Skocz do zawartości
Kaiketsu

Acer XF270HUA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ciekawe, że NIC o tym modelu nie słychać.

 

https://cenowarka.pl/acer-xf270huabmiidprzx-um-hx0ee-a01-a1528218.html

 

w skrócie: za 2300 PLN dostajemy XB271HU, tylko bez gsync (tak, to ta sama matryca - dokładnie ta sama "bezramkowa" M270 v2.6 od AUO) - za to z freesync. Bardzo dziwne, niekonsekentne nazewnictwo Acera. 270 sugeruje starszy model matrycy (jak w np. XB270HU), ale to ten nowszy, natoiast "A" na końcu sugeruje TN-kę - a w środku jest IPS.

 

zamówiłem z amazon.de, ale muszę poczekać na to, aż łaskawie to ściągną na magazyn, bo im się skończyło :E nie sugerować się stroną produktu, tam jest błąd - podana jest w języku innym niż niemiecki TN-ka, ale w zamówieniu jest już właściwy produkt, ktoś już to sprawdzał i dostał XF270HUA.

 

Podzielę się wrażeniami jak dojdzie.

Jak któryś ( :E ) będzie sprawny (amazon jest dość przyjazny zwrotom :E ), to ten tysiak,który zyskałem dorzucam jak nic do karty AMD VEGA, by mieć freesync. Na pohybel GSYNC TAX.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będziesz miał starą podstawkę:D wygląda trochę jak hybryda XB270HU i XB271HU :)

 

A nazewnictwo ACERA to istna patologia, połapać się tam graniczy z cudem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie taka straszna, lecz czy monitor dobry, wątpliwe. Czekam na mini recenzje i zdjęcie podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawka mnie akurat wali :P

akceptowalność wałów jest większa przy 2300 niż przy 3500 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i do WQHD jednak wolałbym G-Sync, bo spadek fps ze 100 do 67 jest odczuwalne. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Freesync robi to samo tylko 1000 zł taniej :E

 

edit: dobra, jest trochę gorszy, ale na pewno nie o tyle, by dopłacać klocka :P

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przesiadasz się z GTX 1080 na RX 580 ? :E

 

 

Nie wiem, może Fallout 4 jest tak skopany, ale mam ustawiony monitor na 100Hz, i jak na mapie leci nagle ze 100Fps na 67Fps, to gra zwalnia jak cholera. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra działa tak samo szybko. To nie PAL/NTSC żebyś miał szybsze gry na amerykańskich konsolach ;)

 

przesiadam się na Vegę, chyba, że to będzie szrot - to wtedy przeżyje bez sync ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapewne kwestia silnika, bo przykładowo BF4, to różnica w obrazie i ostrości spora.

 

Test, który ostatnio wypłynął, nie wróży niczym dobrym, nawet jak Vega będzie na poziomie GTX 1080, to ile sobie za nią policzą, jak mocno będzie wyżyłowana, a pobór prądu na pewno nie będzie niższy.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się w ogóle nie sugerował tymi "testami", bo jedyne, co mogą "testować", to inżynieryjne próbki, a to się do niczego nie nadaje z automatu choćby przez sterowniki od serii RX4xx :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega może być złą opcją, jak sie okaże, że będzie droższa o 1000zl :)

Wtedy nici z oszczędności na ekranie:D

 

Jeszcze pytanie:

XB271HU : 6bit + FRC 165Hz

XF270HUA: 8bit 144Hz

 

To na pewno te same panele?:) Przynajmniej w cenowarce są takie informacje:) Bardziej wiarygodne wydaje mi się w obu panelach 8bit oraz fakt, że XF270HUA bez problemu podkręci się do poziomu XB271HU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze taka ciekawostka:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-predator-xb271hu-2?utm_source=tradedoublerxml&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler_xml&utm_campaign=tradedoubler_xml

 

 

 

Dobra promocja 3100zl za XB271HU

 

Tylko to pewnie jakiś zwrot z wadami:D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten mój, nie brać xD

tak to te same panele, na overclock.net ktoś rozkręcił taki monitor i pokazał zdjęcie etykiety na matrycy od wewnątrz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to OC murowane:) Chyba, że programowo będzie zablokowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to 144hz, ale akurat do 165hz to ja i tak bym nie chciał podkręcać, z wielu powodów - 165 fps to większe wycie cewek, głośniejsze chłodzenie, zwiększa się też IIRC input lag - a efekt marginalny, dla mnie niezauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co to jest IIRC input Lag ? :) Serio pierwsze słyszę:)

 

Co do wycia cewek to kwestia mocno losowa:)

 

Co do głośniejszego chłodzenia, wiecej mocy = wiecej ciepła :) No ale po co kupuje się mocnego kompa?:D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IIRC = http://www.urbandictionary.com/define.php?term=iirc

 

165 hz : przeczytaj to, dotyczy matrycy M270 w starszej rewizji wprawdzie, ale to wciąż ten sam panel od AUO. Niedokładnie zapamiętałem, nie chodziło o input lag, ale:

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/content/asus_rog_swift_pg279q.htm#overclocking

 

One area which wasn't quite as good though was the response times. We tested these again at 165Hz and compared them to our measurements we had taken at the optimum 144Hz refresh rate earlier. As a reminder, we found that as you increase the refresh rate from 60Hz to 144Hz, the response times improved as you went. The response times and overdrive impulse are dynamically controlled by the G-sync module it seems, and influenced by the active refresh rate. We hoped for a further improvement with the boost to 165Hz but actually the opposite was the case.

