Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam test liptona, którego dobrze znamy z forum i który zawsze się udziela i wyjaśnia wszelkie sprawy związane z jego testami.

 

W teście jest pokazana czarno na białym, głośność i kultura pracy chłodzeń.

Co z tego, że się udziela? To nie jest rzetelne źródło informacji, tylko pracownik sklepu. To jest nieetyczne samo w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat: "bo w sklepie zalega to na półce" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co prowadzicie dyskusję z tym trollem, na głównej już dostał sowitego bana za robienie z siebie idioty, jak widać teraz na forum próbuje dopiąć tego samego.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że się udziela? To nie jest rzetelne źródło informacji, tylko pracownik sklepu. To jest nieetyczne samo w sobie.

Czyli twoim zdaniem 99.9% testów w necie jest nie etyczna bo praktycznie wszyscy testerzy dostają GPU od partnerów czyli sklepy i producenci :E

 

Ci co kupują i testują GPU wyłącznie za własne pieniądze to tylko pojedyncze testy.

 

@DisconnecT

Racja eot

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie mnie trollem, tylko dlatego, że nie zgadzacie sięz moim zdaniem jest żałosne. Kiedy niby trollowałem? Nie przypominam sobie.

 

Jest pewna róznica jeżeli producent wyślę na testy do niezależnych producentów karty graficzne od tego, gdy sklep sobie zrobi "test" na swoim kanale na YT przez pracownika sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie mnie trollem, tylko dlatego, że nie zgadzacie sięz moim zdaniem jest żałosne. Kiedy niby trollowałem? Nie przypominam sobie.

 

Jest pewna róznica jeżeli producent wyślę na testy do niezależnych producentów karty graficzne od tego, gdy sklep sobie zrobi "test" na swoim kanale na YT przez pracownika sklepu.

Owszem jest, recenzent czesto rzuca mile slowa by wysylali mu sample :) Do tego nie rzadko sa opłaceni.

A sklep na stanie ma kazde marki, i w zaden sposob nie jest im na reke stawianie jednego nad drugim, do tego nie musza sie przejmowac dzialem marketingu producenta, bo i tak maja swoj sprzet i nie potrzebuja sampli.

 

Także racja, jest roznica, sklep wypada o wiele lepiej w kwestii rzetelnosci.

 

Tylko, że to nic nie zmienia w kwestii GPU. Jest tak jak piszę na 90-95% od MSI, gigabyte, palita etc. dostaniesz naprawione gpu lub refurba. Mam znajomych co mieli spore koparki, sam oddawałem na gwarę kilka kart i niestety przeważnie tak jest.

 

Jak drugi raz padnie to samo gpu to na podstawie rękojmi można żądać już bezpośrednio od sklepu, albo wymianę na nowy sprawny model, albo zwrot kasiory. Oprócz kart EVGA i Zotaca reszty nie rejestrujesz na stronach producentów. W przypadku Zotaca, pierwsze 2 lata gwarancji obsługiwane są i tak przez sprzedawcę.

A próbowałes walczyc o swoje? Gdyby nie to ze sie uparłem, to tez mialbym uzywke.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest, recenzent czesto rzuca mile slowa by wysylali mu sample :) Do tego nie rzadko sa opłaceni.

A sklep na stanie ma kazde marki, i w zaden sposob nie jest im na reke stawianie jednego nad drugim, do tego nie musza sie przejmowac dzialem marketingu producenta, bo i tak maja swoj sprzet i nie potrzebuja sampli.

 

Także racja, jest roznica, sklep wypada o wiele lepiej w kwestii rzetelnosci.

Dowiedz się co to znaczy "niezależny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się co to znaczy "niezależny".

Nie istnieje coś takiego. Wierz w to sobie jak chcesz, nikt Ci nie broni.

 

Jak mozesz nazwać niezależnym kogoś, kto dostał sample od działu marketingu?

 

Wiesz dlaczego nie ma niezależynych testerów? Bo nikogo z nich nie stać żeby z własnej kieszeni kupować setki sztuk sprzętu.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego.

Oczywiście, że istnieje. Masz dowody na to, że Nvidia opłaca wszystkich recenzentów na świecie, do których wysyła sprzęt na test? Nie? Tak myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że istnieje. Masz dowody na to, że Nvidia opłaca wszystkich recenzentów na świecie, do których wysyła sprzęt na test? Nie? Tak myślałem.

To taka sama niezależność, jak otrzymywanie ich od swojego sklepu :) Jak już mówiłem, wierz sobie w to co chcesz.

Ps. 2060 Ventus wypadła u Liptona bardzo słabo, czyli wychodzi na to że w sklepie zalegają karty AMD?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie testów przez sklep jest zwyczajnie nieetyczne, i żałosne. Takie są fakty, taka jest moja opinia, nie musicie się ze mną zgadzać, ale macie ją uszanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie testów przez sklep jest zwyczajnie nieetyczne, i żałosne. Takie są fakty, taka jest moja opinia, nie musicie się ze mną zgadzać, ale macie ją uszanować.

