Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Na polski po UV nawet pachruść może być cichy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. na podstawowym armorze nie robi się UV aby był cichy(przynajmniej nie jest to główny cel), bo on jest cichy sam z siebie, ale po to aby limity mocy nie zbijały taktowań w dół :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego posta :E Przynajmniej nie do końca. Na armorze robi się UV, u mnie trzyma wtedy bezproblemowo ~2010-2025Mhz.

 

A co do tego porównania wentyli to w ogóle nie wiem o co chodzi? Palita 1070 miałem bardzo fajne wentyle, ale Torx 2.0 od MSI niczym im nie ustępuję wręcz powiedziałbym, że przy prędkościach 1400rpm+ MSI zachowuję lepszą kulturę pracy względem Palita JS/GR.

 

Do tego wyżej jest zapytanie odnośnie Palita Dual, to nie jest za fajne chłodzenie, dopiero GR/JS w 2070 jest ok i można by porównywać je do armora.

 

Tłumacz miał dziś wolne. Nic nie poradzę. :E

 

Post miał na celu uwidocznić, że wygląd i teoria nie przekłada się na praktykę i działanie bo karta potrafi poskromić 200W :E Przy poziomie głośności w który nikt by nie uwierzył gdyby sam nie sprawdził.

 

Odnośnie wentyli nie da się tego prościej napisać niż to ująłem. Na różnych konstrukcjach mamy różne rpm jeśli chcemy zachować ten sam poziom głośności.

 

Możesz zrobić na Armorze test z max oc limit 200W przy 1400 rpm czy ile tam uważasz żeby odpowiadało 1000 rpm na Palicie 1070 SJS Ciekawi mnie ile stopni osiągnie.

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wentyle od palita na moje ucho przy takim samym rpm generują bardzo zbliżony poziom hałasu jak i te od MSI torx 2.0. Przy 1400+ na moje ucho delikatną przewagę uzyskuję MSI. Bardziej równomierny i przyjemniejszy dla ucha szum wtedy generują niż palit.

 

Porównywać gtx 1070 GR/JS do armor 2070 jeśli chodzi o chłodzenie nawet mi się nie chce. Oczywiście, że palit wypada lepiej pod względem RPM i temperatur bo 1070 jest zdecydowanie wolniejszą kartą i zdecydowanie mniej papu pobiera.

 

Można by porównać palita JS 2070 vs armor 2070 przy podobnych taktach i napięciu i to miało by sens . Ale jeszcze nikt na forum nie ma tego palita.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 6GB trochę chyba za mało do tej klasy wydajnościowej.

Wystarczy.

 

IMO wszystkie Turingi dostały za mało pamięci.

Niby tak ale nie ma uzasadnienia zeby pakowali wiecej skoro jest nowa kompresja. Nie ma gier w ktorych by brakowalo vram i brakowac nie bedzie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wszystkie Turingi dostały za mało pamięci.

Na dzień dzisiejszy wystarcza w zupełności, a nowe gry będą optymalizowane pod 8GB.

 

Grałem już w kilka kier w 4k na RTX nawet w te bardzo pamięciożerne np RE7. Zero problemów. Całego Wolfa przeszedłem w 4k. Na całą grę raz przy ponad 4h sesji coś mi się pokaszaniło i gra wysypała komunikat o braku vram i zaczął się pokaz dropów :E, obstawiam, że to była wina sterownika lub gry i pojawił się jakiś wyciek pamięci. Bo po za tym jednym incydentem cała gra mimo, że lubi dużo vram nie sprawiała kłopotów i działała jak masełko.

W FH4 gram po kilka dobrych h w 4k i też nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rise of the Tomb Raider w 4K na teksturach ultra brakuje pamięci na 2080. O dziwo w Shadow of the Tomb Raider tego problemu nie ma...

 

To, że dziś balansujemy na bezpiecznej (jeszcze) granicy potrzebnego VRAM, to nie znaczy że za rok będzie tak samo. A nie wszyscy wymieniają karty co nową serię. Oczywiście wszystko zależy też od rozdzielczości. Do FHD 6GB może wystarczy na jakiś czas. ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise of tomb raider nie sprawdzałem, ale nie patrz na to ile gpu alokuje pamięci i co pokazuje osd od msi. W wolfie w 4k przez cały czas gry alokuje mi 8GB vram, ale nie ma żadnych objawów w grze występujących gdy brakuje vram.

