Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pab11o

Procesor g4560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spaliła mi się karta hd4850 a ta na płycie głównej działa marnie.

Wpadłem na pomysł aby złożyć coś na g4560 czy karta graficzna jaką on posiada będzie mniej wydajna niż hd4850 nie zależy mi na graniu wystarczy że będą działać płynnie filmy w hd czy ten procek da sobie radę czy koniecznie będę musiał dokupić kartę graficzną.

System win10 na tym procku działa płynnie?

Może lepiej coś złożyć na i5-2400 taki mam w pracy i działa super.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów integra z G4560 będzie ogólnie rzecz biorąc nie gorsza niż HD 4850. Do grania będzie o wiele słabsza. Jezeli bierzesz pod uwagą granie na integrze, to należałoby raczej dopłacić do Pentium G4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów w FHD wystarczy nawet HD2000. i5-2400 ma integre z 2-3razy słabszą niż pentium g4560, który też raczej nie nadaje się do gier. Wydajność HD610 z pentaka to poziom +/-9600GT, np. w WOT na najniższych ustawieniach miałem spadki poniżej 30fps, na obecnym HD630 z i5-7400 (dostępny też w pentiumie G4600) rzadko schodzi poniżej 60FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy hd610, a HD 630 to jakieś 30% https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwj0w9qLhdHTAhVKKywKHYMnBjwQwqsBCB4wAA&usg=AFQjCNF1sHlk2z9QIx28jtvfnGP_UlkifA . Moim zdaniem nie warto więc dopłacać tych 100zł do g4600, już lepiej kupić używkę i3 6100 za ok 300zł z HD 530 ( HD 630 ma tylko trochę większe taktowania od hd530) . Przy zintegrowanych układach grafiki liczy się również szybkość pamięci ram więc im szybsza tym lepsza . Jeżeli nie zależy Ci na grach typu wiedźmin 3 , GTA 5 to kupuj tego Pentiuma z pamięcią ddr4 2400, na takim zestawie w gry typu WOT, LOL , CS pograsz . Jeżeli już masz pamięci DDR3 to lepszą inwestycją będzie i3 6100, z tego względu że HD 530 przy takim samym taktowaniu ramu - 1600mhz będzie miało przewagę nad HD 610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował płytę i pamięci ddr4 nowe plus ten procek. Ma służyć do neta i office i filmy fhd na zimę kupie sobie gtx1050ti teraz nie mam czasu na gry. Tylko jeszcze jak działa system na tym procku?

Czy będzie to działać gorzej od tej i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 i ram 2400 w 2 kostkach koniecznie. Będzie gitarka w i5 2400 się nie baw bo musiałbyś śmiesznie dużo za płytę płacić albo kupić oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak więc już zdecydowane.

Za nie całe 900 zł będę miał sprzęt na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie duży przeskok z e5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że będzie duży przeskok z e5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie czy radiator który mam teraz na dual core spasuje spasuje pod g4560?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie czy radiator który mam teraz na dual core spasuje spasuje pod g4560?

Do procesora jest dołączony radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box od socketu 775 nie będzie pasować do l15x, bo jest inny rozstaw otworów montażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten oryginalny jest głośny i mało wydajny. A teraz mam założony jakiś lepszy

 

O kurde no to szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten oryginalny jest głośny i mało wydajny. A teraz mam założony jakiś lepszy

 

O kurde no to szkoda

 

 

G4560 na boxowym coolerku to chyba poniżej 1000rpm może mieć i się nie spoci za bardzo:) To jest EKO PROCEK:) Jeszcze jak mu dasz UnderVolta to chyba na pasywie 90% coolerów na ryynku go by pociągneło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w tym tygodniu.

Ale mam wrażenie że ten procek jest przereklamowany i mogę się rozczarować.

I jeszcze jedno czy będę musiał przeinstalowywać system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w tym tygodniu.

Ale mam wrażenie że ten procek jest przereklamowany i mogę się rozczarować.

I jeszcze jedno czy będę musiał przeinstalowywać system?

na kokosy to ty nie licz, ten pentak jest koło 10% wolniejszy od i3 6100, a i te potrafią w grach procesorowych przymulić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował płytę i pamięci ddr4 nowe plus ten procek.

A gdzie karta graficzna ? vb_smoke.gif

 

Ten procesor ma zintegrowaną kartę graficzną, która...SAMA NIE DZIAŁA (!) na większości płyt głównych z chipsetem H110. banana.gif

 

NIE DZIAŁA nawet na kilku płytach z dedykowanym chipsetem B250 ! zonk.gif

 

Nawet na tym forum znajdziesz kilka postów na ten temat. Wystarczy jak poszukasz to sam się przekonasz jak to jest z grafiką tego procesora. NIE DZIAŁA sama grafika tego procesora.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisali co innego

Gdzie pisali, że NIE DZIAŁA sama grafika ? Pisali o...wydajności zintegrowanej grafiki. menda.gif

 

Tu piszą, że NIE DZIAŁA: ...Benchmark.pl to też forum komputerowe...

 

Na tym forum takich tematów też było kilka:

 

...Post #1167 i dalej...

 

Ta płyta jaką wybrałeś na morele.net MSI B250M PRO-VDH powinna prawidłowo zadziałać z grafiką tego procesora.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożyło mi

 

Jak już kupisz wszystko i złożysz kompa to NAPISZ tutaj, na tym forum:

 

czy ci działa sama grafika na tej płycie z tym procesorem ?

 

Twój wpis pomoże wielu tym co też chcą kupić ten procesor.banana.gif

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...