Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest w ogóle sens żeby 2060 wychodziła. Przed premierą wszyscy zakładali, że Turingi będą się wydajnościowo pokrywać z Pascalami na wzór szachownicy, a tu lipa. 2080 bardzo zbliżona do 1080Ti (może trochę odbiegnie od niej w przyszłości), z 2070 pewnie będzie podobnie. Fakt jest taki, że nadal jest sporo Pascali do sprzedania, więc póki co 1070 będzie mogła spokojnie zastąpić taką teoretyczną 2060. Swoją drogą gdyby taka karta wyszła to byłaby to pierwsza xx60 która przekroczyłaby limit 2k PLN, co jest dość śmieszne jak pomyślę, że taką 560Ti kupowałem za 830zł. szczerbaty.gif

 

Btw. Orientuje się ktoś w X-komowych statusach zamówień? Dziś opłaciłem kartę (bo wczoraj nie dostałem danych do przelewu) i ze statusu "oczekuje na realizację" przeskoczyło na "w trakcie realizacji". Może przyjdzie w następnym tyg. wink.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nie ma żadnych informacji o GV104/102, na dzień dzisiejszy z tego co jest i zakładając brak optymalizacji ropów to zakładam boost ~35%.

 

 

Nie wiem czy jest w ogóle sens żeby 2060 wychodziła. Przed premierą wszyscy zakładali, że Turingi będą się wydajnościowo pokrywać z Pascalami na wzór szachownicy, a tu lipa.

Tak se tłumacz wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie sądziłem, że wzrost wydajności będzie duży, chodziło mi o szachownicę w stylu 1070 - 2060 - 1080 - 2070 - 1080 Ti - 2080 - 2080 Ti, albo przesuniętą w drugą stronę. Wyszło jednak, że te karty są bardzo zbliżone do Pascali i jedynie 2080Ti trochę odbiega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi liczyłem na obniżki 1080ti? Niestety z tą wydajnością,oprócz 2080ti,może być w drugą stronę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Orientuje się ktoś w X-komowych statusach zamówień? Dziś opłaciłem kartę (bo wczoraj nie dostałem danych do przelewu) i ze statusu "oczekuje na realizację" przeskoczyło na "w trakcie realizacji". Może przyjdzie w następnym tyg. wink.gif

 

Powinieneś mieć chyba Legendę w emailu, co dokładnie oznacza dany etap zamówienia.

 

Z tego co pamiętam to "w trakcie realizacji" to etap magazynu i zapakowania karty z przygotowaniem paczki dla kuriera.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi liczyłem na obniżki 1080ti? Niestety z tą wydajnością,oprócz 2080ti,może być w drugą stronę ?

A najgorsze jest to, że teraz przez długi czas raczej nic nowego nie wyjdzie.

 

Powinieneś mieć chyba Legendę w emailu, co dokładnie oznacza dany etap zamówienia.

Właśnie sprawdziłem i chyba nic nie ma. Możliwe, że w późniejszych mailach coś takiego wyślą. Ale w tabelce ze szczegółami zamówienia jest "Data dostępności" - 2018-10-01 - ciekawe czy tyczy się to ogółu jako dostawy dla sklepu, czy mojego egzemplarza.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dni czekam x kom chciał już oddać szmalec, czekamy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi liczyłem na obniżki 1080ti Niestety z tą wydajnością,oprócz 2080ti,może być w drugą stronę

@ tyg temu sprzedałem swoja msi 1080ti gaming x za 2300zl,ktora teraz chodzi na allegro taki że poniżej 2700zl nie kupisz.Gdybyś pierdnął to bym trzymał for you .

Ja zostalem z 760 gtx,która okzała sie felerna i zasilaczem ,nówka corsair hx 1200w z morele bo chciałem zrobic sli,niestety fakt ze obnizylem tackę z płytą(wymóg chłodzenia) nie zmieszczą się 2 kobyły.

także gram w ets 2 w 720p na integrze i jest nawet git.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ma msi trio a i tak duke niby lepsze oc z 2x8.

a ta efka nie widze w specyfikacji by wiecej jak 2x8

zadnego zdjecia nie widze z boku gdzie sie wpina zasilanie.

 

Duke miał lepsze OC bo sztuka którą trafili miała wyższy ASIC, cały czas się powtarza że to kwestia loterii, a ludzie nadal szukają tropu we wtyczkach zasilania, autorskie wersje 1080 też miały się lepiej kręcić przy 8+6pin od wersji 8pin i wyszło jak zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dni czekam x kom chciał już oddać szmalec, czekamy dalej.

