Skocz do zawartości
VAMET

Assassin’s Creed: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Przecież sam autor to potwierdził obniżając nastawy ramu ? W 99.9% takie nastawy na xmp nie będą działać stabilnie ale to zapraszam do dziali podkręcania o poradę ;) 

1 gra nie działa, 5 działa. To jest 99,9% ?
Nie mówię że się nie znasz, tylko że mówisz mocno nielogicznie :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne wmawiaj mi dalej cuda wianki, już Ci raz pisałem, że jak masz do mnie jakiś problem (a wyraźnie masz od dłuższego czasu) to dodaj mnie do listy ignorowanych i tyle? Czy ja prowadzę w Twoją stronę jakieś personalne ataki? Pali Cię widzę dobrze dupa kiedy tylko napiszę posta na tym forum, miałeś zluzować rajtki, a dalej podskakujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Janus napisał:

1 gra nie działa, 5 działa. To jest 99,9% ?
Nie mówię że się nie znasz, tylko że mówisz mocno nielogicznie :)

Gry są malo wymagające jeśli chodzi o stabilność sprzętu i ich działanie  nie oznacza stabilnego sprzętu. Wiec to, ze gra działa to zaden argument, ze coś jest stabilne ;)  Większość graczy na PC myśli ze wsadzenie podzespołów i uruchomienie komputera to wszystko, niestety tak nie jest i rozumiem ze jest to dla ciebie nielogiczne bo po prostu byc nie musi. Nie każdy pół życia spędza na podkręcaniu/ustawianiu i testowaniu sprzętu. 

7 minut temu, caleb59 napisał:

Jasne wmawiaj mi dalej cuda wianki, już Ci raz pisałem, że jak masz do mnie jakiś problem (a wyraźnie masz od dłuższego czasu) to dodaj mnie do listy ignorowanych i tyle? Czy ja prowadzę w Twoją stronę jakieś personalne ataki? Pali Cię widzę dobrze dupa kiedy tylko napiszę posta na tym forum, miałeś zluzować rajtki, a dalej podskakujesz.

Idiotyczne porady trzeba tępić i będę to robił, tym bardziej jak ktoś pisze o czyms o czym pojęcia nie ma. Ale jak widać nawet tego nie jesteś w stanie  rozumieć i piszesz coś o atakach. Przestań po prostu pisać bzdury i problem zniknie ;)  Ja nie daje porad o czyms o czym pojęcia nie mam. 

Ty masz niezłe urojenia ze czepiam się ciebie ? Czepiam się każdego kto pisze takie debilne posty wiec nie ma to nic wspólnego personalnie a po prostu jest to zwykła reakcja na głupoty, które Ty czy ktoś inny pisze. Robisz to często wiec sam sobie odp i się zastanów nad tym co piszesz ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym sprawdzić napięcia VCCSA i VCCIO, bo na nastawach XMP 4400 i 4200 profil wali po ponad 1.4V. Nie jest to dobre dla kontrolera procesora. Ale co ja tam wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz mnie i nie wiesz co wiem a czego nie wiem, programowałem nawet podsekcje Management Engine w BIOSie pod Intela, a Ty mnie chcesz uczyć co to stabilność? Nigdy nie oceniaj kogoś z góry a widzę masz brzydki zwyczaj to robić i z góry zakładasz, że czegoś nie wiem - ja Ciebie nie oceniam z góry - jeśli czegoś nie wiem to pytam. Nie jestem z tych, którzy najpierw piszą a potem myślą - odnosisz błędne wrażenie, mam prawo mieć inne zdanie tak jak @Janus i tyle. To, że nie wypowiadam się w innych działach stricte sprzętowych często i gęsto nie znaczy, że jestem zielony i nie wiem co robię. Co do tępienia to rozumiem bo sam to robię ale nie personalnie po userach tylko po grach i ich twórcach za early access jaki nam serwują w cenie premierowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ju-rek napisał:

Radziłbym sprawdzić napięcia VCCSA i VCCIO, bo na nastawach XMP 4400 i 4200 profil wali po ponad 1.4V. Nie jest to dobre dla kontrolera procesora. Ale co ja tam wiem ...

1.35V jest ustawione. Muszę zjechać z taktami w dół i zacieśnić timingi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie daj sobie wmówić choroby. Na mnie też kiedyś naskakiwali przy okazji RDR 2 czy Valhalli, że wina komputera bo wszystko miałem ustawione na default/auto to na pewno niestabilne, jakiś czas temu z nudów zrobiłem nawet OC - wszystko sprawdziłem w Cinebenchu, OCCT, AIDA64, TestMem5 oraz w wielu grach i kiedy pojawiają się crashe w nowych premierowych grach znowu jest mi zarzucane, że moja wina - idąc tym tropem według niektórych osób na forum najlepiej by było wywalić komputer za okno i kupić nowy z nadzieją, że to w czymś pomoże. :E  Po prostu musisz wiedzieć (może już wiesz), że na tym forum czasami trafia się na ludzi "przerost formy nad treścią", przemądrzałych lub takich co pozjadali wszystkie rozumy jak zwał tak zwał przez co musisz się najlepiej zdystansować.

