Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

RTX 2070 dostępny od 17 października, czyli koniec listopada, albo grudnia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach to większość czeka na 2050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na komentarze, bo tu takich dwóch ekspertów co premierę powtarza, że narzekania na ceny to tylko na polskich forach, my biedaki cebulaki, a reddit i ogólnie branżowe zagraniczne fora zawalone narzekaniami na ceny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wogole ktos czeka ma 2070 drozej niz 1080ti I mniej wydajnie

 

pokaz mi 1080Ti nowke za 599€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na komentarze, bo tu takich dwóch ekspertów co premierę powtarza, że narzekania na ceny to tylko na polskich forach, my biedaki cebulaki, a reddit i ogólnie branżowe zagraniczne fora zawalone narzekaniami na ceny :lol2:

Co tu się dziwić. Wbrew obiegowej opinii, którą raz na jakiś czas serwują nam polskie serwisy informacyjne, że mieszkańcy krajów zachodnich to idioci. Wcale tak nie jest szanują swoje pieniądze i to, że za tygodniówkę mogą sobie kupić 2080 czy 2080Ti nic tu nie zmienia. Nvidia popłynęła i ludzie cisną po nich nie bez powodu.

 

pokaz mi 1080Ti nowke za 599€

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć i to tylko od naszych zachodnich sąsiadów, a w całej europie jest znacznie więcej.

Promocje ostatnio były nawet za 549e, co prawda z bida chłodzeniem, ale były

 

https://www.mydealz.de/deals/asus-turbo-geforce-gtx1080ti-11g-gaming-grafikkarte-nvidia-gddr5x-fur-bestes-vr-4g-gaming-and-system-integration-plus-destiny-2-und-dlcs-1232929

 

Co kilka dni są inne w okolicy tej ceny

https://www.mydealz.de/deals/gigabyte-gtx-1080-ti-bei-alternate-1229123

https://www.mydealz.de/deals/11gb-msi-geforce-gtx-1080-ti-aero-11g-oc-aktiv-fur-599-euro-im-mindstar-1239240

https://www.mydealz.de/deals/zotac-gtx-1080-ti-mini-mediamarkt-1237704

https://www.mydealz.de/deals/11gb-gainward-geforce-gtx-1080-ti-golden-sample-aktiv-pcie-30-x16-retail-1235060

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
Kolejne opóźnienia dostaw kart GeForce RTX 2080 Ti. Zarówno europejskie, jak i amerykańskie oddziały Nvidii wysłały do swoich klientów informację z przesunięciem terminu wysyłki akceleratorów na 5-9 października. Podobnie wygląda kwestia autorskich modeli w sklepach. Wygląda więc na to, że zainteresowani zakupem topowych GeForce'ów będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lukadd, po prostu śmieszy mnie fakt, że taki TylkoTak z mocu1987 powtarzają to w kółko nie tylko przy tej premierze, za każdym razem perfidnie kłamiąc jakbyśmy wszyscy nie czytali innych for tylko Pclaba, jednego na razie nie ma to przynajmniej jest spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ludzie sobie i wiatraki mogą stawiać na podwórku, czy zatrudnić stado bawołów które im mechanicznie nakręci dynamo zasilające SLI :E Ich kasa ich sprawa.

Ale pewne fakty są nie do podważenia. Czyli, że nvidia leci w kulki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 dostępny od 17 października, czyli koniec listopada, albo grudnia ;)

 

A normalne ceny koniec stycznia albo luty optymistycznie. :> To samo z procesorami. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią być świadomie ruchani przez producentów, aby tylko mieć jak najszybciej i jak najnowszy sprzęt. Znam takiego z pracy, który prędzej będzie jeść chleb smarowany nożem, niż przepuści najnowszego smartfona. Ja mógłbym w każdej chwili zamówić RTX2080/Ti, ale też ślepy nie jestem, śledzę rynek i widzę co się dzieje z cenami sprzętu PC, po prostu jestem świadomym klientem, którego nie da się omamić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dziwić. Wbrew obiegowej opinii, którą raz na jakiś czas serwują nam polskie serwisy informacyjne, że mieszkańcy krajów zachodnich to idioci. Wcale tak nie jest szanują swoje pieniądze i to, że za tygodniówkę mogą sobie kupić 2080 czy 2080Ti nic tu nie zmienia. Nvidia popłynęła i ludzie cisną po nich nie bez powodu.

