Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaiketsu

Acer XF270HUA

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys przez Ciebie uszkodzę swój monitor jak go opluje kawą :D

 

W totolotka radzę Ci nie grać, bo nawet 2zl nie wygrasz:)

 

A jak BLB i reszta?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLB nie ma, ale równomierność bieli słaba, typowe dla tych matryc zażółcenie części. Nie byłem w stanie zrobić zdjęć, bo było za jasno. Generalnie - nie ma co żałować, słaba sztuka.

 

NEXT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys przez Ciebie uszkodzę swój monitor jak go opluje kawą :D

 

W totolotka radzę Ci nie grać, bo nawet 2zl nie wygrasz:)

 

A jak BLB i reszta?:)

 

O autor dostał monitor w twoim stylu, ty byś zostawił :lol2:

Pisałem że w tej kwocie nie kupisz dobrego 144hz 2k monitora dobry jest tylko 60hz 2k.

To jest masówa bez kontroli jakości.

Ramka taka obdarta czy kurz:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat kurz.

 

podziękuje za te "dobre" 60hz 2k, dell u2515h z potężnym BLB/bad pixelem, iiyama z jeszcze większym BLB - zaliczone, więcej nie chce :lol2:

 

pewnie wychodzę na jakiegoś świra z OCD, ale mi naprawdę nie przeszkadza lekkie BLB, czy też lekka nierównomierność bieli... no, ale przeszkadzają mi:

 

1. rysy na matrycy

2. paprochy

3. bad pixele

4. BLB widoczne w dzień

5. żółte plamy na bieli (czy niebieskie - generalnie duże wahania temperatury kolorów).

 

Tak się składa, że ciężko trafić,by nie było żadnego z podanych :E

 

 

 

 

a tak btw, wiecie za ile jankes kupuje ten monitor w bestbuy?

 

430 dolarów.

 

Dodam, że przeciętne zarobki takiego jankesa są 5-6 razy większe od przeciętnych w Polsce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O autor dostał monitor w twoim stylu, ty byś zostawił :lol2:

 

 

 

nie:D nie zostawiłbym:P Ale akurat Kaiketsu jak zamówi OLEDA albo Acer X27 to i tak przyjdzie lipny:D Coś na bank będzie z nimi nie tak:D

 

Nawet jak kupi ekran za 40 tysięcy dla grafików z tip top matrycą, to przyjedzie do niego z odciskiem buta kuriera:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, nic mnie już nie zdziwi ;) na szczęście akurat susza pecetowa, przed dodatkiem do grim dawn muszę się wyrobić niemniej, więc na zwroty mam gdzieś z 2-3 miesiące :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu nie wierzę. :lol2:

 

Jakieś fatum nad tobą krąży, powinieneś zamawiać hurtowo. :E

 

 

Monitor pewnie po zwrocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu, przestań się pierdzielić ze sklepami tylko dzwoń do dystrybutora i powiedz, że bierzesz całą paletę bo widząc twoje szczęście do monitorów będzie ciężko o dobrą sztukę ;) Swoją drogą już w 2008 jak kupowałem obecny monitor były problemy z bad pikselami itd ale to co się teraz wyrabia to przechodzi ludzkie pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu nie wierzę. :lol2:

 

Jakieś fatum nad tobą krąży, powinieneś zamawiać hurtowo. :E

 

 

Monitor pewnie po zwrocie ?

 

 

nie, nówka. Po prostu taki udany model. Amazon już potwierdził że wyśle mi następny - a ten mam po prostu odesłać w ciągu miesiąca. Zakupy w amazonie to naprawdę inny świat w porónaniu z siermiężną obsługą w PL, a o "sklepach" typu net-S nie wypada nawet wspominać w porównaniu, bo żenada ogarnia :E

 

Kaiketsu, przestań się pierdzielić ze sklepami tylko dzwoń do dystrybutora i powiedz, że bierzesz całą paletę bo widząc twoje szczęście do monitorów będzie ciężko o dobrą sztukę ;) Swoją drogą już w 2008 jak kupowałem obecny monitor były problemy z bad pikselami itd ale to co się teraz wyrabia to przechodzi ludzkie pojęcie.

 

haha tak chyba byłoby najlepiej :E przebrać 20 sztuk i wybrać ten "jeden jedyny" :E

 

 

pozostaje liczyć na to, że w 3-4 zwroty dostanę wreszcie akceptowalny monitor i skończę tę odyseję... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile już zwracałeś - przebijesz mnie wreszcie :E

Ja 4 Asusy + 2 AOC + 5 samsungów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku?

 

hmm... mniej od Ciebie wciąż :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku?

 

hmm... mniej od Ciebie wciąż :lol2:

 

Jesteś i tak szczęściarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa :pp

 

Kolejny ma dojść jutro lub w poniedziałek. Jeśli utrzymają takie tempo, to przeczeszę cały ich zapas w miesiąc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu nie myślałeś o oferowaniu takiej usługi - selekcji matrycy przy zakupie monitora.

Gdyby ktoś taki przebrnął przez te zwroty/wymiany i dostarczyłby mi np taki monitor za 2000+ bez wahania zapłaciłbym mu min 200zł lub więcej.