Nie wiem czy robiłeś testy stabilności swojego PC dodatkowym oprogramowaniem ale jeśli nie to sam fakt, że tyle ciężkich gier działała Ci do tej pory normalnie (nawet RDR 2 czy Valhalla słynne ze swojej niestabilności swego czasu) to serio śmiem wątpić, że winny był wyższy profil XMP dla pamięci - gdyby coś było nie tak ze stabilnością na tym konkretnie profilu XMP to te gry czy nawet wspomniany przez Ciebie Breakpoint wywaliłyby się w pierwszych kilkunastu minutach grania, wiem po sobie i testach jakie robiłem z okazji OC czy UV karty graficznej. Oczywiście wiadomo, że gra grze nierówna ale takie rzeczy wychodzą szybko przy ogrywaniu wielu różnych tytułów na różnych silnikach (wspomniałeś nawet o 100% zużyciu CPU w Death Stranding co skutecznie obciąża również kontroler pamięci, a tym samym RAM). W sumie ciekawe co by było po np. godzinie testu w TestMem5 na profilu @1usmus na XMP 4400MHz u Ciebie bo mnie by nawet nie zdziwiło gdyby było stabilnie - w sumie Twoja płyta główna zgodnie ze specyfikacją powinna sobie na luzie radzić, gorzej kontroler w CPU bo to jest zawsze pełna losowość i nie ma gwarancji ale biorąc pod uwagę ile gier poważnych wcześniej ograłeś bez problemów myślę, że byłoby git.

Czemu w Origins pomogła zmiana profilu XMP na niższy? Myślę, że to czysty fart i tyle, może Anvil Engine w starszej wersji nie jest kompatybilny z tak szybkimi pamięciami (Valhalla działała u Ciebie przecież ok bez kombinowania).

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, caleb59 napisał:

Ogólnie nie daj sobie wmówić choroby. Na mnie też kiedyś naskakiwali przy okazji RDR 2 czy Valhalli, że wina komputera bo wszystko miałem ustawione na default/auto to na pewno niestabilne, jakiś czas temu z nudów zrobiłem nawet OC - wszystko sprawdziłem w Cinebenchu, OCCT, AIDA64, TestMem5 oraz w wielu grach i kiedy pojawiają się crashe w nowych premierowych grach znowu jest mi zarzucane, że moja wina - idąc tym tropem według niektórych osób na forum najlepiej by było wywalić komputer za okno i kupić nowy z nadzieją, że to w czymś pomoże. :E  Po prostu musisz wiedzieć (może już wiesz), że na tym forum czasami trafia się na ludzi "przerost formy nad treścią", przemądrzałych lub takich co pozjadali wszystkie rozumy jak zwał tak zwał przez co musisz się najlepiej zdystansować.

Nie wiem czy robiłeś testy stabilności swojego PC dodatkowym oprogramowaniem ale jeśli nie to sam fakt, że tyle ciężkich gier działała Ci do tej pory normalnie (nawet RDR 2 czy Valhalla słynne ze swojej niestabilności swego czasu) to serio śmiem wątpić, że winny był wyższy profil XMP dla pamięci - gdyby coś było nie tak ze stabilnością na tym konkretnie profilu XMP to te gry czy nawet wspomniany przez Ciebie Breakpoint wywaliłyby się w pierwszych kilkunastu minutach grania, wiem po sobie i testach jakie robiłem z okazji OC czy UV karty graficznej. Oczywiście wiadomo, że gra grze nierówna ale takie rzeczy wychodzą szybko przy ogrywaniu wielu różnych tytułów na różnych silnikach (wspomniałeś nawet o 100% zużyciu CPU w Death Stranding co skutecznie obciąża również kontroler pamięci, a tym samym RAM). W sumie ciekawe co by było po np. godzinie testu w TestMem5 na profilu @1usmus na XMP 4400MHz u Ciebie bo mnie by nawet nie zdziwiło gdyby było stabilnie - w sumie Twoja płyta główna zgodnie ze specyfikacją powinna sobie na luzie radzić, gorzej kontroler w CPU bo to jest zawsze pełna losowość i nie ma gwarancji ale biorąc pod uwagę ile gier poważnych wcześniej ograłeś bez problemów myślę, że byłoby git.

Czemu w Origins pomogła zmiana profilu XMP na niższy? Myślę, że to czysty fart i tyle, może Anvil Engine w starszej wersji nie jest kompatybilny z tak szybkimi pamięciami (Valhalla działała u Ciebie przecież ok bez kombinowania).

