Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bardzo niskie ASIC na 980Ti Strix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Strixa 980Ti (wersja non-OC) i tak się zastanawiam czy tego typu karty, tak jak np. EVGA FTW-DT to odrzuty gdzie zamontowali chip na customowym, wypasionym PCB a potem okazało się że karta ma za niski ASIC i została sprzedana taniej jako wersja bez OC.

 

Jak myślicie? Moja ma 62.7% ASIC i nie idzie 1440MHz @ 1.21V. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo za rękę nie złapiesz, ale wszystko na to wychodzi. Widzialem Gigabyte ktore maja ponad 80% i to jest duża większość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Strixa 980Ti (wersja non-OC) i tak się zastanawiam czy tego typu karty, tak jak np. EVGA FTW-DT to odrzuty gdzie zamontowali chip na customowym, wypasionym PCB a potem okazało się że karta ma za niski ASIC i została sprzedana taniej jako wersja bez OC.

 

Jak myślicie? Moja ma 62.7% ASIC i nie idzie 1440MHz @ 1.21V. lol2.gif

 

strix jak strix. jakiś czas temu bawiłem się asus matrix gtx 980ti gaming. miał asic jeszcze niższy 60 i coś. max 1425MHz.

wg mnie dopisek ROG powinien zobowiązywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby patrzeć na ten współczynnik, to by karta nie wyszła do sklepu.

 

Pokaż GPU-Z z obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti Strix z Biosem od Strix OC + tryb OC mode w GPU TweakII.

Nie mówiac już o tym że karta ma hardwareowy limit napiecia a podniesienie go do 1.21v (max) skutkuje od razu Vrel i Vop. i OC spada do 1341Mhz.

 

Kupilem ja po taniosci takze mi to zbytnio nie przeszkadza ale chcialem wam tylko pokazac tego "rodzynka".

 

BXOsJEL.pngFZDhnpy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ten asic to kupa i nie zawsze pokrywa się z rzeczywistoścą, ale... mam u siebie asic poniżej 70%. nie chce się ta moja kupa ( :heartpump: ) ani kręcić za bardzo (pamiątki nie idą w góre ani troche, bo od razu izie freez :E) na rdzeniu ze 30 czy 40mhz idzie ugrać. nawet undervoltować tego nie izie za barzdo, bo szybko wyskakują artefakty.

takie kupasztuki się zdarzają. swoją kupiłem stosunkowo niedawno i zastanawiam sie zy nie pchnąć jej na allegro aby nie kupić nowej...

 

ale 62.7 to chyba najniższy asic jaki widziałem :calim: pocieszające, bo jednak gpuz pokazuje że coś koło 20% ma gorzej ode mnie :yuppie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony wlasny profil dla wentylatora, maksymalnie 73*C przy <60% RPM i otwartej budzie

 

Time Spy przechodzi na 1440/8000 http://www.3dmark.com/3dm/19729968

 

Stone giant mocnej kopie:

kh3PjfM.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 ?

 

"pobaw" się napięciem dla tego 1400 i pykaj ile wlezie.

 

Mem w tych kartach mało dają, dla tego taka niska szyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niefart . 980Ti łącznie miałem około 17 u siebie :D ASICi różne, najgorsza sztuka miała chyba 63% i ledwo dobijała do 1450 mhz co było dość zabawne.

 

Najlepsza ASIC 83.8% i latała w 100% stabilnie na 1570/8200, miazgator :) GIGABYTE 980TI Xtreme. Nawet odzielny test na moim kanale YT będzie zamieszczony, poświęcony tej właśnie sztuce.

 

Na dniach odbieram upolowanego selekta TITAN X Maxwell, z ASIC ...UWAGA! - 85% :) Jestem ciekaw co to bydle zrobi.

 

Biorąc pod uwagę, że wydajność tej 980Ti @1570/8200 była dokładnie taka sama jak TITAN X Maxwell @1470/8200 (980Ti potrzebuje te 100 mhz więcej na rdzeniu od TX M, żeby go dogonić) to jestem ciekaw co ten TX pokaże. Blok wodny jeszcze mam to go pewnie do testów zwoduje. To jest plus złączek QDC na kartach, rozpinam układ, wyciągam karty, zapinam układ / inną kartę z QDC podpinam i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Nie patrz na to całe ASIC tylko kręć kartę i jak działa stabilnie to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asic, to nic dziwnego, np GTX 970 miały też rozbieżność od 60% do ponad 80%.

