Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy w zwyklej rasteryzacji wydajnosc wzrosnie 40%, jesli nie to pewnie poczekam na jeszcze kolejna gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy w zwyklej rasteryzacji wydajnosc wzrosnie 40%, jesli nie to pewnie poczekam na jeszcze kolejna gen.

 

To ja do kolejnej generacji nie wypije piwa jak Ty się nie dasz skusić nawet na 5% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się sprawdziło, że 3080 oraz 3080Ti będą tańsze od poprzedników to byłoby świetnie, ale zważywszy, że to w segmencie wysokim Nvidia pozostaje bezkonkurencyjna to akurat tam obniżek bym się nie spodziewał (raczej w średnim i niskim segmencie, gdzie AMD ma czym odpowiedzieć, a Intel też pewnie będzie celował w te segmenty ze swoimi GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja do kolejnej generacji nie wypije piwa jak Ty się nie dasz skusić nawet na 5% :D

Nie planuje zmiany gpu w przyszlym roku stad wybor padl na 2080ti, boom na zmiane mi minal bo taniej wyjdzie kupic raz a porzadnie topa niz wachlowanie kartami i strata na odsprzedazy, ktora na ok 15 kart RTX jakie mialem byla odczuwalna.

 

Jakby się sprawdziło, że 3080 oraz 3080Ti będą tańsze od poprzedników to byłoby świetnie, ale zważywszy, że to w segmencie wysokim Nvidia pozostaje bezkonkurencyjna to akurat tam obniżek bym się nie spodziewał (raczej w średnim i niskim segmencie, gdzie AMD ma czym odpowiedzieć, a Intel też pewnie będzie celował w te segmenty ze swoimi GPU).

Chyba nie wierzysz w to ze gpu beda tansze :E Moga oferowac wiecej niz poprzednia gen ale na spadki cen nie licz bo nvidia to nie dobry wujek i po podwyzce cen oraz wydaniu 2x tej samej serii liczyc na obnizki cen to jak czekac na swietego mikolaja :D

 

Trzeba pamietac ze do gry wchodzi tez intel ze swoimi gpu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć mogą, tak jak w tym przecieku gość pisze, ceny mniej popularnych modeli. Reszta według niego ma kosztować tyle samo. A do takiej obniżki może właśnie sprokurować NV obecność na rynku wspomnianego przez Ciebie Intela.

Ja liczę, że będzie trochę prawdy w tym przecieku, bo będzie w końcu sens przesiadać się z GTX 1080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje zmiany gpu w przyszlym roku stad wybor padl na 2080ti, boom na zmiane mi minal bo taniej wyjdzie kupic raz a porzadnie topa niz wachlowanie kartami i strata na odsprzedazy, ktora na ok 15 kart RTX jakie mialem byla odczuwalna.

 

Jeśli nowe gpu przyniosą mocnego kopa, również w RT, to trzeba będzie się pozbywać turingów odpowiednio wcześnie przed premierą, bo mocno polecą na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe gpu przyniosą mocnego kopa, również w RT, to trzeba będzie się pozbywać turingów odpowiednio wcześnie przed premierą, bo mocno polecą na wartości.

No właśnie liczę po cichu że taki 3080 bedzie sporo szybszy od 2080TI tak ze 20-30%. Do tego jeszcze cena niech by była 3,5K. Mam nadzieję taką zamianę zrobić w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe gpu przyniosą mocnego kopa, również w RT, to trzeba będzie się pozbywać turingów odpowiednio wcześnie przed premierą, bo mocno polecą na wartości.

 

Trzeba opieprzyć na kilka dni przed testami...

 

W sumie to już by się przydała jakaś nowa karcioszka bo gry troche zamulają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wierzysz w to ze gpu beda tansze :E Moga oferowac wiecej niz poprzednia gen ale na spadki cen nie licz bo nvidia to nie dobry wujek i po podwyzce cen oraz wydaniu 2x tej samej serii liczyc na obnizki cen to jak czekac na swietego mikolaja :D

Obniżka jest bardziej możliwa, bo jednak NV nie sprzedała 80/Ti tyle ile oczekiwała, ogólnie Turing średnio się sprzedał, spadek do 800-900€ wydaje się bardziej realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżka jest bardziej możliwa, bo jednak NV nie sprzedała 80/Ti tyle ile oczekiwała, ogólnie Turing średnio się sprzedał, spadek do 800-900€ wydaje się bardziej realny.

 

Te informacje o sprzedaży to skąd masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje zmiany gpu w przyszlym roku stad wybor padl na 2080ti, boom na zmiane mi minal bo taniej wyjdzie kupic raz a porzadnie topa niz wachlowanie kartami i strata na odsprzedazy, ktora na ok 15 kart RTX jakie mialem byla odczuwalna.

 

Oj tam. Tuzina RTXow też nie planowałeś kupić. Pewnie kolejnej generacji też nie przepuścisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te informacje o sprzedaży to skąd masz?

