Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

"Team up. Fight ON!"-project Aorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dlugi czas sie zbieralem,ale czas w koncu zaczac nowy projekt.

Bedzie to moj szosty projekt,ale pierwszy w ktorym dostalem wsparcie,tym samym chialbym bardzo podziekowac dla:

 

 

 

Aquatuning

5uzBdc.png

 

Gigabyte Polska

idirLn.png

 

Aorus Polska

2xfyz0.png

 

 

 

Jestem naprawde wdzieczny i mam nadzieje ze projekt spelni oczekiwania.

 

 

O samym projekcie.Kolorystyka-bedzie to czern i fiolet,bedzie sporo swiecidelek-bo takie nadeszly czasy ;)

 

Klasyczna obudowa ze szklem i aluminium...nie,nie bedzie to Lian-Li....kiedy ja zobaczylem,chcialem miec i mam.Przedstawie ja pozniej osobno.

 

Jezeli ktos liczy na spektakularne przerobki, itd-nie,tutaj tego nie bedzie.Bedzie natomiast sporo zdjec,czesc podzespolow bede chcial przestawic osobno i je opisac,bo sa dosyc niespotykane a mysle ze warte uwagi...tak,z pewnoscia warte,bo to podzespoly premium.

 

W projekcie bede korzystal z tego co najlepsze-beda custom czesci z Elderlabs,bedzie nowy rez od skeepera,kabelki od Iksmodiva...czesci custom tylko i wylacznie z perspexu,dodajac do tego szklo i aluminium powinno byc ciekawie....

 

 

Podzespoly od Gigabyte...dodam ze to moj kolejny ,trzeci juz projekt budowany wokol plyty tej marki...i jest mi z tym naprawde dobrze ;)

 

0r6MZF.jpg

 

To bedzie serce projektu-jak wspomnialem,plyte,karte graficzna,zasilacz bede przedstawiac osobno-to naprawde ciekawe podzespoly i mysle ze sa warte osobnej prezentacji.

 

 

 

 

qrHbw5.jpg

 

fiDEJI.jpg

 

F9faCa.jpg

 

 

Niesamowite wsparcie od Aquatuning,to co jest na zdjeciach to zaledwie 30% tego co otrzymalem.Starczy na dwa projekty ;)

 

hX4SjR.jpg

 

ZrUvWg.jpg

 

Sf72cP.jpg

 

-gZfhtk.jpg

 

Zapraszam do sledzenia tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada :D jestem ciekawy jaka to obudowa... nie trzymaj nas w niepewności okej ? . Gratki za wsparcie od sponsorów ! wiem jak z tym u nas ciężko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada :D jestem ciekawy jaka to obudowa... nie trzymaj nas w niepewności okej ? . Gratki za wsparcie od sponsorów ! wiem jak z tym u nas ciężko ;)

 

Ciezko-tym bardziej cieszy pomoc jaka dostalem,to naprawde ogromne wsparcie.Postaram sie wrzucic foty niedlugo,na popoludnie dzieciaki ida na urodzinowe party-wiec bedzie chwila wolnego.

 

 

Zdjęcia nie hulają... :hmm:

 

 

Kurde,nie wiem dlaczego-u mnie sie wszystko wyswietla-inni tez nie widza?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Raijintek Asterion Classic,hartowane szklo,aluminium-ale szkielet stalowy.Obudowa szalenie mi sie podoba-klasyczny wyglad,ale masa elegancji-za elegancki wyglad pewnie przyjdzie zaplacic temperaturami,bo wentylacja z przodu mizerna bardzo...no coz....

 

w trybie ekspresowym musze sie zaopatrzyc w wieksze tlo,te ktore mam jest zbyt male i podlej jakosci :/

 

 

vVpcvj.jpg

 

Gw5uFC.jpg

 

9Ya5IO.jpg

 

vkyJSY.jpg

 

xJk7IM.jpg

 

mgRL9i.jpg

 

JHKv7S.jpg

 

iEknCZ.jpg

 

EM8OAH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na tą bude, jestem ciekaw jak wyjdzie w praniu,

 

subed :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to mylne wrażenie ale blachy wyglądają na bardzo cienkie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na tą bude, jestem ciekaw jak wyjdzie w praniu,

 

subed :)

 

Obudowa nie jest specjalnie duza w srodku-ale meisci 2x360,sli wejdzie spokojnie.

 

 

może to mylne wrażenie ale blachy wyglądają na bardzo cienkie :hmm:

 

 

Blachy -ani cienkie ani grube,jakies takie przecietne ;) sama konstrukcja jest sztywna,bo jest piwnica.

 

A tu jeszcze fotki procka-na plycie bedzie siedzial selekt od Xtreme Addict,juz po delidzie.

