Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

A niech sobie żonglują jak chcą. Ja jak kupowałem grafikę to z płatnością i odbiorem w sklepie. Zanim zapłaciłem poprosiłem sprzedawcę o obejrzenie karty w raz zerwaniem plomby - gdyby tego nie zrobił i/lub karta nie była zaplombowana zwyczajnie bym nie kupił karty. A to że sklep ponosi straty, ich wina że nie udostępniają pełnej specyfikacji produktu który sprzedają. Na przykład brak informacji o producencie pamięci do karty na stronie sklepu. Widocznie ta dezinformacja się im opłaca bardziej niż przyjmowanie zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto trolluje i gdzie się tylko da wychwala RTX to już chyba każdy się przekonał czytając to forum od jakiegoś czasu :E Jak ktoś kupuje sobie kilka sztuk, płaci za nie i zostawia to jest jego własność .. a jak kupuje by oddać to raczej nie. Prosta logika, nie rozumiem co tu jest do pojmowania. A później klient który chce sobie kupić, wsadzić do budy i zapomnieć dostaje używkę wymacaną przez takiego. Jakby to jakiś randomowy typ napisał to od razu byłby na niego naskok .. natomiast jak ktoś z kręgu koleszków żongluje kartami to oczywiście trzeba go jeszcze pochwalić.

 

Co do zwrotów w xkom to sobie zobacz na ich koncie lolegro ile są czasami poprzecenianie karty za byle coś tylko żeby się przyczepić. Pewnie nawet się nie wysiliłeś jednak trzeba grać eksperta ;)

 

To nie znaczy, że Xkom potrąca za byle ryskę tak jak to napisałeś, ja się jeszcze z tym nie spotkałem w Xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2080 potrzebuje 2 x6 pin do zasilania, powinny to byc dwie linie z zasilacza czy mozna to na jednej podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Mozna na jednej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2080 potrzebuje 2 x6 pin do zasilania, powinny to byc dwie linie z zasilacza czy mozna to na jednej podpiac?

 

6+8. Może być z jednej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie żonglują jak chcą. Ja jak kupowałem grafikę to z płatnością i odbiorem w sklepie. Zanim zapłaciłem poprosiłem sprzedawcę o obejrzenie karty w raz zerwaniem plomby - gdyby tego nie zrobił i/lub karta nie była zaplombowana zwyczajnie bym nie kupił karty. A to że sklep ponosi straty, ich wina że nie udostępniają pełnej specyfikacji produktu który sprzedają. Na przykład brak informacji o producencie pamięci do karty na stronie sklepu. Widocznie ta dezinformacja się im opłaca bardziej niż przyjmowanie zwrotów.

Nie wiem o czym ty piszesz, ale sprzedawca nie może zerwać plomby przed otrzymaniem zapłaty za produkt, ponieważ klient może się rozmyślić, a jeżeli sprzedawca otworzy taki produkt, i klient go nie kupi, to wtedy produkt jest już traktowany jako używany, i według prawa musi być juz sprzedany w outlecie jako używany. Dopiero jak sprzedawca otrzyma zapłatę może zerwać plombę przy kliencie, a klient oceni czy wszystko jest ok. Jeżeli sprzedawca jest chętny do rozpakowania produktu przed zapłatą, to można być w 100% pewnym, że jest to produkt używany, i sklep chce wcisnąć produkt używany jako nowy.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem RTX 2070 od MSI w listopadzie, ale w związku ze zbieraniem części do komputera całość uruchomiłem dopiero w niedzielę.

Kartę podkręciłem w MSI Afterburner (OC Scanner) i w poniedziałek zaczeły się problemy.

 

1. GTA V nie odpala się albo odpala na sekundę/dwie i sypie błędami

2. CS:GO zaczął sypać drobnymi glitchami i wywalać grę

3. Testowałem nawet LoLa, on chodzi płynnie i bez żadnych negatywnych efektów

4. Guild Wars 2 chodził płynnie

 

Wyłączyłem OC w MSI Afterburnerze (domyślny profil) żeby sprawdzić, czy problemy miną.

