Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

1.09v? Na pewno prawidłowy odczyt? 2070 Super (nie zależnie od wariantu rdzenia TU104) powinny mieć 1.05v-1.043v pod max obciążeniem. Obstawiam że to błąd pomiarowy cyfrowego pomiaru napięcia.

 

U mnie przy 2100-2145 (zależnie od temp i lokacji, 2145 jest dość rzadko) jest zawsze 1.043v, 1.05v jest dosłownie tylko przez parę sekund na samym początku obciążenia. Tyczy się to każdej gry, czy z OC czy bez oraz benchmarków.

Slider napięcia czy +50, czy +100mV nic nie daje. Pewnie useless znając ograniczenia i wymagania nvidii odnośnie ich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, afterburner i gpu-z pokazują początkowo 1.093v przy sliderze voltage na max (extended Msi). Przy sliderze na 0 boost jest niższy o jeden poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przed spaniem Forza Horizon 4 1440p ustawienia max , vsync of, ilość klatek odblokowana (około 100fps zazwyczaj, 85 w deszczu):https://imgur.com/a/aqP8G1Z. Max ile widziałem w Metro Exodus to 1,093v ale tylko na początku levelu. Nie ma szans na stałe takty pod obciążeniem rzędu 2050 u mnie. Jak widać na wykresach nie blokują mnie temperatury. Może jak ktoś ma golden chipa to 2070mhz max. Takty powyżej 2100 to nie jest poziom Gaming Trio X. Co do dropów 2k/4k via Power Limit to próbujemy właśnie to ustalić na zbliżonych platformach.

 

W full hd jakie takty Ci trzyma w Metro Exodus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro NV wprowadzi kilka fajnych opcji do sterowników.

Będzie nowy tryb Ultra Low Latency (odpowiednik Anti-Lag).

Solidne wzrosty w kilku popularnych grach (szczególnie w Apex Legends i Forza Horizon 4).

Do tego w końcu dodadzą Integer Scaling - w tym NV będzie pierwszą firmą na rynku z taką opcją, wcześniej zapowiadał ją Intel, ale u niego będzie w przyszłej generacji GPU. Niestety IS tylko dla Turingów.

FreeStyle dostanie nowy filtr wyostrzajacy, działający w grach DX9/11/12 i Vulkan (ponad 600 tytułów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro NV wprowadzi kilka fajnych opcji do sterowników.

Będzie nowy tryb Ultra Low Latency (odpowiednik Anti-Lag).

Solidne wzrosty w kilku popularnych grach (szczególnie w Apex Legends i Forza Horizon 4).

Do tego w końcu dodadzą Integer Scaling - w tym NV będzie pierwszą firmą na rynku z taką opcją, wcześniej zapowiadał ją Intel, ale u niego będzie w przyszłej generacji GPU. Niestety IS tylko dla Turingów.

FreeStyle dostanie nowy filtr wyostrzajacy, działający w grach DX9/11/12 i Vulkan (ponad 600 tytułów).

 

 

Podali ile lat czekania na fixy do tych gadżetów?? Żart czy poważnie? Oto jest pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie patrzył rtx2060 słabego boosta dał względem rx570 w apex legends . Ciekawe o ile poprawia te fps . W dodatku jutro wjeżdża ryzen 3600, więc sobie zrobię porównanie na obu sterownikach :). Chociaż będę wiedział że mi procek nie powoduje dropow fps. Forze też mam więc też przetestuje:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali ile lat czekania na fixy do tych gadżetów?? Żart czy poważnie? Oto jest pytanie...

O co konkretnie pytasz, bo nie ogarniam o co Ci chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali ile lat czekania na fixy do tych gadżetów?? Żart czy poważnie? Oto jest pytanie...

435 już klepią jakiś czas, a więc oficjalne nie będą takie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do R5 2600 OC lepiej rtx 2060 Super czy RX 5700?

Wcześniej byłem nastawiony na Radeona ale teraz mam wahania.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę grał 1080p 75FPS.

RX 5700 XT to overkill.

W przypadku RTX jest to najtańsza nowa karta z 8 gb, dlatego nic poniżej 2060 Super nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak overkill do FHD, jeśli wybór leci w obrębie tej samej półki cenowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby update!

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtx2060 bez super też są jakieś przyrosty wydajności ? Zauważyłem, że ostatni sterownik względem takiego sprzed 2 miesięcy zabrał mi prawie 10fps średnio w forzie . Ciekawe czy w najnowszym to poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Forze to sie przekonasz bo tam boost fps jest znaczny wiec benchmark i heja :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nadal cisza i brak sterów, zaraz wrzucę 436.02 wyciągnięte z internetu i zobaczymy czy Pascal nie wybuchnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w forzie przeprowadzony na najnowszym sterowniku, jednak jest tam trochę lepszy fps. Więc tak

sterownik 425.31:

 

 

dd7267395669e19b.jpg

 

 

Sterownik 431.60

 

 

c60f91322e41cd5c.jpg

 

 

Sterownik z dziś:

 

 

3776be388de2f29e.jpg

 

 

Wieczorkiem z ekipą postrzelam w apexa, to zobaczę do ilu mi dropią fps .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kilka paczek w ustawieniach w jakich przeważnie gram.

U mnie solidny boost na poziomie 13% fps. A na sterach 430.86 to była całkowita tragedia(testowałem kilka razy) i względem najnowszych boost na poziomie 20% :E

 

430.86

 

 

l5c4M39.png

 

 

 

425.31

 

 

srqQCWA.png

 

 

 

431.60

 

 

uLPgRl9.png

 

 

 

i najnowsze

 

 

vfSzqSW.png

 

 

 

Nie wiem czy to konkurencja czy co czyni takie cuda, ale podoba mi się, że nvidia w końcu wzięła się do roboty :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tak dobrze optymalizowali RT to bym sie ucieszyl bardziej. Ale wiem ze to wymaga jeszcze czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak w miare stabilne sa te stery czy sa jakieś problemy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...