Skocz do zawartości
VAMET

Assassin’s Creed: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

:rotfl:

 

Ja wiem, że trzeba doj**ać Origins, ale walka w starych częściach ssała po całości. Najgorszy system z tych Batmanopodobnych.

Tylko, że ten nowy wcale lepszy nie jest. Oba ssą ale fakt, że tamten lepiej wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Wiesiek 3 miał dobry model walki. Wielu krytykowało go za to, ale mi pasi.

 

Mi też i był sporo lepszy od tego z Odyssey

 

Tylko, że ten nowy wcale lepszy nie jest. Oba ssą ale fakt, że tamten lepiej wyglądał.

 

Dokładnie :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się lubi turlać to faktycznie mógł się podobać.

To dwójka. Roll w trójeczce był przez większość potyczek zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się lubi turlać to faktycznie mógł się podobać.

Tak było w dwójce, gdzie turlanie się było raczej obowiązkowe. W trójce usprawnili to i dodali jeszcze kilka ruchów, co nie wyglądało tak komicznie. ;)

 

IMHO system walki w starych AC to był żart, gorszy od tego z Batmana. System prawie automatyczny, naparzało się jeden przycisk na podświetlonych przeciwnikach i odskakiwało z automatu od jednego do drugiego z przerwami na kontrę. Prawie żadnej kontroli gracza.

 

W Origins i Odysei znacznie lepiej się walczy wg. mnie, bo sie ma większa kontrolę, ale niestety do momentu naładowania adrenaliny po której są automatyczne komba, albo ten tryb boski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się lubi turlać to faktycznie mógł się podobać.

 

To dwójka. Roll w trójeczce był przez większość potyczek zbędny.

 

Tak było w dwójce, gdzie turlanie się było raczej obowiązkowe. W trójce usprawnili to i dodali jeszcze kilka ruchów, co nie wyglądało tak komicznie. ;)

 

Expert ODIN zapomniał że był unik i odskok oraz parowanie a wyraźnie pisaliśmy o Wiedźminie 3

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

 

Ja wiem, że trzeba doj**ać Origins, ale walka w starych częściach ssała po całości. Najgorszy system z tych Batmanopodobnych.

Co ja poradzę, że mi się podobał?

OK, też bym go nieco usprawnił, ale raz, że nie był tragiczny, dwa, to system o takim widowiskowym i "arcade'owym" charakterze pasuje do tego rodzaju gry.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma fajnego ten nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja poradzę, że mi się podobał?

Z tym nic nie poradzimy, niestety. Ale może z tego wyjdziesz.

 

OK, też bym go nieco usprawnił, ale raz, że nie był tragiczny, dwa, to system o takim widowiskowym i "arcade'owym" charakterze pasuje do tego rodzaju gry.

Masz rację, to się idealnie uzupełnia - jedna z najnudniejszych, najbardziej nużących, bo bólu przeciętnych, ale ładnie opakowanych serii gier i efekciarski, prosty, niesatysfakcjonujący, niewymagający system walki.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już od jedynki się zaczęło. Dwójka była nawet spoko, sporo poprawili, ale jajec nie urwała. Potem to już kopia kopii kopii, a funu z gameplayu to ledwo na jedną część starczyło. A innych powodów do grania nie było, przy odsłanianiu kolejnych tajemnic fabuły nie wiedziałem, czy bardziej jestem zażenowany, czy rozbawiony.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to gra nastawiona głownie na ciche zabójstwa, a nie walkę w zwarciu - przynajmniej chyba takie złożenie twórcy mieli. Te aspekty skrytobójcy mi się bardzo podobały. Miałem dość dużą satysfakcję, jak udało mi się zabić wszystkich po ciuchu i dojść do celu bez wykrycia. II i Brotherhood to dla mnie najlepsze części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do 3 to była dobra seria i wszystko się podobało.

Potem już nic.

 

Świat się kończy, ale zgadzam się z ODINem :E

 

A tak serio - jedynka była oczywiście drętwa i do bólu powtarzalna, potem była IMHO bardzo dobra dwójka, a potem kopie kopii lepsze i gorsze, aczkolwiek własnie system walki (z rozwiniętym przecież skradaniem w IV i kolejnymi zmianami w V) był akurat tym elementem, który najmniej wpływał na zepsucie gry i zmęczenie jej formułą. Coraz gorsza i zmierzająca nie wiadomo gdzie fabuła, coraz gorzej prowadzona, do tego powtarzalność i typowe przypadłości ubiboxów takie jak piórek sto - to był problem.