A dla mnie faktem jest, że żałosne jest robienie testów na samplach od działu marketingu :) Opinia to nie fakty, także albo nie wiesz co mowisz, albo rozdwojenie jaźni.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie faktem jest, że żałosne jest robienie testów na samplach od działu marketingu :)

To znaczy co? Według Ciebie te sample są "boostowane", żeby osiągały lepsze rezultaty? Czy dział marketingu im płaci? Jeżeli jendo z dwóch, lub oba, to poproszę dowody, inaczej nie pisz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co? Według Ciebie te sample są "boostowane", żeby osiągały lepsze rezultaty? Czy dział marketingu im płaci? Jeżeli jendo z dwóch, lub oba, to poproszę dowody, inaczej nie pisz nic.

OK, czyli według Ciebie sample ze sklepu są boostowane by osiągały lepsze rezultaty? Czekam na dowody, inaczej nic nie pisz.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę, nie napisałem, że opinia, to jest to samo co fakt, tylko napisałem, że to co napisałem to jest zarówno fakt, jak i moja prywatna opinia.

 

Nie, tu nie chodzi o to co sklep z tymi kartami robi, tylko o sam fakt, że sprzedawane przez sklep produkty są jednocześnie przez nich recenzowane przez pracownika sklepu, rozumiesz? To jest nieetyczne, i należy to zwalczać.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że istnieje. Masz dowody na to, że Nvidia opłaca wszystkich recenzentów na świecie, do których wysyła sprzęt na test? Nie? Tak myślałem.

 

Masz dowody na to że recenzenci będący jednocześnie pracownikami danego sklepu są extra opłacalni przez swojego pracodawcę aby manipulować testami, Nie? No tak też myślałem.

 

Twoja argumentacja jest tak śmieszna że można ją sprowadzić do poziomu dziecinady pt. moja prawda jest mojsza niż Twojsza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dowody na to że recenzenci będący jednocześnie pracownikami danego sklepu są extra opłacalni przez swojego pracodawcę aby manipulować testami, Nie? No tak też myślałem.

 

Twoja argumentacja jest tak śmieszna że można ją sprowadzić do poziomu dziecinady pt. moja prawda jest mojsza niż Twojsza. ;)

Rozumiesz co to jest etyka? Nie trzeba mieć na to dowodów, bo pewne zachowania są same z siebie niepożądane. Dam Ci przykład. To tak jakby przyłapać sędziego, który pije alkohol z prawnikiem oskarżonego, którego ten sędzia będzie za jakiś czas sądził, rozumiesz? Wiem, że Ci brakuje wykształcenia, i nie rozumiesz za bardzo co się do ciebie pisze, pamiętam jak kiedyś parę razy pisałeś do mnie bzdury, nie mogłeś wygrać ze mną dyskusji, i masz od tamej pory uraz do mojej osoby, że jestem mądrzejszy, i lepiej wykształcony, dlatego z braku argumentów nazywasz mnie trollem.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DisconnecT

 

Pamiętaj co napisałeś w poście #12303.

 

Faktycznie ne ma o czym i z kim dyskutować. Zaraz przyjdzie mod i wyczyści spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz co to jest etyka? Nie trzeba mieć na to dowodów, bo pewne zachowania są same z siebie niepożadane. Dam Ci przykład. To tak jakby przyłapać sędziego, który pije alkohol z prawnikiem oskarżonego, którego ten sędzia będzie za jakiś czas sądził, rozumiesz? Wiem, że Ci braktuje wykształcenia, i nie rozumiesz za bardzo co się do ciebie pisze, pamiętam jak już kiedyś parę razy pisałeś do mnie bzdury, nie mogłeś wygrać ze mną dyskusji, i masz od tamej pory uraz do mojej osoby, że jestem mądrzejszy, i lepiej wykształcony, dlatego z braku argumentów nazywasz mnie trollem.

 

Rozumiem, na Twoją argumentację trzeba przedstawiać namacalne dowody w przeciwnym wypadku, po prostu się z nią nie zgodzisz, jednakże Ty możesz sobie argumentować każdą bzdurę chowając się z jakąś etyką która w tym przypadku nie ma znaczenia. Nie dość że trollujesz to jeszcze nieudolnie próbujesz manipulować faktami na własną korzyść i liczysz że nikt tego nie zauważy... Mam jednak nieodparte wrażenie że Twoje wykształcenie jest mocno niszowe, z czym nie możesz sobie poradzić, w związku z czym obrałeś sobie za punkt honoru udowodnienie wyimaginowanej wyższości, tak to wygląda i przykro mi jeżeli w dość brutalny sposób zdemaskowałem Twoje zaorane ego i niespełnione ambicje.

 

Dodam też że Twoje zdolności narcystyczne biorą górę nad logiczną argumentacją ;)

 

Na tym zakończę, bo jesteś zbyt cieniutki aby mnie sprowadzić do swojego piwnicznego poziomu.

 

@DisconnecT

 

Pamiętaj co napisałeś w poście #12303.

 

Faktycznie ne ma o czym i z kim dyskutować. Zaraz przyjdzie mod i wyczyści spam.