Ja zawsze bardziej przejmowałem się prockiem, żeby nie grzał. Mam chłodzenie powietrzne, bo sensowne AiO 280mm mi nie wejdzie na top - taką budę wybrałem w niewiedzy. Lekki UV na procku jest, na RAMie teraz 1,35V, 4266MHz i domyślne timingi. VCCSA i VCCIO, kolejno 1,3 i 1,2V (pewnie da się niżej, ale się nie znam). Więcej nie potrzebuję, jak już coś, to żeby zejść z temperaturami i podnieść kulturę pracy. Jeśli chodzi o hardware, najbardziej nieogar mam w OC RAMu, dlatego nie ruszam. Jedyne testy jakie robiłem to 10-minutowy CinebenchR23 na wszystkie rdzenie. Poza tym komp chodzi teraz super-stabilnie we wszystkim, do czego go stosuję - gry, pakiet Adobe - i to mi wystarcza. Jak się pojawi problem, będę kombinował.
Originis działa nawet lepiej teraz. Będąc w błędzie grałem w oknie, a teraz fullscreen, idealna płynność. Będę wiedział na przyszłość, że crasche mogą być powodowane przez RAM po prostu. Jeśli chodzi o to, że wszystko inne chodziło, może być to kwestia, że buda przewiewna i na froncie 3x SilentWings 3 - także kostki mają zimno. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

 

 

Fajnie dodam jako priorytet po ograniu wszystkich exow od Sony , 

Ps można gdzieś kupić wersję gold na płytce ? Czy zostaje tylko ms/ps store na przecenie widziałem chyba po 100 zł z wszystkimi dlc 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualnie podstawka 43.35 + 50,7 za SP będzie najtaniej, cała edycja Gold Edition na PS Store ok 100zł jak sprawdziłem historię cen. Co do boxa, to nie wiem jak to wygląda.
Ja gierkę ograłem na PC, raczej nie będę próbować ponownie tego ogrywać, mam Valhallę do ogrania :P

Tutaj historia cen, najtaniej 82zł w 2021, ale raczej cena już nie wróci, w kwietniu było po 103zł

https://psprices.com/region-pl/game/1801880/assassin-s-creed-origins-gold-edition

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

 

 

Świetnie, przyznam że kilka dni temu kupiłem specjalnie na PS żeby pograć tym razem na tv,  były ploty że 7 czerwca, fajnie że jutro! Z nowej "trylogii" moja ulubiona część.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, voltq napisał:

Fajnie dodam jako priorytet po ograniu wszystkich exow od Sony , 

Ps można gdzieś kupić wersję gold na płytce ? Czy zostaje tylko ms/ps store na przecenie widziałem chyba po 100 zł z wszystkimi dlc 

 

Godzinę temu, JeanPepin napisał:

Świetnie, przyznam że kilka dni temu kupiłem specjalnie na PS żeby pograć tym razem na tv,  były ploty że 7 czerwca, fajnie że jutro! Z nowej "trylogii" moja ulubiona część.

Od 7 czerwca będzie też można ogrywać w ramach GAME PASS zarówno na XBOX SERIES jak i PC

Xbox Game Pass początek czerwca 2022

 
Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie grałem w to nigdy, odyssey mi się podobał to i może to też zasmakuje. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrKetiw napisał:

W sumie to nie grałem w to nigdy, odyssey mi się podobał to i może to też zasmakuje. 

Jak ktoś lubi Assassiny to akurat, Origins jest jedną z lepszych nowszych części.

Pustynia, piramidy fajnie zrobiły klimat. No ale fabuła jak fabuła w grach ubi...a w AC to już dawno jej nie ma. Aa i przynajmniej mniej ? jak lubisz zbierać, ale to akurat na plus.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipt to było to, i jeszcze ten dodatek klątwa faraonów, najlepsze DLC całej serii moim zdaniem. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny nowy Ac którego ukończyłem od początku do końca.  Przedewszstkim gra mialą konkretną fabułę i bohaterów, lokacje również były świetne zaprojektowana a świat nie był az tak wielki jak w następnych odsłonach i nie miał zbyt wiele nudnych zadań pobocznych, wiec skala bardzo dobrze była zgrana z  linia fabularną. Tego wszystkiego mi zabrakło w następnych częśćiach, nie zawsze więcej znaczy lepiej  

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jakbaj napisał:

Jedyny nowy Ac którego ukończyłem od początku do końca.  Przedewszstkim gra mialą konkretną fabułę i bohaterów, lokacje również były świetne zaprojektowana a świat nie był az tak wielki jak w następnych odsłonach i nie miał zbyt wiele nudnych zadań pobocznych, wiec skala bardzo dobrze była zgrana z  linia fabularną. Tego wszystkiego mi zabrakło w następnych częśćiach, nie zawsze więcej znaczy lepiej  

Strzał w 10. Nic dodać nic ująć. 

