Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko chwilkę/krótkie sesje testowałem, ale wydaje się, że ustawienia textur 4GB a 8GB nie mają zbytnio realnego wpływu na użycie Vram, Przy jednym i drugim ustawieniu u mnie w 4k MSI pokazuje przeważnie ~7GB z cieniami na HIGH i SSAO. Aczkolwiek i tak normalnie mam ustawione te textury na 4GB bo i tak nie widać różnicy :E Możliwe, że przy dłuższej sesji ustawienie 8GB zaczęło by świrować :E

 

Ja jak przekroczyłem w opcjach pokazywane uzycie vram to karta sie dławiła.

 

Chciałem wlasnie nagrac tez jak GPU reaguje na przekroczenie potrzebnego (wg. opcji) vram nawet o 6gb+ ale shadowplay znowu zaczal nagrywac mi w varriable framerate i po imporcie do premierki jest desynchro dzwieku i obrazu = nie chciało mi sie z tym bawic. A RE2 tak mi sie nie podoba ze juz je usunalem, takze ponownie instalowac nie bede :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się vram przydławić, ale jak jeszcze cienie dałem na maxa + textury 8GB no i wszystko w 4k. Ale za długo się nie bawiłem i tak bez sensu są te ustawienia.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że implementacja DLSS w 3DMarku jest o wiele lepsza niż w FFXV, albo po prostu jest tu mniej szczegółów do zgubienia (szczególnie na teksturach). Ciężko było mi odróżnić DLSS od prawdziwego 4K. W benchamarku FFXV strata szczegółów w DLSS była widoczna na pierwszy rzut oka no i... nie wyglądało to zbyt dobrze. Różnica wydajności mówi sama za siebie:

 

mOCUThe5_o.png

 

 

EDIT: Ale w 1080p DLSS to jest tragedia. Wygląda jak porządnie skompresowany filmik. szczerbaty.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie:

Shadowplay - nagrywa w 'varriable framerate' przez co w premierce jest desynchro dźwięku

Windows DVR - ogranicza fpsy do 60

OBStreamlabs - nie chce nagrywać Tomb Raidera na fullscreenie, i chyba dodatkowo cos zepsute z ustawieniami mam bo jak nagram gre w oknie nagrywarką pulpitu to przycina wideo :D

 

Macie jakieś inne propozycje nagrywania ekranu? Takie które nie ogranicza fpsów, nie uruchomią windowsowego v-syna, nagrają gre na fullscreenie, nie zjedzą 20% fpsów?

Do formata używałem shadowplay'a i było ok, nie wiem co się zepsuło, z tego co patrzyłem na necie to SP zawsze nagrywa w varriable fps których premiere pro nie ogarnia, więc nie wiem jakim cudem kiedyś działało to dobrze, no ale co ja moge. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że jakaś nowa gra z RT, a tu klikam na linka i benchmark :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest tego przyczyną ale u mnie DLSS w 1080p i 1440p wygląda o wiele gorzej, niż te rozdzielczości bez tej technologii. Odpalcie sobie dowolny film na Youtube w 240p na fullscreenie. Powinny pojawiać się takie większe piksele, takie właśnie artefakty widzę przy odpalonym DLSS w 1080p, tyle że nie na całym ekranie, a na niektórych elementach. Do tego dochodzi jakieś dziwne przekłamanie kolorów jakby nadmiar filtra wyostrzającego (podobna sytuacja była w Final Fantasy XV, ale w o wiele mniejszym stopniu). Ogólnie całość wygląda jak film nagrany jakąś zepsutą kamerą. W 4K wygląda ok.

 

Może DLSS nie będzie dobrze wyglądać w rozdzielczości nienatywnej? Ale to nie miałoby najmniejszego sensu, bo w teorii końcowy obraz tak czy inaczej powinien przypominać 1080p/1440p, a nie przypomina, tylko wygląda o wiele gorzej.

 

A jak to wygląda u was?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI podmienia Ventusy na nowe z innymi łopatkami, backplate'em, lekko zmienioną obudową, oraz złączami. Mam obawy, że będzie gorsza w temperaturach nowa wersja...

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-geforce-rtx-2080-ventus-8g-v2-nowa-wersja-karty-graficznej.html

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem o co chodzi z tym DLSS! Wychodzi na to, że nie powinno się go używać w rozdzielczościach mniejszych niż natywna rozdzielczość matrycy, bo wychodzą babole. smile.gif

 

Jak będę miał czas to się w to zagłębie, póki co przyjmuję taką teorię którą napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienialiby na cos gorszego?

 

Nie wiem jak z chłodzeniem, ale usunęli Virtual Link z V2. W karcie tej klasy takie cięcia to to kpina z klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=0ijmyP2b46s

 

Skad te spore lagi jak np. w 1:03? HDD? RAM? Przy lagu dysk skrobie, wiec raczej nastawiam sie w strone dysku.