Dzisiaj jest w zasadzie gorzej, bo:

 

1. GTA V bez zmian

2. CS:GO sypie cały czas

3. LoL bez zmian

4. Guild Wars 2 przycina cały czas, sypie glitchami, wiesza komputer

 

Chciałem Was zapytać czy na 100% jest to problem karty zanim zabiorę się za reklamację.

Jedyne co budzi moją watpliwość, że to karta to fakt, że po wyłączeniu gier komputer się zawiesza, programy przycinają, nic nie chodzi płynnie. Dopiero po restarcie albo odczekaniu dobrych 5 minut wraca do normy.

W załączniku przesyłam screen z GPU-Z gdyby było potrzebne.

Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu myślisz ze to gpu? wyjmij i sprawdź integre... przeinstaluj windows i drivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz setup configu, nie musi oznaczac ze to GPU. Wrzuc jakies screny jak to wyglada. Testowales 3D Markiem?? Temperatury podzespolow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config:

Ryzen 5 2600 stock

MOBO MSI X470

GPU MSI RTX 2070

RAM G.SKILL 16GB 3200MHz

PSU Seasonic 550W Gold

 

Załączam screen z Guild Warsa gdzie udało mi się złapać ten artefakt. One migają na dosłownie 0,001s.

Ściągam 3Dmarka i robię testy

https://i.imgur.com/vqLzLL9.jpg

 

EDIT:

3DMark wysypał się podczas testu. TimeSpy trwał może z 2 sekundy, sypał kolorowymi kwadracikami aż padł. Nie udało mi się to na screenshocie uchwycić.

Edytowane przez Bailey93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nowy możliwe że masz go niestabilnego np.pamueci się sypią. Puść memtesta, jakiś wygrzewacz procka itp. dopiero jak tu będzie ok można grafe obwiniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe kwadraciki to typowe dla uszkodzonych RTX, jesli masz mozliwosc wsadzenia gpu do innego kompa i sprawdzenia to sprawdz np u kolegi ew jak kolega wyzej napisal problem z pamieciami RAM.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy :D

 

Zamówiłem gtx 1070 za tysiaka, ale teraz widzę że za niedługo wychodzą gtx 1150/rx 2050 może jednak warto było poczekać na nowe rodzynki?

 

Ktoś się orientuje jakie ceny i wydajność nowych układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś nieporozumienie, że RTX 2060 będzie miał aż 6 różnych wariantów Vramu. Przecież już GTX 1060 3GB bardzo cierpiał z powodu małej ilości ramu, a co doiero w 2019 roku karta, która teroretycznie będzie mocniejsza od GTX 1070, i będzie miała tylko 3GB ramu to żart. Może gdyby to kosztowalo 700 zł, to by było jeszcze opłacalne, ale raczej nie będzie to kosztować 700 zł, bo w tej cenie jest 1050/2050, po prostu cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na wydanie pod jedną nazwa następcy 1060 ale i 1050 i 1050ti. Możliwe że jest masa uszkodzonych rdzeni i chcą je jakoś wykorzystać, a nie każdy nada się do 6gb gddr6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy :D

 

Zamówiłem gtx 1070 za tysiaka, ale teraz widzę że za niedługo wychodzą gtx 1150/rx 2050 może jednak warto było poczekać na nowe rodzynki?

 

Ktoś się orientuje jakie ceny i wydajność nowych układów.

Pytanie czy chcesz dokladac bo za tysiaka nie bede, celuje rtx 2060 ok 1900zl i gtx 1160 ok 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

gtx 1160 będzie na poziomie gtx 1070/1070ti?

 

Jeśli taka cena to nie ma tragedii, wiadomo ile ma mieć vram?

 

Dopłacać oczywiście bym nie chciał :) uskuteczniane będzie fhd 60-75hz (miałem kupować konsole ale jednak PC zostaje i będzie używane do wszystkiego)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

gtx 1160 będzie na poziomie gtx 1070/1070ti?

 

Jeśli taka cena to nie ma tragedii, wiadomo ile ma mieć vram?

