Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w czym? Że trzeba mieć 7980XE żeby w pełni docenić te karty, czy tym że wynik w Vulkanie jest rewelacyjny i już tego powodu warto kupić Turinga a jego cena jest usprawiedliwiona? :D

Bo na forum nie wiem czy zbiorą się ze dwie-trzy osoby które mają ten procek, i to wliczając Gosu, więc generalnie reszcie te testy niewiele powiedzą bo ich interesuje raczej wydajność po sparowaniu z mainstreamem, ewentualnie jakimś 7820X/7900X lub 1920X.

Podobnie z zakupem SLI, przy obecnej cenie...i tak można by dalej.

To nie jest forum dla "entuzjastów" więc można takie wyniki traktować jako ciekawostkę i tyle, ale nie ma sensu tym się przesadnie podniecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż, złamali NDA bo testy można dopiero jutro publikować ;-)

 

 

 

@Mar_S

 

No jak ktoś nie łapie tego, że wydajność GPU, a nie danego konfigu, należy sprawdzać w warunkach które tę wydajność pokażą bez hamowania jej potencjału, to ja pytań nie mam. Ale ten temat był poruszany kilka razy. Bo potem są takie kwiatki jak brak świadomości realiów wydajnościowych i powtarzanie durnej mantry "20%". Rozróżnijmy testy które pokazują co dany sprzęt potrafi, a te które wyniki spłaszczają co w efekcie daje wiele przekłamań. Testy 2080Ti na i5 8600K czy nawet Ryzenie 2700X też już widziałem i o ile fajnie z perspektywy posiadaczy danych CPU zobaczyć jak to śmiga, to z perspektywy ludzi których interesuje PEŁEN potencjał nowego flagowca, już nie. Trzeba to rozumieć i rozróżniać.

 

Co do Quadro to niestety, ale wydajność na tych kartach w grach byłaby niższa od RTX 2080Ti z uwagi na zegary i brak możliwości OC. Natomiast jak będziemy (mamy to w planach) dorzucać testy kart Quadro do konkretnych zastosowań to jak najbardziej możemy je porównywać do kart z serii GeForce, nie będzie to problemem akurat ;-)

 

 

Co do malkontentów, wrzucam na rozluźnienie ;)

 

44164450_1953946314696297_3887238985369518080_n.jpg?_nc_cat=103&oh=68808769859a0e701b6c151386145965&oe=5C4F3BA6

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mają umowę z MSI a NDA nie podpisywali.

Na rozluźnienie to raczej suszone śliwki :lol2:

 

Ps. ten miecz to słynny Excebulibur ? :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam że 2070 będzie na poziomie 1080 jesli chodzi o FPS :) I że to będzie karta do grania w 1080p z RT :D Ni mniej ni wiecej xd

 

A mówiłem :lol2: Nieno troszke tam 2070 lepiej od 1080 wypada :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mają umowę z MSI a NDA nie podpisywali.

Na rozluźnienie to raczej suszone śliwki :lol2:

 

Ps. ten miecz to słynny Excebulibur ? :E

 

Miecz nosi nazwę "Siekacz cebuli" :D Taki tam spontan akurat powstał w czasie kręcenia recki RTX 2080Ti i omawiania tego co to potrafi vs TITAN X Pascal i TITAN V

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisali to nic nie podpisywali :)

...HardOCP has an exclusive for you today. Since we have not signed NVIDIA's recent NDA, we are not being sourced RTX review cards by NVIDIA or its AIBs. We were however able to source a retail sample from overseas. The official embargo for the RTX 2070 expires Tuesday at 8am CDT. Since we are not held to NVIDIA's embargo we have a full RTX 2070 performance review for you today

