Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawily sie RTXy Ti w Alternate w Holandii...warto wziac najtanszego Gigabyte'a Gaming za 1299?

 

https://www.alternat...477032?lk=26369

 

Na neweggu same skargi ze padaja w ciagu 2 tygodni...

Niezaleznie od wersji jak trafisz na felerna sztuke to podnie tak czy siak wiec sugerowanie sie ze ktoras wersja jest mniej awaryjna tutaj nie ma znaczenia. Padaja doslownie wszystkie. Kup wersje FE z nvidia, tam juz ida poprawione wesje, ktore poki co nie padaja. Tez bede na dniach kupowal 2080ti i licze sie z tym ze moze pasc :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo zbytnio wyboru, kupilem Aorusa Xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 nigdy nie były jakoś bardzo dotknięte awariami więc nie ma się czym martwić. Zresztą od dłuższego czasu nie słychać już o podobnych problemach.

 

Co do samych kart:

1. Palit - bardzo dobre chłodzenie, brak backplate, brak trybu półpasywnego.

2. Gigabyte Windforce - bardzo słabe chłodzenie - unikać

3. MSI Armor - bardzo dobre chłodzenie (wydaje się najlepsza z wymienionych na liście)

4. Gigabyte Gaming - mocno przeciętne chłodzenie (windforce i gaming to dwa różne chłodzenia na 2070, potem na 2080 to znowu inne chłodzenia).

5. MSI Ventus - przeciętne chłodzenie, tylko 1x8pin na zasilaniu.

6. Gainward Pheonix GS - brak sensownych recenzji, chłodzenie wygląda nieźle, opinie w necie pozytywne. Moim zdaniem nie warto przepłacać w porównaniu z MSI Armor.

 

Defik miałeś kartę z punktu 2, że siejesz takie herezje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defik miałeś kartę z punktu 2, że siejesz takie herezje ?

 

Nie, nie miałem. A herezję sieję bo takie opinie widziałem na tym forum plus czytałem recenzje. Może inaczej. Generalnie chłodzenie pewnie ujdzie ale poprzeczka została wysoko zawieszona przez inne modele/firmy. Stąd na tle innych tak wypada. Poza tym denerwuje mnie Gigabyte z mieszaniem na tych chłodzeniach: 2070 windofrce, 2070 gaming, niby to samo z wierzchu a zupełnie co innego pod pokrywką.

 

Edit: Do tego dochodzi problem z irytującym zachowaniem wentylatorów na tych 2070. Jest pełno narzekań na forum Gigabyte. Nawet na Labie ktoś się skarżył.

 

@down: Sample size of 1. Moje wnioski opieram o ilości hałasu obecnie. Wygląda na to, że coś było na rzeczy ale teraz jest chyba spokój.

Edytowane przez DeFik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 nigdy nie były jakoś bardzo dotknięte awariami więc nie ma się czym martwić. Zresztą od dłuższego czasu nie słychać już o podobnych problemach.

 

 

Hola hola, dopiero co przed chwilą ja i kolega pare postów wyżej zgłaszaliśmy problemy ;)

Wydaje mi się, że są dalej ale może mniejszy % niż w 2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem. A herezję sieję bo takie opinie widziałem na tym forum plus czytałem recenzje. Może inaczej. Generalnie chłodzenie pewnie ujdzie ale poprzeczka została wysoko zawieszona przez inne modele/firmy. Stąd na tle innych tak wypada. Poza tym denerwuje mnie Gigabyte z mieszaniem na tych chłodzeniach: 2070 windofrce, 2070 gaming, niby to samo z wierzchu a zupełnie co innego pod pokrywką.

 

Edit: Do tego dochodzi problem z irytującym zachowaniem wentylatorów na tych 2070. Jest pełno narzekań na forum Gigabyte. Nawet na Labie ktoś się skarżył.

 

@down: Sample size of 1. Moje wnioski opieram o ilości hałasu obecnie. Wygląda na to, że coś było na rzeczy ale teraz jest chyba spokój.