 

Dopłacać oczywiście bym nie chciał :) uskuteczniane będzie fhd 60-75hz (miałem kupować konsole ale jednak PC zostaje i będzie używane do wszystkiego)

Wiadomo, że maksymalnie będzie miał 6GB DDR6 ram, ale będzie troche wydajniejszy od GTX 1070 (prawdopodobnie). Więc jeżeli ktoś potrzebuje karty do 1080p, i znajdzie tanio GTX 1070, to raczej bym się skłaniał w kierunku GTX 1070 z uwagi na 8GB Vram. Chociaż RTX 2060 ma również wspierać Ray Tracing, no ale Ray Tracing na RTX 2060? Nie brzmi to zachęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zostaje przy gtx 1070 którą podkręcę do poziomu gtx 1070 ti stock, nie ma co szaleć bo platformy nie będę zmieniał na razie.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego problemu to CPU przeszedł test grzania 30 minut, doszedł do 49C i bez problemów.

RAM przeszedł właśnie test przez 3h i tez 0 errorów.

Dziękuję za pomoc, wychodzi na to, że dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy wadliwych RTXów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie to przemyślałem wszystko, to w sumie dobrze zrobiłem, że nie kupiłem 2080Ti, bo jest to eweidentnie przejściowa generacja. Po pierwsze RTX 2080/2070 z 8GB Vramu jest bez przyszłości, po drugie teraz te 6 różnych wersji GTX 1160/RTX 2060, włącznie z wersją, która ma 3 GB Vramu, co jest kosmicznym nieporozumieniem w porównaniu do tego jaką ta karta może mieć wydajność z normalną ilością ramu, i taka ilość ramu nie ma prawa bytu w 2019 roku, nie mówiąc o 2020/2021. Dopiero generacja 30xx przyniesie prawdziwe zmiany, razem z generacją nowych konsol.

 

Pozwolili sobie na to, bo wiedzą, że nie mają konkurencji ze strony AMD, i chcieli spopularyzować Ray Tracing.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie SLI 2080ti dopiero uciagnie 4k 60fps? Chce kupic TV 4k 100Hz ale nie mam zbytnio ochoty na 40 FPS.

 

Ktos testowal SLI na Z390 vs X299?

 

Ryzena do 2080ti troche sie boje.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie SLI 2080ti dopiero uciagnie 4k 60fps? Chce kupic TV 4k 100Hz ale nie mam zbytnio ochoty na 40 FPS.

 

Ktos testowal SLI na Z390 vs X299?

RTX 2080Ti da radę 4k 60 fps, ale w najbardziej wymagających tytułach będzie trzeba troche zmniejszyć detale, no ale generalnie 2080Ti w tej chwili jest na styk do 4k, czyli za rok, dwa może być już nie wystarczająca, i ja bym powiedział, że dopiero 3080Ti będzie pierwszą prawdziwą kartą do 4k, bo powinna mieć mały zapas w 4k, ale z drugiej strony jeżeli pojawią się nowe konsole, to gry mogą mieć znacznie większe wymagania, i nawet 3080Ti może nie dac rady w 4k 60 fps. Tak czy inaczej, to co napisałem wczesniej, na obecną chwilę RTX 2080Ti da radę w 4k 60fps, ale w najbardziej wymagających grach będzie trzeba obniżyć trochę detale, no i nie wiaodmo jak to będzie w nowych grach, kiedy wyjdą nowe konsole.

 

No i jest jeszcze kwestia Ray Tracingu o której zapomniałem wspomnieć. 4k 60 fps ultra i Ray Tracing? Nie widzę tego w najbliższej przyszłości.

 

Nie każda gra obsługuje SLI (np. Assassin's Creed Origins, i Odyssey), także trzeba to brać pod uwagę, jak również to, że z SLI jest więcej problemów jak z pojedyńczą kartą.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC to nie moja seria, predzej Forza, Dirty, GTA itp.

1080Ti SLI dobrze sie skalowalo tylko te 900W z gniazdka juz nieszczerbaty.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...