Forum PCLab.pl: Jaki ekspres do kawy polecacie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki ekspres do kawy polecacie? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Maj 2017 - 16:36

Cześć!

Chcemy sobie z żoną kupić ekspres do kawy. Do tej pory używaliśmy kapsułkowego, ale przyszedł czas na coś z młynkiem.

Po za tym, że dobre ekspresy robi De'Longhi i Saeco w zasadzie o tych sprzętach nie wiem nic więcej.

Stąd pytanie: Co polecacie?

Ekspres ma mieć młynek, fajnie jakby miał przystawkę do mleka. Ma być nieduży, niezawodny, łatwy w bieżącej konserwacji, no a przede wszystkim ma robić dobrą kawę :D

Budżet to 2500 pln. I to jest MAX. Najchętniej wydalibyśmy okolice 2000 z jakimś małym haczykiem. Ta nadwyżka 500 jest zarezerwowana dla jakiś ekstra ficzerów, za które faktycznie WARTO wydać więcej.

Z góry dzięki za pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Konwalijka 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 02 Maj 2017 - 21:42

De'Longhi wydaje mi się najlepszą marką

#3 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 21:53

Wczytując się w internet, faktycznie De'Longhi robi najbardziej wypasione ekspresy. Nie wiem tylko czy wszystkie te wypasy podnoszące cenę i jednocześnie komplikujące konstrukcję ekspresu, są mi potrzebne.

Póki co po krótkim rekonesansie najbardziej zainteresował mnie ekspres KRUPS EA82FD10, który w większości sklepów kosztuje 2199, ale np taki Media Expert ma teraz na niego specjalną ofertę i daje trzy stówy rabatu przy zakupie. A za 1900 póki co godnego konkurenta - porównując parametry - nie znalazłem.

#4 Użytkownik jest niedostępny   pepe32 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 22:09

Mam osobiście De'Longhi ECAM650.75 PrimaDonna Elit ale to dość spory wydatek przekracza twój budżet
ale nie oto mi chodzi wiesz jakie są koszty eksploatacyjne takiego ekspresu ;)
Samej kawy na 3 osoby idzie nam na tydzień prawie 2 kilo po +- 50pln za 500g
Ale kawucha mniam

#5 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 22:15

Strasznie drogą kawę pijesz ;) Ja aż tak wybredny nie jestem :)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Mroczny Nelu 

• Makankosappo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 23:20

Za Delonghi więcej płacisz ale potem mas z górki - ot choćby wyjmowalny blok zaparzający. żadnych kosztów związanych z kupowaniem tabletek

#7 Użytkownik jest niedostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 23:24

Hej, popatrz też na ekspresy Gaggia.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Maj 2017 - 23:45

Zobacz postMroczny Nelu, o 03 Maj 2017 - 00:20, napisał(a):

Za Delonghi więcej płacisz ale potem mas z górki - ot choćby wyjmowalny blok zaparzający. żadnych kosztów związanych z kupowaniem tabletek

Cenna informacja. Dzięki :thumbup:

Zobacz postczolgista778, o 03 Maj 2017 - 00:24, napisał(a):

Hej, popatrz też na ekspresy Gaggia.

Z tego co widzę, jedyny w ich ofercie mający to co chciałbym mieć - czyli przystawkę do mleka - to model Accademia, który kosztuje grubo ponad 2x mój budżet :P

Co do De'Longhi zainteresowały mnie dwa modele, DE LONGHI ECAM 44.660.B Eletta oraz DE LONGHI ECAM 23.460.B

Tutaj ich porównanie: http://www.mediaexpe...p=262517|185220

I chyba ten pierwszy, niecałe 100 pln droższy, jest ciekawszy chociażby ze względu na funkcję MilkClean, czyli automatyczne czyszczenie układu do mleka.

Ten post był edytowany przez Dylu dnia: 03 Maj 2017 - 00:05

#9 Użytkownik jest niedostępny   Yacho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 01:20

De Longhi to niestety nizsza polka....
Jura Ena 9 polecam - troche drogo ale roznica w smaku jest tego warta.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 01:28

Dzięki za sugestię, ale bez szaleństw. Aż takimi koneserami kawy z żoną nie jesteśmy :) Do tej pory zadowalał nas smak kawy z kapsułek, ba... czasami to i rozpuszczalna jest wypijana :D

#11 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2017 - 12:42

Zobacz postDylu, o 03 Maj 2017 - 00:45, napisał(a):

Co do De'Longhi zainteresowały mnie dwa modele, DE LONGHI ECAM 44.660.B Eletta oraz DE LONGHI ECAM 23.460.B

Tutaj ich porównanie: http://www.mediaexpe...p=262517|185220

I chyba ten pierwszy, niecałe 100 pln droższy, jest ciekawszy chociażby ze względu na funkcję MilkClean, czyli automatyczne czyszczenie układu do mleka.

Ten co wczoraj był 100 pln droższy, dziś w majówkowym promo jest 2 pln tańszy :D Także chyba mamy zwycięzcę :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   Dylu 

• (-_-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Maj 2017 - 18:00

Ostatecznie wybór padł właśnie na DE LONGHI ECAM 44.660.B Eletta. Robi bardzo smaczną i aromatyczną kawę :) Jesteśmy zadowoleni.