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już swoja drogą napiszę może dla równowagi o moim zdaniem największej wadzie kart RTX, o której mało osób tutaj pisze, a mianowicie VRAM. Już RX 580 ma 8GB, a oni wsadzili taką samą ilość do kilkukrotnie droższej karty i nawet 2080ti nie ma tej pamięci jakoś zbyt dużo, aby nie martwić się o granie w niedalekiej przyszłości. Jak sprawdzałem użycie vramu na 1080ti to obecne gry dobijają do 8GB już teraz, a perełki do 10GB. Widziałem test RTX 2080 w rise of the tomb raider (w 4K użycie vram potrafi sięgnąć w tej grze 9GB) i na filmiku był stuttering i mniejsza wydajność jak na 1080ti. 2080ti w takiej cenie powinno mieć te 16GB, a RTX 2080 przynajmniej 11GB, bo obecnie osoby posiadające 1080ti mogą rozważać tylko kupno 2080ti, bo takie RTX 2080 w pewnych przypadkach będzie kartą oferującą gorsze osiągi i stuttering właśnie przez vram. Te karty z 8GB mają przed sobą przyszłość tylko do czasu wyjścia nowych konsol, bo wtedy gry multiplatformowe będą zajmować jeszcze więcej vramu.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miecz nosi nazwę "Siekacz cebuli" :D Taki tam spontan akurat powstał w czasie kręcenia recki RTX 2080Ti i omawiania tego co to potrafi vs TITAN X Pascal i TITAN V

Ale "Excebulibur" brzmi bardziej "hamerykańsko", no i co bardziej tępi nie zrozumieją żartu :D

 

Ok, rozumiem samą chęć pokazywania pełnego potencjału, ale gdyby ten sam test puszczać jednocześnie na 8700K i 7980XE to ta "różnica potencjałów" byłaby jeszcze lepiej widoczna, a ludzie mogliby sami wyciągnąć wnioski?

Bo tak to niestety jest to ciekawostka naprawdę interesująca garstkę osób, przynajmniej w Polsce, na zachodzie jest nieco inaczej bo kieszenie są głębsze, no ale też nie bezdenne. :)

Wyświetlenia pewnie też byłyby częstsze.

Masz na kanale testy 2700X i 8700K więc technicznie to żaden problem

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisali to nic nie podpisywali :)

...HardOCP has an exclusive for you today. Since we have not signed NVIDIA's recent NDA, we are not being sourced RTX review cards by NVIDIA or its AIBs. We were however able to source a retail sample from overseas. The official embargo for the RTX 2070 expires Tuesday at 8am CDT. Since we are not held to NVIDIA's embargo we have a full RTX 2070 performance review for you today

 

A, fakt. Nie zwróciłem uwagi. No i gitara :)

 

Ale "Excebulibur" brzmi bardziej "hamerykańsko", no i co bardziej tępi nie zrozumieją żartu :D

 

Ok, rozumiem samą chęć pokazywania pełnego potencjału, ale gdyby ten sam test puszczać jednocześnie na 8700K i 7980XE to ta "różnica potencjałów" byłaby jeszcze lepiej widoczna, a ludzie mogliby sami wyciągnąć wnioski?

Bo tak to niestety jest to ciekawostka naprawdę interesująca garstkę osób, przynajmniej w Polsce, na zachodzie jest nieco inaczej bo kieszenie są głębsze, no ale też nie bezdenne. :)

Wyświetlenia pewnie też byłyby częstsze.

Masz na kanale testy 2700X i 8700K więc technicznie to żaden problem

 

Mam dla Ciebie niespodziankę :) W sobotę robię testy na 8700K, dodatkowo dziś kupuje mostek NVlink 3 slot, bo również SLI na 8700K zrobię. Jak widzisz rozumiem potrzeby ludzi więc na nie odpowiadam :)

 