 

 

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć i to tylko od naszych zachodnich sąsiadów, a w całej europie jest znacznie więcej.

Promocje ostatnio były nawet za 549e, co prawda z bida chłodzeniem, ale były

 

https://www.mydealz.de/deals/asus-turbo-geforce-gtx1080ti-11g-gaming-grafikkarte-nvidia-gddr5x-fur-bestes-vr-4g-gaming-and-system-integration-plus-destiny-2-und-dlcs-1232929

 

Co kilka dni są inne w okolicy tej ceny

https://www.mydealz.de/deals/gigabyte-gtx-1080-ti-bei-alternate-1229123

https://www.mydealz.de/deals/11gb-msi-geforce-gtx-1080-ti-aero-11g-oc-aktiv-fur-599-euro-im-mindstar-1239240

https://www.mydealz.de/deals/zotac-gtx-1080-ti-mini-mediamarkt-1237704

https://www.mydealz.de/deals/11gb-gainward-geforce-gtx-1080-ti-golden-sample-aktiv-pcie-30-x16-retail-1235060

 

no ale to sa jakies gigaszroty albo turbiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są, a ty chciałeś 1080Ti w takiej cenie nie precyzując jakie ma mieć ubranko na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypali się.

Ale masz Oled'a? Czy tylko wiesz, że się wypalają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A normalne ceny koniec stycznia albo luty optymistycznie. :> To samo z procesorami. :E

Tak jak mówisz, oprócz cen jeszcze dostępność, w końcu skończy się tak, że zamiast na jesień pieca złoże dopiero na premierę Metro ;)

 

Niektórzy lubią być świadomie ruchani przez producentów, aby tylko mieć jak najszybciej i jak najnowszy sprzęt. Znam takiego z pracy, który prędzej będzie jeść chleb smarowany nożem, niż przepuści najnowszego smartfona. Ja mógłbym w każdej chwili zamówić RTX2080/Ti, ale też ślepy nie jestem, śledzę rynek i widzę co się dzieje z cenami sprzętu PC, po prostu jestem świadomym klientem, którego nie da się omamić.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie biadol o RT potencjał przyśpieszenia RT, który tkwi w sofcie jest znacznie większy niż w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie doszła używana karta graficzna Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition, i muszę powiedzieć, że jestem zadowlony. Wszystkie gry w 3440x1440p chodzą na ultra, nawet final fantasy 15 z włączonymi wszystkimi bajerami od nvidii + wygładzanie TAA trzyma stałe 60 fps, często nawet powyżej. Nie testowałem jeszcze najnowszego Tomb Raidera, ale myślę, że tam też powinno być 60 fps przez większość czasu. Kultura pracy karty bardzo dobra, nie słyszę za bardzo karty nawet kiedy jest obciążona w 100% w grach, piszczących cewek też nie słychać. Jedyne co mogłoby być lepsze to temperatury, bo karta potrafi dobić do 77C co nie jest tragiczne, ale mogłoby być lepiej. Z drugiej strony moja obudowa to też nie jest demon przewiewności pomimo dodatkowych 3 wentylatorów be quiet! silent wings 3 PWM 140mm, bo jest to be quiet! Dark Base 700. Za to jest wyciszona przez co naprawdę ciężko cokolwiek usłyszeć z komputera kiedy się gra, nawet kiedy wszystko jest obciążone na 100%. Kiedy nie gram to nie słyszę z obudowy dosłownie nic. No i dzięki temu bardzo mało się kurzy w środku, coś za coś. Co prawda monitor jeszcze do mnie nie dotarł, ale ustawiłem sobie rozdzielczość dzieki nvidia DSR. GTX 1080Ti spokojnie ma na tyle mocy, że można przeczekać do 3080Ti, wydaje mi się, że zrobiłem dobrze, a zaoszczędziłem ponad połowe ceny RTX 2080Ti przez co dołożyłem do lepszego monitora, czyli Dell Alienware Gaming AW3418DW, który jutro już na pewno do mnie dojdzie, i wtedy będę miał pełnie doznań. Nawet jeżeli w nowych grach nie będę mógł utrzymać stałych 60 fps na ultra, to dzięki G-Sync spadki poniżej 60 fps nie będą tak bardzo odczuwalne (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nigdy nie używałem monitora z G-Sync). Oby Ray Tracing wypalił, i oby RTX 3080Ti wyszło już w 7nm i dało prawdziwego kopa, który pozwoli mi grać w 3440x1440p w stałych 60 fps i włączonym Ray Tracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz Oled'a? Czy tylko wiesz, że się wypalają?