Też 2080Ti? Może teraz wyślą, bo w opisach kart mają dumny napis "Nowa data premiery 29.09.2018". bigsmile.gif Pytanie jak duża była to dostawa, bo okaże się, że jeszcze trochę poczekamy. A na morelach sytuacja wcale nie lepsza, tam przewidywany termin dostawy dla Duke to 30 października.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. A gdzie reszta ? Evga.asus strix zwycięzca rankinhu.raptem 4-5 modeli i niewiadomo kiedy się dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda 2080Ti na X-komie ma tą samą datę. Ale nawet nie łudzę się, że dostanę kartę z tej partii, pewnie przede mną było już z milion zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tyg temu sprzedałem swoja msi 1080ti gaming x za 2300zl,ktora teraz chodzi na allegro taki że poniżej 2700zl nie kupisz.Gdybyś pierdnął to bym trzymał for you .

Ja zostalem z 760 gtx,która okzała sie felerna i zasilaczem ,nówka corsair hx 1200w z morele bo chciałem zrobic sli,niestety fakt ze obnizylem tackę z płytą(wymóg chłodzenia) nie zmieszczą się 2 kobyły.

także gram w ets 2 w 720p na integrze i jest nawet git.

 

dobre biznesy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho są dwie opcje, albo na prawdę nvidia nie liczyła, że tyle ludu skusi się w tej cenie na 2080Ti i po prostu mało wypuścili w pierwszej serii, albo było jakieś potknięcie i karty zostały cofnięte i trzeba czekać na rewizję v2. Z 2080 nie ma takich problemów z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie dobrze to 1080 czy 1080Ti?

Będzie +10% względem 1080.Tylko cena też będzie większa niż 1080.

Wystarczy gtx1080(lub nawet gtx1070ti), kartę potrzebuję do 1080p.

1080ti to nadal niezły potworek ale pascali nie okiełznam poniżej 50%TDP, tak więc 1080ti będzie się marnować w 1080p a 1070ti/1080 przy TDP 50% w większości przypadków będzie wystarczająca do vsync60fps/ultra.

Myślę o rtx2070 tylko jako inwestycja w nowinki które ta karta ma prezentować i oferować ale RTXy jakoś blado wyglądają w stosunku do ceny a ich realnych możliwości (okazuje się producenci gier muszą zmniejszać/ciąć efekty RT nawet dla RTX2080Ti by gra działa płynnie w 1080p/ultra co przy cenie karty około 5tyśzł jest parodią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2080ti trio msi,skoro mam mieć hx 1200w to wykarmic. I ta za pobraniem

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że teraz przez długi czas raczej nic nowego nie wyjdzie.

 

 

Właśnie sprawdziłem i chyba nic nie ma. Możliwe, że w późniejszych mailach coś takiego wyślą. Ale w tabelce ze szczegółami zamówienia jest "Data dostępności" - 2018-10-01 - ciekawe czy tyczy się to ogółu jako dostawy dla sklepu, czy mojego egzemplarza.

 

Ja dzisiaj zamówiłem tą samą wersję i mam datę 2018-10-05. Aczkolwiek mam monitor też zamówiony z datą dostępności 27.09, a jeszcze nie dostałem info o odbiorze.

Chociaż mi się bardzo nie spieszy, mam też cpu do wymiany, a teraz z tym nieciekawa sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2080 Trio OC vs TITAN X Pascal OC (ref na NVTTM)

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/16518655/fs/16512767

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/4537774/spy/4532437

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/4536916/spy/4532387

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/16518445/fs/16512674#

 

TITAN X Pascal@2025/11000 (+ 500 w EVGA Prec)

RTX 2080@2085/16000 (+1000 w EVGA Prec)

 

Zabieram się za testy w grach. OC na RTX 2080 daje niewiele, osobno OC mem oraz rdzenia daje po około 3,6% zysku w 3dm. Łącznie udało się uzyskać około + 7%.

Co ciekawe OC mem powyżej + 400 (14800 efektywnie) w EVGA prec nie daje praktycznie żadnych wzrostów wydajności na RTX 2080.

 

W gierkach ta 2080 ładnie leje 1080Ti (2080@2075/15600 vs 1080TI@2025/12000) testuje w 3440x1440p teraz, to w większości wypadków 2080 te kilka fps wyżej wali, nieraz i +10. W kilku grach 1080Ti wygrywa.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w ogóle sens żeby 2060 wychodziła. Przed premierą wszyscy zakładali, że Turingi będą się wydajnościowo pokrywać z Pascalami na wzór szachownicy, a tu lipa. 2080 bardzo zbliżona do 1080Ti (może trochę odbiegnie od niej w przyszłości), z 2070 pewnie będzie podobnie. Fakt jest taki, że nadal jest sporo Pascali do sprzedania, więc póki co 1070 będzie mogła spokojnie zastąpić taką teoretyczną 2060. Swoją drogą gdyby taka karta wyszła to byłaby to pierwsza xx60 która przekroczyłaby limit 2k PLN, co jest dość śmieszne jak pomyślę, że taką 560Ti kupowałem za 830zł. szczerbaty.gif

