Elexa.

Klucz kupiony za śmieszne 55zł bo chciałem tylko Hellblade a tu taka perełka się okazała...

9f33a75ddcf11.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ To Ci się fartneło ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

I super.. Ciekawe na ile ci testerzy mówili prawdę :P.. No ale lepsze takie informacje niż krytyka ;).

 

Nieznam niemieckiego. ale tu coś gadaja twórcy z gry :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=l-1GWEYKefE

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wszystko pięknie wygląda na papierze oby tylko sama gra nie okazała się gorzkim rozczarowaniem jak Gothic 3 ;).

 

Mnie martwi właśnie wielkość świata. Niby 1,5 razy większy od tego z Gothica 3.. Troszkę mnie to przeraża i boję się że będzie dużo kopiuj-wklej i wtórności. No ale może nie będą one tak się rzucać w oczy. Na tak wielki świat na pewno muszą być powtarzalne obiekty.

 

W Horizon też było dużo kopiuj-wklej i aż tak to nie przeszkadzało.

 

Myślę, że podstawą samego Elexa to jest to czym się wyróżniał GOthic - klimatyczny świat, niesamowite postacie oraz no sam gameplay i możliwości np wybór obozu itp :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[media

/media]

Jak to zobaczyłem to się załamałem - to ma być następca Gothików i Risen 1? To jakaś kaszanka gatunków Gothic/Skyrim z Mass Effect/Overwatch. do tego wygląd niektórych lokacji przywodzi na myśl platformówki 3D. Nie tego spodziewałem się po Piraniach, oj nie tego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak to zobaczyłem to się załamałem - to ma być następca Gothików i Risen 1? To jakaś kaszanka gatunków Gothic/Skyrim z Mass Effect/Overwatch. do tego wygląd niektórych lokacji przywodzi na myśl platformówki 3D. Nie tego spodziewałem się po Piraniach, oj nie tego :/

 

A co chciałbyś kolejny raz gre fantasy? Ile mozna? Ja siw cieszę ze robia teraz gre science fiction..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem to się załamałem - to ma być następca Gothików i Risen 1? To jakaś kaszanka gatunków Gothic/Skyrim z Mass Effect/Overwatch. do tego wygląd niektórych lokacji przywodzi na myśl platformówki 3D. Nie tego spodziewałem się po Piraniach, oj nie tego :/

Dlatego ta gra nie nazywa się ani Gothic, ani Risen. Chcą zrobić coś nowego bez bezpośrednich porównań fanów. Zresztą Björn Pankratz się wypowiadał już nie raz na temat, jak trudno byłoby dziś zrobić kolejnego Gothica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dlatego ta gra nie nazywa się ani Gothic, ani Risen. Chcą zrobić coś nowego bez bezpośrednich porównań fanów. Zresztą Björn Pankratz się wypowiadał już nie raz na temat, jak trudno byłoby dziś zrobić kolejnego Gothica.

 

Może nie chodzi o trudność w zrobieniu gothica, ale mówili jasno w wywiadach, że tworzyli już cytuje "fantasy, fantasy, fantasy i fantasy" i chcą teraz pewnej odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chodzi o trudność w zrobieniu gothica, ale mówili jasno w wywiadach, że tworzyli już cytuje "fantasy, fantasy, fantasy i fantasy" i chcą teraz pewnej odmiany.

Oczywiście, że była mowa o zrobieniu Gothica, właśnie w kontekście czego oczekują fani oraz tego że nie da się dziś stworzyć takiej samej gry. Nie pamiętam już gdzie wywiad oglądałem, chyba był to Gothic w pigułce, nie wspomnę odcinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę Arcania: Gothic 4 to wolę poczekać na recenzje i załatanie dziur i kupić rok po premierze za normalne pieniądze, jak się okaże dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcania: Gothic 4 nie jest od Piranha Bytes. To kiepska podróba od Spellbound Entertainment AG.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dokladnie dlatego nawet twórcy zmienili tytuł aby nie miał nic wspólnego z produktami od Piranha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by chcieli coś nowego zupełnie to by poszli całkiem w postapo albo inne Sci-Fi i to by było ciekawe, ale jak pisałem wcześniej combo dwuręcznym mieczem w dinozaura przy użyciu jetpacka i ja odpadam.

 

Ale jednak mam nadzieje że odniosą sukces, bo gry potrafią robić dobre. Tyle często są zbyt specyficzne żeby trafić do wszystkich.

 

Zamrożenie serii Gothic pewnie było potrzebne, ale seria ma ogromny potencjał i mam nadzieje że jeszcze do niej wrócą. W 3 części jedyne co tam wystarczyło poprawić to fabułę i optymalizację i gra by była o wiele wiele lepsza.

 

A Gothica to nie jest jakiś Władca pierścieni tyle lekka opowieść i na pewno fabułę i akcję dali by radę gdziekolwiek umieścić tylko pewnie już z nowym bezimiennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...