Z każdej branżowej strony? Poczytaj. Wyniki finansowe w przyszłym roku pokażą co nieco ;) Sam fakt powolnego wzrostu na Steamie x80/Ti w porównaniu do lat poprzednich sugeruje że mało osób spieszyło się z kupnem najwyżej serii, NV to zauważyła, stąd plotka o obniżce cen.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe gpu przyniosą mocnego kopa, również w RT, to trzeba będzie się pozbywać turingów odpowiednio wcześnie przed premierą, bo mocno polecą na wartości.

Ten scenariusz wystepuje co premiere kart ;)

 

No właśnie liczę po cichu że taki 3080 bedzie sporo szybszy od 2080TI tak ze 20-30%. Do tego jeszcze cena niech by była 3,5K. Mam nadzieję taką zamianę zrobić w przyszłym roku.

Tez bym chcial ale poplynales za mocno :E

 

Oj tam. Tuzina RTXow też nie planowałeś kupić. Pewnie kolejnej generacji też nie przepuścisz..

Przyszly rok to zmiana mobo i cpu, byc moze na ryzena, zobaczymy co intel pokaze w 10th.

 

Napewno nie zamierzam kupic noweg gen na premiere i przynajmniej pol roku po jej premierze zeby oszczedzic sobie cyrkow jakie byly z Turingami.

 

najpierw musza wyjsc jeszcze gry ktore beda wykorzystywac RT bo poki co to mala namiastka pojedynczego efektu efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przesadził, sam proces to ~37% wink.gif

 

2080ti i 2080 dzieli w grach ~25%, dlatego 20% wyższa wydajność od 2080ti to wcale nie jest dużo w przypadku następcy 2080. Oczywiście przy zachowaniu tego samego TDP.

 

Dlatego też wzrost wydajności na wat o ~50% nie będzie wcale wielkim osiągnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musza wyjsc jeszcze gry ktore beda wykorzystywac RT bo poki co to mala namiastka pojedynczego efektu efektu.

Mnie się wydaje, że w najbliższych 2 latach możemy się spodziewać jedynie wzrostu wydajności RT nowych kart, aniżeli wysypu gier z super implementacją promieni. Chociaż oczywiście niektóre tytuły AAA mogą pozytywnie zaskoczyć jak np. Cyberpunk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten scenariusz wystepuje co premiere kart ;)

 

No jasne, tylko, że 980Ti czy 1080Ti to były ceny bardziej ~3k pln, a nie ~5k pln. Po wejściu nowej generacji 2080ti nie spadnie o 1-1.5k pln jak poprzednie seriie, a o 2-3kpln z wartością.

 

Ja sam jeszcze opchnę 2070 odpowiednio wcześniej bo po fakcie to będzie warte co najwyżej 1k pln na alledrogo :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc brak konkurencji zieloni popłyną z ceną,

z pewnością taki RTX 3060 nie będzie kosztował tyle co RTX 2060

tylko coś w widełkach RTXa 2070.

Po premierze Ampere pewnie NAVI zostanie zepchnięte o jeden szczebel

niżej, RX 5700 będzie nisko-średnim segmentem.

AMD nic nowego nie wypuści i odpowie obniżką cen,

NAVI 10 będzie tym czym były Polarisy RX 480/580.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że w najbliższych 2 latach możemy się spodziewać jedynie wzrostu wydajności RT nowych kart, aniżeli wysypu gier z super implementacją promieni. Chociaż oczywiście niektóre tytuły AAA mogą pozytywnie zaskoczyć jak np. Cyberpunk :)

Dlatego poki co nie nakrecam sie na nowe gpu majac to co mam, zanim pojawia sie gry, ktore bede robily kolosanla roznice w oprawie graficznej dzieki RT to nie wystarczy jedna czy dwie gen nowych gpu. Cieszy mnie natomiast to ze RT bedzie wydajniejsze w tym nizszym segmencie kart co przyczyni sie do popularnosci tej technologi.

 

Raczej nie przesadził, sam proces to ~37% wink.gif

 

2080ti i 2080 dzieli w grach ~25%, dlatego 20% wyższa wydajność od 2080ti to wcale nie jest dużo w przypadku następcy 2080. Oczywiście przy zachowaniu tego samego TDP.

 

Dlatego też wzrost wydajności na wat o ~50% nie będzie wcale wielkim osiągnięciem.

Jesli bedzie 45%-50% roznicy to klaniam sie nisko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, tylko, że 980Ti czy 1080Ti to były ceny bardziej ~3k pln, a nie ~5k pln. Po wejściu nowej generacji 2080ti nie spadnie o 1-1.5k pln jak poprzednie seriie, a o 2-3kpln z wartością.

 

Ja sam jeszcze opchnę 2070 odpowiednio wcześniej bo po fakcie to będzie warte co najwyżej 1k pln na alledrogo :E

 

utrata wartości z 5-6k pln może być bolesna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wyrwałem za 1300 rx 5700 Pulse, myśle, że do czasu Ampere może nie być lepszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja do kolejnej generacji nie wypije piwa jak Ty się nie dasz skusić nawet na 5% :D

To lepiej szykuj kilka krat browara i dużo samozaparcia, bo nie będziesz wyrabiać z piciem :D

 

Nie planuje zmiany gpu w przyszlym roku stad wybor padl na 2080ti, boom na zmiane mi minal bo taniej wyjdzie kupic raz a porzadnie topa niz wachlowanie kartami i strata na odsprzedazy, ktora na ok 15 kart RTX jakie mialem byla odczuwalna.

