Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waterman

Pierwsze rzeczy które powinienem zrobić po instalacji Windows 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj składam nowego kompa i stawiam na świeżo system, dopiero co wczoraj kupiony Windows 10. Dużo słyszałem o śledzeniu w tym systemie, reklamach i innych dziwnych rzecz, więc zastanawiam się, co powinienem zrobić w pierwszej kolejności zaraz po postawieniu systemu, oczywiście oprócz zainstalowania sterowników i kompletu używanych przeze mnie programu.

 

W Windows 7 na przykład zmieniałem schemat zasilania na wysoką wydajność, zmieniałem plik stronicowania etc. Szukam właśnie takich porad w odniesieniu do Windowsa 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases&ved=0ahUKEwiYpq2BgsfTAhUFuBoKHUdhAocQFggfMAA&usg=AFQjCNEj9QMZ_Z285FUrSfe6nPQpscJd0w&sig2=uhWuL4w1rGWCH-pa8WyDDQ

Tylko to blokuje store MS. Stronicowanie na

 

Stronicowanie na wszystkich dyskach osobno włączone ma być na każdej partycji, kontrolowane przez system. Szybciej niż na sztywno duże wartości to działa. Chyba że oblicza się wartości na podstawie ramu też, ale nie testowałem

Stronicowanie przy dużym zapotrzebowaniu można zmienić na dużą wartość z góry na jednej partycji na dany fizyczny dysk (sprawdzić w jakiejś zasobożernej grze ile pożera stronicowania, i ustawić ciut więcej od razu na sztywno), zamiast kontrolowane przez system (powolny rozrost). Przy więcej niż jednym SSD, można podzielić przydzielone stronicowanie na dwa dyski, byle nie dwie partycje tego samego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze fakt, że wyłączając pewne rzeczy według linka podanego wyżej możesz mieć problemy z niektórymi usługami, szczególnie przy dużych aktualizacjach systemu. Może zostać również wyłączony sklep MS oraz opcja "wyszukaj" na dyskach. Mogą zostać wyłączone kafelki, lub tylko ich aktywność, to tak z tych bardziej widocznych rzeczy jakie mogą ulec zmianie.

Ja bym tylko zmienił plan zasilania jeżeli potrzebujesz cały czas większej wydajności lub stany uśpienia itd. Na pewno w ustawieniach zasilania trzeba wyłączyć szybki start, bo tak to win10 nie wyłączy Ci do końca systemu i będzie można uruchomić go np. z klawiatury, nawet jak w BIOS te opcje są wyłączone. Możesz w ustawieniach w sekcji powiadomień sobie je wyłączyć jeżeli nie chcesz takowych używać. W sekcji prywatność powyłączaj co tam chcesz wedle uznania. Jeżeli to wersja Creators Update to wyłącz tryb gier, bo bywa jeszcze problematyczny i to w sumie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to zaraz się będę stosował. A co z aktualizacjami, bo słyszałem, że Creators Update robi problemy. Po instalacji ściągnie mi się automatycznie to uaktualnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases&ved=0ahUKEwiYpq2BgsfTAhUFuBoKHUdhAocQFggfMAA&usg=AFQjCNEj9QMZ_Z285FUrSfe6nPQpscJd0w&sig2=uhWuL4w1rGWCH-pa8WyDDQ

Tylko to blokuje store MS.

 

Stronicowanie na wszystkich dyskach osobno włączone ma być na każdej partycji, kontrolowane przez system. Szybciej niż na sztywno duże wartości to działa. Chyba że oblicza się wartości na podstawie ramu też, ale nie testowałem

 

1. Ustawiasz telemetrie na Basic i odpalasz WinaeroTweaker i wyłączasz telemetrię a Windows Store działa ok.

2. Swap powinien być tylko na C: (SSD) a na pozostałych wyłączony do tego lepsza wydajność jest jak swap jest ręcznie skonfigurowany dla 16GB 4GB a dla 8GB 12GB. Zaraz ktoś powie że takie wartości nie są potrzebę ba są potrzebę wystarczy odpalić program System Stability Tester inaczej nowa wersja Super PI z próbką 128MB i jak ma się swapa poniżej tych wartości t aplikacja crasuje się.

