Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaiketsu

Samsung CFG70

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu: trafił mi się dobry egzemplarz, obiektywnie rzecz biorąc. Wyprodukowany w styczniu. Nie ma martwych pikseli, nie ma śmieci pod matyrcą. Nie ma BLB, co widać na załączonym obrazku.

 

0YAvEHI.png

 

Zdjęcie najlepiej obejrzeć w ciemnym pokoju ;)

 

Biel obiektywnie dobra, aczkolwiek tutaj są pewne wałki. W niektórych VA występują dwie wady, znane z telewizorów : "dirty screen effect" (ciemniejsze plamy na monitorze) oraz "light stripes" albo "light bands" (jasne pionowe paski, widoczne przy przesuwaniu obrazu z lewej na prawą). Tutaj mamy pojedynczy "light stripe" dokładnie na środku.

 

wxkbpzf.jpg

 

Widać pojedynczy light stripe. Są też jeszcze dwa, słabo widoczne, po lewej i prawej stronie tego środkowego. Natomiast widoczne na zdjęciu ciemniejsze "plamy" w rzeczywistości nie występują. To efekt robienie zdjęcia zagiętemu ekranowi.

 

Temperatura kolorów jest OK, moim zdaniem akceptowalna, nie ma perfekcyjnej jednorodności - występuje część bardziej czerwona i bardziej żółta - ale moim zdaniem w 100% akceptowalne, nie przeszkadza przy przeglądaniu stron.

 

Stand jest mniej chybotliwy, niż myślałem, a jego składanie - niezbyt przyjemne, śrubki trzeba mocno dociskać, by dokręcić podstawę. To, że zajmuje dużo miejsca - już wiadomo. Ja na szczęście mam dużo miejsca z tyłu, ale przy ścianie będzie to duży wał. Podstawa nie chybocze się u mnie tak mocno, jak na oglądanych filmach, ale daleko jej do sztywności della. Również zmiana kątów, kierunku, etc. wymaga więcej siły, niż przy sprawdzonych podstawkach Della czy Acera - i jest mniej intuicyjna. W oczy rzuca się też brak portów USB.

 

Przejdźmy do parametrów. Przede wszystkim, obraz jest w 1080p 23,6 cala. Czy to dużo? hmm. Powiem tak, z uwagi na "nieidealny" (odrobinę zbyt ziarnisty) filtr AG i takie sobie PPI siedzenie przed nim z 70 cm jest OK, ale jeśli się przybliżymy do ekranu, to zaatakuje nas ziarno. Czyli tak trochę na granicy. Z odległości wiekszej niż 70 cm ekran robi się trochę za mały, z mniejszej - zbyt ziarnisty. Ten monitor daje nam naprawdę niewielkie pole manewru, każąc ściśle trzymać się "optymalnej" odległości.

 

Z uwagi na gięcie matrycy, tekst jest niestety nieostry - efekt zachodzenia na siebie pikseli po procesie gięcia. Próbowałem wszystkiego. Ustawienia ostrości (najlepiej wypada sharpness 64 IMHO), Clear Type, black equalizer w różnych ustawieniach, czy nawet różne przeglądarki i różne metody renderu (w tym: dodatek firefox text anti-aliasing). Niestety - trzeba trzymać się sztywno tych 70 cm. Tutaj najlepsze porównanie ostrości tekstu (XB271HU vs. CFG70 po prawej). Na żywo tekst na CFG70 jest mniej ostry, niż na zdjęciu.