A już swoja drogą napiszę może dla równowagi o moim zdaniem największej wadzie kart RTX, o której mało osób tutaj pisze, a mianowicie VRAM. Już RX 580 ma 8GB, a oni wsadzili taką samą ilość do kilkukrotnie droższej karty i nawet 2080ti nie ma tej pamięci jakoś zbyt dużo, aby nie martwić się o granie w niedalekiej przyszłości. Jak sprawdzałem użycie vramu na 1080ti to obecne gry dobijają do 8GB już teraz, a perełki do 10GB. Widziałem test RTX 2080 w rise of the tomb raider (w 4K użycie vram potrafi sięgnąć w tej grze 9GB) i na filmiku był stuttering i mniejsza wydajność jak na 1080ti. 2080ti w takiej cenie powinno mieć te 16GB, a RTX 2080 przynajmniej 11GB, bo obecnie osoby posiadające 1080ti mogą rozważać tylko kupno 2080ti, bo takie RTX 2080 w pewnych przypadkach będzie kartą oferującą gorsze osiągi i stuttering właśnie przez vram. Te karty z 8GB mają przed sobą przyszłość tylko do czasu wyjścia nowych konsol, bo wtedy gry multiplatformowe będą zajmować jeszcze więcej vramu.

 

"Rise of Tomb Raider" ma memory leaki typowe, to nie problem karty, a po prostu buga w sterach najprawdopodobniej. Ta sama gra nie ma problemu na GTX 1080, a nawet na GTX 980Ti. Czyli kartach z 8 GB vram oraz 6 GB vram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie niespodziankę :) W sobotę robię testy na 8700K, dodatkowo dziś kupuje mostek NVlink 3 slot, bo również SLI na 8700K zrobię. Jak widzisz rozumiem potrzeby ludzi więc na nie odpowiadam :)

Wrzuciłbyś od razu i byłoby 10 stron mniej w tym temacie. :E

Ale oczywiście porównanie side-by-side z 7980XE będzie? :Up_to_s:

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,

 

"Rise of Tomb Raider" ma memory leaki typowe, to nie problem karty, a po prostu buga w sterach najprawdopodobniej. Ta sama gra nie ma problemu na GTX 1080, a nawet na GTX 980Ti. Czyli kartach z 8 GB vram oraz 6 GB vram :)

Nie wiem czy to można zrzucić winę na memory leak, ale tak czy inaczej grając na 1080ti z 11GB vramu nie miałem nigdy tego problemu, który widziałem na filmie z RTX 2080.

 

A już swoją drogą dziwna te recka 2070. To chyba pierwszy serwis który napisał, że nowy tomb raider chodzi lepiej na DX11, bo dotychczasowe testy pokazywały czasem nawet 50% wydajności więcej na dx12 w miejscach limitowanych przez CPU (no chyba, że do gry wyszedł jakiś patch poprawiający wydajność DX11).

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłbyś od razu i byłoby 10 stron mniej w tym temacie. :E

Ale oczywiście porównanie side-by-side z 7980XE będzie? :Up_to_s:

 

No pewnie, że będzie. Po to ten test robię.

 

Nie wiem czy to można zrzucić winę na memory leak, ale tak czy inaczej grając na 1080ti z 11GB vramu nie miałem nigdy tego problemu, który widziałem na filmie z RTX 2080.

 

A już swoją drogą dziwna te recka 2070. To chyba pierwszy serwis który napisał, że nowy tomb raider chodzi lepiej na DX11.

 

Oczywiście, że to problem z grą / sterami. Jak testowałem RTX 2080 to miałem to samo :) Tylko po zjechaniu z 4k, do np 1440p problem nadal miał miejsce. DOpiero restart kompa pomagał. "ROTR" to jedyna gra gdzie takowy problem jest. I tak jak pisałem, na GTX 1080 chociażby, czy GTX 980Ti wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem :lol2: Nieno troszke tam 2070 lepiej od 1080 wypada :P

Słabiutko karta za ponad 3000 :E

Mogli sobie już darować te jednostki RT w tej RTX2070 i przeznaczyć cały rdzeń na normalne shadery to karta by pewnie była szybsza od 1080Ti a tak będzie to karta do pokazu slajdów z włączonym RT.