 

Chciałem benchmark w SOTR nagrać ale bottleneck jest :D Jakie macie średnie FPS na 2060/2070 przy takich ustawieniach?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Te same ustawienia,gra na HDD:

-13646 kl

-śr.87fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same ustawienia,gra na HDD:

-13646 kl

-śr.87fps

 

Napisz specki sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Akurat Shadow nie korzysta mocno z procesora ale masz systemowej pamięci mało temu tobie tak rwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy klucze w promocji NV (BFV i Anthem) żeby je aktywować potrzeba RTX czy można to zrobić także na GTX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Shadow nie korzysta mocno z procesora ale masz systemowej pamięci mało temu tobie tak rwie.

 

Mysle ze te najdluzsze lagi to przez HDD, gre mam na starym hddku i skrobie w momencie laga.

Aczkolwiek nie wykluczam ze ram i jego szybkosc tez mogla miec wplyw, masz 3500mhz :D

No i jednak twoj procek troche odstaje od mojego i pod wzgledem rdzenii i taktowania.

 

U Ciebie pewnie 0% bottlenecka jest :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=0ijmyP2b46s

 

Skad te spore lagi jak np. w 1:03? HDD? RAM? Przy lagu dysk skrobie, wiec raczej nastawiam sie w strone dysku.

 

Chciałem benchmark w SOTR nagrać ale bottleneck jest :D Jakie macie średnie FPS na 2060/2070 przy takich ustawieniach?

CPU: i7 Skylake 4140MHz

RAM: 2x8GB 3450MHz 16-19-19-36-1T

Gra na: HDD

Ustawienia: jw. (1080p, max., SMAATx2)

GPU: Zotac GTX1070 Mini 1810MHz/8608MHz 0.825V vs 2000MHz/8608MHz 0.950V:

 

b657f722d18e.png

 

Pobór mocy GPU w benchmarku wg wskazań MSI Afterburner:

- GTX1070 1810MHz/8608MHz 0.825V: średnio ~78% (118W), max. 82% (124W)

- GTX1070 2000MHz/8608MHz 0.950V: średnio ~100% (151W), max. 107% (162W)

 

GPU Bound 100% i brak mikroprzycięć.

Ale też brak nagrywania, co zawsze nieco wpływa na wyniki.

 

Na marginesie- w grze lepiej ustawiać TAA niż SMAATx2, bo nie dość że chodzi nieco płynniej (+1-2fps) to wygląda lepiej.

Widać to zwłaszcza na listkach drzew nad miastem (od 2m20s na Twoim filmie).

Przy SMAATx2 pojawia się migotanie krawędzi, przy TAA tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczy FPS by CPU ale masz lepsze wyniki, stad tez brak bottleneck'a.

Co do tipów o AA, nie gram w zasadzie w to nawet, pograłem chwile a teraz tylko na testy wrzucam :D

 

U mnie bottleneck potrafi pokazac nawet 75% jak czasami bencha odpale.

 

4 rdzenie niestety odeszły do lamusa i tyle :P

 

 

Ps. Apropo tego HDD, ten HDD swoje juz przeżył, na nowym dysku pewnie nie byłoby problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skad te spore lagi jak np. w 1:03? HDD? RAM? Przy lagu dysk skrobie, wiec raczej nastawiam sie w strone dysku.

 

Chciałem benchmark w SOTR nagrać ale bottleneck jest :D Jakie macie średnie FPS na 2060/2070 przy takich ustawieniach?

 

Obstawiam HDD, albo jakieś inne syfy w systemie.

 

Na 2070 + i7 haswell tak to wygląda z SMAAT2x.

https://i.imgur.com/1RDNUj6.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam HDD, albo jakieś inne syfy w systemie.

 

Na 2070 tak to wygląda z SMAAT2x.

https://i.imgur.com/1RDNUj6.jpg

 

Na jakim taktowaniu masz tą i7 że wyniki CPU pokazało słabsze niz u niego? U mnie srednia klatek została zdjedzona chyba głównie przez te lagi

 

95% FPS na GPU masz o 10 lepszy, czyli w sumie kwestia większego bottlenecka u mnie + 2070 jednak jest lepsza :)

 

Chociaż nie sądziłem że na i7 4/8 tez bedziesz mial bottlenecka w sotr.

 

W tym Apexie tez bottleneck sie pojawia, ale zadnych lagów i przyciec wiec mozna to olac - gra sie przyjemnie.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7 Ghz, ale ja bym specjalnie nie patrzył na takiego bencha pod kątem testu procesora bo to nie jest miarodajny test.

 

Testy CPU najlepiej robić ręcznie i to w wymagających miejscówkach. Do tego najnowszy tomb na DX12 jest bardzo mało wymagający w stosunku do CPU. Więc w tej grze takich testów w sumie nawet nie warto robić.

 

Aby dobrze przydusić GPU w SoTR to pasowało by w 1440p zrobić testa w benchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienialiby na cos gorszego?

 

Szukając oszczędności już nie raz były takie myki. Chociażby seria płyt B365 gdzie usunęli jeden radiator u Msi, bo tak. :)

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...