 

WyVz19B.jpg

 

Kolejnym "tekstowym" problemem jest "wyostrzanie się" tekstu w nieprzyjemny sposób przy scrollowaniu ekranu, co na 144hz generalnie jest przyjemnością. Tutaj, z uwagi na tem myk jest to nieprzyjemne, tekst zmienia swoją postać, robi się ostry/zapikselowany przy pewnej "prędkości" z jaką obraz jedzie w górę/dół - pech chciał, że akurat przy tej, z którą często przerzucam strony w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Do tego dochodzi uwidacznianie się "light stripe" przy przesuwaniu okienka z lewej na prawą i wychodzi na to, że fanatycy jarania się 144hz na pulpicie będą niepocieszeni :E

 

Przechodzimy do gry. W oczy natychmiast rzuca się dziko przesycona czerwień. DZIKO. Jest o wiele bardziej wyrazista niż na XB271HU, "oczoyebna", przy niebieskim w normie, a zielonym nawet nieco zbyt mdłym. Według papierka z fabryki, przed sobą mam bardzo dobrą sztukę: Gamma na 2,19, delta E na 1.6. Cóż - widać "nierówna" charakterysytka ekranu QD nie pomaga (widać po dołączonym papierku - ekran wychodzi daleko poza sRGB w kategorii czerwieni, co ostatecznie nie wychodzi na dobre!). Ekran również jest zbyt czerwony, co nieco kłóci się z dołączoną kalibracją, z której wynika, że temperatura ekranu na używanej przeze mnie jasności to ok. 6700K. Na oko jest jej bliżej do 6200K. Porównanie z skalibrowanym XB271HU ukazuje znaczne zaczerwienienie matrycy, ale po żmudnej kalibracji NA OKO (sorry, nie mam sprzętu :E) wychodzi dość przyjemna biel.

 

144hz działa jak należy, ghosting jest nieco większy, niż na XB271HU (widać przy jeżdżeniu kursorem po ciemnym tle). Włączam więc Overdrive (tryb stroboskopowy) i... kicha. Atakuje mnie piszczzenie cewek. Nie, nie jest głośne, ale jest. Niestety, monitor ma coil whine w trybie stroboskopu. Zauważalne głownie nocą. Ghosting poprawia się, zmniejsza się też problem ze scrollowaniem tekstu góra/dół... odkrywam jednak, że ekran jest bardzo jasny, a jasność zablokowana. To typowe dla trybu stroboskopowego, ktróy zwykle wymaga brightness na MAX. Niezbyt jednak przyjemne dla oka. Wracam do OD = standard, jasność wraca na 20, a gdyby oczy mogły odetchnąć z ulgą, to by to zrobiły.

 

Czas na test słynnego "purple trailing", czyli purpurowych wykwitów, jakie ponoć monitor ten ma przy szybkich ruchach kamerą dla pewnych kolorów. Wybieram słynny screenshot z CSa i.... jest. Oczywiście, nie tak złe, jak w filmikach na YT, gdzie cały ekran rozświetla się na purpurowo, ale jest. Kolor i natężenie zależy od "black equalizer". I tak, poniżej 13 zaatakuje nas "purple trailing", powyżej 13 purpura znika a zastępuje ją zieleń i mamy "green trailing". W moim egzemplarzu widoczna przy szybkim przesuwaniu screenshota lewo-prawo była zielona "aura" w zaznaczonych poniżej miejscach, całe oznaczone na czerwono pole intensywnie 'zazielenia się".

 

FbBL7ZJ.jpg

 

Widać również smużenie (ciemne, a na niskim black equalizer, czyli poniżej 13 - pupurowe) na tych kratkach z lewej strony ekranu. Aczkolwiek - powiem od razu - problem ten jest niepotrzebnie rozdmuchany, bo występuje to przy małej ilości przejść (czarny-ciemnizielony-czarny), szybko znika, wymaga bardzo szybkich ruchów kamerą/przesuwania i jest wysoce pomijalne, anyway. O wiele gorsze są inne problemy.

 

Jak sprawdzają się poszczególne ustawienia w grach? Włączam Dooma. Black equalizer 20 - lipa, nic nie widać, ZA CIEMNO, mamy totalnie "zmiażdżone" czernie. Wracam na 13, jest lepiej. Purpury w tej grze nie zauważam. 144hz wygląda ładnie, jednak np. pistolet (w porównaniu z takim 1440p XB271HU) wybitnie mniej szczegółowy i mniej cieszy oko.