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44098142_2221288571474892_8263289405582606336_n.png?_nc_cat=107&oh=7fccd67792bb4e3361ce2ee62fdcf5a9&oe=5C5FCE6F

 

Spokojnie, ty i tak nie kupisz więc co się martwisz? "Wiedzę" o cenach masz adekwatną do "20%" ;-)

 

Dla informacji, cena jaka widnieje na stronie NV. To cena końcowa, dokładnie tyle się płaci, wysyłka za free więc cena za RTX 2070 to 2799 zł.

Czyli taniej niż GTX 1080 w dniu premiery i w cenie podobnej do solidnych nierefów GTX 1080 obecnie dostępnych w sklepach. Bo używek vs nówki, nie porównujemy :) Ja tam bym wybrał RTX 2070, zamiast GTX 1080.

 

Jak AMD zacznie coś sobą reprezentować to możliwe, że ceny nowych serii kart Nvidii również spadną, póki co jest jak jest i tyle. Jojczenie na ceny niczego nie zmieni, szczególnie wśród użytkowników którzy i tak nie mają zamiaru niczego kupić, tylko właśnie jojczą non stop, prowadząc swoje zbędne krucjaty.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44098142_2221288571474892_8263289405582606336_n.png?_nc_cat=107&oh=7fccd67792bb4e3361ce2ee62fdcf5a9&oe=5C5FCE6F

 

Spokojnie, ty i tak nie kupisz więc co się martwisz? "Wiedzę" o cenach masz adekwatną do "20%" ;-)

Nie zmienia to faktu że GTX 1080 będzie bardziej opłacalną opcją dla większości ludzi,kosztuje on w okolicach 2000zł a RTX 2070 w okolicach 2800zł wiec raczej nie warto dokładać 800zł do tak mizernego wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44098142_2221288571474892_8263289405582606336_n.png?_nc_cat=107&oh=7fccd67792bb4e3361ce2ee62fdcf5a9&oe=5C5FCE6F

 

Spokojnie, ty i tak nie kupisz więc co się martwisz? "Wiedzę" o cenach masz adekwatną do "20%" ;-)

Ciebie nikt o zdanie nie pyta.

I tak większość kupi niereferenty a tam ceny z lepszym chłodzeniem ponad 3200.

Już bardziej się nie ośmieszaj :lol2:

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ty koleś masz jakiś problem ze sobą? w co drugim poście starasz sie dowartościować i pokazać, że masz więcej od innych. Nic dziwnego, że na żadnym forum cie nie chcą.

Twoje testy mają wartość co najwyżej średnie albo mierne.

Myślałem, że mod w końcu to ogarnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że GTX 1080 będzie bardziej opłacalną opcją dla większości ludzi,kosztuje on w okolicach 2000zł a RTX 2070 w okolicach 2800zł wiec raczej nie warto dokładać 800zł do tak mizernego wzrostu wydajności.

 

Na TERAZ tak, ok. Natomiast ciekaw jestem min tych którzy każdy grosz oszczędzali, kiedy Pascale zostaną bardzo w tyle, a ten moment zbliża się nieubłaganie. Ja tam nie mam nic do ludzi którzy chcą sobie przyoszczędzić i to robią, wszystko jest ok do momentu jak nie szydzą i nie uskuteczniają wycieczek osobistych wobec tych którzy idą w nowe karty czy to RTX 2070 / 2080 / 2080Ti. Znajomy czeka na RTX 2070 i wolę tą kartę od GTX 1080 mimo różnicy cenowej. Takich osób jest wiele i należy uszanować ich wybory bez zaglądania do portfela i wiecznego szydzenia, szczególnie, jeżeli szydzi ktoś kto nawet 50% wydajności takiego RTX 2070 nie ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TERAZ tak, ok. Natomiast ciekaw jestem min tych którzy każdy grosz oszczędzali, kiedy Pascale zostaną bardzo w tyle, a ten moment zbliża się nieubłaganie. Ja tam nie mam nic do ludzi którzy chcą sobie przyoszczędzić i to robią, wszystko jest ok do momentu jak nie szydzą i nie uskuteczniają wycieczek osobistych wobec tych którzy idą w nowe karty czy to RTX 2070 / 2080 / 2080Ti. Znajomy czeka na RTX 2070 i wolę tą kartę od GTX 1080 mimo różnicy cenowej. Takich osób jest wiele i należy uszanować ich wybory bez zaglądania do portfela i wiecznego szydzenia, szczególnie, jeżeli szydzi ktoś kto nawet 50% wydajności takiego RTX 2070 nie ma ;-)