 

Ja to słyszałem, że uledy to dziury w kartonach wypalajo jak stojo niepodlaczone w sklepie.

Poza tym wiadomo, że oledy są dla niekumatych, bo taniej masz 65" led które co prawda ma szary zamiast czarnego, ale ma więcej portów hdmi więc jest lepszy.

 

A tak serio to aktualnie gram tylko na oledzie.

Nie bójcie się oledów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to słyszałem, że uledy to dziury w kartonach wypalajo jak stojo niepodlaczone w sklepie.

Poza tym wiadomo, że oledy są dla niekumatych, bo taniej masz 65" led które co prawda ma szary zamiast czarnego, ale ma więcej portów hdmi więc jest lepszy.

 

A tak serio to aktualnie gram tylko na oledzie.

Nie bójcie się oledów ;)

Oczywiście, że oledy się wypalają. Poczytajcie testy na Rtings.com

 

Tutaj jest aktualny test.

 

 

Jeszcze taka ciekawostka, to kiedyś się wypalił nawet OLED na prezentacji LG, na jakichś targach, i to nie było tak dawno temu. Komicznie to musiało wyglądać.

 

ps. jest nawet tutaj info o tym https://pclab.pl/news78370.html

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oledy się wypalają. Poczytajcie testy na Rtings.com

 

Zanim kupiłem oleda przeczytałem ~150 stron na hdtvpolska, więc można powiedzieć, że wiedziałem co robię.

LG sprzedało ponad 2 miliony oledów serii 7.

Jak myślisz ile z nich się wypaliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno brzmieć w jaki sposób te 2 miliony były używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem oleda przeczytałem ~150 stron na hdtvpolska, więc można powiedzieć, że wiedziałem co robię.

LG sprzedało ponad 2 miliony oledów serii 7.

Jak myślisz ile z nich się wypaliło ;)

 

 

Goście z hdtv polska zwyczajnie kłamią, żeby zwiększyć sprzedaż oledów w PL. Wielokrotnie czytałem jak jeden ze "znawców" z hdtv polska pisał, że matryce oled są wytrzymalsze od LCD. On musiał sobie zdawać sprawę doskonale, że tak nie jest, ale bezczelnie kłamał, że jest inaczej. Niezależne testy ludzi, których Ci podesłałem, i wielu innych pokazują jasno, że oledy się wypalają. Gdybym ja używał OLEDA tak jak używam monitorów, to podejrzewam, że musiałbym co 3 miesiące wysyłać taki telewizor na gwarancje, bo by się wypalały.

 

ps. Dlatego nie ma monitorów OLED, i nigdy ich nie będzie. Dell zapowiadał monitory OLED, ale jak się okazało szybko się z tego wycofał, i nigdy nawet jeden monitor nie trafił na półki sklepowe, zgadnij dlaczego.

Edytowane przez KenpachiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o OLED-ach. Już masa wątków została zawalona gównopostami na temat telewizorów, tego mogłoby to ominąć. Dla swojego dobra skończcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wogole ktos czeka ma 2070 drozej niz 1080ti I mniej wydajnie

Ja czekam :) To że byłaby/będzie mniej wydajna niż 1080ti mi nie przeszkadza, ważna jest jej cena do wydajności. Jakiś tam "haracz" za RT mogę dopłacić ale na pewno nie taki procentowo jaki sobie nvidia policzyła za RTX2080/Ti w stosunku do GTX1080/Ti. Nie ma szans bym zapłacił za RTX2070 cenę jaką sobie nvidia wymyśliła przy preorderze jeżeli RTX2070 wypadnie tak słabo perfvscena jak RTX2080/Ti. To się tyczy RTX2080/Ti/70, bez mocnych przecen te karty nie będą się sprzedawać na takim poziomie jakie ma "marzenia senne CEO Nvidii", na samym początku kupi garstka entuzjastów i na tym się skończy cwaniakowanie nvidii w kwestii "dowalmy wyższe ceny, przecież klienci kupią za każdą cenę". Niech sobie NV znajdzie innych do golenia... RTX2070 słabo wypadnie? (wydajność vs cena) no to Hello GTX1070Ti/80, nie widzę problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...