 

Na koniec słowo o czerni. Monitor ten, mimo tego, co podano w recenzjach, ma gorszą czerń od XB271HU. tak w dzień (z uwagi na gorszy filtr), jak i w nocy. Xb271hu na 10% jasności, CFG70 na 20%. Co według was jest ciemniejsze, pomijając oczywiście potężne BLB w rogach na moim XB271HU?

 

JGQMQQN.png

 

wyłączam monitor, przy okazji zaskakuje mnie, jak gorący jest plastik w okolicy wyłącznika. Monitor wraca do pudełka. Miało być super, ale rozmazany tekst i piszczenie cewek trochę zepsuły całą zabawę. Polecam? niestety, nie. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem rzeczowa recenzja tylko nie przyszło Ci przypadkiem do głowy, że tekst na CFG70 jest mniej wyraźny z powodu mniejszego PPI niż na tym Acerze? To samo z tym pistoletem. Aby było inaczej to producent musiałby robić wałki na rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem rzeczowa recenzja tylko nie przyszło Ci przypadkiem do głowy, że tekst na CFG70 jest mniej wyraźny z powodu mniejszego PPI niż na tym Acerze? To samo z tym pistoletem. Aby było inaczej to producent musiałby robić wałki na rozdzielczości.

 

Racja, jak to przeczytałem, to przez chwile myślę, o co biega, nieostry tekst ? :hmm:

 

A tu proszę, porównał go do monitora z WQHD 108.79 PPI, a Samsung FHD ma 93.74 PPI. :E

 

Co do reszty, trudno oczekiwać idealnego produktu bez wad, no może OLED taki będzie.

 

Co do problemów o których napisałeś, mój egzemplarz nie ma problemów z przegrzewaniem się, wymacałem całą obudowę, jest chłodna.

Cewki, kompletna cisza.

 

 

Dziwi mnie jedno, dlaczego nie ma tu recenzji tego felernego IPS, którego 5 razy zawracałeś. :D

 

 

Wychodzi na to, że VA ci nie podszedł, więc, już ci nie podejdzie. Pozostaje ci TN, lub IPS, jestem ciekaw, jaki model i matryca cię zadowoli. Czekam na kolejne opinie i recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XB271HU po prostu miałem obok, więc było mi wygodnie porównać - uwierz mi, vs. Dell u2412m z podobnym PPI też widać nieostry tekst. Tu nie chodzi o ilość detali w tekście, tylko to, że jest on jakby jaśniejszy, a do tego z niepotrzebnymi cieniami - oglądałem pod lupą :E

 

to nie "VA" mi nie podszedł, bo to nie jest mój pierwszy VA, tylko "zakrzywiony VA od Samsunga" mi nie podszedł :P Co więcej, na AG352UCG nie widziałem problemów z niewyraźnym tekstem, a to też zakrzywione VA. Może pomogło większe PPI, więc nie rzuciło mi się to tak w oczy.

 

Nie ma recenzji tego IPS-a, bo on jest znany chyba wszystkim, więc po co :P To świetny ekran, ale za drogi i z bardzo słabą kontrolą jakości. Jeśli trafisz idealny, to on praktycznie nie ma wad poza ceną, ale trafienie dobrej sztuki to czasem kwestia dwucyfrowej liczby zwrotów :E

 

Całkiem rzeczowa recenzja tylko nie przyszło Ci przypadkiem do głowy, że tekst na CFG70 jest mniej wyraźny z powodu mniejszego PPI niż na tym Acerze? To samo z tym pistoletem. Aby było inaczej to producent musiałby robić wałki na rozdzielczości.

 

to właśnie nie jest kwestia PPI. Na 101% :P

 

Mam monitory z identycznym PPI w domu i w pracy. Nie ma problemu z nieostrym tekstem na nich. Co więcej, właśnie do takiego PPI jestem przywyczajony! od 5 lat używam Della u2412m jako głównego "domowego" monitora.

