Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

A co to ma do rzeczy?

Też jestem ciekawy jaki tu jest problem z ratami 0%.

To pierwsza gra z RT kiedy ma mieć premierę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić na raty rtx'a 2070, a że na raty to wiadomo, że tylko allegro, bo tam są te raty 0%. Myślicie, że 2500zł za wersje od gigabyte to znośna cena? Wiem, że za gotówkę można je wyrwać taniej, no ale w moim przypadku nie ma takiej możliwości. I w ogóle wersja OC od tej bez OC różni się czymś oprócz wyższego taktowania w trybie boost? Bo ciężko mi uwierzyć, żeby za tych kilkadziesiąt mhz więcej trzeba było płacić kilkaset zł więcej...

To lepiej uwierz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić na raty rtx'a 2070, a że na raty to wiadomo, że tylko allegro, bo tam są te raty 0%. Myślicie, że 2500zł za wersje od gigabyte to znośna cena? Wiem, że za gotówkę można je wyrwać taniej, no ale w moim przypadku nie ma takiej możliwości. I w ogóle wersja OC od tej bez OC różni się czymś oprócz wyższego taktowania w trybie boost? Bo ciężko mi uwierzyć, żeby za tych kilkadziesiąt mhz więcej trzeba było płacić kilkaset zł więcej...

Zdaje mi się, że nikt tak do końca nie wie jaka jest różnica i czy warto dopłacić te pare setek.

Może warto wstrzymać się jeszcze trochę do testu porównawczego między poszczególnymi modelami?

Raty to nie wstyd, niech prędzej wstydzą się Ci którzy wypitalają bez zastanowienia np. na dwie karty pod sli bo ich ku***wa stać!Co ze sprawiedliwym podziałem dóbr na świecie?

Jeden ma studnie drugi z pragnienia umiera...

I nie wyjeżdżać mi tu prosze z klasykiem Komorem "Zmień pracę..." Bo tak w każdym przypadku się nieda, bo ktoś zawsze musi upiec chleb, albo posprzątać ulicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba masz rację.

X-KOM nie popisał się z premierą GTX 2070. Ja zamówiłem 17 października o 15:45 i dalej czekam.

Piszą tylko maile, że nie mają tych kart i że nie wiedzą kiedy będą mieli. O dziwo np. Morele miały i było można wziąć.

Teraz X-KOM ma u mnie jednak duży minus.

 

W morelach w ogóle nie było 2070 na premierę. Pojawiły się dopiero po kilku dniach i oczywiście nie te w cenie 2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem swoją 2080 duke, w furmarku w tescie godzinnym na max 65 stopni najwięcej, w wiedzminie 3 1440p 50stopni,myślałem ze będzie sporo więcej jak za "najtańszą" wersję. Dodatkowo w mojej obudowie jest cichutka, chlodzenie polpasywne. Ogólne jestem zadowolony, co prawda cena nie należy do najniższych, ale czekałem pol roku na zakup (miała byc 1080ti,ale byla plotka o nex gen więc sie wsytrzymalem) no i dobrze, co prawda wydajność jest taka sama jak ma 1080ti ale zawsze to generacja do przodu, a cena identyczna :P

 

To brzmi wręcz niewiarygodnie. We wszystkich recenzjach MSI 2080 Duke osiąga 70-74 stopnie. Nawet Trio ma 67 stopni. Jaki masz RPM wentylów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesci do PC na raty? Chlopie nie rob jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Kup może po prostu lepiej używkę gtx1070 jak masz brać 2070 na raty :E

 

Niech za te pieniądze lepiej kupi sobie X-a z grą Red Dead Redemption 2 lub inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesci do PC na raty? Chlopie nie rob jaj.

Nigdy nie brałem sprzętu komputerowego na raty, ale jeśli są to raty 0% to nie ma w tym nic złego o ile nie jest brane na raty, a potem trza klepać biedę żeby je spłacić. Mało rozsądne jest też branie na raty 0% oferty kilka stów droższej tylko ze względu na możliwość wzięcia tych rat bo to mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać te karty za taką kasę, z wydajnością dupy nie urywającą do poprzedniej generacji, padające po miesiącu to faktycznie musiałbym być naprawdę desperatem.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeżeli biorę coś na raty a mam taką możliwość np wziąć na 0% to się nie zastanawiam tylko biorę, jeżeli mam wydać odrazu 5-10tyś, czyli kwotę która może gdzieś na mnie jeszcze pracować i dawać jakiś % płynności finansowej to głupotą jest wtapiać cały hajs.

