Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba być też idiotą i działać na szkodę własnej firmy, żeby celowo ustalać niższe ceny dla nowego produktu, kiedy konkurencja nie dogoniła nawet poprzedniej serii.

 

Nie żebym się z tego powodu cieszył. Nikomu z nas raczej nie są na rękę wysokie ceny, ale patrząc na obecną sytuację nie ma co się temu dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News na głównej że niby 7nm idzie do nv dopiero od niedawna więc tak jak się spodziewałem po plotkach na temat testów amd z 7nm i nv na to czekała. Niby 2 miesiące powinny starczyć do naklepania kilku milionów sztuk na premiere z początku września. Licze na konkretny skok i mam nadzieje się nie przeliczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie był to skok cenowy :E

 

Ja w 2016 roku zaplanowałem sobie wymianę kompa gdy wyjdą niereferenty GTX 1180ti/2080ti oraz procek i7 9700k (Ice Lake) i wtedy założyłem (zbyt optymistycznie), że będzie to w okolicach Q2 2019. Teraz jak czytam kolejne newsy to dochodzę do wniosku, że nowego niereferenta ti to zobaczę może i wiosną, ale pewnie rok później. Intel też strasznie ślimaczy się z 10nm więc może jednak premiera tego GPU i CPU nastąpi w tym samym czasie. Mogę sobie poczekać byle było warto (spory skok wydajności) bo i tak najbardziej interesujące mnie gry wyjdą zapewne dopiero w 2020 roku, do tego pojawią się nowe modele monitorów. A jak jeszcze się to wszystko będzie odwlekać to może i RAMy ddr5 wyjdą do tego czasu. Trzeba myśleć pozytywnie :cool:

 

Szkoda mi jednak ludzi, którzy pozbyli się swoich kart na przeczekanie i siedzą teraz na integrach czy jakichś 1050ti. Skoro do premiery nowych GPU od zielonych zostało jeszcze nieco czasu, a jednocześnie mają pełne magazyny Pascali, to mogliby zacząć sprzedawać z minimalną marżą i wtedy ceny kart mogłyby wreszcie spaść do akceptowalnego poziomu. Oby NVIDIA nie wybrała drugiej opcji - odsunięcia premiery nowych GPU o kolejne miesiące celem powolnego opróżniania magazynów (nadal po chorych cenach). Czas pokaże który scenariusz się ziści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celem powolnego opróżniania magazynów (nadal po chorych cenach).

 

O ile znajdą na to kupców, bo jak na razie szału zakupowego jakoś nie ma i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News na głównej że niby 7nm idzie do nv dopiero od niedawna więc tak jak się spodziewałem po plotkach na temat testów amd z 7nm i nv na to czekała. Niby 2 miesiące powinny starczyć do naklepania kilku milionów sztuk na premiere z początku września. Licze na konkretny skok i mam nadzieje się nie przeliczyć :P

Myślisz, że teraz dostaniesz karty z chipami w 7nm? Wariat szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będą czekać do końca roku(początek następnego) czy dadzą teraz 12nm z ficzerami nvidi jak titan v i będą czelać na odpowiedź amd w q1 2019?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe by amd pokazała karty dla graczy w q1.

Nv nie musi wbijać się na nowy proces, będą konkurować z 7nm chipami od amd.

Do tego będą mieli niższe koszta produkcji, więc będą więcej zarabiać.

Gdyby wbili od razu w 7nm bez wysiłku wydajność na wat wzrosłaby dwukrotnie, rozjechaliby amd i po co? By mniej zarobić szczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostro zaskoczony gdyby następna seria była w 7nm. Bardzo bym się ucieszył, ale to raczej niemożliwe. tongue.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie dla NV byłoby odpuścić tegoroczną premierę w 12nm i następcę Pascali zaprezentować dopiero w przyszłym roku, odrazu w 7nm. Może zresztą to Huang miał na myśli mówiąc że jeszcze długo poczekamy na nowe karty.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostro zaskoczony gdyby następna seria była w 7nm. Bardzo bym się ucieszył, ale to raczej niemożliwe. tongue.gif

 

Zejdźcie na ziemię, bo w chmurach można mocno zabłądzić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdźcie na ziemię, bo w chmurach można mocno zabłądzić :E

 

Chyba chciałeś zacytować kogoś innego. szczerbaty.gif

 

 

Ten Turing chodzi NV po głowie:

https://twitter.com/...545517405835264

 

Dziwne, że NV wysyła takie rzeczy, nakręcając ludzi na następną serię, a z drugiej strony próbuje przekonać do kupowania Pascali, argumentując że do następnej premiery jeszcze daleko.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś zacytować kogoś innego. szczerbaty.gif

Chciałem zacytować wszystkich którzy chociaż się łudzą albo marzą o 7 nano w tej generacji, na to nie ma żadnych szans ;)

 

 

Dziwne, że NV wysyła takie rzeczy, nakręcając ludzi na następną serię, a z drugiej strony próbuje przekonać do kupowania Pascali, argumentując że do następnej premiery jeszcze daleko.