TO efekt procesu gięcia matrycy.

 

tutaj "przypadkowa opinia z netu" na ten temat:

 

I purchased and returned both the C24/27FG70 models from Amazon and let me tell you they're both complete crap. I came from an Asus VG248QE as a 144hz CSGO gamer. I don't have specific tastes, my eyes are average, and I can tolerate TN panels. But after reading through the reviews, the hype, the #1 VA panel ever on a 144hz monitor, there is one HUGE flaw that everyone left out and I'm pretty sure it's why no one is buying the monitor. That reason being the pixels do NOT align with the curvature of the monitor, and the resolution results in ALL images, text, games, etc. being misaligned and blurry. I've spoken to Frys employees and managers regarding this matter and they vouch that it's a budget marketing gimmic for the Quantom Dot and Curved display, but the actual monitor is crap. You WILL see blurry text because that's the design of the monitor. And I literally returned my 24" model 3 hours ago to Amazon.

 

Nieco zbyt radykalna, bo nie nazwałbym tego monitora crapem, ale tak, problem występuje. Oglądając tekst pod lupą zauważymy, że w niektórych miejscach literkom jakby "brakuje pikseli" (np. w literce o brakuje piksela "od wewnątrz" na samej górze :E), mają niepotrzebne cienie (i nie wszędzie), a do tego są za jasne.

 

to nie moje wymysły:

 

2I2Cwrd.jpg

 

widzicie? to zdjęcie powiększonego tekstu. Powiększony tekst rzadko jest "niewyraźny" z racji grubości, ale bez problemu powinniście dostrzec zbędne cienie i jakby "dziury" w pikselach liter.

 

Spróbujcie spojrzeć na ten obrazek z większej odległości (ale takiej, by wciąż widzieć te "dziury" w literach). Powinniście mniej więcej załapać, o co chodzi w rozmytym tekście w CFG70. Spójrzcie na górną część małego "z", czy coś "zrobione" z cienkiej kreski i grubego cienia będzie wyrażne? :P mi nawet na tym zdjęciu się to rozjeżdża w oczach, a przecież to tylko zdjęcie.

 

Więcej tekstów "z netu":

 

Basically it looks like there is not only 3 subpixels, but each subpixel is divided into at least 2 sections. On lower brightness only one sub-sub-pixel lights up, which looks weird with cleartype/text rendering in general.

 

I zdjęcie (czyjeś) obrazujące problem:

 

http://www.overclock.net/content/type/61/id/2958032/width/500/height/1000/flags/LL

 

te połówki tłumaczą "dziury" w pikselach oraz zbędne cienie.

 

Dla porównania, struktura pikseli zwykłego IPS:

 

http://cdn.overclock.net/0/0a/500x1000px-LL-0acb3de7_IPSsubpixel.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości zrobiłem z tym samym tekstem zdjęcie u siebie, jest ostre i wyraźne. Jak będę w domu, to je wrzucę.

 

Twoje zdjęcie jest rozmazane i nieostre, weź zrób je jeszcze raz.

 

 

Dziwie się, że nie przetestowałeś monitorach w grach typu wiedźmin, Crysis, już w takim fallout 4 jest zauważalna różnica.

 

 

Pozostają ci tylko monitory IPS za +3000 zł i wymiana XX, żeby trafić z równym podświetleniem matrycy. :E Bo 144Hz VA, które mają się pojawić, są to po prostu większe odpowiedniki Samsung CFG70, gdzie będzie WQHD, 31,5 cala + G-Sync. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Doamdor, czy używasz tego monitora na dużej jasności? Jak ktoś z overclock zauważył, ten monitor ma niestandardową strukturę pikseli (wrzuciłem zdjęcia do editu) - przy niskiej jasności zapala się tylko połowa piksela. Wrzuciłem jego zdjęcia w linkach powyżej - to własnie przez to są te tekstowe rzeczy.