Oczywiście monitor bez badów, subów, paprochów i z akceptowalnym podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawcy, którzy Ci taką selekcję zrobią, ale nie dla takiego szrotu, tylko dla monitorów profesjonalnych typu EIZO, NEC za 5000+ PLN.

 

Zwykłego szrotu nikt nie będzie selekcjonował bo nikogo to nie obchodzi, 90% graczy bierze z martwymi pikselami i nawet nie piśnie (są tacy, co cieszą się, że mają np "tylko dwa"), więc po co się starać i dla kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - przykre ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mam dostać następny z amazona. No cóż, przynajmniej szybko idzie :lol2: Słowo ostrzeżenia, amazon nie wysyła swojego kuriera po poprzedni w Polsce, samemu musisz wysylać (i brać na klatę ewentualne kary za niedowymiarowanie), natomiast amazon zwraca kasę za wysyłkę. Czyli nieco mniej wygodnie, niż myślałem.

 

Bardzo mili są konsultanci, którzy sami piszą, że w monitorze za kilkaset euro nie powinno być żadnych skaz, więc ewidentnie trzeba chwalić amazon za ludzkie podejście. Może i tracą na zwrotach, ale zyskują klientów i reputację. Ja od tej pory postaram się wszystko kupować z amazonu np :P W porównaniu z januszlandem - bajka.

 

Aha, jedna uwaga do monitora - batch Amazonu jest z Marca 2017, więc jest bardzo świeży. Oczywiście nie liczę na to, że jest lepszy, niż jakikolwiek inny batch od AUO, ale grunt, że nie pochodzi z grudnia 2016. Jak dotąd (a czytam rózne fora) nie widziałem dobrego XB271HU wyprodukowanego w Grudniu 16 (felerna seria?). Widziałem za to kilka dobrych z listopada czy października (nie pamiętam dokładnie)- oczywiście oceniam tu BLB i równomierność bieli.

 

Tutaj krótkie podsumowanie wad spośród wszystkich egzemplarzy monitorów opartych na matrycy AUO M270 V.2.6 ("bezramkowa"):

 

- martwe piksele (1/6)

- paprochy za matrycą (2/6)

- wycieki podświetlenia (3/6) (mam na myśli znaczne, pomniejsze ma praktycznie każdy z nich)

- nierównomierność bieli (4/6)

 

To właśnie z bielą mam problem największy, gdyby nie to, to miałbym już dawno sprawę z głowy. Mam na myśli tutaj znaczące wahania temperatury bieli na małych obszarach objawiające się jako żółte lub niebieskawe "plamy" na "białej" bieli w pewnych strefach. Zwykle jest to z szablonu:

 

1. zniebieszczenie w rogach (1/6)

2. żółta "plama" na połowie monitora (górnej, prawej bądź lewej - zawsze to mniej wiecej połowa :E) - (3/6).

 

Dzisiaj dorzucę siódmą sztukę M270 do rachunku. Jak dojdę do dziesiątki to spróbuję policzyć szansę na uzyskanie monitora bez tych wałów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z Dellem 21:9 29" - potworny bleeding oraz 2 bady.

Iiyama 27 FHD, nie dość że pixeloza to jeszcze smużące VA no i oczywiście 2 bady na ... samym środku :)

W końcu zamówiłem Asusa i jakość obrazu oraz wykonania mnie powaliła w porównaniu do tej masówki co wcześniej miałem.

Już samo opakowanie w formie walizeczki i ładnie wytłoczonymi miejscami na monitor oraz osprzęt robi dobre wrażenie, tamto w pudłach po pomidorach przychodziło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co? z moich własnych wyliczeń na podstawie mojej sześciomonitorowej próby wynika, że mamy tylko ~10% szansy na monitor bez któregoś z wymienionych wałów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy tylko ~10% szansy na monitor bez któregoś z wymienionych wałów :E

 

Nadzieja umiera ostatnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa cła przy zakupach z Amazonu? Nigdy nic tam nie brałem bo o cło się obawiałem, ale to co tutaj czytam.. no przekonuje się do tego typu zakupów. Szczególnie, że na amazonie często można kupić produkty nie dostępne w PL albo za kilkaset złotych niższą sumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa cła przy zakupach z Amazonu? Nigdy nic tam nie brałem bo o cło się obawiałem, ale to co tutaj czytam.. no przekonuje się do tego typu zakupów. Szczególnie, że na amazonie często można kupić produkty nie dostępne w PL albo za kilkaset złotych niższą sumę.

 

Jak kupisz z amazon.de to kupujesz z Niemiec, w Europie nie ma żadnych podatków, musisz tylko dopłacić różnicę między polskim a niemieckim VAT (oni mają 19%), ale to groszowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i komu dopłaca się te 3% brakujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automatycznie się to robi jak kupisz z PL, dolicza do ceny.

 

Dostałem kolejny. Paproch centralnie na środku ekranu. CENTRALNIE.

 

Poddaję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mój jeden bad pixel w XF240H to był mały pikuś :P Ale wymieniam... Ciekawe co dostane. Kurde naprawdę jest aż tak z***ana u nich kontrola jakości.. ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...