Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

no nie tez nie do końca

 

patrz ja mam GPUZ Boost 1674 i realnego 2062 czyli sam BOOST3 to 388 , oczywiście ten najwyższy próg nie zawsze trzyma ale oczko niżej jest w grach 2050 [ w sumie można odjąć dwa progi na poprawkę od MAX przy ciężkich warunkach]

 

https://www.youtube.com/watch?v=b2gPFlkjYEo

 

:E

pxfigz6b.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard no i tu pobudziłeś naturalny bodziec przelicznika :hmm: :hmm: abstrahując od 300W i 1080ti to przy dobrych wiatrach 2080ti nie będzie droższa w utrzymaniu :E ale tylko teoretycznie bo większość i tak wyczerpie limity :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyjmijmy że kiedy odpalasz Superposition karta ma 2075MHz, do ilu MHz spada po minucie testu?

 

@VSS

1.0120 nie łapał jeszcze limitu mocy, ostatecznie latał na 2025MHz. 

2055MHz @ 1.029 wysypało się po 20 sekundach.

 

 

2ura3yu.png

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zeby nie bylo ze troluje tu z 1080ti ale możecie spróbować na 2080TI podnieść bazę w okolice 1700 i przy 1080p powinien trzymać zegar mimo iz odbija się od limitu

uqxu6s92.jpg

 

w 1080p u mnie trzyma -1 próg jako minimalny drop [2062 minus sporadyczny drop 12]

 

co innego w 1440p tu jest już masakra i drop o stówkę to żaden problem to wole już nie myśleć jak to będzie wyglądać w 4k

 

 

dosc ciekawy LINK https://www.overclock.net/forum/27583630-post1.html

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzisz, kupilbym Kingpina ktory albo nie ma PL albo jest b.wysoki ale nie chca go wydac w Europie...jak dla mnie to po prostu bezczelne zagrywki wobec klienta bo w USA nie ma zadnego problemu z dostepnoscia.

Chyba ze cos spartolili i nie dostali jakiegos certyfikatu bezpieczenstwa wymaganego w EU? scratchhead.gif

 

Nie chce masakrowac L-Z BIOSem z innego modelu bo cholera wie jakie napiecia i regulacje maja inne modele typu Galax HOF, czytalem na forum OCN ze mimo 2 biosòw jesli zbrickujesz karte to i tak potrzeba drugiej do wyswietlenia obrazu zeby flashowac ta pierwsza.

W razie gdyby sie spalila i calkiem padla z racji uzywania BIOSu innego producenta mam wtedy duzy problem z gwarancja.

 

Tak na marginesie to mam nadzieje ze w tym roku wyjdzie wreszcie to HDMI 2.1.

4K 120-144Hz to byloby cos. Do tego od razu 9980XE i druga L-Z do SLI :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś info czy będą jeszcze dostępne RTX 2060 Founders Edition ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś info czy będą jeszcze dostępne RTX 2060 Founders Edition ? :)

Sa dostepne co chwile ale szybko schodza. Musisz polowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cos mnie omnięło? Sapphire RTX2070?

Znalazlem takiego screena z ogleszenia o sprzedazy Acera Predator Orion:

 

 

3269468.jpg

 

 

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 to trochę ciasny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przymierzam się do msi trio 2080ti ale z tego co widzę wymaga 2x 8pin i 6 pin,daje jakieś wymierne korzyści z tej dodatkowej 6 pin,czy tylko jest to aby było.

 

Ktoś posiada ten model sie wypowie?