 

Raczej do póki nie pojawią się nowe konsole z większą ilością pamięci nie ma co się przejmować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rise of the Tomb Raider w 4K na teksturach ultra brakuje pamięci na 2080. O dziwo w Shadow of the Tomb Raider tego problemu nie ma...

 

To, że dziś balansujemy na bezpiecznej (jeszcze) granicy potrzebnego VRAM, to nie znaczy że za rok będzie tak samo. A nie wszyscy wymieniają karty co nową serię. Oczywiście wszystko zależy też od rozdzielczości. Do FHD 6GB może wystarczy na jakiś czas. ;)

ROTTR ma buga bo na RTX ten problem jest ale juz na gtx 1080 go nie ma.

 

Mysle ze wieksza ilosc pamieci bedzie przy kolejnej generacji RTX poniewaz uzycie RT wymaga wieksej ilosci vram i ramu. BF5 potrafi zjesc 12GB ramu oraz cala pamiec gpu i to tylko w FHD. Przy obennej rasteryzacji jeszcze ta generacja spokojnie pociagnie, w koncu wiekszosc uzytkownikow ma karty ze sredniego segmentu co nie pozwoli na to zeby nagle gry mialy wymagania na spora ilosc vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTTR ma buga bo na RTX ten problem jest ale juz na gtx 1080 go nie ma.

 

Mysle ze wieksza ilosc pamieci bedzie przy kolejnej generacji RTX poniewaz uzycie RT wymaga wieksej ilosci vram i ramu. BF5 potrafi zjesc 12GB ramu oraz cala pamiec gpu i to tylko w FHD. Przy obennej rasteryzacji jeszcze ta generacja spokojnie pociagnie, w koncu wiekszosc uzytkownikow ma karty ze sredniego segmentu co nie pozwoli na to zeby nagle gry mialy wymagania na spora ilosc vram.

 

potwierdzam u mnie też 12gb ramu zjada bfV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam u mnie też 12gb ramu zjada bfV

To bedzie pierwsza technologia w grach gdzie bedzie uzyteczne 32GB pamieci Ram. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ceny są zaporowe jeśli chodzi o memki mówię o tych lepszych np. Gskill TridentZ powyżej 16gb :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ceny są zaporowe jeśli chodzi o memki mówię o tych lepszych np. Gskill TridentZ powyżej 16gb :kwasny:

 

Panie, piątkę ponad żeś wyłożył na RTX'a to nie dasz rady wyłożyć ok dwójki na 32GB RAM B-Die, połowę już masz także tauzen na stół szybko bez popitki i problem z głowy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, piątkę ponad żeś wyłożył na RTX'a to nie dasz rady wyłożyć ok dwójki na 32GB RAM B-Die, połowę już masz także tauzen na stół szybko bez popitki i problem z głowy :thumbup:

 

A na drugi dzień kac kupa co ja żem zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTTR ma buga bo na RTX ten problem jest ale juz na gtx 1080 go nie ma.

A na czym polega ten bug? Bo jak dla mnie to ostro pojechali po jakości tesktur. Pierwszy przykład z brzegu po włączeniu gry:

 

JQ4zQOWw_o.jpg

 

 

Co to ma być? :) Zaznaczam, że tekstury mam ustawione na ultra. W RotTR na pewno nie trafiałem na aż takie kwiatki. Jakość tekstur w SotTR jest bardzo nierówna i wygląda to tak jakby na szybko zaczęli przycinać to co się da przed premierą. Gra ma jedną z najładniejszych grafik na rynku, o ile nie najładniejszą, ale tekstury mocno psują ten efekt. Już ten argument może świadczyć o tym, że nie ma co porównywać RotTR do SotTR pod względem pożerania VRAM. :)

 

 

Panie, piątkę ponad żeś wyłożył na RTX'a to nie dasz rady wyłożyć ok dwójki na 32GB RAM B-Die, połowę już masz także tauzen na stół szybko bez popitki i problem z głowy :thumbup:

Słaby argument. Wydałeś dużo? - Wydaj jeszcze więcej! Idealny przykład podejścia ludzi, którzy nagle wygrali sporą sumkę w totka i przepuścili wszystko w 2 tygodnie. szczerbaty.gif

 

 

Nvidia ostro rżnie na pamięci póki może, tak samo jak Intel rżnął na rdzeniach. Nie ma co się oszukiwać. Piszę to mimo posiadania 2080... po prostu nie ma innej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument. Wydałeś dużo? - Wydaj jeszcze więcej! Idealny przykład podejścia ludzi, którzy nagle wygrali sporą sumkę w totka i przepuścili wszystko w 2 tygodnie. szczerbaty.gif