 

Miałem takie samo zdanie jak Ty, jednak mam kartę z tym chłodzeniem i nie doświadczyłem żadnych problemów z wentylatorami, karta mile zaskoczyła pod względem wydajności chłodzenia. Jeśli chodzi o głośność również nie ma powodów do narzekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie samo zdanie jak Ty, jednak mam kartę z tym chłodzeniem i nie doświadczyłem żadnych problemów z wentylatorami, karta mile zaskoczyła pod względem wydajności chłodzenia. Jeśli chodzi o głośność również nie ma powodów do narzekania.

 

Hmmm, może rzeczywiście coś poprawili. Jakie masz temperatury w wymagających tytułach (wiesiek, tomb rider)? Przy jakich prędkościach obrotowych. Jaka temperatura w idle i w jakiej obudowie z iloma wentylami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RTX 2070 GAMING OC od GIGABYTE i chłodzenie jest po prostu słabe. Ogólnie by uszło w tłumie, ale inne 2070-tki mają po prostu wyraźnie lepsze (niższy hałas do osiągnięcia zadanej temperatury), więc nie widzę większego sensu inwestycji w ten wyrób, skoro taniej jest lepszy ARMOR od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chodzenie W3, w BV5 temp. 65/67c przy akceptowalnym przepływie powietrza (nie ma wycia) . W Bf 3 nie przekracza 60c nie rozumiem dlaczego uważasz że to chłodzenie jest słabe ? Oczywiście nie jest to chłodzenie takie jak w MSI ale nie popadajmy w paranoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest słabe na tle innych kart i tyle, nie ma co usprawiedliwiać fuszery na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma porównanie jednego do drugiego i MSI armor ma wyraźnie lepszą kulturę pracy. Potwierdzają to testerzy i każdy kto miał styczność z tymi kartami. Zresztą każdy kto miał styczność z windforce np. na gtx 1070 wie jak to działa.

 

Na pierwszy rzut oka na chłodzenie widać, że windforce jest biedny z tymi 2 x HP w porównaniu do armora 5x HP.

 

Windforce 2 x HP

 

 

d857a49b-2979-4e23-9ba7-e92a2bd141c1.jpg

 

 

 

MSI armor 5x HP

 

 

DYAT9al.jpg

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że to chłodzenie nie jest jak od MSI, ale jeżeli po OC z bazowego 1410 MHz do 1600MHz karta utrzymuje bardzo przyzwoite temperatury (rzadko kiedy przekracza 70C) i przy tym nie jest suszarką to wydaje mi się, że nie jest tak źle jak to co niektórzy to opisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma porównanie jednego do drugiego i MSI armor ma wyraźnie lepszą kulturę pracy. Potwierdzają to testerzy i każdy kto miał styczność z tymi kartami. Zresztą każdy kto miał styczność z windforce np. na gtx 1070 wie jak to działa.

 

Na pierwszy rzut oka na chłodzenie widać, że windforce jest biedny z tymi 2 x HP w porównaniu do armora 5x HP.

 

 

Pomijając już kwestie jakości samych wentylatorów, to fizyki sie nie oszuka, armor ma zwyczajnie więcej powierzchni do odprowadzania ciepła.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam szczęście, czytam że RTXy padały przez kiepskie GDDR6 Microna, mój Aorus ma Samsungi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam szczęście, czytam że RTXy padały przez kiepskie GDDR6 Microna, mój Aorus ma Samsungi...

 

thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że to chłodzenie nie jest jak od MSI, ale jeżeli po OC z bazowego 1410 MHz do 1600MHz karta utrzymuje bardzo przyzwoite temperatury (rzadko kiedy przekracza 70C) i przy tym nie jest suszarką to wydaje mi się, że nie jest tak źle jak to co niektórzy to opisują.

Skoro inni potrafią to zrobić lepiej i w dodatku taniej, to po co dalej usprawiedliwiasz cięcie kosztów i fuszerę? Chłodzenie, tak jak pisałem, ujdzie w tłoku, ale na tle innych kart jest cienkie jak dupa węża.