 

Dzięki, to zaraz się będę stosował. A co z aktualizacjami, bo słyszałem, że Creators Update robi problemy. Po instalacji ściągnie mi się automatycznie to uaktualnienie?

 

Oczywiście wyłącz parkowanie rdzeni to doda cie parę fps w grach i zniweluje stuttering w grach.

 

http://www.coderbag.com/programming-c/disable-cpu-core-parking-utility

 

Nie pobieraj bety tylko normalną.

 

I ustaw opóźnienie 500us w tym programie:

 

TimerResolution (musi pracować w tle)

 

lub pobierz usługę dodawana do systemu z forum.guru3d.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tworzyłeś w ciągu ostatnich dni dysk instalacyjny przy pomocy Media Creation Tool dostępnego na stronach MS to już masz wersję z Creators Update (CU). Jeżeli kupiłeś licencję z nośnikiem, to aktualizację do CU dostaniesz od razu lub wkrótce albo zostanie ręczna aktualizacja poprzez asystenta uaktualnienia. Skoro i tak instalujesz system na czysto i chcesz CU to ja bym radził zrobić nośnik/pendrive instalacyjny przy użyciu Media Creation Tool i zainstalowanie już z CU.

 

Co do rzekomych problemów, to na wszystkich kompach na których sam robiłem aktualizację do CU, a już ich trochę było, na żadnym nie było praktycznie problemów. Jeden tylko odstawiał coś z ikonami na pulpicie ale to pierdołka była i tyle, już nie ma po problemie śladu. Za to najbardziej sypią się systemy w których kombinowano w rejestrze, czy usługach by powyłączać jakieś rzeczy typu szpiegowanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Ustawiasz telemetrie na Basic i odpalasz WinaeroTweaker i wyłączasz telemetrię a Windows Store działa ok.

Telemetria Basic to w 90% to samo co Full!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie przy telemetrii może mieć zły wpływ na działanie Forzy.

SWAP wyłączony na danej partycji uniemożliwia jego wykorzystanie dla aplikacji w jej obrębie. Może to więcej problemów stwarzać.

Raz utworzony plik SWAP o dużym rozmiarze warto zrobić defragmentację z poziomu innego systemu, np Hirens Boot Mini XP w My defrag całej partycji jeśli to HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Grzebanie przy telemetrii może mieć zły wpływ na działanie Forzy.

SWAP wyłączony na danej partycji uniemożliwia jego wykorzystanie dla aplikacji w jej obrębie. Może to więcej problemów stwarzać.

Raz utworzony plik SWAP o dużym rozmiarze warto zrobić defragmentację z poziomu innego systemu, np Hirens Boot Mini XP w My defrag całej partycji

 

Ja mam wyłączona telemetrie i FH 3 działa idealnie.

 

Systemowi (i programom) nie robi gdzie jest swap pod warunkiem ze (system i swap) są na SSD. Po co mieć swapa podzielonego na kilku partycjach skoro można mieć na jednej partycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic poza windows update i komunikatami o dostępności aktualizacji nie wyłączałem i żyje dobrze z W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stronicowanie na wszystkich dyskach osobno włączone ma być na każdej partycji, kontrolowane przez system. Szybciej niż na sztywno duże wartości to działa. Chyba że oblicza się wartości na podstawie ramu też, ale nie testowałem"

 

Nieprawda - zobacz tu:

http://forum.pclab.pl/topic/1238973-Dlaczego-moje-gry-si%C4%99-zacinaj%C4%85-Czyli-jak-ustawia%C4%87-plik-wymiany/page__p__15007357__fromsearch__1entry15007357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawic zamiast Windows X jakiegoś linuxa ;)

 

Dzisiaj składam nowego kompa i stawiam na świeżo system, dopiero co wczoraj kupiony Windows 10. Dużo słyszałem o śledzeniu w tym systemie, reklamach i innych dziwnych rzecz, więc zastanawiam się, co powinienem zrobić w pierwszej kolejności zaraz po postawieniu systemu, oczywiście oprócz zainstalowania sterowników i kompletu używanych przeze mnie programu.

 

W Windows 7 na przykład zmieniałem schemat zasilania na wysoką wydajność, zmieniałem plik stronicowania etc. Szukam właśnie takich porad w odniesieniu do Windowsa 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...