 

fpZf9i.jpg

 

06x2fQ.jpg

 

Porobilem fotki plyty,zasilki,karty...mam nadzieje ze dzisiaj bede mial czas to wrzucic i opisac,jezeli nie to jutro na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za cholera, ale ja zamiast zdjęć widzę tylko "dodaj obrazek" :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd front bierze powietrze? Bo obudowa bardzo fajna tylko pytanie czy nie będzie jak z evolvem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij blokade reklamw przeglądarce

Ściągnąłem - b/z :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd front bierze powietrze? Bo obudowa bardzo fajna tylko pytanie czy nie będzie jak z evolvem.

Bierze tylko z dolu-wiem ze bedzie problem,wierze ze sytuacje uratuje 3x120 top i 1x140 tyl,wyciagajce powietrze...niestety,za ladna linie trzeba bedzie zaplacic temperaturami.Sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac w rzeczywistosci.

 

Ściągnąłem - b/z :hmm:

 

 

Zizu,naprawde nie wiem o co biega,zdjecia hostowane na imageshack...

 

Fajny selekt, też bym przytulił.

 

Najslabszy/najtanszy z 5 sztuk jakie wtedy mial Addict.Sam jestem ciekaw jak bedzie smigal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedzie ciekawie,bo bedzie tutaj kilka podzespolow niezbyt popularnych,swego rodzaju nowosci-nowoscia na rynku sa podzespoly Aorus,nowa marka stworzona przez Gigabyte-towlasnie nazwa Aorus beda teraz zygnowane topowe modele plyt glownych,karta graficznych.

Przyznam szczerze ze Gigabyte zaskoczylo mnie tym mocno,mysle ze nie tylko mnie.Plyty glowne Aorus weszly do ofert wraz z chipsetem Z270,natomiast karty graficzne od modeli gtx 1080/1070.

Coz,nie ukrywam ze beda tesknil za zielonymi plytami serii Sniper,ktore przez dlugi czas byly topowa seria Giagabyte,oraz za seria SOC-obie serie w niezwykle ciekawych kolorach,zielen i pomarancz-od razu bylo wiadomo ze to Gigabyte.

Co prawda seria SOC jest jeszcze obecna z chipsetem Z270,jest to nawet niezla plyta glowna-no ale nie jest to juz top,a sniper zniknal calkowicie z oferty...szkoda-bo mialem projekty i zielenia Snipera i z pomaranczem SOC....coz,idzie nowe,sentymenty na bok. ;)

Czas przedstawic serce projektu,plyte glowna Aorus Z270X-Gaming 8.

 

Plyta ta to bez watpienia top plyta z chipsetem Z270,niewiele jest drozszych plyt,konkretnie sa dwie-Asus ROG Extreme IX,oraz Aorus gaming 9.

Gaming 8 jest cenowo pozycjonowana wyzej niz Formula IX.

Nie jest wiec tanio,bez watpienia to plyta dla fascynatow,hobbystow,oraz dla ludzi ktorzy chca miec naprawde dopracowany i swietnie wyposazony sprzet...co oferuje gaming 8?

Ufff...jest tego sporo.

 

Model GIGABYTE AORUS Z270X Gaming 8

Podstawka CPU Intel LGA 1151

Chipset Intel Z270

Technologie multi-GPU Tak (2-way SLI/3-way CFX)

Możliwość wykorzystania zintegrowanej grafiki Tak - HDMI 2.0 (MegaChips MCDP2800) i DP 1.2 (Thunderbolt 3)

Sloty RAM 4 x DDR4 (Dual Channel)

Maks. Taktowanie RAM 4133+ MHz

Maks. Ilość RAM 64 GB

Sloty PCIe x16 4 (wzmocnione)

Sloty PCIe x4 brak

Sloty PCIe x1 2

mini PCIe brak

Gniazda wentylatorów 2 (CPU) + 2 (pompka wodna) + 4 (wentylatory systemowe)

Porty SATA/SATA Express 8/2

Sloty M.2 2

Sloty U.2 2

Wi-Fi / BT Killer Wireless-AC 1535/BT 4.1

LAN 2 (Killer E2500 Gaming Network + Intel LAN)

USB 2.0 (tylny panel) 4 (0)

USB 3.1 Gen1 9 (5)

USB 3.1 Gen2 2 (2) A + C

Gniazda zasilania 24-pin+8

Audio Creative Sound Core 3D + wzmacniacze (2 x JRC NJM2114 i 1 x TI Burr Brown OPA2134)

Dodatkowe technologie

RGB FUSION LED, UEFI DualBIOS,Smart Fan 5, Ultra Durable, Intel Optane, USB DAC-UP 2, AMP-UP (wymienny wzmacniacz słuchawkowy), VR Ready, aplikacje APP Center, EasyTune i Cloud Station

 

Po specyfikacji widac ze jest ...gruuubo.Jest po prostu wszystko.

Uklad dzwiekowy powoduje ze dodatkowa karta dzwiekowa staje sie zbedna,wzmacniacze,wymienne opampy...

Plyta obsluzy pompki,wentyle itd-topowe plyty glowne juz w duzej mierze przejely zadania aquacomputer-ciekaw jestem jak bedzie tutaj to wygladac w praktyce.