 

Przy każdej sumie musi działać racjonalne myślenie, Ci co rozpuścili kilkanaście milionów z totka w tak krótkim okresie to po prostu umysłowe imbecyle, natomiast dołożenie tysiaka do sprzętu wartego 5 cyfrową sumkę to już nie jest żadna tragedia zwłaszcza że nawet jak RAM wróci do starych cen to za 16GB B-Die 700 zł trzeba będzie dać, także tak mała oszczędność kosztem duszenia się moim zdaniem nie jest warte. Nie pierwszy i nie ostatni raz jest drogo o ile kiedykolwiek jeszcze będzie tanio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isharoth ja o rybkacha ty o p... :lol2: Na co mi to wklejasz?? Przeciez to sie ma nijkac do tego o czym pisze.

 

Jaki bug?? No taki ze przycinki na rtx z 8gb vram sa to jakies zle optymalizacje bo na seri gtx z 8gb vram tego nie ma wiec to nie problem w ilosci vram bo ilosc jest taka sama. A ty mi wrzucasz zdjecia tekstur :hmm:

 

Wiec to nie brak pamieci w 4k ROTTR na RTX 2080 bo na gtx 1080 tego nie ma a byc powinno gdyby to byl brak vram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pz tym powrotem do starych cen Ramu to bym uważał.... Szybko to się nie stanie, a kity dla entuzjastów na b die zejdą z cen na samym końcu.

 

Czytam teraz trochę po zagranicznych forach, to mam wrażenie, że ta cała akcja na padające rtx mocno się uspokoiła. Ale wątki jednak wciąż się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mocno się uspokoiło. Też obserwuję fora i bardzo sporadycznie zdarza się info, że komuś padł RTX. Aktualnie wydaje się, że padają w normie jak wszystko to tylko elektronika i może się trafić wadliwy egzemplarz.

 

A sprzedają się w całkiem niezłych ilościach. Więc jakby dalej był jakiś powarzniejszy problem z padaniem to fora były by zawalone narzekaniami. Kilka modeli z mindfactory i ich sprzedaż

UmjInxJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isharoth ja o rybkacha ty o p... :lol2:  Na co mi to wklejasz?? Przeciez to sie ma nijkac do tego o czym pisze.

 

Jaki bug?? No taki ze przycinki na rtx z 8gb vram sa to jakies zle optymalizacje bo na seri gtx z 8gb vram tego nie ma wiec to nie problem w ilosci vram bo ilosc jest taka sama. A ty mi wrzucasz zdjecia tekstur :hmm:

 

Wiec to nie brak pamieci w 4k ROTTR na RTX 2080 bo na gtx 1080 tego nie ma a byc powinno gdyby to byl brak vram ;)

Spokojnie, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. Chodzi mi o to, że to prawdopodobnie żaden bug, a zwykłe cięcie detali w SofTR. Co więcej RotTR na Pascalach też potrafi pożreć ponad 8GB w 4K i teksturach ultra. I nie chodzi mi tutaj o alokacje pamięci, a zwykłe spadki fps i rwanie obrazu spowodowane jej brakiem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas to sobie zerknę na RoTR. Jak brakuję pamięci vram to od razu czuć w grze.

 

W wolfie przez całą grę miałem alokację vram na maxa, ale wszystko działało płynniutko na Uber detalach w 4k.

https://i.imgur.com/txzHOvf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odnosze sie do tego cyt: "W Rise of the Tomb Raider w 4K na teksturach ultra brakuje pamięci na 2080". Uwazam ze to bug sterownika w rtx czy czegos innego poniewaz w pascalach problem nie wystepuje na kartach z 8gb vram po czym ty odp "Chodzi mi o to, że to prawdopodobnie żaden bug, a zwykłe cięcie detali w SofTR" ja odp na twoje pyt na temat Rise of the Tomb Raider a ty po swojemu na schadowa....Sory ale to ty przeczytaj ze zrozumieniem do ktorej gry sie odnosze bo ja do jednej a ty odp do drugiej.

 

Jak będę miał czas to sobie zerknę na RoTR. Jak brakuję pamięci vram to od razu czuć w grze.

 

W wolfie przez całą grę miałem alokację vram na maxa, ale wszystko działało płynniutko na Uber detalach w 4k.

https://i.imgur.com/txzHOvf.jpg

To nie sa nawet scinki tylko mega dropy, nie da sie przy tym grac, problem wystepuje na RTXach, na GTX nie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...