 

Monitor wyglądął fajnie w grach, przyznaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest jasny, dlatego w internecie mam 20%, bo kolor biały wypala oczy przy większej jasności w nocy, a w grach 25-30% jasność.

 

Ten monitor prawie w pełni wykorzystuje do gier, w necie to siedzę w robocie na 12,5' TN w Lapku i jak wracam do domu to nawet przez myśl mi nie przechodzi, siedzieć na internecie, a tym bardziej na jakimkolwiek forum. :lol2:

 

 

 

Promo w X-Kom już nie ma, aktualna cena 1699 zł. Patrząc na konkurencje i cenę 1499 zł jaką dałem za ten monitor, to do czego mam go porównać, TN, IPS 60Hz ? No nie ma alternatywy na chwile obecną, a nowe większe VA, będą cenowo zaczynać się od 2500 zł a kończyć na 4000 zł. :lol2:

 

 

 

Jak wyjdzie 27' WQHD od Samsunga, to możne się przesiądę, ale jak cena nie przekroczy 2500 zł, bo więcej jak 1000 zł za dodatkowe 3,5' i WQHD nie dam. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CH711 (czyli 27" WQHD, ale bez 144hz i HDR) został wyceniony zdaje się na 2200 w jakimś piemieckim sklepie. U nas będzie drożej, można od razu założyć 2500 PLN :P

 

a CHG70 ma mieć 144hz i HDR do tego, więc spokojnie cena +1500. Rzeczywiście obstawiam 4000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Hz odpada w grach, zostaje 144Hz, zobaczymy jak ukształtują się ceny, gdy wyjdą wszystkie monitory, oraz te od konkurencji IPS z HDR. Lecz zamiast 31,5' jednak wybrałbym 27' dla większej gęstości pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest główny powód dlaczego wolę IPS na monitorze:

JGQMQQN.png

Otóż jednolitość jest ważniejsza od wszystkich innych parametrów obrazu, na IPSie obszar jednolitej czerni jest dużo większy od VA, pomimo tego, że ten VA jest mniejszy, więc z tej samej odległości powinien mieć bardziej jednolity obraz, a nie ma:

JGQMQQNpn_aasnxxr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj muszę dodać, że dla VA to odrobinę jest przekłamania na "porównawczym" zdjęciu, gdyż stoi pod kątem. Ale oczywiście to prawda, że środek zawsze nieco ciemniejszy jest w monitorach VA niż góra i dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi pod kątem, ale tylko poziomym, gdyby stał prosto, to linie jednolitej czerni byłyby poziome. Jeszcze lepiej to widać po obróbce zdjęcia:

1png_aasnxep.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec słowo o czerni. Monitor ten, mimo tego, co podano w recenzjach, ma gorszą czerń od XB271HU. tak w dzień (z uwagi na gorszy filtr), jak i w nocy. Xb271hu na 10% jasności, CFG70 na 20%. Co według was jest ciemniejsze, pomijając oczywiście potężne BLB w rogach na moim XB271HU?

 

 

 

Zrób jeszcze raz porównanie i ustaw jasność 12% dla Acera.

 

 

Acer Predator XB271HU

0% = 50 cd/m2

10% = 79 cd/m2

20% = 107 cd/m2

30% = 134 cd/m2

 

 

Samsung CFG70

0% = 39 cd/m2

10% = 69 cd/m2

20% = 98 cd/m2

30% = 128 cd/m2

 

Jak ja lubię te wyniki z testów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy bym ustawiał wartości pod nierealne zastosowanie, a mi zależało właśnie na realnym. 10% na XB271HU i 20% na CFG70 są adekwatne do słabego światła żarówki wieczorem. :P

 

przypominam również, że tryb stroboskopu ma zablokowaną jasność (absolutnie nieadekwatną do wieczornego/nocnego grania - o wiele za wysoką), więc granie w nocy na CFG70 można robić tylko na czasie reakcji "standard", a czas reakcji "standard" już smuży sam z siebie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że białego tła jeszcze nie uchwyciłeś.