 

Gdyby poprawili całą resztę, a system walki jeszcze zmodyfikowali po tym, co było w V, nie tracąc jednak jego widowiskowego, luźnego charakteru, gdyby mieli pomysł na fabułę, umieli zachować klimat... to byłoby świetnie. A tak? zrobili z tego kompletnie inną grę, a fabuła ssie jeszcze bardziej niż w III czy Syndicate :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się produkuje serię masowo, robiąc z niej typowego kotleta, to takie są właśnie efekty. Ja tak naprawdę przestałem grać na II części, bo miałem dość tej nużącej powtarzalności. Origins był dla mnie czymś nowym i sprawdził się, bo trochę godzin spędziłem. Kwestia tego, że dobiłem do 24h i już specjalnie nie mam ochoty wracać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło przejść na 2-letni terminarz wydawniczy. Wtedy i 3 i Unity i Syndicate byłyby dobre.

 

Ubi bało się przejęcia przez Vivendi, więc klepią gry bez opamiętania. Dla mnie nawet Far Cry się zepsuł, ostatnia dobra część to trójka, a najlepsza jedynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma multu efektownych animacji bloki odskoki i fajne finishery.

 

Lepsze animacje, bardziej różnorodne i więcej finiszerów było w poprzednich odsłonach tutaj szybko się nudzą bo jest ich mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie przypominam :hmm:

 

Może uleciało Ci to z pamięci ja ostatnio ogrywałem Unity i walka była bardziej widowiskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jedynie pamiętam, że przeskakując ze starszych asasynów w Unity czuło się, że

 

a) gra jest przepiękna

b) jakoś spowolnione ruchy :E trochę wóz z węglem, nawet przy bieganiu

 

W Syndicate to poprawili.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natłukłem już ze dwadzieścia godzin i muszę przyznać, że pomimo iż nie jest to rewolucja to jak na razie chyba wszystkie zmiany w stosunku do poprzedniczek są na duży plus. No, z wyjątkiem optymalizacji bo ta nie istnieje ale na szczęście Freesync z Lfc przy capie na 30fps rozwiązuje problem u mnie zupełnie. Unity ledwo zmęczyłem robiąc od połowy gry samą fabułę, Syndicate tak po połowie gry ukończyłem na youtube a tutaj nie mam dość i wątpię by się to przed końcem zmieniło. No wciągnęła mnie gierka, nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do 50h to troszke zmienisz zdanie i zaczniesz dozowac granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrywam po chyba polrocznej przerwie a skusilo mnie na ponowne granie zmiana monitora na 1440p i powiem ze w tej grze widac roznice niebo a ziemia miedzy 1080p az zachcialo mi sie grac drugi raz i juz 86% zrobione. Cos ponad 50h mam.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zresztą cała gra jest przygotowana z myślą o 4K z HDR i nawet tym była promowana.

 

PS> A tutaj można sobie zobaczyć jak wygląda w 4K z dodanym GI i AO na RT

 

https://www.youtube.com/watch?v=-PYw0Ms32NQ

 

Żeby było ciekawiej to co widać na filmiku śmiga na

 

Specs

I7 6700k

16GB RAM

Nvidia GTX 1080Ti

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieplejsze kolorki, podniesiona saturacja i kontrast - tak to wygląda na tym filmiku, nic nadzwyczajnego, gra sama w sobie wygląda bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory są inne bo jest GI które odbija światło (poświata kolorów) i AO (okluzja otoczenia) które poprawia cienie obiektów to jest Path Tracing.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne aż znów mam ochotę na granie.

 

Origins jest fajne to Odyssey jest takie nijakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do 50h to troszke zmienisz zdanie i zaczniesz dozowac granie.

Póki co to od tygodnia nie mam monitora także głodny jestem grania ale na szczęście nowy ekran już w drodze więc od jutra ogień. Tak czy siak ja właśnie ogólnie najczęściej gram tak ze trzy razy w tygodniu po 3h więc tutaj jestem spokojny. Nie, no, zgadzam się - gra jak najbardziej jest schematyczna jak każdy Assassyn ale na szczęście proporcje się zmieniły na tyle, że grać się po prostu chce. Dodatkowo walka wreszcie nie jest męczącym i nudnym obowiązkiem a daje fun przez co assassyn w końcu jest grą a nie samograjem. Jutro też będę mieć ponownie ekran z hdr co też doda grze rumieńców także jaram się jak wysypiska śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins jest fajne to Odyssey jest takie nijakie

Masz rację origins, grałem codziennie od premiery... A odyssey po półtora miesiąca się znudził i tak sobie od tamtego czasu leży, aż się boję sytuacji że znowu zachce mi się grać... Walnie pewnie takiego update że ochota minie hehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...