Nie rozumiem tego stwierdzenia kiedy "Pascale zostaną bardzo w tyle" mam rozumieć ze Nvidia ubija starsze karty poprzez sterowniki czy jak ?

Od siebie dodam jako zwykłego usera że RT nie wejdzie w tej generacji pełną parą wiec nie ma stresu że nagle RT to będzie wymóg.

Dlatego stwierdzam że pod względem opłacalności to

GTX1080>RTX2070

GTX1080Ti>RTX2080

Takie jest moje zdanie może ktoś się z tym nie zgodzić no ale trudno.

Edytowane przez Erwtokritos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty koleś masz jakiś problem ze sobą? w co drugim poście starasz sie dowartościować i pokazać, że masz więcej od innych. Nic dziwnego, że na żadnym forum cie nie chcą.

Twoje testy mają wartość co najwyżej średnie albo mierne.

Myślałem, że mod w końcu to ogarnie...

 

Ja tam widzę, że problem to masz ty ze sobą. Prowadzę normalną dyskusję, gdzie wyrażam swoje zdanie na temat tego nudnego już narzekania. Co do wartości moich testów, masz prawo mieć zdanie jakie masz. Mi to niczego nie robi, ważne, że dużo osób zna ich wartość i je ceni, tak samo jak ja wiem ile w nie wkładam zaangażowania i pracy oraz fakt, że znam się na tym doskonale. Opinie takie jak twoje są nieuniknione, jednak jak zawsze bez argumentów rzeczowych tylko z pociskiem na zasadzie "bo tak, bo cię nie lubię" itp. :) Norma.

 

Nikogo nie obrażam, więc niby dlaczego miałbym bana dostać, bo ty tak chcesz? Śmiesznie :) I pierwsze słyszę o forach gdzie "mnie nie chcą", ale to już przywykłem do tego typu zabawnych opinii. Chcesz to sobie tam coś jeszcze napisz, ja tam olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że GTX 1080 będzie bardziej opłacalną opcją dla większości ludzi,kosztuje on w okolicach 2000zł a RTX 2070 w okolicach 2800zł wiec raczej nie warto dokładać 800zł do tak mizernego wzrostu wydajności.

A jeszcze bardziej opłacalne będzie 980ti :P, z OC podobna wydajność do stockowego GTX 1080 za 2000 zł, w cenie 1000 zł ;), a już najbardziej opłacalne będzie nie kupowanie niczego i czekanie z upgradem do nowej generacji konsol :lol2:

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego stwierdzenia kiedy "Pascale zostaną bardzo w tyle" mam rozumieć ze Nvidia ubija starsze karty poprzez sterowniki czy jak ?

RT w grach raczej się nie zadomowi także z tym "odjazdem" to pomyliło.

Puki co to RTX odjechały tylko z cenami i słabiutką wydajnością w stosunku do ceny.

Wiem prawda jest bolesna co do niektórych tyle kasy a efekt mizerny. Szczególnie jak ktoś preodera zamówił bez testów kart...

Puki AMD coś szybszego nie wyda będzie jak z prockami intela przez ostatnie lata.

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej opłacalne będzie 980ti :P, z OC podobna wydajność do stockowego GTX 1080 za 2000 zł, w cenie 1000 zł ;), a już najbardziej opłacalne będzie nie kupowanie niczego i czekanie z upgradem do nowej generacji konsol :lol2:

Jak ktoś dysponuje kasą 1200zł to 980Ti nie będzie złym wyborem, lepiej to niż 1060 6GB jeśli patrzymy tylko na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...