Forum PCLab.pl: Samsung CFG70 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Samsung CFG70

#21 Użytkownik jest niedostępny   Kris194 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Maj 2017 - 14:49

To zagadnienie z "dziurawym" tekstem jest dość ciekawe, jestem ciekaw czy u Doamdora faktycznie wszystko będzie ok.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Doamdor 

• Uzależniony od informacji
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 14:54

Na wystawie sklepowej, wszystko wygląda super, a telewizory TV, to już w ogóle. :lol2: Jak ty tak oceniasz monitory, to o czym mamy rozmawiać.

Samsung c24fg70 na wystawie wyglądał tak sobie, lecz po bliższym zapoznaniu się z tym produktem, jest pozytywne zaskoczenie.

Napisz na PW alternatywę dla tego monitora w 144Hz.

Zobacz postKris194, o 02 Maj 2017 - 15:49, napisał(a):

To zagadnienie z "dziurawym" tekstem jest dość ciekawe, jestem ciekaw czy u Doamdora faktycznie wszystko będzie ok.

Nie wiem, monitor kupiłem do gier i w tym zadaniu sprawdza się bardzo dobrze. W Tym budżecie nie znalazłem nic wartego uwagi, a bawić się w szukaniu IPS z równym podświetleniem matrycy nie mam czasu. Bo nie na tym polega kupno monitora, żeby go nagminnie zwracać. Na dodatek jak zobaczyłem jaka przepaść jest miedzy 144Hz, a 60hz, to powrót do 60Hz nie ma opcji. Wczoraj gram w fallouta 4, spadek fps w mieście z 120 do 67, obraz po prostu zwolnił. :E

Ten post był edytowany przez Doamdor dnia: 02 Maj 2017 - 15:04

#23 Użytkownik jest dostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 15:28

Zobacz postDoamdor, o 02 Maj 2017 - 15:54, napisał(a):

Na wystawie sklepowej, wszystko wygląda super, a telewizory TV, to już w ogóle. :lol2: Jak ty tak oceniasz monitory, to o czym mamy rozmawiać.

Samsung c24fg70 na wystawie wyglądał tak sobie, lecz po bliższym zapoznaniu się z tym produktem, jest pozytywne zaskoczenie.

Napisz na PW alternatywę dla tego monitora w 144Hz.

Nie jestem januszem, żebym kupował monitory tylko dla testu, a potem ich odsyłał. Skoro w najlepszych warunkach(bo to raczej logiczne, skoro sklep chce sprzedać produkt) VA wygląda gorzej od IPS, to jak niby ma lepiej wyglądać domu? Pomijam kalibrację, chodzi mi tylko o równomierność obrazu, czyli m. in. gamma shift, black crush, IPS glow, smużenie.
Dla tego modelu nie ma alternatywy, masz tańsze, niesmużące, bez black crusha, z ostrzejszą czcionką, gorszymi kolorami, kątami widzenia i czernią TN, albo droższe, mniej smużące, bez black crusha, z ostrzejszą czcionką, lepszymi kolorami, jednolitością obrazu, kątami widzenia, gorszą czernią i srebrzeniem w nocy IPS. VA zawsze był traktowany w monitorach jako półśrodek między TN a IPS, więc tyle też kosztuje.

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 02 Maj 2017 - 15:41

#24 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 15:39

Zobacz postDoamdor, o 02 Maj 2017 - 15:08, napisał(a):

Nie pisałem, że wykrzywianie ma poprawić widoczność obrazu, lecz ma mieć wpływ na zmęczenie oka.
Monitor jeśli chodzi o długie godziny grania, w ogóle nie męczy oczy. Z monitora w pełni komfortowo mi się korzysta. W pracy siedzę na TN w lapku, to mnie oczy bolą. :kwasny:

Tak przy okazji, to podaj konkurenta w postaci IPS dla tego Samsunga w cenie do 1500 zł.

W lapkach TNki to niewypał, dawali je milion lat temu i badziewie traciły z każdej strony.