 

 

Krisol ładnie odpłynął, porównując 2x droższego IPS z prostym ekranem, do zakrzywionego VA. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol ładnie odpłynął, porównując 2x droższego IPS z prostym ekranem, do zakrzywionego VA. :lol2:

Ale co z tego, nie ma obecnie lepszych matryc VA w monitorach(bo AMVA od AUO raczej lepsza nie jest), za to IPS są(w Acerze siedzi IPS od AUO), więc porównanie jest na niekorzyść IPS. Poza tym sam twierdziłeś, że zakrzywienie ma na celu poprawę widoczności obrazu, bo tak wynika z budowy oka, tak więc na prostym VA kąty widzenia byłyby jeszcze gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że wykrzywianie ma poprawić widoczność obrazu, lecz ma mieć wpływ na zmęczenie oka.

Monitor jeśli chodzi o długie godziny grania, w ogóle nie męczy oczy. Z monitora w pełni komfortowo mi się korzysta. W pracy siedzę na TN w lapku, to mnie oczy bolą. :kwasny:

 

Tak przy okazji, to podaj konkurenta w postaci IPS dla tego Samsunga w cenie do 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, to podaj konkurenta w postaci IPS dla tego Samsunga w cenie do 1500 zł.

Równomierność obrazu lepszą ma pewnie nawet Samsung S24F350FHUX za 500 zł, pozostałe parametry nie mają znaczenia w kontekście tego, co pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność obrazu lepszą ma pewnie nawet Samsung S24F350FHUX za 500 zł, pozostałe parametry nie mają znaczenia w kontekście tego, co pisałem.

 

Szybkość matrycy ma znaczenie w grach, więc 144Hz warto posiadać, jeśli komuś zależy na płynności i ostrości w obrazie.

 

Co do powyższego Samsunga, miałem okazje z niego korzystać i nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś. Daleko tej budżetowce do Samsung c24fg70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma lepszą, tak wynika z charakterystyki matryc IPS i VA. Widziałem go w Saturnie i w porównaniu do Samsunga LC24F390FHUXEN który stał obok, ten na IPSie wyglądał dużo lepiej pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zagadnienie z "dziurawym" tekstem jest dość ciekawe, jestem ciekaw czy u Doamdora faktycznie wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie sklepowej, wszystko wygląda super, a telewizory TV, to już w ogóle. :lol2: Jak ty tak oceniasz monitory, to o czym mamy rozmawiać.

 

Samsung c24fg70 na wystawie wyglądał tak sobie, lecz po bliższym zapoznaniu się z tym produktem, jest pozytywne zaskoczenie.

 

Napisz na PW alternatywę dla tego monitora w 144Hz.

 

 

To zagadnienie z "dziurawym" tekstem jest dość ciekawe, jestem ciekaw czy u Doamdora faktycznie wszystko będzie ok.

 

Nie wiem, monitor kupiłem do gier i w tym zadaniu sprawdza się bardzo dobrze. W Tym budżecie nie znalazłem nic wartego uwagi, a bawić się w szukaniu IPS z równym podświetleniem matrycy nie mam czasu. Bo nie na tym polega kupno monitora, żeby go nagminnie zwracać. Na dodatek jak zobaczyłem jaka przepaść jest miedzy 144Hz, a 60hz, to powrót do 60Hz nie ma opcji. Wczoraj gram w fallouta 4, spadek fps w mieście z 120 do 67, obraz po prostu zwolnił. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie sklepowej, wszystko wygląda super, a telewizory TV, to już w ogóle. :lol2: Jak ty tak oceniasz monitory, to o czym mamy rozmawiać.

 

Samsung c24fg70 na wystawie wyglądał tak sobie, lecz po bliższym zapoznaniu się z tym produktem, jest pozytywne zaskoczenie.

 

Napisz na PW alternatywę dla tego monitora w 144Hz.