 

Bardziej zdziwiłoby mnie, gdyby na Pascal GTX 1080 maks miałbyś 2000Mhz. Lecz co do GTX 980Ti, na tym forum przyjęło się 1500mhz dla tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 ?

 

"pobaw" się napięciem dla tego 1400  i pykaj ile wlezie.

 

Mem w tych kartach mało dają, dla tego taka niska szyna.

 

Nie ma sie już czym bawic, ASUS dał w niej limit na 1.21V. Smieszne zeby ograniczac napiecie w kartach do OC i to jeszcze tak nisko. Żeby to obejść trzeba by pewnie lutować.

W zeszlym roku mialem 2 nowe EVGA 980TI Superclocked+ w SLI i tez zadna nie zrobila 1500MHz. Nie pamietam juz jaki mialy ASIC ale wyciagaly okolo 1470-1480MHz nawet na custom biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 ?

 

"pobaw" się napięciem dla tego 1400 i pykaj ile wlezie.

 

Mem w tych kartach mało dają, dla tego taka niska szyna.

asus w maxwellach poblokował napięcie na 1.21 - czytaj uważnie, posty, na które odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój jest dużo wyższy, lepszy od 65.6% RX460 które mają w bazie danych. Moja 980ti jest lepsza tylko od 2.4% :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach powinien pojawić się u mnie,zotac AMP omega 980ti sprawdzę asic oraz jego maks rdzenia/pamięci i dam znać.

I się porówna ze strixem.

Coś czuje ze i ta sztuka nie zrobi nawet 1400na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach powinien pojawić się u mnie,zotac AMP omega 980ti sprawdzę asic oraz jego maks rdzenia/pamięci i dam znać.

I się porówna ze strixem.

Coś czuje ze i ta sztuka nie zrobi nawet 1400na rdzeniu.

 

Skąd taki pesymizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki pesymizm ?

Przewinęło się u mnie parę 980ti,np asus matrix nie szedł wyżej jak 1430 np.

Generalnie te które miałem żadna nie chciała wyjść powyżej 1500 najlepsza.

Jakiś pech co do maxwelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewinęło się u mnie parę 980ti,np asus matrix nie szedł wyżej jak 1430 np.

Generalnie te które miałem żadna nie chciała wyjść powyżej 1500 najlepsza.

Jakiś pech co do maxwelli.

 

No dziwna sprawa z tym Matrixem. Wiadomo, że to loteria GPU ale Matrixy zawsze jakoś się lepiej kręciły, 3x 780Ti Matrix miałem, wszystkie ładnie szły, jedna nawet pod azot poszła do bicia rekordów bo sztuka była złota.

 

980Ti Matrix którego miałem, latał na 1510/8100 - No ale przyfarciło się ze sztuką. Próbowałeś z custom biosem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwna sprawa z tym Matrixem. Wiadomo, że to loteria GPU ale Matrixy zawsze jakoś się lepiej kręciły, 3x 780Ti Matrix miałem, wszystkie ładnie szły, jedna nawet pod azot poszła do bicia rekordów bo sztuka była złota.

 

980Ti Matrix którego miałem, latał na 1510/8100 - No ale przyfarciło się ze sztuką. Próbowałeś z custom biosem ?

Próbowałem tez nic co bym nie robił,nic nie dało to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tez nic co bym nie robił,nic nie dało to.

 

Cóż przykre, mega niefart. Na Pascalach jest jeszcze gorzej, nawet ASIC nie idzie sprawdzić. No ale te karty mają i tak symboliczne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascal sam z siebie bardzo wysoko boostuje, miałem też 1080SC i po spuszczeniu jej kagańca TDP karta boostowała do maksimum stabilności - 2030MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascal sam z siebie bardzo wysoko boostuje, miałem też 1080SC i po spuszczeniu jej kagańca TDP karta boostowała do maksimum stabilności - 2030MHz.

 

No o to chodzi, karty są fabrycznie tak wysoko ustawione w kwestii zegarów, że ciężko o solidne OC. VOLTA ma być całkowicie zablokowana w aspekcie podkręcania, takie info krąży od dawna w kręgach overclockerów i ludzi którzy jakieś tam info wyłapują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do tej pory tylko jeden temat o volt modzie 980Ti Strixa ale nie wiem za cholere skąd i gdzie gość wziął napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...