Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

GGUJJTA.jpg

 

Zobaczcie jaka przewage zyskuje quadro na 1080ti przez nvlink vs sli :P Przy pojedynczych kartach 1080ti wygrywa o 10%, a przy dualgpu gp100 wygrywa o 15%

 

Tutaj tez skalowanie duzo lepsze:

x4SocMk.jpg

 

(procek 7900X)

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, ale i tak trzeba mieć własną elektrownię w domu do grania na czymś takim. Przecież rachunki za prąd osoby, która gra więcej niż godzinkę dziennie będą ogromne. szczerbaty.gif I wbrew pozorom to, że ktoś wyłożył dużo na kompa nie znaczy, że chce potem cały czas wykładać dużo na prąd - takie podejście mają ludzie a). biedni b). bogaci, którzy szybko stają się biednymi c). bananowe dzieci. wink.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, ale i tak trzeba mieć własną elektrownię w domu do grania na czymś takim. Przecież rachunki za prąd osoby, która gra więcej niż godzinkę dziennie będą ogromne. szczerbaty.gif I wbrew pozorom to, że ktoś wyłożył dużo na kompa nie znaczy, że chce potem cały czas wykładać dużo na prąd - takie podejście mają ludzie a). biedni b). bogaci, którzy szybko stają się biednymi c). bananowe dzieci. wink.gif

 

Bez przesady, grając przez miesięcznie dajmy na to 60-90h przy stawce 55gr/1kwh mając pobór większy o max 300W? zapłacisz więcej o ile? 8zł-13zł? :P Liczone w myślach i na oko, jeśli się bardzo pomyliłem to poprawcie. Nie mów że 8zł zrobi jakakolwiek roznice komus kogo stać na PC do grania za 20k.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę za wcześnie na ten pecetowy next gen, wszystkie nowinki przypadną raczej na rok 2020, albo nawet 2021. Szkoda, że to bardzo dużo czasu, lubię zawsze poczekać na najbardziej korzystną okazję do zmiany platformy, ale teraz przez dłuższy czas takiej nie uświadczymy. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że Nv nie wypuści konsumenckich kart 7nm w 2019 roku. Navi również nie będzie rewolucją pod względem czystej wydajności - tu znów na porzucenie GCN poczekamy raczej do 2020/2021.

Co jeszcze może się pojawić za 2 lata?:

- konsumenckie DDR5

- Intel i jego legendarne 10nm Ice Lake szczerbaty.gif

- Duże skoki wydajnościowe GPU - zarówno po stronie AMD (nowa architektura) jak i Nvidii (zejście z Turingiem w 7nm).

- PCI-e 4.0

- Nowe konsole - a co za tym idzie wymagania gier znów zaczną szybciej rosnąć. tongue.gif

 

Wtedy będzie można mówić o nowej generacji. Teraz to my jedziemy na samych oparach.

gpu od NV 7nm 100% bedzie 2019 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, grając przez miesięcznie dajmy na to 60-90h przy stawce 55gr/1kwh mając pobór większy o max 300W? zapłacisz więcej o ile? 8zł-13zł? :P Liczone w myślach i na oko, jeśli się bardzo pomyliłem to poprawcie. Nie mów że 8zł zrobi jakakolwiek roznice komus kogo stać na PC do grania za 20k.

Mi wychodzi przynajmniej 2 razy tyle niż 8 zł (za 300W). Załóżmy, że gramy 3 godziny dziennie przez cały miesiąc, to wychodzi 27kWh więcej na rachunku. Wg. ostatniego rachunku wyliczyłem, że wychodzi ~19,5zł więcej. Teraz przyjmijmy, że ktoś gra więcej no i jeszcze obliczmy to w skali roku. No może kosmiczne sumy nie wychodzą i tragedii nie ma, ale zawsze dodatkowy koszt. ;) Konfiguracje SLI zawsze kojarzyły mi się z takimi typowymi piekarnikami - żre dużo prądu i daje dużo ciepła. szczerbaty.gif

 

gpu od NV 7nm 100% bedzie 2019 ;)

Szklana kula czy pominąłem gdzieś jakieś istotne informacje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by następca RTX-ów pojawił się w 2019, ale powinien pojawić się następca GV100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi przynajmniej 2 razy tyle niż 8 zł (za 300W). Załóżmy, że gramy 3 godziny dziennie przez cały miesiąc, to wychodzi 27kWh więcej na rachunku. Wg. ostatniego rachunku wyliczyłem, że wychodzi ~19,5zł więcej. Teraz przyjmijmy, że ktoś gra więcej no i jeszcze obliczmy to w skali roku. No może kosmiczne sumy nie wychodzą i tragedii nie ma, ale zawsze dodatkowy koszt. ;) Konfiguracje SLI zawsze kojarzyły mi się z takimi typowymi piekarnikami - żre dużo prądu i daje dużo ciepła. szczerbaty.gif

 

 

