Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Halwiefal

Intel 520 single a dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Halwiefal

Mam w laptopie procesor Intel i7-6500U z integrą Intel 520. Obecnie w laptopie siedzi 8GB ramu ddr4-2133 w 1 kości. Czy jeśli dołożę 2 kość w celu uzyskania trybu dual channel, to czy wydajność karty poprawi się w znaczącym stopniu? Ktoś z was może przeprowadził taką operację? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w laptopie procesor Intel i7-6500U z integrą Intel 520. Obecnie w laptopie siedzi 8GB ramu ddr4-2133 w 1 kości. Czy jeśli dołożę 2 kość w celu uzyskania trybu dual channel, to czy wydajność karty poprawi się w znaczącym stopniu? Ktoś z was może przeprowadził taką operację? Pozdrawiam

Tak znacząco się poprawia warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

Ok, dzięki. Ramu mam wystarczająco, ale widzę że cenowo 4 i 8 GB to prawie to samo, więc wezmę 8 GB. Może być inny producent jeśli wszystkie parametry się zgadzają z obecną kością (CAS, tRCD, tRP, tRAS, tRC, a tCK różni się o 1e-3 ns - chociaż nie jest podana żadna niepewność/ dokładność pomiaru tego czasu, więc może faktycznie to to samo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Nie muszą być takie same, tylko napięcia musza się zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

Ok, dzięki - zamówione. Mam nadzieję że wydajność podskoczy, bo przydałoby się jej trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...