Panowie, to nie trzeba być przedsiębiorcą , zresztą te karty w koszty można wrzucić, a nawet jak nie możecie to zapytajcie znajomego(/ych) żeby wciągnął to w koszta, Przykład :ostatnio była promo 10% na sferisie i było z 3999 na 3550 doliczcie jeszcze -23% na Vacie i macie dobry 1000zł w kieszeni. I nie nazwę tego Januszowaniem tylko przedsiębiorczością...

Sam biorę to i owo na raty, ale to wiem że jestem w razie "W" spłacić wszystko naraz.

 

Nawet dzwonili  z X-komu do  mnie i poinformowali  ze armorów ni ma nie będzie w najbliższym  czasie,  ale moge zrezygnowac z zamówienia.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy specjalnie biorą raty i kredyty, żeby wyrobić sobie wiarygodność finansową. Ale widocznie lepiej jest wyzywać od podludzi, wtedy można sobie podbudować ego i przy okazji licznik postów na forum.

 

Btw. żebym nie był gołosłowny to zacytuję.

to  już jest patologia chorych napalonych graczy dla mnie podludzie , zeby  brac  na raty karte zeby miec 15 lub 20  klatek wiecej w grze  chore.

 

  przez takich jest popyt  w sprzedazy i cena rosnie a nie spada.

A takich kwiatków w tym wątku jest o wiele więcej. Od tej pory zaczynam zgłaszać każdy tego typu idiotyczny komentarz, bo zaczyna to już być irytujące. Zobaczymy jak zareaguje moderacja. wink.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesci do PC na raty? Chlopie nie rob jaj.

 

ludzie kupuja tansze rzeczy do domu na raty, co w tym dziwnego? tostery, sokowirówki to czemu by nie karty dzwiekowej czy graficznej.

nie wiem co to za jakies skrzywienie na branie czegos na raty.

 

 

btw. moja FE ma juz ponad tydzien, krecona od dnia pierwszego i dalej dziala. AMA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. moja FE ma juz ponad tydzien, krecona od dnia pierwszego i dalej dziala. AMA :D

Podkręć o więcej niż 1MHz cwaniaku. szczerbaty.gif

 

Ciekawe jaka jest realna skala wadliwych RTXów.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2080 Ti pozazdroszczę, ale Januszując w tej cenie mam 2070 + ps4 pro + kilka gier thumbup.gif

Każdy robi jak uważa, szkoda że jeszcze nie ma żadnej gry aby zobaczyć jak RT działa na 2070, czy oby nie będzie to pokaz slajdów, jestem ciekaw.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć o więcej niż 1MHz cwaniaku. szczerbaty.gif

 

Ciekawe jaka jest realna skala wadliwych RTXów.

 

max dobija mi 2085 (+100 na rdzeniu, +800 na pamięciach) :)

Sesja w BF4 w 4k, power draw dobija 320W, taktowanie ok 2010 bo 4k dobija mocno grafe, nic nie sypie, nic nie wywala, tempy dobijaja do 80C na wentylach ustawionych 1:1 z temperatura

taktowanie na rdzeniu max 1.069v

za to timespy przechodzil na +140, firestrike dopiero +115 a gram na +100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Przykład :ostatnio była promo 10% na sferisie i było z 3999 na 3550 doliczcie jeszcze -23% na Vacie i macie dobry 1000zł w kieszeni..

 

Nawet dzwonili  z X-komu do  mnie i poinformowali  ze armorów ni ma nie będzie w najbliższym  czasie,  ale moge zrezygnowac z zamówienia.

Nie masz czasem potem tylko 1 rok gwarancji na taką karte tak słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kupuja tansze rzeczy do domu na raty, co w tym dziwnego? tostery, sokowirówki to czemu by nie karty dzwiekowej czy graficznej.

nie wiem co to za jakies skrzywienie na branie czegos na raty.

 

 

Bo wtedy jest bardzo drogo :)

 

czy płacenie, no nie wiem, 30% więcej za coś na co nas nie stać to taki super pomysł?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe porównanie "out of box" vs ustawiony maksymalny stabilny zegar dla danego napięcia.

Karta: EVGA GeForce RTX 2080 XC ULTRA GAMING

Pamięci na karcie +650 za wyjątkiem testu fabrycznego.Bez ingerencji w kontrolę wiatraczków.