Za około 1500zl jedyna opcja to TNki lub ta VA. Jak ktoś szuka ideału za tą cenę to raczej nie znajdzie:D

TNki do grania są tak samo warte uwagi jak ten samsung na VA. Samsung na VA jako plus ma prawdopodobnie lepsze zastosowanie w filmach. TNki w grach, zwyczajnie i niezaprzeczalnie są szybsze. Jak ktoś chce tanio kupić ekran 144Hz i oceniać go z perspektywy profesjonalnych ekranów to nigdy nie będzie zadowolony:)

Pomijam oczywiście piszczenie cewek:D Albo jakieś plamy, pixele lub mega wycieki światła:)

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 02 Maj 2017 - 15:51

#25 Użytkownik jest niedostępny   Doamdor 

• PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 16:44

Zobacz postMinciu, o 02 Maj 2017 - 16:39, napisał(a):

W lapkach TNki to niewypał, dawali je milion lat temu i badziewie traciły z każdej strony.

Za około 1500zl jedyna opcja to TNki lub ta VA. Jak ktoś szuka ideału za tą cenę to raczej nie znajdzie:D

TNki do grania są tak samo warte uwagi jak ten samsung na VA. Samsung na VA jako plus ma prawdopodobnie lepsze zastosowanie w filmach. TNki w grach, zwyczajnie i niezaprzeczalnie są szybsze. Jak ktoś chce tanio kupić ekran 144Hz i oceniać go z perspektywy profesjonalnych ekranów to nigdy nie będzie zadowolony:)

Pomijam oczywiście piszczenie cewek:D Albo jakieś plamy, pixele lub mega wycieki światła:)

No właśnie tylko TN, lecz jeśli chodzi o IPS minimum 2500 zł, a najlepiej mieć 4000 zł, lecz i nawet taka suma nie zapewni, że dostane monitor z podświetleniem matrycy jak VA w nocy. Kaiketsu postawił sobie bardzo wysoko poprzeczkę z IPS i będzie do upadku wymieniał, oraz sprawdzał inne modele. :E

Dla mnie jest to nie do zaakceptowanie, patrząc ile kosztują 144Hz IPS i jakie są z nimi problemy, dlatego złotym środkiem okazał się Samsung c24fg70, na którym spokojnie sobie posiedzę do OLED. Bo nowe odpowiednik Samsung c24fg70 w rozdzielczości WQHD 144Hz 27/31,5, oraz G-Sync, będą w przedziale cenowym 2600-4000 zł, za 2600 zł to u nas będzie kosztować 60Hz Samsung C27H711QEU. :lol2:

#26 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 21:12

Nie sądzę, że moja poprzeczka jest wysoko - zaakceptuje przeciętne BLB oraz przeciętną równomierność.

Moje wymaganie równomierności spełnia kazdy monitor, jaki widziałem w życiu. Każdy laptop. Każdy TV.

Tylko XB271HU nie wypadł dobrze :E

Zaś co do BLB - jeśli nie widzę w warunkach lekkiego oświetlenia wieczorem, to akceptuję każde.

natomiast w przypadku zwróconych przeze mnie predatorów równomierność bieli (dwa pierwsze) i BLB (ostatni) były GROTESKOWO złe.

Nie cierpię odsyłać sprzętu i nie cierpię być zmuszonym do jego zwrotu.

Na szczęście facet w Mediamarkcie zapewnił mnie, że taki szrot trafi do producenta, bo oni też nie są ślepi i nie zamierzają tego g***a akceptować (pokazałem im). Więc koniec końców straci tylko winowajca, czyli producent. I tak powinno być.

Ten post był edytowany przez Kaiketsu dnia: 02 Maj 2017 - 21:13

#27 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 21:59

Dzięki Kaiketsu za wyczerpującą reckę.
Teraz jeszcze bardziej cieszę się, że zwróciłem to badziewie.
Te jaja z tekstem to mega przegięcie.
W trybie strobo wypali mi gały a wyłączając go mamy smużenie. Nie no świetny monitor do gier.
Ja podobnie jak Ty pracuję, gram wieczorami na niskiej jasności i tak samo bym na to zareagował.

Myślałem, że jak ten monitor ma namiastkę quantum dot to przynajmniej będzie równomierna, dobra czerń. Tutaj także lipa i to na TYLKO 23,5 cala, gdzie wiadomo, że większe matryce (27,28) mają z tym zawsze większe problemy. Tutaj ten Acer wygląda zdecydowanie lepiej choć sam ideałem nie jest.

Dla mnie ten monitor to porażka pomijając nawet rozmiar 23,5 cala i to wygięcie, które realnie robi więcej złego niż dobrego.