Gdyby 2060 była RTX a nie GTX to kosztowałaby te ~2000 zł. Ale że 2060 ma być pozbawiona jednostek RT (tensorów pewnie też) to powinna kosztować nie więcej niż 1500 zł. Pozatym premiera 2060 ma nastąpić dopiero po nowym roku, do tego czasu topowe Turingi powinny zauważalnie stanieć, więc 2060 może mieć MSRP na poziomie dzisiejszych 1060 6 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho są dwie opcje, albo na prawdę nvidia nie liczyła, że tyle ludu skusi się w tej cenie na 2080Ti i po prostu mało wypuścili w pierwszej serii, albo było jakieś potknięcie i karty zostały cofnięte i trzeba czekać na rewizję v2. Z 2080 nie ma takich problemów z dostępnością.

z jakiegoś powodu pogłoski o dwóch id dla gpu się pojawiły.

https://pclab.pl/news78823.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby 2060 była RTX a nie GTX to kosztowałaby te ~2000 zł. Ale że 2060 ma być pozbawiona jednostek RT (tensorów pewnie też) to powinna kosztować nie więcej niż 1500 zł. Pozatym premiera 2060 ma nastąpić dopiero po nowym roku, do tego czasu topowe Turingi powinny zauważalnie stanieć, więc 2060 może mieć MSRP na poziomie dzisiejszych 1060 6 GB.

MSRP nie bedzie ma tym samym poziomie to moge ci zagwarantowac,Bedzie drozej niz na premierze 1060

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiegoś powodu pogłoski o dwóch id dla gpu się pojawiły.

https://pclab.pl/news78823.html

Tylko id nie ma nic wspólnego z fabryką z której pochodzi dany chip. Po to są wprowadzone dwa id dla kart byś nie mógł wgrać biosu z podkręconego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wyprzedaję elektronikę, która wydaje się mi zbędna :hmm:

Tablety, telefony...co by tu jeszcze... :hmm:

Nie wiem czy to chore , ale z pewnością zapoznam się z Tą generacją i zapewne nie przedyskutuję na forum czy jest zaj***ista czy też dupska nie urywa, czysto teoretycznie. Praktyka musi być a teoretyka tylko w wypadku gdy Czegoś nie ma. Czasem to wnerwia ale to ludzkie podejście i dobrze że Jest, a pitolenie o czymś czego się nie spróbowało a nie lubi i nie chce, jest dopiero szczytem głupoty i ignorancji.

Nie lubię kaszki...be...!!!

Czekam na cenę zł 2800 za rtx 2800 :D ...-się poczeka-ale na pewno posmakuję, bo kocham to i basta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wyprzedaję elektronikę, która wydaje się mi zbędna :hmm:

Tablety, telefony...co by tu jeszcze... :hmm:

Nie wiem czy to chore , ale z pewnością zapoznam się z Tą generacją i zapewne nie przedyskutuję na forum czy jest zaj***ista czy też dupska nie urywa, czysto teoretycznie. Praktyka musi być a teoretyka tylko w wypadku gdy Czegoś nie ma. Czasem to wnerwia ale to ludzkie podejście i dobrze że Jest, a pitolenie o czymś czego się nie spróbowało a nie lubi i nie chce, jest dopiero szczytem głupoty i ignorancji.

Nie lubię kaszki...be...!!!

Czekam na cenę zł 2800 za rtx 2800 :D ...-się poczeka-ale na pewno posmakuję, bo kocham to i basta!

 

Ja jestem już po testach RTX 2080 Trio. Generalnie to mnie bardzo pozytywnie ta karta zaskoczyła i przy OC 2070/15600 nawet w 4k miała często po 5/7 fps więcej od GTX 1080Ti Aorus Extreme @2025/11800. Jak dojdzie DLSS + RT to już Pascale całkowicie odejdą w odstawkę. Tym bardziej nie mogę się doczekać, aż dojdą do mnie 2080Ti, na dniach :) Uwolnienie potencjału Turinga wymaga mocnej podkręconej platformy, jakby do tego jeszcze odblokowane biosy były pozwalające skorzystać z bardzo mocnych sekcji na tych kartach (bo póki co to i tak ograniczeniem są power limity) to dodatkowa wydajność będzie wykrzesana.

 

Karty świetne, jednak nieudana pod względem PR premiera to wielki strzał w stopę w wypadku Nvidii przez co niestety sami sobie zaszkodzili, a Turing jest póki co mocno niedocenianym GPU, które oferuje realnie znacznie więcej niż się ludziom wydaje. Jak w wypadku zmiany 2x TITAN X Maxwell na 2x GTX 1080 absolutnie nie było to dla mnie nawet trochę interesującym rozwiązaniem, to 2x TITAN Xp bez wahania zamieniłbym na 2x RTX 2080 nawet bez Ti. A, jestem entuzjastą który wyciska drzemiący w GPU potencjał, także Turingi dopiero się rozkręcają ;-) Był u mnie akurat ze swoim 2080 Trio, jeden zacny użytkownik tego forum, także jak wróci do siebie, to pewnie opisze wrażenia z testów i tego co 2080 pokazało na mojej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...