 

19 minut temu, Tomek1623 napisał:

Egipt to było to, i jeszcze ten dodatek klątwa faraonów, najlepsze DLC całej serii moim zdaniem. 

Tutaj również popieram.

Sam od premiery walczę z Valhallą... Ale mam tak że musi mnie najść na granie, a jak mnie najdzie, to ciul update kilka gb i pograne ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno temu przeszedłem w 60fps, samą podstawkę, wystarczy, fakt najlepszy AC z nowej trylogii to jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Na premierę miałem 60 fps? 5 lat temu ?

Ależ oczywiście i w pełni się z tym zgadzam trzeba tylko mieć na uwadze że 5 lat temu nie było PS5 ani XSX a sama gra miała dosyć wysokie wymagania w tamtym czasie zwłaszcza w wysokiej rozdzielczości https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-assassin-s-creed-origins-problemy-w-egipcie?page=0,11

Do tej pory najlepiej wyglądająca wersja (nie licząc PC) w edycji na konsole była na XBOX ONE X latająca w wysokiej rozdzielczości w okolicach "4K" ale tylko 30fps bo na więcej nie pozwalał Jaguar a Origins wymaga sporo nie tylko od GPU ale również od CPU.

Zapewne są też osoby które jeszcze w to nie grały lub chcą wrócić i np. ograć fabularne dodatki więc nie ma nic w tym złego że po takim czasie wydają aktualizacje pod mocniejszy sprzęt w dodatku za darmo więc nie trzeba płacić drugi raz za to samo. 

Sam Assassin's Creed Origins nadal wygląda dobrze i grafika może nadal się podobać i tylko tyle albo aż tyle chciałem dodać.

49 minut temu, jakbaj napisał:

Jedyny nowy Ac którego ukończyłem od początku do końca.  Przedewszstkim gra mialą konkretną fabułę i bohaterów, lokacje również były świetne zaprojektowana a świat nie był az tak wielki jak w następnych odsłonach i nie miał zbyt wiele nudnych zadań pobocznych, wiec skala bardzo dobrze była zgrana z  linia fabularną. Tego wszystkiego mi zabrakło w następnych częśćiach, nie zawsze więcej znaczy lepiej  

 

53 minuty temu, Tomek1623 napisał:

Egipt to było to, i jeszcze ten dodatek klątwa faraonów, najlepsze DLC całej serii moim zdaniem. 

 

28 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ja już dawno temu przeszedłem w 60fps, samą podstawkę, wystarczy, fakt najlepszy AC z nowej trylogii to jest.

Dla mnie też to najlepsza część z tych 3 najnowszych jakie wydało UBI

2 godziny temu, MrKetiw napisał:

W sumie to nie grałem w to nigdy, odyssey mi się podobał to i może to też zasmakuje. 

Myślę że będzie się podobać jeśli Odyssey się podobało to warto dać szansę 

14 godzin temu, voltq napisał:

Fajnie dodam jako priorytet po ograniu wszystkich exow od Sony , 

Ps można gdzieś kupić wersję gold na płytce ? Czy zostaje tylko ms/ps store na przecenie widziałem chyba po 100 zł z wszystkimi dlc 

Widzę że pudełko można jeszcze dostać w sklepach https://m.ceneo.pl/52540024 wersja GOLD na XOX jest do wyrwania w cenach od 49 zł do 119PLN w zależności od sklepu 

Edytowane przez azgan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ;) Przechodzę grę po raz pierwszy i mam parę pytań.

1. Czy strój bohatera ma wpływ na obniżenie dmg od przeciwników, czy to bez znaczenia, czy biega się tylko z ręcznikiem na głowie z łaźni, czy ma pełny strój łowcy pustyni, przypominający zbroję rycerza?

2. Pojawiają się w zadaniach wyzwania zwane próba <nazwa boga>, np. próba Sobka. Na zrobienie się ma kilka dni. Jest to cykliczne i będzie się powtarzać, czy tylko jest jednorazowe? Mam na razie lvl chyba 14, a tam jest wymagany 40, więc wbije taki może za 2 miesiące, zależnie od częstości grania, a te wyzwania są ciekawe. Jak zrobię ten 40 lvl, będzie szansa na załapanie się na te same wyzwania?

3. Zamiast grać wątek główny, ja sobie zwiedzam, zaliczam wieże dla synchronizacji i napadam na garnizony. Garnizony na razie lepiej odpuścić i trzymać się ściśle tylko wątku głównego? Bo zdarza się, że zaliczony garnizon, z zabranym skarbem, trzeba potem robić na nowo w wątku głównym, wszystko od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...