Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek260000

Komputer do ~5500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje aby ktoś sklecił mi kompa za około 5500zł, byłbym wdzięczny za link do moreli od razu do koszyka żeby było prościej. Z góry dziękuje za propozycje i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a do czego to ma być komputer? Sama skrzynka? Jaki masz monitor? I kiedy kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz :

 

i7 7700

MSI B250M MORTAR ARCTIC - 65zł cashback

GoodRam DDR4 2x8GB - 16gb (2x8), 2400mhz, CL15, nawet pod kolor mobo :)

Toshiba P300 - 1TB na śmieci

Regnum RG2W - bo gladius m35 z oknem niedostępny. 2 wiatraki, piwnica, okno (bo i mobo z ramem ładne)

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC 8GB - cashback 210zł, gejmingowa mycha i podkładka gratis, + gra.

Vero M1 600W 80Plus

ADATA SP900 256GB

kupując mobo i gpu z cashbacka dostajesz gratis jeszcze 20zł

Razem ok 5400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian No komp raczej do grania. Sama skrzynka bez innych dodatków. A monitor to jakiś LG 1366x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będziesz ten monitor zmieniał? No bo kupno kompa za 5.5k i granie w takiej rozdziałce to nieporozumienie. Plus monitor zapewne nie ma cyfrowego złącza (HDMI, DVI, Display Port), a to jest wymagane do podłączenia nowych kart (przejściówki nie działają, można kupić konwerter, ale to też średnie rozwiązanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Tak będę zmieniał. Stary sprzedam albo później dokopię przejściówkę i może zrobię tak że będę jechał na dwa monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz wziąć zestaw od kolegi wyżej z małymi zastrzeżeniami:

 

- SSD zmieniłbym na Samsung 850 Evo 250 GB - będzie szybszy i ma dłuższą gwarancję

- obudowa na Gladius M35

- jak zostało jeszcze trochę kasy to dokup chłodzenie na CPU lepsze, np. SilentiumPC Fera 3

- jeżeli nowy monitor nie będzie miał większej rozdziałki od Full HD, to kartę weź GTX 1070 - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-armor-oc-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1070-armor-8gb-774409/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian no taki ~500zł.

 

A i może jakaś inna płyta główna bez ledów, może jakaś lepsza w podobnej cenie czy coś? Zmieniłem obudowę na tego Gladiusa M35 bo mi okno nie potrzebne w obudowie bo bardziej stawiam na wydajność niż wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się jeszcze zapytam może to głupie pytanie ale może dać płytę z większą ilością wejść na wiatraki latem będzie się grzać to może walnąć jeszcze ze dwa/trzy dodatkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda ma w środku kontroler na wentyle pod które można ich podpiąć kilka, więc nie ma takiej potrzeby. Zresztą też nie ma co szaleć z wentylami, karta ma dobre chłodzenie, na CPU masz cooler. Możesz ew. na przód dorzucić jeden jeszcze żeby dmuchał na grafikę - https://www.morele.net/silentiumpc-sigma-pro-120-spc133-835420/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie kombinowałbym jednak tak, żeby zmieścić się już z GTX 1080

 

1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/

1 x MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

1 x Toshiba 1TB 7200rpm 32MB cache SATA600

1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze

1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED

1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

1 x Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010)

1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

1 x A-Data SX930 120GB SATA3 (560/460MB/s) MLC

 

 

5691 zł z esc.pl

 

Złożenie i wysyłka za Free. Kody do wpisania w komentarzu: X98TY2AZ + dostawa

 

Praktycznie schodzisz z SSD 240 GB na 120GB ale zyskujesz GTX 1080.

Chłodzenie na CPU możesz dokupić z czasem. GPU zostanie z Tobą na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Opłaca się. Już teraz są gry gdzie na all Full nie ma 60 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się włącza wszystkie pierdoły typu HairWorks itp. no to są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nawet mogę grać na low mi to tam nie przeszkadza, stawiam raczej na płynność niż wygląd więc wole mieć te 60+fps niż super duper detale i zazwyczaj wyłączam zbędne pierdoły w gracz, poza tym zawsze mogę sobie kartę wymieć później albo walnąć dwie (nie na tej płycie oczywiście ale to też można zmienić :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. To może ugryźć to zupełnie z innej strony i np pomyśleć o monitorze z FreeSync pod RX 580 75 / 144 Hz ?

 

Mając 5500 zł na całość.

 

1 x AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

1 x Asus Prime B350-Plus /AMD B350, DDR4, AM4/

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

1 x Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB DDR5 256bit (1366/8000)

1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

1 x AOC G2460PF (1ms, DVI/HDMI/DP, 144 Hz)

1 x NZXT Source S340 (czarna)

 

5569 zł z esc.pl

 

Co prawda zejście na GPU ale i masz 6 rdzeni / 12 wątków oraz monitor 144 Hz FullHD z FreeSync. Jeżeli chodzi o płynność, to nic lepszego w zasadzie nie ugrasz. Do tego masz monitor w budżecie. GPU za jakiś czas po prostu sobie zmienisz.

 

Znacznie taniej a i jeszcze w miarę dobrze, 75 Hz na TN w postaci http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=44909

 

Jeżeli chodzi o samą opłacalność zakupu, to wyjdziesz tutaj na tym bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Nie no już się męczę z tym kompem od paru dni/tygodni nie będę teraz zmieniał

 

 

A tak w ogóle jak bym chciał iść w OC to jaki procek i płyta główna? i ewentualnie inne potrzebne rzeczy. A no i oczywiście żeby nie było żadnych pierdzielonych ledów.... ani innych niepotrzebnych światełek.

 

A i jeszcze jedno w obudowie jest ten cały kontroler wentylatorów który podpina się pod kabel molex na zasilaczu ale w zasilaczu który mam nie widzę takowego no chyba że jestem ślepy :/ A jak rzeczywiście nie ma to mogę prosić o linka do innego zasilacza o takiej samej mocy? Albo jakaś przejściówka? Czy może być taki zasilacz?? --> https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/ albo ten https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-b8-550w-bulk-bn259-850219/ czy będą dobre jeśli chodzi o wszystkie potrzebne kable?

 

I jeszcze coś czy w tym zestawie są gdzieś kable SATA III do podpięcia dysku i ssd czy muszę dokupić?

 

A i na koniec głupie pytanie czy dyski podpina się kablami SATA i SATA III czy tylko SATA III?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...