Nie jestem januszem, żebym kupował monitory tylko dla testu, a potem ich odsyłał. Skoro w najlepszych warunkach(bo to raczej logiczne, skoro sklep chce sprzedać produkt) VA wygląda gorzej od IPS, to jak niby ma lepiej wyglądać domu? Pomijam kalibrację, chodzi mi tylko o równomierność obrazu, czyli m. in. gamma shift, black crush, IPS glow, smużenie.

Dla tego modelu nie ma alternatywy, masz tańsze, niesmużące, bez black crusha, z ostrzejszą czcionką, gorszymi kolorami, kątami widzenia i czernią TN, albo droższe, mniej smużące, bez black crusha, z ostrzejszą czcionką, lepszymi kolorami, jednolitością obrazu, kątami widzenia, gorszą czernią i srebrzeniem w nocy IPS. VA zawsze był traktowany w monitorach jako półśrodek między TN a IPS, więc tyle też kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że wykrzywianie ma poprawić widoczność obrazu, lecz ma mieć wpływ na zmęczenie oka.

Monitor jeśli chodzi o długie godziny grania, w ogóle nie męczy oczy. Z monitora w pełni komfortowo mi się korzysta. W pracy siedzę na TN w lapku, to mnie oczy bolą. :kwasny:

 

Tak przy okazji, to podaj konkurenta w postaci IPS dla tego Samsunga w cenie do 1500 zł.

 

W lapkach TNki to niewypał, dawali je milion lat temu i badziewie traciły z każdej strony.

 

Za około 1500zl jedyna opcja to TNki lub ta VA. Jak ktoś szuka ideału za tą cenę to raczej nie znajdzie:D

 

TNki do grania są tak samo warte uwagi jak ten samsung na VA. Samsung na VA jako plus ma prawdopodobnie lepsze zastosowanie w filmach. TNki w grach, zwyczajnie i niezaprzeczalnie są szybsze. Jak ktoś chce tanio kupić ekran 144Hz i oceniać go z perspektywy profesjonalnych ekranów to nigdy nie będzie zadowolony:)

 

Pomijam oczywiście piszczenie cewek:D Albo jakieś plamy, pixele lub mega wycieki światła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapkach TNki to niewypał, dawali je milion lat temu i badziewie traciły z każdej strony.

 

Za około 1500zl jedyna opcja to TNki lub ta VA. Jak ktoś szuka ideału za tą cenę to raczej nie znajdzie:D

 

TNki do grania są tak samo warte uwagi jak ten samsung na VA. Samsung na VA jako plus ma prawdopodobnie lepsze zastosowanie w filmach. TNki w grach, zwyczajnie i niezaprzeczalnie są szybsze. Jak ktoś chce tanio kupić ekran 144Hz i oceniać go z perspektywy profesjonalnych ekranów to nigdy nie będzie zadowolony:)

 

Pomijam oczywiście piszczenie cewek:D Albo jakieś plamy, pixele lub mega wycieki światła:)

 

 

No właśnie tylko TN, lecz jeśli chodzi o IPS minimum 2500 zł, a najlepiej mieć 4000 zł, lecz i nawet taka suma nie zapewni, że dostane monitor z podświetleniem matrycy jak VA w nocy. Kaiketsu postawił sobie bardzo wysoko poprzeczkę z IPS i będzie do upadku wymieniał, oraz sprawdzał inne modele. :E

 

Dla mnie jest to nie do zaakceptowanie, patrząc ile kosztują 144Hz IPS i jakie są z nimi problemy, dlatego złotym środkiem okazał się Samsung c24fg70, na którym spokojnie sobie posiedzę do OLED. Bo nowe odpowiednik Samsung c24fg70 w rozdzielczości WQHD 144Hz 27/31,5, oraz G-Sync, będą w przedziale cenowym 2600-4000 zł, za 2600 zł to u nas będzie kosztować 60Hz Samsung C27H711QEU. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...