Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

High

Extreme Classified EVGA SR-2 Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jakiś czas temu skończyłem mój pierwszy projekt związany z LC a wyglądało to tak:

 

 

DSC_0408_zpse2qokhsl.jpg

 

Mój nick na sąsiednim forum to "silence" - może ktoś poznaje.

Jeżeli jest ktoś ciekawy postępów i kombinacji to mogę podesłać link na priv a ze znalezieniem problemu też nie powinno być. ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od dłuższego czasu zbierałem zabawki do kolejnego build'a i postanowiłem w końcu rozpocząć projekt pełną gębą.

 

Jak już pewnie większość z Was się domyśla obecny projekt oprę na legendarnej płycie głównej EVGA jak i obudowie Lian-Li v2120.

 

1366 jest ze mną od dawna i nie myślę się z nim rozstawać. :P

 

Może trochę konkretów czyli czym będziemy się bawić:

 

MoBo: EVGA Classified Super Record 2,

 

CPUs: 2x Xeon X5660,

 

Ram: 48GB = 6x4GB Corsair Dominator GT 2000MHz + 6x4GB Kingston HyperX 1600MHz,

 

GPU: EVGA GTX 1080 ACX 3.0 SuperClocked 8GB,

 

PSU: EVGA SuperNowa G2 750W,

 

Case: Lian-Li v2120,

 

SSD: Crucial MX200 250GB.

---------------------------

 

Tyle w kwestii sprzętu ciężkiego a teraz trochę o zabawkach LC.

 

Bloki:

 

-blok MoBo: EK FC nikiel plexi,

 

-bloki CPU: Bitspower Summit EF ICE Black + Bitspower Summit EF EF Clear Acrylic,

 

-blok GPU: EK FC 1080 nikiel plexi,

 

-blok ram: EK Monarch X6 + custom acrylic TOP made by Skeeper ;) (tu pozdrowienia dla Kolegi)

 

blok na ram mam jeden... :( ciągle szukam drugiego.

 

Pompy:

 

-D5 Alphacool VPP 655 plexi,

 

-D5 Aquacomputer with USB and aquabus interface.

 

Rezy:

 

-Bitspower Z-Multi 250

 

-Koolance COV-RP450 Pump Fitting & Reservoir Base for PMP-450/S Rev.2.1 (komplet do D5 Aquacomputer).

 

Chłodnice:

 

-XSPC RX360 V3,

 

-Hardware Labs Black Ice GTX 240.

 

Tutaj będę musiał coś zmienić. Już widzę problem z ich ustawieniem ale o tym później.

 

Wentylatory:

 

-5x Enermax MAGMA UCEV12 / ileś tam Eermax UCTB 12 i 14.

 

wentylatory będę raczej zmieniał.

 

 

Złączki:

 

-HardTube 16/12 Barrow,

 

-reszta Bitspower, EK.

 

Obrotkami będzie sterował Lamptron FC Touch.

 

Największym wyzwaniem będzie przerobienie obudowy, która i tak już swoje widziała. Któryś z właścicieli przede mną nie zastanawiał się nad nią zbytnio tylko "musi się zmieścić" czego efektem jest masa dziur i ubytków. Na szczęście jej zewnętrzna bryła jest w dobrym stanie więc "tylko" środek będzie to uratowania i przeróbki. Obudowę muszę roznitować i oddać do piaskowania a później do malowania proszkowego ale ten zabieg dopiero jak będę miał zrobione covery na piwnicę, przedłużenie tacki czy cover na 5.25 dla kontrolera obrotów. Pisze się łatwo ale jak to wyjdzie w praniu to się okaże.

 

Planuje zrobić dwa osobne loopy i nie mogę się zdecydować jak to podzielić a bardziej jak to siądzie w budzie. Obudowa może i jest wielka ale po montażu płyty głównej zaczyna robić się ciasno. Top jest nisko nad tacką i robi się problem z montażem grubszej chłodnicy 360. Front obudowy jest zupełnie nieprzystosowany do instalacji chłodnic i jego też będę musiał przerobić. Na front mógłbym dać jakiegoś kolosa jak 480 czy nawet większego ale przyciski Power i Reset przeszkadzają... Dwie chłodnice to jest za mało na taki układ/układy a innych sensownych miejsc na instalację chłodnic nie widać. 120 na tyle nie wiele da...

 

Problemów co niemiara więc nie raz będę prosił o pomoc. Jeżeli macie coś na myśli to proszę śmiało.

 

Trzeba zacząć działać!

 

Może dość w kwestii wstępu. Trochę zdjęć zabawek.

 

 

IMG_0278_zpsq9qadcpd.jpg

IMG_0367_zps4dwb9qhj.jpg

 

IMG_0365_zpsdwiii4rx.jpg

 

IMG_0294_zpsmxqqjw1k.jpg

 

IMG_0299_zpsrfiynlmr.jpg

 

IMG_0275_zpshxlekkn1.jpg

 

IMG_0316_zpsbb8gsi46.jpg

 

IMG_0308_zps0kkmsywe.jpg

 

IMG_0304_zps4vjguku6.jpg

 

IMG_0353_zpsgnvd4htt.jpg

 

IMG_0352_zpsvnimxn99.jpg

 

IMG_0370_zpslz0ihbyz.jpg

 

IMG_0271_zpsmccmrxcf.jpg

więcej zdjęć obudowy oczywiście będzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kolejny z SR-2. Trzymam kciuki thumbup.gif Mam do mojej w pudełku spakowany blok Bitsa EI5520SR2 ale nie ma opcji żebym zabierał się spowrotem za LC, 2x AIO H115i wystarczają z palcem w nosie cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trzymam kciuki - uwielbiam "stare" płyty na 1366! Dodaję do obserwowanych :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetnie. Powodzenia w pracach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobał Twoj projekt, który widziałem w Mikołowie. Szczególnie pomysł z blokiem i radiatorami ram :)

 

Zakładam monitoring. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni projekt naprawde super...a teraz taka plyta...duze zobowiazanie-a zarazem taka plyta to juz w pewnym sensie gwarancja sukcesu.Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super! powodzenia w projekcie :thumbup:

 

 

PS Nie wrzucaj fotek w spoilery bo przynosi to więcej szkody niż pożytku. W spoilerach foty w ogóle się nie skalują. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam bloczek od BITSPOWER na tą płytę... absolutnie niesamowita rzecz, szkoda że ta droga projektowa dla bloków zniknęła, szczególnie jeśli chodzi o BITSPOWER. Bloki z platformy X58, takie jak do RAMPAGE III EXTREME były kapitalne :thumbup:

 

bp-wbei5520csr2ac-ibkqqye8.jpg

 

ebd0ab1ced80eb71a98f39pb1z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

cHtAN7H.jpg

 

Nie dotykam już customów, nie stać mnie nie takie zabawy po przejażdzce z X99 a na H115i przy max OC i tak nie dobijam do 70*C na obu cepach i przy 40-50% obrotów wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778

Wciąż mi nie odpisałeś co do ceny. :P

-------------------------------------

Udało mi się kupić na alledrogo blachę, do której przykręca się zasilacz i całość do budy. Tak, tak nie było tej blachy razem z budą.

Nie jest ona od v2120 ale pasuje jak trzeba. Jeden problem z głowy.

 

IMG_0492_zpstalgtazy.jpg

 

IMG_0494_zpsttl39jlh.jpg

 

IMG_0495_zpsdc1k56m2.jpg

 

 

P.s. Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie mnie i projektu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku zabrałem się za instalację bloku na 1080. Miało być miło i przyjemnie a było zupełnie przeciwnie. Blok kupiłem używany. Termo-pady kupiłem nowe i idąc krok po kroku za instrukcją ... wyszedł zonk!

 

Docinając termopad o grubości 0,5mm jak mówi instrukcja poniżej jest błędne. Po skręceniu termopad w ogóle nie dotyka bloku! Ba! Nawet termopad z kości ram nie ma kontaktu z nim a ten największy 1mm grubości odcinek ledwo ledwo go dotyka. :hmm:

Zastanowiło mnie jedno. Dlaczego poprzedni właściciel tego bloku użył 1mm pada w miejscu zaznaczonym poniżej jak i "narzygał" sporej ilości pasty na wszystkie pady...

Jak zrobiłem to samo to dopiero termopady zaczęły mieć kontakt z blokiem. Rdzeń od początku był ok. Bardzo dziwna sprawa i mam ochotę napisać do EK.

Jedyny pozytyw jest taki, że oryginalny back-plate siadł jak trzeba.

 

instrukcja%20bloku_zpstunhhbd5.jpg

 

Po zamontowaniu wygląda to tak:

 

9FcJTAq.jpg

 

xPHgRif.jpg

 

gNj8ytO.jpg

 

lnODyCm.jpg

 

8yFhbq4.jpg

 

WyJI85g.jpg

 

ru44uBj.jpg

 

zDFqWVU.jpg

 

9byK71J.jpg

 

arcmVo6.jpg

 

eLQABue.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja dobrze widzę, ale czy wcześniej ktoś dał pastę między blok a termopady? :E :E

 

EDIT: Dobra doczytałem, że również tak zrobiłeś. Coś jest ewidentnie nie tak, termopady muszą przylegać idealnie.

 

PS.

W tym miejscu nr 2 nie trzeba dawać termpadów. Najważniejsze są te nr 3 i na pamięciach. Wywal je i zobacz czy wtedy blok dobrze przylega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla 1080, ale przy 9xx w instrukcji jest napisane jasno aby termopady delikatnie posmarować pastą termo i przykleić je na odpowiednie elementy karty

 

Co do sekcji nr 2 było dać większy pasek tak aby okalał te elementy, wycisza to wtedy jakiekolwiek piszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja dobrze widzę, ale czy wcześniej ktoś dał pastę między blok a termopady? :E :E

 

EDIT: Dobra doczytałem, że również tak zrobiłeś. Coś jest ewidentnie nie tak, termopady muszą przylegać idealnie.

 

PS.

W tym miejscu nr 2 nie trzeba dawać termpadów. Najważniejsze są te nr 3 i na pamięciach. Wywal je i zobacz czy wtedy blok dobrze przylega.

 

Dokładnie tak, pasty było w cholerę ale szybko wyjaśniło się dlaczego.

Jest to bardzo dziwne dlaczego termopar nie przylega po skręceniu bloku. Myślałem, że to też wina backplate ale i bez niego są takie same jaja. Zresztą backplate nie ma nic do tego.

To po co podają w instrukcji, żeby w miejscu 2 też umieścić termopad??!! :mad2:

Patrząc na oryginalne chłodzenie miejsce 2 tez nie ma żadnego elementu chłodzącego a tylko nawiew z wentylatorów. Może rzeczywiście go olać?

 

@PatrykT

Delikatne posmarowanie nic nie daje. Tylko lepiej trzyma termopad i nic więcej. Dalej nie ma styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, szkoda że ta isntrukcja się na daje w tym przypadku jedynie jako substytut papieru toaletowego

 

 

@high, miejsce nr 2 to słynne cewki, przy ac jest na nie nawiew, przy bloku lc tego nie ma stąd jest tam temropad. Można złożyć bez niego, ale z nim jest ciszej jeśli karta piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla 1080, ale przy 9xx w instrukcji jest napisane jasno aby termopady delikatnie posmarować pastą termo i przykleić je na odpowiednie elementy karty

 

Co do sekcji nr 2 było dać większy pasek tak aby okalał te elementy, wycisza to wtedy jakiekolwiek piszczenie

 

Rzeczywiście jest info w instrukcji do bloku na 980, że EKWB coś takiego sugeruje w celu polepszenia wydajności, ale to jest jakaś bzdura i chyba jakiś jednorazowy "wybryk" bo w kolejnych instrukcjach już o tym nie piszą...

Na pewno nie może być tak, że trzeba dać pastę między blok i termopady żeby wszystko dobrze przylegało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj w instrukcji full cover do rampage v edition 10 też piszą aby przesmarować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest info w instrukcji do bloku na 980, że EKWB coś takiego sugeruje w celu polepszenia wydajności, ale to jest jakaś bzdura i chyba jakiś jednorazowy "wybryk" bo w kolejnych instrukcjach już o tym nie piszą...

Na pewno nie może być tak, że trzeba dać pastę między blok i termopady żeby wszystko dobrze przylegało.

 

 

W instrukcji chodzi tylko o delikatne posmarowanie pada, aby ten podczas montażu nie spadł albo przesunął się. Napewno nie chodzi o wypaćkanie wszystkiego dodatkowo pastą

 

 

Tak w ogóle to ekwb zaczęło w końcu pisać o tym że bloki mają narzucony kierunek przepływu cieczy dla jak najlepszej wydajności jak bloki cpu, czy dalej olewka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full-ów juz nie robią bo X58 to był ostatni gorący chipset

 

na lga1155 mozna bylo jeszcze spotkac topowe modele, ale tez rzadko, aktualnie z87/z97/ i nowsze maja TDP 4-6W, plus 3-4way SLI umarło wiec nie ma po co ich robić

 

 

chociaz nie ukrywam ze na sekcje mogliby robic dalej bo przy aio lub coolerze tower gdzie nie ma dobrego airflow, sekcja pod loadem jest bardzo gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to EVGA spieprzyła sprawę a EKWB poszedł za ciosem i dał takie same, pamiętacie pewnie akcję że za darmo właścielom kart 1080 ACX wysyłali termopady.

Sam je montowałem i wydaje mi się że były grubsze od oryginalnych które wlaśnie nie stykały się z coolerem.

 

Fullów faktycznie już nie ma, teraz są monobloki na CPU + VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na tą budę to mi się płakać chce. :P Kombinuje, kombinuje i wykombinować nie mogę. Jak w tym pudle zorganizować dwa osobne loop'y? Na jakie bloki podzielić układ?

 

Może po kolei co mam zamiar z nią zrobić.

-nowy cover na piwnicę (przykrywając oryginalny) i przymocuję go właśnie do starego lub do tacki,

-przedłużenie tacki aż do frontu,

-przerobienie zatok 5,25" i zrobienie covera (żeby zasłonił co z obecnych zatok zostanie) na Lamptrona i na nowe miejsce dla przycisków On/Off i front panel,(ponad pół z wysokości i szerokości powinno go zniknąć,

-nie mam pojęcia (jak na razie) jak dostosować front do jednej dużej chłodnicy?! Może jakimś cudem 480'tka by weszła a jak nie to grubas 360.

 

Na topie musi zostać 360. Mam jeszcze 240 i nie wiem czy ją gdziekolwiek zmieszczę... i nie wiem czy 120'na tyle nie byłaby dobrym pomysłem.... i tak można wymieniać.

 

Poniżej zdjęcie poglądowe na kijankę.

 

3Ek1x6F.jpg

 

Widział może ktoś gdzie można kupić takie nity?

 

ecz86mk.jpg

 

Po roznitowaniu będzie problem ze złożeniem całości gdy łeb zwykłego nita będzie odstawał. Chyba, że wpuszczane śruby na imbus z nakrętką? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...