 

The response times were slightly slower overall at 165Hz than they had been at 144Hz. The average G2G was now 6.0ms instead of 5.2ms at 144Hz. This translated to a small amount of increased motion blur, but we're talking very very slight. This is arguably offset anyway by the slight improvement in motion clarity brought about by the higher frame rate / higher refresh rate.

 

From the Overclocking section:

 

One of the most notable new features of the PG279Q is the overclocked refresh rate. We saw something similar when we tested the Acer Predator X34 recently, where Acer had allowed you to overclock from the native 60Hz up to an impressive 100Hz. This worked well in our tests, providing a nice boost in frame rates, responsiveness and overall gaming experience. Asus have offered something similar here, although with a more modest boost of 21Hz, from 144Hz up to 165Hz. This appears to be possible thanks to the addition of the G-sync module, or perhaps more because of the lack of any in-built scaler on the monitor. Either way, the new overclockable monitors emerging in the market all have G-sync in common so that appears to be a key requirement to enable this.

 

Up front you probably need to think about whether this additional 21Hz is really going to make a difference in practice. You'd need a very powerful system and graphics card to be able to output up to 165fps at 2560 x 1440 with decent settings. 144Hz (the native refresh rate) is probably a challenge as it is, so driving up to 165Hz is a massive demand. We can understand the benefits when you talk about overclocking a 60Hz panel up to 100Hz (like with the Acer Predator X34) but here, we're talking at the very high refresh rate end already. Even if you can power that kind of frame rate reliably, whether you'd see any real difference in practice between 144 and 165Hz is also questionable. It does seem to be little more than a marketing gimmick really in our opinion. Maybe some people will reach those levels and find it useful, but to be honest it feels to us a bit like a race to offer the highest number in the spec.

 

czyli w skrócie: masz więcej hz, ale i dłuższe czasy gtg, a więc więcej smużenia, które znosi pozytywny efekt większej częstotliwości odświeżania. :E

 

Co do cewek to istotnie losowe jest jak głośne mamy cewki generalnie, natomiast cewki ZAWSZE będą hałasować bardziej przy większym FPS w stosunku do FPS niższego - na tej samej sztuce karty.

 

a co do ciepła - owszem, ale pozbywasz się go z obudowy kosztem większego hałasu wentylatorów (chyba, że siedzisz na chłodzeniu wodnym), więc to "coś za coś", w tym przypadku IMHO totalnie nie warto.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon wysłał mi monitor. Ściągnięto też wreszcie ze mnie kasę. Spodziewałem się że będzie tak sobie, ale zapłaciłem tylko 2350 PLN z darmową wysyłką. Zakupy w EUR w mbanku są jednak nie takie tragiczne. Więc względem XB271HU (nawet z darmową dostawą) jestem 1150PLN na plusie. Oczywiście nie liczę na to, że pierwszy monitor będzie od razu ok (ba, może piąty nawet nie być OK), ale w amazonie wymiany to żaden problem, a cena się nie zmieni (wysyłka na koszt amazonu). Więc... kwestia czasu. Muszę się wyrobic do premiery dodatku Grim Dawn ;)

 

Poza tym jeśli będzie akceptowalny (BLB), to pojęczę że jest do kitu i może mi oddadzą jeszcze z 50 euro za przyjęcie takiego BLB (ofc zrobię zdjęcia). Jeśli już musi być niedoskonały, to niech chocoaż będzie tańszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy z niecierpliwością. Swoją drogą tak powinien wyglądać monitor przynajmniej moim zdaniem. Bez zbędnych bajerów z normalnym ludzkim wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stara podstawka jest zarąbista moim zdaniem:) Regulacja w każdą stronę bez naciskania czegokolwiek. Robi się z ekranem po prostu co chce:) Nie wiem jak ta nowa koza działą, ale wygląda jak gimnazjum:)

 

 

W mBanku płaciłeś z konta walutowego czy prosto z głównego PLN?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zwykłego płaciłem. Cena mnie pozytywnie zaskoczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon wysłał mi monitor. Ściągnięto też wreszcie ze mnie kasę. Spodziewałem się że będzie tak sobie, ale zapłaciłem tylko 2350 PLN z darmową wysyłką. Zakupy w EUR w mbanku są jednak nie takie tragiczne. Więc względem XB271HU (nawet z darmową dostawą) jestem 1150PLN na plusie. Oczywiście nie liczę na to, że pierwszy monitor będzie od razu ok (ba, może piąty nawet nie być OK), ale w amazonie wymiany to żaden problem, a cena się nie zmieni (wysyłka na koszt amazonu). Więc... kwestia czasu. Muszę się wyrobic do premiery dodatku Grim Dawn ;)

 

Poza tym jeśli będzie akceptowalny (BLB), to pojęczę że jest do kitu i może mi oddadzą jeszcze z 50 euro za przyjęcie takiego BLB (ofc zrobię zdjęcia). Jeśli już musi być niedoskonały, to niech chocoaż będzie tańszy :E

 

 

Temat ucichł, jak sprawuje się monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro się dowiem, bo jutro ma być dostawa. Kiedy kupowałem,to czas wysyłki był: 5 czerwiec :lol2: ale wystosowałem mail do amazonu z prośbą o ogarnięcie tego burdelu i wysłali dwa dni po mailu z przeprosinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

właśnie, zdałbyś już raport;)

 

Menu serwisowe chyba będzie to czarne:) Czyli lipa trochę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze podejście nieudane :)

 

rysa na matrycy i kurz pod matrycą.

 

iqZu6D1.jpg

 

YTPFGxE.jpg

 

już zgłosiłem wymianę, zobaczymy jak szybko pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...