Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się,jak faktycznie w kartach graficznych będzie MCM,to jak układy chłodzenia poradzą sobie z odbiorem ciepła z kilku/kilkunastu takich rdzeni?

Układy chłodzenia konstruowane są tak,jak są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, więcej rdzeni oznacza dużo większą wydajność co z kolei oznacza to, że można zmniejszyć taktowanie oraz napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie te 36rdzeni pobiera tylko 13.5wata, a więc nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła.

Wydajność łącznie to 128 teraops-ów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie liczy się też powierzchnia jak i rozłożenie elementów które mają być schłodzone. W jednolitym chipie szybciej jeden rdzeń podgrzewa i okoliczne bo i sam jest nośnikiem tego ciepła. Pytanie czy znowu wrócą ihs na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki pewnie wrócą wink.gif

 

CFR - Link

 

Z pkt widzenia wydajności i skalowania to dobre rozwiązanie, daje to dużą oszczędność na przepustowości. Nie do końca jest wyjaśnione jak z implementacją wink.gif

 

Cóż niektórzy sądzą, że będzie to wykorzystywane przy MCM, ale moim zdaniem tak nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Checkered Frame Rendering to tylko technika na poprawę wydajności kosztem jakości.

Renderuje się na przemian czarną albo białą stronę szachownicy i na przemian białą albo czarną interpoluje.

A potem wszystko się to składa w jeden obrazek w 4K

 

Takie techniki są stosowane w 4K na konsolach, to nic nowego.

 

Dlatego kombinują z tym ze SLI bo to łatwe.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie widziałem porównania jakości to raz, ale oszczędność w użycia pasma w komunikacji między GPU jest bardzo istotna w mGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie widziałem porównania jakości to raz, ale oszczędność w użycia pasma w komunikacji między GPU jest bardzo istotna w mGPU.

 

Nie wiem kto w ogóle wpadł na pomysł łączenia tego z mGPU i robienia z tego sensacji dnia.

To polega po prostu na renderowaniu co 2 piksela w układzie szachownicy.

Brakujące dziury się interpoluje z poprzedniej klatki.

Co klatkę zmienia się którą część szachownicy się renderuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widzę premierę miał kolejny Turing - GTX 1650 Super, który wg testów jest szybszy od GTX 1060, szkoda tylko tych 4 GB pamięci, aczkolwiek GDRR6. Ceny najtańszych kart widziałem w okolicach 800 zł. Tych kart jest już tyle nawrzucane na rynek, że w przyszłości różnice będą sięgały pewnie 5% wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest różnica pomiędzy RTX 2080 Super a RTX 2080 TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest różnica pomiędzy RTX 2080 Super a RTX 2080 TI?

 

Nie wiem jaki masz monitor, FHD? Jeżeli tak to w połączeniu z tym:

RAM: Kingston 2x8GB DDR3-2133

CPU: Intel I7-4790K 4,00 GHz

 

RTX 2080 vs 2080TI będzie się różnił ceną. TI będzie droższy o 2000zl. Koniec różnic dla Ciebie :thumbup:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz monitor, FHD? Jeżeli tak to w połączeniu z tym:

RAM: Kingston 2x8GB DDR3-2133

CPU: Intel I7-4790K 4,00 GHz

 

RTX 2080 vs 2080TI będzie się różnił ceną. TI będzie droższy o 2000zl. Koniec różnic dla Ciebie :thumbup:

 

A przy monitorze 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy monitorze 1440p?

Napewno nie przy tym procesorze i pamieciach, tutaj monitor 4k ci nie pomoze na bolaczki podstawowoych rzeczy jak cpu/ram.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie przy tym procesorze i pamieciach, tutaj monitor 4k ci nie pomoze na bolaczki podstawowoych rzeczy jak cpu/ram.

 

Wymieniam cały sprzęt, min. na I9 - 9900K i zastanawiam się, jak duża będzie różnica na korzyść wersji TI względem Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam cały sprzęt, min. na I9 - 9900K i zastanawiam się, jak duża będzie różnica na korzyść wersji TI względem Super.

Jesli masz 1440p i 144Hz to tak warto brac bo roznica jest spora i dla mnie 2080ti to byla ta wisienka na torcie w kwesti wydajnosci do takiego monitora, zwykla 2080 to bylo malo. Czysta wydajnosc w RT przykladowo patrzac na Port Royal to te karty dzieli 40% wiec w przyszlosci jak nie zamierzasz zmieniac na Ampere to warto pojsc w 2080ti. Tutaj nawet w 4k karta radzi sobie znakomicie na Customowym presecie w RDR2 w 50fps-65fps. ostr sprawdzianem dla karty bedzie Cyberpunk w przyszlym roku bo poki co na horyzoncie nie ma nic ciekawego z gier zeby robic upgrade gpu na Ampere, bynajmniej ja nie planuje zmienic. chyba ze z rekawa wyskocza nagle jakies dobre gry.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie zakupy GPU

 

RX 5700 XT Red Dragon za 1940 - fajna karta idealna do 1440p ale w 4k (a w to celuje 4k i 60hz, ustawienia średnie, wysokie) system chłodzenia niestety był po czasie uciążliwy no ale np w Metro Exodus ten RX naprawdę dawał radę jeśli chodzi o wydajność, oddałem go bo dodatkowo szwankował kontroler obrotów miałem np 1.6k rpm a było tylko 7%, ręczne ustawienia wentyli nie działały poprawnie.

 

Następnie zamówiłem w ME "niby" na promocji RX 5700 XT Red Devil za 2030, stwierdziłem że fajnie się gra w 4k na RXach tylko kulture pracy bym chciał lepszą a Red Devil to TOP w Navi.

Czekałem tydzień żeby przy odbiorze dowiedzieć się że kupiłem wersje 5700 bez XT.

Anulowałem zamówienie.

 

Stwierdziłem że dołoże do 2070s jak się trafi w fajnej cenie no i wczoraj...

664e0aaa98d2d65c.jpg

 

Zamówione w RTV euro.

Na poniedziałek ma być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna karta i taki wieśniacki backplate :E No niby smoki od MSI niewiele lepsze, ale mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jakie masz tempy po OC z odkreconym PL bo kolega ma JestStram i narzeka na temp, ktre dochodza do 78st, buda z dobra wentylacja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna karta i taki wieśniacki backplate :E No niby smoki od MSI niewiele lepsze, ale mimo wszystko...

 

Jak nie ma budy ze szkłem to karta jak znalazł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jakiś dobry riser trzeba kupić i pionowo, tą ładną stroną do okienka. Tylko jeszcze budę z dwoma pionowymi śledziami mieć trzeba :E

To już lepiej okno folią zakleić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje kogos zyczliwego z rtx 2080ti lub rtx 2080 (ew wersja super) - wzamaian za pomoc oferuje oryginalny klucz do gry just cause 4 na steam

wiecej info priv (chodzi o aktywacje klucza do nowego coda)

 

dziekuje za pomoc użytkownikowi shalafi - do następnego!

Edytowane przez kamilord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...