Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dudnix

Asus z170-k i 6700k problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę tu ponieważ mam mały problem.

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem taki zestaw:

Procesor: intel i7 6700k z chłodzeniem wodnym

Płyta: Asus z170-k

Grafika: Asus GeForce GTX 1060

Pamięć: 16gb Kingston 2400MHz

Zasilacz: Tutaj zielonego pojecia nie mam. Ponoc ma 500W, nie ma na nim zadnych naklejek i etykiet.

 

Komputer ma problem z uruchamianiem się. Przed biosem, mam czarny ekran z białym "_" w lewym górnym rogu. Przeszukałem już bardzo dużo różnych stron ale trudno jest cokolwiek o tym znaleźć. Gdy wyjmę baterię i zepnę zworką reset na płycie, jakoś uda mi się go odpalić.

Problem pierwszy raz pojawił się już na początku, ale za którymś razem sam się odpalil i przez jakiś czas wszystko bylo ok. Znalazłem jakiś zagraniczny poradnik do ustawienia BIOSu. Było tam, by przestawić "Launch CSM" z enabled, na auto.

Po tym wszystko śmigało, przez kilka dni mogłem wyłączać i włączać komputer, aż dziś znowu zobaczyłem czarne tło.

Dodam też, że bios mam zaktualizowany do najnowszej wersji, probowalem odpinac/przepinac ram. Z odpietymi dyskami HDD i SSD, rowniez sie nie odpala.

Odeslanie komputera na gwarancje, to jakis miesiac czekania na jakakolwiek odpowiedz, wiec wole pierw sam pogrzebac.

 

Link do ustawien biosu o ktorych pisalem:

https://scottiestech...ew-motherboard/

Zrobilem tak jak tu jest napisane i na kilka dni mialem spokoj.

 

Z gory przepraszam, jesli napisalem to w zlym dziale.

 

 

@edit:

Jeszcze mala informacja, nie wiem czy to cos oznacza, ale to czy komputer sie odpali czy nie, widze jeszcze przed pojawieniem sie czarnego ekranu. Po prostu, gdy ma sie nie odpalic, klawiatura i mysz nawet sie nie zaswiecaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 musisz wiedzieć co to zasila ?

 

Wyciąg/przełóż 1 kość ram i zobacz czy nadal lipa ... ew. wyciąg kartę grafiki i zostaw integrę itd. + właściwe ustawienia w bios .

 

Możliwości jest tyle co elementów składowych... zasilacz/płyta/ram/cpu/vga ( ew. kabel do monitora/monitor )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz skądś lepsiejszy zasilacz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...