Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grrozzny

Problem z wyświetlaniem obrazu Zotac GeForce GTX 1060 3GB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z uruchomieniem PC tak aby obraz wyświetlał się z karty Zotac GeForce GTX 1060 3GB (ZT-P10610A-10L) a nie z zintegrowanej karty graficznej Intel HD.

 

Zainstalowałem Geforce Game Ready Driver 381.89 razem z Geforce Experience. Kartę podłączam kablem HDMI do telewizora i gdy uruchamiam kompa na TV nie ma żadnego obrazu.

 

Gdy podłącze HDMI do gniazda wbudowanego na płycie głównej obraz jest wyświetlany przez zintegrowaną kartę. Gdy wybieram z menu podręcznego na pasku zadań (obok zegara systemowego) ikonkę Geforce i klikam na "Otwórz Panel sterowania Nvidia" pojawia się błąd:

2yuivj7.jpg

 

W Menadżerze urządzeń wygląda to w ten sposób:

rh4l14.jpg

Po kliknięciu w "wykrzyknik" przy karcie i wybraniu opcji aktualizacji sterownika pojawia się okno:

2n1yg5e.jpg

i info, że sterownik jest aktualny:

8zoiu8.jpg

 

We właściwościach sprzętu pojawia się następująca informacja:

3585bwn.jpg

O co chodzi z tymi wolnymi zasobami i kodem 12 ?

 

Powinienem wejść w ustawienia karty zintegrowanej Intel HD i ją wyłączyć tak aby obraz wyświetlał się przez Geforce'a ? Wyłączyć ją przez menadżera urządzeń czy też jakoś w biosie/uefi wyłączyć zintegrowanego Intela HD ? (boję się że wtedy w ogóle stracę obraz z kompa i nie będę mógł go przywrócić)

 

Pls o jakieś pro tipy. Gdyby miało to znaczenie to tutaj reszta konfiguracji PC:

Intel Pentium G3220

Płyta MSI H81M-E33

2 x 4 GB DDR3

BE QUIET BQT L7-430W

250 GB SSD + 1TB HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej w biosie wyłacz Intela.

 

PS. obrazu nie stracisz. W najgorszym razie (który nie ma prawa wystąpić) reset bios co jest banalne przy tej płycie (instrukcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz najnowszą wersje programu Display Driver Uninstaller oraz najnowsze sterowniki do karty ze strony Nvidii (nie producenta karty). Uruchom DDU i wybierz opcje z listy "rekomendowane uruchomienie w trybie awaryjnym", po czym następną opcje wybierz "Wyczyść i zrestartuj". Po ponownym uruchomieniu systemu zainstaluj pobrane sterowniki.

 

A jak nie pomoże:

niezaktualizowany system Win10. Pobierz od razu Creators Update: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4014184/windows-10-creators-update-here

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szpece typu kochan

dzieciaku, po co te prywatne zaczepki, za krótki urlop od forum miałeś?

co do karty , oczywiście , żebym ją polecił, wszystko zależy od ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyonij kabel hdmi z płyty głównej i podłącz pod kartę :D Dziwna sprawa, u mnie integra wlaczona i zwykła karta też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci polecił kupno tej karty :hmm: :hmm: :hmm:

A co, miał kupić RXa 570 do G3220? Ta karta byłaby wolniejsza od 1050Ti przy tym procesorze.

@grrozzny

Podłącz monitor pod zintrgrowaną kartę, odinstaluj sterowniki Nvidii, potem wyczyść przez DDU, wtedy dopiero podłącz monitor pod kartę od Nvidii i zainstaluj sterowniki.

Wyłączenie zintegrowanej karty raczej nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i wasze pomysły. Pobawiłem się trochę tym DDU i wyczyściłem stery ale nic to nie pomogło.

Zmieniając kabel HDMI do Geforce przy którymś uruchomieniu kompa zauważyłem, że na początku na może sekundę pojawia się ekran ładowania Biosu, a potem na telewizorze mam czarny ekran i nic więcej (tylko info z menu TV o sygnale 1080p, 60Hz HDMI). Czasami system uruchamiał się tak szybko z dysku SSD, że tego ekranu ładowania Biosu nawet nie było można zauważyć na ekranie.

 

Rozwiązaniem okazała się zamiana w Biosie kolejności wyświetlania obrazu - ustawiona była kolejność najpierw integra potem PCI, trzeba było ją odwrócić. Rozwiązanie nie było trudne, ale nie mogłem go wypróbować wcześniej gdyż miałem klawiaturę bezprzewodową na USB, przez którą nie mogłem wejść do Biosu. Musiałem pożyczyć starą klawiaturę na kablu żeby wejść do ustawień Biosu :)

 

 

Kto ci polecił kupno tej karty :hmm: :hmm: :hmm:

Sam o tym zdecydowałem. 535 PLN za nówkę. Nie mów, że jak za taką cenę to nie był dobry wybór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...