 

Jak świat światem zawsze miałem 2x 8 pin czy to na evga czy wcześniejszych kartach i dobrze było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limit ma ~400W a to już coś tylko czy chłodzenie uniesie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na powietrzu wykreci 50-70mhz wiecej niz karty z limitem po 300W, mam teraz Strixa 2080ti i przy 330W nie ma szans na stabilne 2000MHz bo musialbym miec chyba po 3500rpm wentyle, te karty sa stworzone pod wode bo wszystkie te limity mozna o kant tylka rozbic bez LC.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze trzeba kartę trzymać poniżej 30°C co jest praktycznie nie realne bo jedna Mora przy Ambiente 26°C to tak prawie na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz przewinal sie temat binowanych chipow to wczoraj zakupilem RTX 2070 Gaming (bez dopisku OC) od Gigusia. Zwykly mozna powiedziec "pazdziez" niczym sie nie wyruzniajacy z chipem bez "A" oraz niskim TDP 180W. Fabryczny boost byl kiepski bo 1750-1800Mhz ale wiadomo ze karte trzeba podkrecic wiec to uczynilem. Ku mojemu zdziwieniu karta poszla 220Mhz na rdzeniu co dało jej boost w Metro Exodus WHQD,Ultra detale plus RT WYsokie 2025-2040MHz co jest dla mnie rewelacja bo myslalem ze nie przekrocze tych 2000Mhz, WIesiek to samo, Division 2 WQHD Ultra tutaj widac ze ten silnik dociska bardzo karte i zegary 1995Mhz-2010Mhz tez uwazam za super wynik, nowy Tomb Raider wymaksowany WQHD z RT Ultra 2040-2070Mhz. Mimo chipu bez "A" i kiepskim PL karta mnie zaskoczyla bo mialem juz wiele RTX 2070 w tym Gaming Z, ktory trzymał podobne zegary a polka cenowa nie ta sama. Tempy jakie trzymala karta to 70st przy 2150RPM co uwazam za dobry wynik i kultura pracy w niczym nie przeszkadza a komputer mam ustawiony na biurku, rzecz jasna nie jest to najlepsze chlodzenie ale zwazywszy ze za karte zaplacilem 1800zl to nie bede wybredny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale 3/4 osób uzna 2100 RPM za suszarkę. Ja na gamingu OC mam dyskomfort jak karta przekracza 1600-1700 RPM. Wolę lecieć na 1980 MHz ale na 0.95-0.98v bo wtedy kultura pracy jest optymalna. Realnie chipy A są fajne do benchy, ale wyższy power limitem jest zwykle bezużyteczny. Cena karty fajna - z outletu czy sobie VAT odkliczyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ktos uzna za suszarke oczywiscie masz racje lecz mnie to nie przekonuje bo kazdy ma inne odczucia jesli chodzi o RPM i sa tu tacy co 1300rpm na Gaming MSI uzna za mocno slyszalne. Te wentyle sa bardzo dobrze zrobione i slychac lekki szum tylko, ktory nie wybija mi sie poza wentylami na chlodnicy a te kreca sie z 1300RPM w Krakenie wiec skoro nie wybija mi sie poza AIO to jest to dla mnie bardzo dobry wynik a gram na sluchawkach wiec mozna o tym zapomniec. Wszystkie karty jakie mialem ustawiam recznie wentyle min na 2000RPM bo czy to jest 1800 czy 2000 to juz naprawde marginalna roznica dla mnie a na nsikich obrotach uwazam sie ze marnuja. Kupilem normalnie na paragon prywatnie, karta nowa i nie z outletu. Dobry przyjaciel siedzacy w dystrybucji ogarnal mi znizke wiec grzech byloby nie zakupic a tak jak mowie jestem z tej sztuki bardzo zadowolony i w tej cenie mozna wszystkie minusy wybaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mylą Gaming z Windforce, a to są zupełnie inne konstrukcje, Gaming ma bardzo przyjemny dźwięk pracy i tych 2000RPM wcale się nie odczuwa.