Z tymi 300W to i tak raczej przesadzilem, tym bardziej ze nawte jesli karta sama potrafi tyle wziac, to musialaby caly czas chodzic na max - a to jest nie do zrobienia w sli praktycznie :D Nawet te 19zł to jest jeden dobry buger miesiecznie - wiadomo, lepiej miec burgera niz wydac na prąd, ale jeśli ktoś chce grać w 4K na ultra przy wysokim fpsie w gry AAA to jest niejako zachcianka dla entuzjastów. To mniej więcej tak jak chcieć sportowy samochód i narzekać że dużo pali ^^ Nie ma nic za darmo :P

 

Już posiadaczy najwyzszego modelu GPU jest zaledwie odsetek zawsze, a co dopiero posiadaczy SLI z takiego modelu :D Więc ten problem pozostanie problemem nielicznych :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by następca RTX-ów pojawił się w 2019, ale powinien pojawić się następca GV100.

Pojawi sie ,szybciej niz myslisz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi sie ,szybciej niz myslisz. ;)

Ale nadal nie napisałeś skąd takie info. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cośten prund u Ciebie drogi jest , u mnie 56 groszy z przesyłem za 1 kWh u Ciebie wychodzi gdzies około 72groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi sie ,szybciej niz myslisz. ;)

Trzymam za słowo :E Będę mógł mówić, że karty nie zmieniam bo mam "insajdera", a nie bo jestem skąpy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Intel i jego legendarne 10nm Ice Lake szczerbaty.gif

Już zdążyłem zapomnieć, że to w ogóle ma wyjść :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi sie ,szybciej niz myslisz. ;)

Pożyjemy zobaczymy. Nv w przeszłości szybko przenosiła chipy na niższy proces, ale to było zejście z 65nm na 55nm i zysk znikomy.

A plotka o szybkich przenosinach na 7nm pojawiła się w marcu tylko wcale nie musi się sprawdzić wink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płaczą na Reddicie, że Nvidia im znowu poprzesuwała termin wysyłki kart RTX 2080 Ti na 5 października tym razem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem że kilka sklepów ma date dostawy na 10.10 -_- zaczyna mnie to już lekko irytować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udana premiera, problemy z dostaniem karty jak przy premierze Maxwelli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściowe problemy z dostępnością są zawsze i z Pascalem było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna branża, choćby nie wiem co wymyślili i jak apsurdalną cenę karzą sobie za to zapłacić to i tak wszystko sprzeda się na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie tu płakać na ceny a z punktu widzenia NV premiera bardzo udana. Nic nie kupisz obecnie z RTX :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym wywiadzie z przedstawicielem NV czytałem, że te ceny są jakby "zabezpieczeniem" przed zbyt wysokim popytem. Oni tam mówili, że musieli wyciągnąć wnioski z boomu kryptowalutowego i na tej podstawie niby ustalali ile te RTX-y mają kosztować. Ale widocznie jeszcze za mało zawołali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze losowanie szczęśliwców na stronie nvidii przez pierwszy miesiąc po premierze, jak przy biletach na mundial na stronie FIFY :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze losowanie szczęśliwców na stronie nvidii przez pierwszy miesiąc po premierze, jak przy biletach na mundial na stronie FIFY :E

 

Albo dropy jak streetwearowych ciuszków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym wywiadzie z przedstawicielem NV czytałem, że te ceny są jakby "zabezpieczeniem" przed zbyt wysokim popytem. Oni tam mówili, że musieli wyciągnąć wnioski z boomu kryptowalutowego i na tej podstawie niby ustalali ile te RTX-y mają kosztować. Ale widocznie jeszcze za mało zawołali :lol2:

Z czysto racjonalnym podejściem od razu wiadomo, że to jakiś bełkot, a ceny kart nie spadną za bardzo nawet po zwiększeniu podaży. Mam tylko nadzieję, że Duke nie wystrzeli z ceną, bo póki co to bardzo obiecujący model 2080Ti, a i co najlepsze - najtańszy. wink.gif

Jak tak ciągle będą przekładać tą "premierę" to szybciej doczekam się nowych Inteli niż kart graficznych. sad.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intele też ładnie dowalą jak już 8700k ponad 2k stoi.

Ciężkie czasy dla pctowców.

 

W kwietniu się zastanawiałem czy składać kompa czy poczekać na nową generację i dopiero wtedy coś budować.

Ale bym sobie w brodę pluł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak ciągle będą przekładać tą "premierę" to szybciej doczekam się nowych Inteli niż kart graficznych. sad.gif

Ja się zaczynam martwić czy do końca tego roku zdążę zestaw złożyć, bo wiesz jak pewnie będzie z nowymi Intelami na początku, łudzę się, że październik najpóźniej listopad oficjalna premiera Intela.

 

W kwietniu się zastanawiałem czy składać kompa czy poczekać na nową generację i dopiero wtedy coś budować.

Ale bym sobie w brodę pluł.

Ja właśnie poczekałem, bo też mnie kusiła wymiana na wiosnę :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...