Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Jakie taktowanie na rdzeniu średnio wam trzyma karta gainward gs rtx2060 ? Bo u mnie jest to 1950-1980mhz bez żadnego oc, czy przypadkiem nie są to trochę wysokie zegary ? Oczywiście mówię o grach z ściągniętym kagańcem fps . W forzie 4 na ekstremalnych bez limitu fps mam zegar na poziomie 1950mhz . Monitor 1080P .

Tu z kagańcem na 240fps , ryzen 1600 :

 

60d9fdd6aaa3fd19.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywisty zegar pod obciążeniem zależy od egzemplarza. To normalne, że jedne łapią wyższy Boost, inne niższy ;) Odpal sobie Metro na mapie Tajga albo w tym nowym dodatku, to na bank zobaczysz sporo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICX sensory pojawiły się w najnowszej Becie HwInfo64 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICX sensory pojawiły się w najnowszej Becie HwInfo64 :thumbup:

 

Poczęstuj linkiem do bety :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z moją kartą graficzną (MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G). Od paru dni w grach pojawiają się artefakty i gra się zawiesza albo obraz się zatrzymuje(w grze wciąż słyszę dźwięk i po jakimś czasie gra się zawiesza). Przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów nic się nie dzieje. Zrobiłem testy w MSI Kombustor i OCCT, które pokazują błędy i artefakty.

OCCT i MSI Kombustor

 

Przed wystąpieniem problemu nic nie zmieniałem w systemie. Testowałem kartę na innym komputerze i było to samo. Aktualizacja sterowników też nic nie pomogła.

 

Karta uwalona czy jeszcze coś można sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli druga konfiguracja a takie same objawy to sprawa jest jasna GPU zdycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: na starcie 2265 -> 2250 i przy 4 dychach nie dropi jeszcze :hmm:https://www.3dmark.com/fs/20437909

rp4c8z2k.jpg

To na fabrycznych chlodzeniu Kingpina?? Takie tempy :o

 

 

Mozesz wrzucic TS i FS w 4k wyniki i jesli mozna jeszcze to Port Royale ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Jakie taktowanie na rdzeniu średnio wam trzyma karta gainward gs rtx2060 ? Bo u mnie jest to 1950-1980mhz bez żadnego oc, czy przypadkiem nie są to trochę wysokie zegary ? Oczywiście mówię o grach z ściągniętym kagańcem fps . W forzie 4 na ekstremalnych bez limitu fps mam zegar na poziomie 1950mhz . Monitor 1080P .

Tu z kagańcem na 240fps , ryzen 1600 :

Taktowanie zależy od jakości krzemu i chłodzenia. Im lepsza jakość tym karta wyżej boostuje a im niższe temperatury tym wyżej trzyma boost. Ja mam RTX2060 Founders Edition i po uruchomieniu Wiedźmina 3 gdzie temperatura rdzenia jest jeszcze niska (35-45C) taktowanie wbija na 2040Mhz a po ustabilizowaniu się temperatury na ~74C/1800rpm (mała i nie przewiewna obudowa) taktowanie trzyma się w granicach 1850-1900Mhz. Oczywiście to jest bez oc ;)

Po odblokowaniu PowerLimtu i OC karta wbija na 2160Mhz a po ustabilizowaniu się temperatury taktowanie trzyma na 2040Mhz.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza horizon 4 na ekstremalnych fullhd , fps ustawione 144 (wiadomo , że tyle nie mam) , zegar trzyma 1965mhz stały, najwyższy odnotowany 2040mhz na rdzeniu.

Czemu zadaję pytanie o taktowania tej karty, otóż w grze apex legends (jedyna gra , w której to mam) , na ryzenie 3600 mam artefakty , po włożeniu ryzena 1600 ustają . Na początku myślałem, że karta zaczęła padać, ryzen 1600 to słabszy procek, więc 3600 mógł z karty wyciskać ostatnie soki , ale mam zbliżoną ilość fps w apexie na obu prockach i w tym miejscu co zawsze pojawia mi się dyskoteka, na ryzenie 1600 i 240fps jej nie ma ... W apexie karta mi trzyma wyżej zegary, i się zastanawiam czy przez to nie wyskakują mi te arty. Często mam 2010mhz na rdzeniu bez tykania palcem żadnego oc w tej grze. Bo gram na najniższych, żeby mieć szanse grać na 240fps.

 

9bb2626bbb483950.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz odpalilem ostatni BF z RTXmoczywiscie w 4k...przerazajace jak bardzo 2080 ssie w tych ustawieniach.To przygnebiajace. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz odpalilem ostatni BF z RTXmoczywiscie w 4k...przerazajace jak bardzo 2080 ssie w tych ustawieniach.To przygnebiajace. :kwasny:

2080 to karta ledwo do 4k z kompromisami bez RT a Ty zdziwiony ze w 4k z RT ciagnie slabo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 2080 ti ma problemy więc nie wiem skąd takie zdziwienie.

 

4k płynnie to dopiero na następnej generacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój devsi po premierze nowych kart szybko wykorzystają nadwyżki mocy szczerbaty.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płynnej grze w 4k słyszymy już przynajmniej od 980Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płynnej grze w 4k słyszymy już przynajmniej od 980Ti :D

 

Przy maxwellach to raczej były marzenia. Teraz da radę pograć w 4k ale na pewno nie we wszystko z detalami ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k i 60 fps w wymagajacych grach jeszcze troszke daleko...Teraz mozna grac w 4k na RTX 2080 jesli komus nie przeszkadza gra przy 40 fps i nie musi dawac wszystkiego na ultra

 

Granie w 4k wiaze sie z tym ze co generacje by trzeba bylo karte zmieniac zeby to mialo sens

 

Ja jestem za 4k ale wtedy gdy karta za "tysiaka" to pociagnie w 60 fps i sensownych detalach (minimum srednich)

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płynnej grze w 4k słyszymy już przynajmniej od 980Ti :D

 

Żartujesz? już przy 780Ti mówili że teraz to na pewno 4K pociągnie bez problemu, mamy już 2080Ti i upsik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tylko konsole 4k potrafia uciagnac :lol2:

 

Poki co granie w 4k na jednej karcie bedzie niekonczacym sie marzeniem bo grafika bedzie szla caly czas do przodu wiec i wymagania beda rosly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICX sensory pojawiły się w najnowszej Becie HwInfo64 :thumbup:

O to dokładnie chodzi?

4952811900_1568761487_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 4K to poczekajcie aż VRSS się spopularyzuje. Nikt nie powiedział, że wszystko musi być wyrenderowane w pełnej rozdzielczości. Podam przykład. Czy ktoś zwrócił uwagę, że w SotTR po włączeniu RT cienie są renderowane w 1/4 rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

To było już we wcześniejszej wersji v6.10. Chciałem zaznaczyć tylko,że GPU Power fan i GPU Memory fan pojawiają się dopiero po uprzednim obciążeniu karty,na zimnej jest tak:

 

9762579300_1568795761_thumb.jpg

 

przynajmniej w wersji 6.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...