Oczywiście dwa ciepłowody ekstra też Gamingowi nie szkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejszy/przyciety/wyciety rdzen aka pazdzioch niemal zawsze bedzie mial lepsze osiagi od wymaksowanego chipa pik na 2200 to jeszcze nie wwzystko odpal wyzej wymieniany bench w 1440p na max detalu albo w 4k to zobaczysz realny boost :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mowisz ten "Superposition" ?? Tylko co mi po benchu skoro odpalam w WQHD najbardziej obciazajace GPU gry na maxa i widze jaki jest boost po 1h grania?? Metro/Wiesiek/Tomb Raider to mało?? I nie odpalam gpuz do sprawdzania max boosta tylko gram z OSD MSI AB zeby widziec caly czas jaki jest realny zegar a nie najwiekszy peak.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dopłata do małego, przyciętego rdzenia w wersji A tutaj raczej nie ma sensu, skoro i tak działa około 2000MHz.

 

Tomcat dobrze proponuje, zrobić lekki UV, wyciszyć kartę oraz odsunąć się od granicy TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w RTX 2080 podobno siedzi chip z A, ale Zotac wspaniałomyślnie dał taki power limit, że nawet po zrobieniu UV na 0,95V często przebija 100% :P

 

Jak sobie pomyśle, że miałbym mieć kartę z jeszcze 30% większym poborem dla parudziesięciu Mhz to już wolę mieć ciszej i 2 fps w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcat dobrze proponuje, zrobić lekki UV, wyciszyć kartę oraz odsunąć się od granicy TDP.

 

thumbup.gif

 

Nie wiem też jak przykładowo 2080TI się skaluje z zegarem. Mój stary Strix maksymalnie zrobi coś w okolicach 2085 Mhz w boost, a 2045/65 na stałym zegarze. Problem jest taki, że jak nie skręcisz też pamięci, to wydajność powyżej 1970 Mhz mocno się spłaszcza. Kable aż ciepłe, pobór na gniazdku straszy, a wydajność taka średnia w sumie. W moim przypadku złoty środek to 1936 Mhz/0/95V i +550 na pamięciach( 1513 wychodzi) Jestem dość daleko od PL a utylizacja karty wygląda fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze trzeba kartę trzymać poniżej 30°C co jest praktycznie nie realne bo jedna Mora przy Ambiente 26°C to tak prawie na styk

 

Ciekawe, u mnie żeby schłodzić kartę 400W podczas grania + CPU (jeden loop):

- 30-31 przy temp. cieczy 15 stopni

- 22-23 przy temp. cieczy 10 stopni

1080Ti osiąga max boost nawet przy 40 stopniach, ale może być to zasługa biosu XOC.

 

To co piszesz, że przy 26 stopniach otoczenia karta ma mieć 30 stopni to jest całkowicie nierealne. Obstawiam, że grubo powyżej 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thumbup.gif

 

Nie wiem też jak przykładowo 2080TI się skaluje z zegarem. Mój stary Strix maksymalnie zrobi coś w okolicach 2085 Mhz w boost, a 2045/65 na stałym zegarze. Problem jest taki, że jak nie skręcisz też pamięci, to wydajność powyżej 1970 Mhz mocno się spłaszcza. Kable aż ciepłe, pobór na gniazdku straszy, a wydajność taka średnia w sumie. W moim przypadku złoty środek to 1936 Mhz/0/95V i +550 na pamięciach( 1513 wychodzi) Jestem dość daleko od PL a utylizacja karty wygląda fajnie.

Ja daje memki klasycznie +500 bo na tych chodzi kazda karta praktycznie z RTX i jest stabilnie. Powyzej to juz sie tak nie przeklada na wydajnosc a potrafi byc niestabilne. W tej mojej 2070 TDP konczy sie na 180W wiec nie uciekam od PL bo nie ma po co. Dla mnie kazdy Mhz jest na wage zlota i UV nie wchodzi w gre bo kazde 50-100MHZ stalego boosta sie dla mnie liczy, tak po prostu mam :D Co innego w potworach podchodzacych pod 300W lub wyzej, tutaj tak jak piszesz UV dla mnie byloby warte juz uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...