 

Oczywiście że pamiętam :thumbup:

 

Nie mogłem sobie jednak odpuścić Argumentum ad personam skierowanego w moją osobę :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to Gosu wrócił O_x

 

KenpachiSC - człowieku, ogarnij się, uspokój i zrób coś z kulturą i poziomem wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to Gosu wrócił O_x

 

 

 

jego ekscelencja powiedziała że ma w nosie to forum gdyż nie ma tu nikogo kto jest pasjonatem i sie zna

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trol juz raz sie spieral na temat testow ze oglada tylko te niesponsorowane zagraniczne, po czym jak zapytalem na jakim kanale to cisza. Serio nie wiem co trzeba miec w glowie zeby takie bzdurne teorie pisac, kotre nie sa poparte ani jednym dowodem ze sa przykladowo sponsorowane. Lipton nie faworyzuje sprzetu a pokazuje fakty, te wygonde i niewygodne dla danego sprzetu w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - głupio w ogóle, że trzeba coś tak oczywistego mówić. Można nie lubić danego recenzenta, ale produkować takie fanaberie od razu... Heh.

 

Ja tam Liptona bardzo lubię i bardzo szanuję. Podobnie jak Blacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam w tym wątku, to nawet nie wiem. KenpachiSC zluzuj trochę, bo zarzucasz Liptonowi coś, co w kontekście publikowanych przez niego filmów nie ma żadnego sensu. Jakie to ma znaczenie, dla kogo on pracuje, skoro jest krytyczny w materiałach? A co do Twoich docinek na temat inteligencji innych, radzę się hamować, bo znowu nabiję Ci pasek i tym razem odpoczniesz sobie 30 dni. Reszcie polecam powrót do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam Liptona bardzo lubię i bardzo szanuję. Podobnie jak Blacka :)

 

Prawda.

 

Mnie np test Aorusa 2080 robiony przez Liptona,tylko utwierdzil aby nie brac karty z akurat tym chlodzeniem.Czyli reklama to marna.

 

...chyba ze MSI/ASUS/EVGA zaplacily za zle slowo :E

 

Panowie,jeszcze takie pytanie.Kupuje rtx 2080ti,dostaje klucze w formie maila ,aktywuje je-ale po tygodniu jednak stwierdzam ze karta nie pasuje i ja zwracam-co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak bo sterownikami NV zmienia nawet ustawienia z biosu i może dla każdej modele z generacji wbić ustawienia i nawet tak robili głupole 🤣 Ty to trzymaj się krzywej bo jeszcze popsujesz karte jak 460
    • @_rdk_A zebrało się, bo generalnie jestem może nie przeciwnikiem kupna nówek, ale orędownikiem wykorzystania sprzętu aż faktycznie padnie a nie zmian w imię wypełnienia ego entuzjasty. Wolę korzystać ze sprzętu używanego, jeżeli jest sprawny, niż wydawać cenę MSRP + podatek od nowości na nówki, które zwyczajnie nie są tego warte. Teraz wpadł mi w ręce 3070 w nietuzinkowej wersji ichill x4 w dobrej kasie. To nie znaczy że złomuję poprzedniego 2060s, mam z jakieś 2-3 kompy na starszych gen gdzie ta karta będzie jak znalazł. A jak nie, to ją sprzedam za jakieś rozsądne pieniądze żeby komuś posłużyła kolejne 2-3 lata. Ergo chcialbym powrotu do tego co było kiedyś, nowe GPU co dwa-trzy lata, ale z odpowiednim przyrostem wydajności i za rozsądniejszą kwotę. To co się dzisiaj dzieje w kategoriach sprzętu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dojdzie do tego, że jak ze smartfonami będą dwie premiery flagowców w tym samym roku  
    • Święta racja Sned Sam u siebie swego czasu montowałem z palca komplet wentylatorów w obudowie i potem zaskoczony, że komputer słyszalny. W końcu zabrałem się za testowanie i obecnie (w zależności od obudowy i systemu chłodzenia  karty i procesora) mam tylko jeden wentylator wywiewowy 140mm BQ z tyłu, a na przodzie nie ma nic Jak montuje na przodzie dwa 140mm BQ to temperatura na GPU i procesorze spadają około 2 stC więc gra nie warta świeczki. Ten tylny wentylator wymusza napływ powietrza z zewnątrz poprzez siatkę na froncie i w ten sposób jest wymuszony obieg w środku budy. No i ta cisza, bo tylny wentylator stoi na chłodnicy od GPU. To jeszcze nic... tylny wentylator w delikatny sposób wyciąga ciepło z radiatora na procesorze, bo jest od niego zaledwie 2cm Teraz jak piszę i w tle leci film, wentylatory stoją, bo kręcą od 40stC tył i od 50stC procesor. Jak się w środku nieco podniesie temperatura (mowa o idle) to pierwszy startuje tylny na chłodnicy 140mm BQ a jak to za mało, to zaczyna kręcić na procesorze. Pod obciążeniem wiadomo oba lecą na swoich krzywych z FC. Tak, że zanim zaczniemy montować najmocniejsze wentylatory do obudowy, warto porobić testy na własną rękę zanim napchamy za dużo i całkowicie niepotrzebnie  
    • Dlatego był 300 zł droższy 😜
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...