 

EDIT:

 

Widzę, że obecnie ten WINDFORCE jest dość tani, np. w Proline kosztuje 2245 zł. Także jak komuś szkoda 5 dyszek na dopłatę do ARMORA, to można brać :cool:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że to chłodzenie nie jest jak od MSI, ale jeżeli po OC z bazowego 1410 MHz do 1600MHz karta utrzymuje bardzo przyzwoite temperatury (rzadko kiedy przekracza 70C) i przy tym nie jest suszarką to wydaje mi się, że nie jest tak źle jak to co niektórzy to opisują.

Tylko 1600Mhz i takie temperatury? Jakie napięcie i rpm wentyli. Armor przy 1600Mhz z napięciem z automatu 1.042v przy 1000rpm na 2 wentylach osiąga 62 stopnie po wygrzaniu gpu.

 

Przy UV i 1600Mhz ~52 stopnie.

 

Wygrzewanie GPU po OC na ~2000Mhz i ramki 7650Mhz na napięciu ~1.018V przy 1400rpm na dwóch wentylach trzyma 60 stopni

 

 

 

CTsauPb.png

 

 

Coś najnowszy beta afterburner mi rozwala osd, ale widać.

 

Ten armor w porównaniu do konkurencji na prawdę im się udał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko bo często sie przewija co oznacza skrót UV? i jak sie to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1600Mhz i takie temperatury? Jakie napięcie i rpm wentyli. Armor przy 1600Mhz z napięciem z automatu 1.042v przy 1000rpm na 2 wentylach osiąga 62 stopnie po wygrzaniu gpu.

 

Przy UV i 1600Mhz ~52 stopnie.

 

Wygrzewanie GPU po OC na ~2000Mhz i ramki 7650Mhz na napięciu ~1.018V przy 1400rpm na dwóch wentylach trzyma 60 stopni

 

 

 

CTsauPb.png

 

 

Coś najnowszy beta afterburner mi rozwala osd, ale widać.

 

Ten armor w porównaniu do konkurencji na prawdę im się udał.

A boost ? powyżej 2000/2100 ?

 

Skoro inni potrafią to zrobić lepiej i w dodatku taniej, to po co dalej usprawiedliwiasz cięcie kosztów i fuszerę? Chłodzenie, tak jak pisałem, ujdzie w tłoku, ale na tle innych kart jest cienkie jak dupa węża.

 

EDIT:

 

Widzę, że obecnie ten WINDFORCE jest dość tani, np. w Proline kosztuje 2245 zł. Także jak komuś szkoda 5 dyszek na dopłatę do ARMORA, to można brać :cool:

 

Tomku ja nic nie usprawiedliwiam, ja wiem że chłodzenie jest ubogie, nie mniej jednak spełnia swoje zadanie, mi jedynie chodziło o to ze mimo małej inwestycji producenta w to chłodzenie ono daje radę, ma zadowalające temperatury i nie jest głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje realne taktowania jakie gpu trzyma w grze przy danych ustawieniach.

 

pytanko bo często sie przewija co oznacza skrót UV? i jak sie to robi

 

UV undervolting. Obniżanie napięcia. MSI Afterburner Ctrl+f, ustawiamy krzywą i zaznaczamy napięcie na kropeczce ctrl+l, na youtube są poroadniki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukkad

Dla porównania. Ustawienia jak u ciebie 1995MHz, przy 1.018

 

56473919928210924255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pełnym wygrzaniu GPU? Ja wygrzewam minimum 20minut przy maksymalnym obciążeniu.

Aż temperatura przez czas około ~10minut przestaje piąć się do góry i stoi w miejscu.

 

Jak tak to dobrze. Wręcz jestem zaskoczony.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem zaskoczony po zakupie  kulturą pracy i wydajnością tego chłodzenia, dlatego nie uważam, że to chłodzenie to lipa, nie jest to może chłodzenie jak u MSI, ale daje radę.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz zaskakująco dobrze, ja u siebie musiałem dać obroty na 80%, żeby trzymało 64 stopnie po OC. A temperatura w pokoju wcale nie była wysoka, nawet przy 18 stopniach testowo próbowałem, gdzie i tak trzeba było na 75% ustawić. Była również wymiana pasty, to także nie pomogło. Może duży rozstrzał jakościowy na tych coolerach jest 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...