Mamy blok wodny Bitspower na sekcji zasilania,co ciekawe o ile na seri 8 jest Bits,o tyle na serii 9 jest blok EK.

Wzmacniane sloty PCIe,masa ledow...po prostu jest wszystko czego dusza zapragnie.

Na zywo plyta prezentuje sie naprawde efektownie.

 

Pudelko oraz jego zawartosc.

 

4iB7Nx.jpg

 

FxekNd.jpg

 

1i9TG7.jpg

 

I sama plyta.

Plyta jest czarna,a podswietlonymi ledami mozemy jej kolorystyke dopasowac to naszego pomyslu.Bedzie swiecic na fiolet czy purple jak kto woli ;)

 

xTBNJ8.jpg

 

U8l4Pk.jpg

 

p6Wzo3.jpg

 

z8jEpt.jpg

 

3tEQwQ.jpg

 

qTeb5i.jpg

 

UVQsIB.jpg

 

YxkYaL.jpg

 

y1FcT0.jpg

 

uLghg8.jpg

 

kP1LDC.jpg

 

6f6pM6.jpg

 

Coz-plyta a w zasadzie sama marka to nowosc,niewiele projektow widzialem na Aorusach,majac gaming 8 w rekach -najzwyczajniej ciesze sie ze projekt bedzie budowany wokol niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,czas przedstawic nieco blizej karte graficzna i zasilacz.

 

Aorus GTX 1080,jedna z najwydajniejszych 1080.

Karta robi wrazenie,3 slotowe chlodzenie,trzy wentyle,miedziane elementy chlodzenia.

Jakosc wykonania na naprawde wysokim poziomie-nie ma tu plastiku,czesci chroniace wentylatory sa z aluminium.

Czuc moc-rozbudowana sekcja zsilania-2x8pin,podswietlanie led,dodatkowe wyjscia-to po prostu produkt premium,najzwyczajniej w swiecie to czuc kiedy karte trzyma sie w rekach...naprawde ciekaw jestem jak karta bedzie dzialac,jaka bedzie kultura jej pracy-coz,niedlugo sie okaze.

Moja ostatnia karta graficzne od Gigabyte,to byla 680 Windforcex3 i bylem z niej bardzo,bardzo zadowolony-mam nadzieje ze tu bedzie jeszcze lepiej.

 

GvCRW3.jpg

 

Qh3mOt.jpg

 

sTKDgt.jpg

 

P1x0LT.jpg

 

HHzOUZ.jpg

 

d4YUDQ.jpg

 

r7vP3d.jpg

 

hvKX9G.jpg

 

0ZNNE0.jpg

 

No i zasilacz-Gigabyte Xtreme Gaming XP1200M.

Prawdziwa bestia-1200W.NIgdy nie mialem tak mocnego zasilacza,tzn mialem,Corsarza ax 1200i,ale z racji gabarytow nie zmiescil mi sie on do poprzedniego projektu.Tutaj wymiary sa znacznie bardziej przyjazne,choc zasilacz jest nieco dluzszy od standardowych konstrukcji.

Tutaj takze,odpakowujac zasilacz,ogladajac go,czuc ze to produkt z najwyzszej polki.Jakosc wykonania,sporo dodatkow,okablowanie-odpakowywanie tego zasilacza to sama przyjemnosc.

Sam zasilacz ma certyfikat Platinium,5 lat gwarancji,japonskie kondensatory,wentylator 140mm,masa zabezpieczen.Kable sa dlugie,calkowicie czarne,miekkie i fajne do ukladania.

Coz,zasilacz nie jest tani-to produkt dla entuzjastow-jestem autentycznie ciekaw jak bedzie sie sprawowal w kompie...to chyba pierwszy model tego zasilacza na forum?

 

 

 

 

WASVvh.jpg

 

3Veneq.jpg

 

3z7LXm.jpg

 

QPMqTL.jpg

 

Dr9f4k.jpg

 

rVKHYm.jpg

 

7BRPXc.jpg

 

ga7Gy5.jpg

 

BHqaYg.jpg

 

bzKSAr.jpg

 

Plyta glowna,karta graficzna,zasilacz-chyba jeszcze nikt ich nie uzywal w projekcie-tym bardziej sie ciesze ze zagoscily u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak bylo,mialem 30 minut na zdjecia.

Podzespoly nie.oczyszczone z kurzu,zle rozstawione oswietlenie,brak filtrow polaryzacyjnych(juz zamowilem),zbyt male tlo i wynikajace z tego ograniczenia...duzo do poprawki,bardzo duzo...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedluzki od Iksmodiva-jak zawsze perfekcyjna jakosc i ekspresowe wykonanie.Po prostu firma.

 

IhePsO.jpg

 

2gd4BK.jpg

 

dVmF4G.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem ruszac ori kabli,a nie wiem nawet czy Iksmodiw ma wtyczki pasujace do tego zasilacza.

 

Do nastepnego projektu moze bedzie komplet kabli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...