 

Nie wiem co tutaj jest dziwnego oni taki PR marketingowy prowadzą już od paru dobrych generacji i jak widać dobrze im to wychodzi, bo ludki łykają wszystko co się wyleje do informacji publicznej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tutaj jest dziwnego oni taki PR marketingowy prowadzą już od paru dobrych generacji i jak widać dobrze im to wychodzi, bo ludki łykają wszystko co się wyleje do informacji publicznej :E

Chodzi o to, że skoro chcą zachęcić do kupna Pascali jak najwięcej osób, to nie powinni wysyłać takich rzeczy.

Może to samowolka osoby zajmującej się kontem na Twitterze, albo po prostu nieprzemyślany news bez większej filozofii? Przecież to oczywiste, że ludzie pomyślą, że Nvidia może dawać w ten sposób jakiś znak co do premiery, tym bardziej, że od długiego czasu po internecie krąży wiele plotek o serii Turing, więc Nvidia raczej tego nie pominęła.

 

Dlatego właśnie to mnie dziwi.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ile jest osób w tym wszystkim którzy ogarniają temat, Ci co mają pojęcie poczekają, a cała reszta pójdzie do sklepu i kupi to co ma przed oczami, zwłaszcza rodzice stękających dzieci którzy chcą pograć w kunter strika, są też ludzie których stać na zmianę sprzętu i mogą sobie dzisiaj kupić 1080/1080Ti po czym po premierze ponownie dokonać ponownego zakupu, nie ma się co oszukiwać, załamanie kryptowalut jest pewnym zaskoczeniem dla producentów GPU, ale nie oznacza to że nie wyliżą się z tego, jak nie pójdą w detalu to wrzucą do gotowych komputerów i na święta po promocji rozejdą się jak ciepłe bułeczki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham to forum. Jedna czy dwie osoby pomarzyły sobie o 7nm, ja napisałem że to raczej niemożliwe, a potem następne osoby piszą, żeby zejść na ziemię w taki sposób, jakbym to ja myślał, że pojawią się teraz 7nm. scratchhead.gif

 

@DisconnecT

Nie do końca o to mi chodziło. Miałem raczej na myśli skąd taka nagła zmiana taktyki u NV. No chyba, że to rzeczywiście była PRowa samowolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka zmiana taktyki? :E A co, oni pierwszy raz do Turinga nawiązują? Przecież już wcześniej były tweety z tym gościem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak tego nie śledzę. I o ile co roku wspominają jego urodziny to jest jeszcze normalne, ale jeśli tego wcześniej nie robili to niektórzy mogą to potraktować jako sugestię, że coś rusza w sprawie nowej serii, a tego NV raczej nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amd ma wydać Vege 7nm w drugiej połowie roku, to nic nie stoi na przeszkodzie by nvidia, która ma lepsze układy z tsmc, nie wypuściła we wrześniu turinga w 7nm.

 

Nie muszą to być od razu ilości masowe.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon Instinct - stacje robocze i serwery.

AMD z swoją architekturą nie ma wyjścia musi iść w 7nm.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesznie się czyta te posty. Niektórzy sprawiają wrażenie jakby się urodzili wczoraj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.heise.de/newsticker/meldung/In-eigener-Sache-Nvidia-NDA-als-Maulkorb-fuer-Journalisten-4091751.html

 

Czyżby element przygotowania się na premiery nowych kart? Swoją drogą popłynęli z tym nowym NDA i to mocno.

 

@Kowal, niektórzy myślą, że karty w 7nm wyjdą zaraz tak jakby to było Nvidii na rękę :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NDA dla dziennikarzy :E. Ciekawe czy pclab i inne polskie portale podpisały.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amd ma wydać Vege 7nm w drugiej połowie roku, to nic nie stoi na przeszkodzie by nvidia, która ma lepsze układy z tsmc, nie wypuściła we wrześniu turinga w 7nm.

 

Nie muszą to być od razu ilości masowe.

Tak pstryk i GPU w 7nm zrobiony lol2.gif TSMC leci zgodnie z planem w połowie roku n7, a rok później n7+.

 

Dopiero po czasie wyjdzie, co sknocili w nadchodzących GPU. Przechodząc na 7nm będą wprowadzane usprawnienia i zmiany w architekturze by móc jak najlepiej wykorzystać możliwości nowego procesu. Do tego nv będzie mogła już klepać swoje GPU w procesie n7+, więc będą niższe koszta produkcji.

AMD nie zagraża Nv do tego kop 35-40% spokojnie wystarczy i nowe karty będą się świetnie się sprzedawały pod warunkiem nieprzesadzonej ceny. Patrząc na ceny GDDR6 to i tak będą mieli dobre marże nie windując cen. Patrząc nawet z perspektywy następcy 1080gtx, wydajność powiedzmy nieco wyższa od 1080ti. Ale mniejszy chip, prostsze pcb, tańsza sekcja etc.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amd ma  wydać Vege 7nm w drugiej połowie roku, to nic nie stoi na przeszkodzie by nvidia, która ma lepsze układy z tsmc, nie wypuściła we wrześniu turinga w 7nm.

 

Nie muszą to być od razu ilości masowe.

 

I co z tego, że AMD wypuści serię w 7nm? Nvidia nie musi aż tak schodzić z procesem, kto wie może nawet z 7nm AMD będzie miało problem, żeby dogonić nowe GTX. Nie spodziewałbym się szybkiego 7nm u Nvidii, to graniczy z cudem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...