Niesamowite, skutki głupoty dopiero odczułeś po takiej ilości kart?

 

No właśnie liczę po cichu że taki 3080 bedzie sporo szybszy od 2080TI tak ze 20-30%. Do tego jeszcze cena niech by była 3,5K. Mam nadzieję taką zamianę zrobić w przyszłym roku.

Też liczę na to, najlepiej jak 3080Ti wyjdzie też w miarę szybko i będzie miał sensowną cenę, w przeciwnym razem Sony z PS5 może ich poskładać. Wzrosty na poziomie ~ 25% dla 3080 względem 2080Ti są jak najbardziej realne, sam kop wynikający z procesu będzie spory, w końcu obecne 12nm to i tak podpicowane 16nm. ;)

 

Jesli bedzie 45%-50% roznicy to klaniam sie nisko :D

Uważaj żeby Ci kręgosłup nie pękł :D:lol2:

 

utrata wartości z 5-6k pln może być bolesna ;]

Niech lecą, czym się przejmujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuje. Karty w cenie Titana skazanej na bolesna i szybka premierę next gen po prostu nie kupuje.

 

Już od pierwszych dni RTXow wiado było, że w każdej chwili może nastąpić podwojenie ilości vRamu, na początku przyszłego roku miała wyjść kolejna generacja, która w RT może zmiażdżyć aktualna. Do tego proces 7nm był obiecujący pod kątem sporych wzrostów wydajności w zwykłej akceleracji.

 

O ilości gier z RT nawet nie wspominam. Ciągle więcej zapowiedzi niż premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuje. Karty w cenie Titana skazanej na bolesna i szybka premierę next gen po prostu nie kupuje.

 

Już od pierwszych dni RTXow wiado było, że w każdej chwili może nastąpić podwojenie ilości vRamu, na początku przyszłego roku miała wyjść kolejna generacja, która w RT może zmiażdżyć aktualna. Do tego proces 7nm był obiecujący pod kątem sporych wzrostów wydajności w zwykłej akceleracji.

 

O ilości gier z RT nawet nie wspominam. Ciągle więcej zapowiedzi niż premier.

 

Chyba NV sobie w końcu zdała sprawę że kładzenie kasy pod stołem nie naprawi problemu i dali sobie spokój.

 

Czasami przestaje mnie dziwić czemu SLI poszło do piachu, gdyby ten twór dalej był wspierany w każdej grze i to w takim stopniu jak w SOTTR, to 2080Ti zdechło by śmiercią naturalną, dzisiaj wystarczyło by ok 4k PLN na 2x1080Ti które rozmazało by na ścianie 2080Ti i to na procesorze z 16 liniami. Ba sam bym poleciał po drugą kartę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że te średnie wsparcie SLI jest właśnie z powodu słabego wzrostu wydajności w kolejnych generacjach, a przez to dziwne sytuacje:

 

SLI gtx660 = gtx970 > gtx780

SLI gtx970 > gtx1070 > gtx980ti

SLI gtx1070 > rtx2080ti

 

 

 

Smutne to, kiedy duet kart za 700-800zl ( razem 1500zl ) rozjeżdża RTXa 2080TI, którego producenci potrafią wycenić nawet na 9000 (kingpin). A ceny startowe to jakieś 5000zl. 5000zl vs 1500zl i wygrywa tańszy i starszy. Wydajność 2080TI powinna być mniej więcej taka jak SLI 980TI ?

 

Tak patrząc na ceny gtx980TI - ok 3000zl (6000zl SLI) vs rtx2080TI za 5500zl ( średnio ), to mamy kartę w 2019 roku o wydajności topki SLI z 2015 roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że te średnie wsparcie SLI jest właśnie z powodu słabego wzrostu wydajności w kolejnych generacjach, a przez to dziwne sytuacje:

 

SLI gtx660 = gtx970 > gtx780

SLI gtx970 > gtx1070 > gtx980ti

SLI gtx1070 > rtx2080ti

 

 

 

Smutne to, kiedy duet kart za 700-800zl ( razem 1500zl ) rozjeżdża RTXa 2080TI, którego producenci potrafią wycenić nawet na 9000 (kingpin). A ceny startowe to jakieś 5000zl. 5000zl vs 1500zl i wygrywa tańszy i starszy. Wydajność 2080TI powinna być mniej więcej taka jak SLI 980TI ?

 

Tak patrząc na ceny gtx980TI - ok 3000zl (6000zl SLI) vs rtx2080TI za 5500zl ( średnio ), to mamy kartę w 2019 roku o wydajności topki SLI z 2015 roku ;)

Smutne ze Ty taki znawca wrzucasz takie fejkowe testy.. sli 1070 to poziom 1080ti.

 

Widac ze szukasz taniej sensacji, te twoje porownania :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...