#13 Użytkownik jest niedostępny   MyaMore 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Październik 2017 - 17:05

U mnie furorę robi Krups. Kupiliśmy EA8108, jeden z ciśnieniowych i nie wyobrażam sobie teraz porannej kawy bez niego. Jednak expres cisnieniowy to spora zmiana. Kawa jest mielona od razu przed parzeniem. Można poszalec z rodzajami kawy, co dla mnie też ma znaczenie. Jak przychodzą goście to często podaję kawy w wysokich, przeźroczystych szklankach, bo przecież ciężko sie oprzeć przed pokazaniem baristycznych umiejętności które nabywam :)

#14 Użytkownik jest niedostępny   remik227 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 31 Październik 2017 - 18:24

Kawa to jedno, ale odpowiedni sprzęt, który zarazem wydobędzie głębie aromatu, jednocześnie nie sprawi problemów przy użytkowaniu dzięki swej prostocie. W tym celu warto zaopatrzyć się w ekspres automatyczny. ###pisiont_groszy_za_posta###. Myślę, że znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu ;)

#15 Użytkownik jest niedostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Październik 2017 - 21:04

Zobacz postMyaMore, o 25 Październik 2017 - 17:05, napisał(a):

U mnie furorę robi Krups. Kupiliśmy EA8108, jeden z ciśnieniowych i nie wyobrażam sobie teraz porannej kawy bez niego. Jednak expres cisnieniowy to spora zmiana. Kawa jest mielona od razu przed parzeniem. Można poszalec z rodzajami kawy, co dla mnie też ma znaczenie. Jak przychodzą goście to często podaję kawy w wysokich, przeźroczystych szklankach, bo przecież ciężko  sie oprzeć przed pokazaniem baristycznych umiejętności które nabywam :)

A jakie to te magiczne umiejętności? wciśnięcie przycisku kapuczino czy inne makiato na urządzeniu? :E

Ten post był edytowany przez different dnia: 31 Październik 2017 - 21:04

#16 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2017 - 14:09

Kupno maszyny to polowa sukcesu,dobra kawa duzo kosztuje.Generalnie kawa w Polsce to syf>jak latam do kraju zawse kupuje kawe na tranzytowym lotnisku,ostatnio we Frankfurcie

Ten post był edytowany przez dario27 dnia: 01 Listopad 2017 - 14:10

#17 Użytkownik jest niedostępny   Mroczny Nelu 

• Makankosappo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2017 - 14:28

Zobacz postYacho, o 03 Maj 2017 - 01:20, napisał(a):

De Longhi to niestety nizsza polka....
Jura Ena 9 polecam - troche drogo ale roznica w smaku jest tego warta.

No. gdzieś film widizałem - porównanie 2 ekspresów - za 3kUSD i 300USD. Ekspertka potrzebowała kilku minut, żeby wyczaić, która kawa jest lepsza :D. W domowych zaciszu ważniejsza będzie kawa i młynek niż sam ekspres.

#18 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2017 - 14:36

dokladnie,dobra kawa do podstawa, ale w wiekszosci przypadkow ludzie kupuja drogi ekspres i tania kawe

#19 Użytkownik jest niedostępny   Mroczny Nelu 

• Makankosappo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2017 - 14:37

Zobacz postdario27, o 01 Listopad 2017 - 14:09, napisał(a):

Kupno maszyny to polowa sukcesu,dobra kawa duzo kosztuje.Generalnie kawa w Polsce to syf>jak latam do kraju zawse kupuje kawe na tranzytowym lotnisku,ostatnio we Frankfurcie

Ośmielę się nie zgodzić. Prima czy Fort faktycznie smakują jakby zrobili je z palonego łajna, masa popularnych Jacobsów czy Tchibo podobnie ale nietrudno kupić dobrą kawę. Raz - małe palarnie, dwa - nawet Woseba potrafi puścić niezłą kawę, trzy - co to za problem kupić kawę Dallmayera, Tchibo (droższe serie mają naprawdę fajne) czy innej popularnej niemieckiej czy szwedzkiej marki? Sam teraz kończę Tschiba Barista Milano - jak za swoją cenę przyjemna kawa, aromatyczna, średnio palona i z tym co lubę "mięsistym" ciałem. Przeplatam tę kawę siakąś śmieszną kawą z Lidla - Columbia - ma to co uwielbiam, aromat pistacji Dodaj obrazek i masę czerwonych owoców w smaku. 10 zł za 200g. Piłem też droższe kawy (ba, lecą do mnie siekałeś dwie kupione na ślepo z Manufaktury Kawy) i wcale nie uważam, żeby popularne marki dostępne w marketach były zauważalnie gorsze.

PS. Oczywiście nie piłem kaw z dripa, czy tych śmiesznych nowych metod, ani kaw w cenie 50-60 zł za 200g - swój wywód opieram na kawach w cenie do 50-60zł za 500g

#20 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Listopad 2017 - 14:39

zamierzam napic sie Kopi Luwak:)

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »