Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kropert

problem z ram - czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

po czyszczeniu pc wlaczylem komputer i wykrywalo mi tylko 4gb ram, wiec ruszylem lekko jedna koscia i wykrylo mi 8gb.. potem wyjalem 2 kosci zeby je przeczyscic i po tym nie mam obrazu na komputerze, wiatraki sie kreca, wszystko dziala tylko nie laczy mi RAM.. nie jest on nawet cieply, tak jakby nie byl podlaczony do kompa.. probowalem pojedyncze kosci w roznych slotach i nadal to samo.. przed tym odlaczylem zasilanie, co jest nie tak ? :(

 

juz kiedys nawet jak czyscilem kompa to po wlaczeniu znikala mi jedna kosc ram, a nawet tam nic nie ruszalem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od restartu Biosu Wyjmij baterie na pare minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos pomoze? :(

jest jakis inny sposob by go zresetowac?

 

ram nie mogl sie od tak spalic / uszkodzic chyba..

albo sloty w plycie walniete mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podstawowa procedura

Bios możesz też zresetować zworką na płycie głównej w instrukcji powinieneś mieć pokazane gdzie sie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej by było sprawdzić ram w innym komputerze Wtedy wykluczylibyśmy uszkodzenie samej kości i bardziej szukali winy w płycie głównej i samych slotach

 

Trzeba też wziąść pod uwage uszkodzenie zasilacza Trzeba sprawdzić napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uszkodziles ram wyladowaniem elektrostatycznym.

nie ma takiej opcji..

innego komputera nie mam, mam tylko plyte na ddr2 wiec to nawet dzialac nie bedzie... mam ram na ddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji..

innego komputera nie mam, mam tylko plyte na ddr2 wiec to nawet dzialac nie bedzie... mam ram na ddr3

Opcja taka jest zawsze

Sprawdź napiecia zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja taka jest zawsze

Sprawdź napiecia zasilacza

ale u mnie nie.. mialem odlaczone zasilanie jak wkladalem te ramy + suche rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis juz nie podchodze do tego kompa, 3h sprawdzalem ten ram.. da sie jakos sprawdzic czy ram jest uszkodzony (bez sprawdzania w innym kompie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo

Jedynie przez tester który musiałbys kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyściłeś maszynę? Odkurzacz, powietrze w sprayu. Jeśli to był odkurzacz to zawsze jest możliwość uszkodzenia. Moim zdaniem coś się właśnie uszkodziło RAM lub płyta.

Może to głupie, ale sprawdź, czy w slotach nie ma jakiegoś kłaczka kurzu. Czy wyjmowałeś procesor i kartę grafiki przy czyszczeniu? Jeśli tak to czy są prawidłowo osadzone? Na pewno wszystko jest podłączone tak jak powinno?

Masz możliwość dać te RAM-y do serwisu, albo koledze do sprawdzenia? Włoży do komputera i będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscilem tylko chlodzenie procesora przedmuchując go i używając pędzla, niczego innego nie uzywalem..

nie wyjmowałem nic podczas czyszczenia procz pamieci ram..

plyta napewno nie jest uszkodzona, tylko ram (sloty albo sama pamiec) stawiam to 1..

sloty przedmuchiwałem, przeczyscilem pedzlem tam gdzie trzeba i nadal to samo...

 

i juz wczesniej mialem cos dziwnego z ramem, wystarczylo lekko go dotknąć i nagle znikala mi czesc pamieci...

ps. teraz ram nawet nie jest cieply podczas wlaczonego kompa..

swoja droga nie wiem czy reset biosu tutaj cos pomoze :(

 

jesli cos zrobilem z pamiecia ram to jestem idiota, bo akurat ją ciężko uszkodzic.

edit. jeszcze mi sie przypomnialo, kiedys tez mialem czarny ekran i musialem kombinowac z ram tzn. wkladac ja do momentu az wykryje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś ładunek elektrostatyczny od pędzla..., albo jakaś niekompatybilność pamięci lub wcześniejsze uszkodzenie slotu (może jakieś poluzowanie...). Do teraz jakoś działało, ale przestało. Jednak bez podmiany RAM-u to możemy sobie tak właśnie gadać. Jak mówiłem daj na serwis lub koledze do sprawdzenia. Nic innego nie wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed czyszczeniem pedzlem bylo to samo...

zawsze czyscilem ram tak samo i teraz nagle by mialo nie dzialac ?

jest w ogole sens resetowania biosu, czy to nic nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym czasie zresetowalem bios wyjmujac ta baterie, zmienilem kabel od monitora i zalapalo, pokazalo sie logo biosu i sie wlaczyl wlasnie ten bios.. tlyko ze zamiast 8gb wykrywalo mi 4..

 

ktos pytal o zasilacz, jest to tracer 400w ale on ma tu gowno do gadania, bo na spalonym logicu takie same jaja z ram były..

 

jutro najprawdopodobniej przyjdzie mi coolermaster v450 to jak nie uda mi sie rozwiazac problemu z ram zobacze czy na tej zasilce beda jakies efekty w co watpie :D

ramy mam od goodrama 2x4 8gb 1333mhz, nie sa one jakies drogie ale szkoda sprzetu zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym zaniosl 2 kostki ramu do serwisu zeby sprawdzili czy dziala to jakie koszty bym poniosl? slyszalem ze 20zl?

a jesli to jest cos ze slotem to czy serwis moze takie cos naprawic? ile by to kosztowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym zaniosl 2 kostki ramu do serwisu zeby sprawdzili czy dziala to jakie koszty bym poniosl? slyszalem ze 20zl?

a jesli to jest cos ze slotem to czy serwis moze takie cos naprawic? ile by to kosztowalo?

 

Co do cen to nie pomogę. To chyba zależy też od regionu kraju. Tutaj nie ma jakichś sztywnych kwot. Alternatywą jest jakiś kolega z komputerem.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy: przy slotach są takie jakby zatrzaski które stabilizują RAM w slocie. Może coś z nimi jest nie tak.

Myślę, że ogarnięty serwis sobie poradzi ze slotami. Jeśli to to.

Piszesz: " probowalem pojedyncze kosci w roznych slotach i nadal to samo" Ram chyba bym wyeliminował jednak na 100% nie można wykluczyć ich uszkodzenia.

Może być jakaś niekompatybilność, ale to raczej mniej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI FM2-A55M-E33

goodram 8gb (2x4) 1333mhz cl9

takze kompatybilne jest z plyta..

koledzy maja najpewniej stare gruchoty z plytami na ddr2, ale popytam..

przeanalizowalem wszystko i najpewniej winowajca są uszkodzone / poluzowane sloty na ram, bo wczoraj w nocy mialem obraz na jednej kosci, wlozylem druga i od tej pory nie ma...

 

tez mi sie przypomnialo ze podczas ladowania windowsa komputer sie czasami resetowal, moze to wlasnie wina slotu na ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy to możliwe, że slot tak sam z siebie się poluzował? One są chyba przylutowane do płyty. Czy komputer zaliczył jakiś upadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz cos robie przy kompie to ostroznie.. nigdy zaden podzespol mi nie upadl na ziemie, ani sam pc.

niekoniecznie musi to byc poluzowanie slotu, ale jakas inna przyczyna

lecz to i tak dziwne.. wczoraj jeszcze dzialal, wyjalem 2 kostki ramu, wsadzilem i nie ma obrazu, dopiero pozniej zadzialalo.. dopoki nie wlozylem 2 kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem na necie moj problem i ludzie czyszcza gumką do ścierania te wejscie na ram żółtawe nie wiem jak to sie nazywa..

moglbym sprobowac to zrobic, ale nie uszkodze tak niczego?

 

czlowiek chcial sobie przeczyscic komputer i teraz nie ma dostepu do niego.. niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co zrobiles / w czym byl problem?

ja niestety jestem bezradny w tej sytuacji.. na dniach zanosze go do serwisu

 

ps. teraz zauwazylem ze na jednej kosci kawalek zlotego styku jest leciutko upalone, ale tego prawie nie widac, trzeba sie przyblizyc.. slyszalem ze mozna to naprawic ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może to jednak ta kość sprawia problemy. Jak jest na tej drugiej kości? Czy bios ją wykrywa? Szkoda, że nie masz RAM-u na podmianę. Można by wykluczyć awarię tego podzespołu lub potwierdzić. Tylko dlaczego doszło do upalenia? Podkręcałeś procesor? Zwiększałeś napięcie dla pamięci?

Być może to nie sprzątanie komputera nie jest przyczyną Twoich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...