Jeszcze raz Dzięki za reckę Kaiketsu.

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 03 Maj 2017 - 22:01

#28 Użytkownik jest niedostępny   Doamdor 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 22:25

Dobrze, że nie każdy ma takie problemy, bo inaczej pozostaje wolny 60Hz IPS z BLB, lub 144Hz TN.

#29 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 23:03

Zobacz postDoamdor, o 03 Maj 2017 - 23:25, napisał(a):

Dobrze, że nie każdy ma takie problemy, bo inaczej pozostaje wolny 60Hz IPS z BLB, lub 144Hz TN.

Twoja sztuka pewnie jest wyselekcjonowana i wolna od wad jakie opisał autor recenzji.
Zazdroszczę i winszuję.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Doamdor 

• PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2017 - 01:45

Nie spotkałem takiego monitora na rynku, a czekam na niego już wiele lat.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Kris194 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2017 - 19:51

Kaiketsu jedno pytanie, na jakim ustawieniu testowałeś czerń w CFG70? Co do tych pixeli podzielonych na pół to zdjęcie z pcmonitors.info jakoś nie potwierdza twojej teorii a jeśli jakiś podział faktycznie jest to mega ciężko go zauważyć.

https://pcmonitors.i...0-subpixels.jpg

#32 Użytkownik jest niedostępny   vol.4 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Maj 2017 - 20:22

dzieki za recenzje @Kaiketsu. zakrzywienie ekranu bylo moja najwieksza bolaczka, przez ktora wahalem sie przed zakupem tego modelu, ale ta jazda z czcionkami jest juz nie do przelkniecia.

mozliwe, ze podswiadomie czekalem, az cos odwiedzie mnie od zakupu tego wygietego wyswietlacza :E

#33 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2017 - 08:49

Zobacz postKris194, o 04 Maj 2017 - 19:51, napisał(a):

Kaiketsu jedno pytanie, na jakim ustawieniu testowałeś czerń w CFG70? Co do tych pixeli podzielonych na pół to zdjęcie z pcmonitors.info jakoś nie potwierdza twojej teorii a jeśli jakiś podział faktycznie jest to mega ciężko go zauważyć.

https://pcmonitors.i...0-subpixels.jpg

20% brightness, kontrast fabryczny.
20%, gdyż wieczorem najlepiej sprawdza się IMHO 20% jeśli chodzi o jasność ekranu - dla komfortu oczu.
Doamdor wrzucił wartości w cd/m^2 dla poszczególnych poziomów jasności, w razie czego.
W każdym razie, nie powiem,żeby tak na "gołe oko" czerń urywała cztery litery - w dzień użyty nieco za gruby filtr AG rozprasza światło i czerń nieco "blaknie", w czarnej nocy nie widać jakiejś ogromnej różnicy na czarnym ekranie. Pewnie na 0% CFG70 byłby ciemniejszy od takiego XB271HU, choćby przez niższy poziom jasności na 0%, natomiast moja obserwacja jest taka, że nie ma zauważalnej różnicy między, hm, "czarnością czerni" ;)

Co do pikseli to w drugim chyba moim poście w tym temacie masz zbliżenia na strukturę pikseli zrobioną przez użytkownika overclock.net (dysponującego lepszym aparatem ode mnie ;)) gdzie wyraźnie to widać. Każda recenzja, która tego nie uwzględnia jest dla mnie kompletnie niemiarodajna - w szczególności z pcmonitors, które m.in. zachwycało się AG352UCG, nie pisząc ani słowa o wypranych kolorach i desaturacji na brzegach. Ja tej strony w ogóle bym nie czytał, widać mają ekstra profity z tych recenzji. Tylko TFTcentral jest w miarę obiektywne, z tego co widziałem, chociaż również w przypadku AG352UCG zmarginalizowali problem (ale chociaż o nim napisali).

Ten post był edytowany przez Kaiketsu dnia: 05 Maj 2017 - 08:50

#34 Użytkownik jest niedostępny   deton24 

• beware
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2017 - 20:57

A nie sprawdziłby ktoś może aplikacji Dimmer na tym Samsungu, zamiast ustawiać niską jasność na OSD która ten problem powoduje, jeśli dobrze zrozumiałem, może by to pomogło.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2018 - 20:21

error

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 09 Październik 2018 - 20:23

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2