 

zbiorczatabelka.png

Logi wyciągnięte z HWinfo64

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kwestii uv po staremu. 0.9v wygląda optymalnie. Przy słabym chłodzeniu można schodzić bliżej 0.85V

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nigdy bym się nie spodziewał, że stwierdzeniem, że chcę wziąć kartę graficzną na raty za 0% wywołam taki shitstorm. Albo ja naprawdę pomijam jakąś kluczową kwestię, albo niektórzy mają tu ze sobą naprawdę jakiś problem. Może niech administracja utworzy oddzielne forum o nazwie pclabLITE dla biedoty, której nie stać gotówkowo na sprzęt komputerowy za 2-3k zł.

 

Kartę kupuję nie po to, żeby klepać biedę w zamian za kilka fps'ów więcej jak ktoś tu napisał, tylko dlatego, że mój obecny HD7950 kilka dni temu wyzionął ducha i muszę kupić coś nowego, a że nie mam zamiaru wymieniać sprzętu za kolejny rok czy dwa lata jak niektóra szlachta tutaj i szukam czegoś, co posłuży mi przez co najmniej kolejnych 6 lat, to wydaje mi się że ten rtx jest odpowiednim wyborem, zwłaszcza, że biorę pod uwagę tylko nowy sprzęt.

 

Sorry za offtop, ale musiał jakoś odnieść się do tej "toksyczności".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem potem tylko 1 rok gwarancji na taką karte tak słyszałem

 

kupisz normalnie z F-vat i później dodasz w koszta działalności, nawet samochód który kopiłeś np 5 lat temu możesz wrzucić w koszta i wciągnąć go na firmę.Ale z tą gwarancja to tak różnie jak producent powie.

 

Zresztą przed uszczlenieniem Vatu,  to lepiej  nie myśleć co  się odwalało w tej kwesti..

 

Wow, nigdy bym się nie spodziewał, że stwierdzeniem, że chcę wziąć kartę graficzną na raty za 0% wywołam taki shitstorm. Albo ja naprawdę pomijam jakąś kluczową kwestię, albo niektórzy mają tu ze sobą naprawdę jakiś problem. Może niech administracja utworzy oddzielne forum o nazwie pclabLITE dla biedoty, której nie stać gotówkowo na sprzęt komputerowy za 2-3k zł.

 

Kartę kupuję nie po to, żeby klepać biedę w zamian za kilka fps'ów więcej jak ktoś tu napisał, tylko dlatego, że mój obecny HD7950 kilka dni temu wyzionął ducha i muszę kupić coś nowego, a że nie mam zamiaru wymieniać sprzętu za kolejny rok czy dwa lata jak niektóra szlachta tutaj i szukam czegoś, co posłuży mi przez co najmniej kolejnych 6 lat, to wydaje mi się że ten rtx jest odpowiednim wyborem, zwłaszcza, że biorę pod uwagę tylko nowy sprzęt.

 

Sorry za offtop, ale musiał jakoś odnieść się do tej "toksyczności".

Lepiej nie pisż, że tego RTX chcesz włozyć w jakiś stary porcesor bo bedzie kolejna gównoburza szczerbaty.gif

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oby nie będzie to pokaz slajdów, jestem ciekaw.

Bez obaw, nie zobaczysz pokazu slajdów, bo pewno w ogóle nie zobaczysz tego ray coś tam.lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nie pisż, że tego RTX chcesz włozyć w jakiś stary porcesor bo bedzie kolejna gównoburza Dodaj obrazek

 

Spokojnie, do 7700k raczej będzie pasował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nigdy bym się nie spodziewał, że stwierdzeniem, że chcę wziąć kartę graficzną na raty za 0% wywołam taki shitstorm. Albo ja naprawdę pomijam jakąś kluczową kwestię, albo niektórzy mają tu ze sobą naprawdę jakiś problem. Może niech administracja utworzy oddzielne forum o nazwie pclabLITE dla biedoty, której nie stać gotówkowo na sprzęt komputerowy za 2-3k zł.

 

Kartę kupuję nie po to, żeby klepać biedę w zamian za kilka fps'ów więcej jak ktoś tu napisał, tylko dlatego, że mój obecny HD7950 kilka dni temu wyzionął ducha i muszę kupić coś nowego, a że nie mam zamiaru wymieniać sprzętu za kolejny rok czy dwa lata jak niektóra szlachta tutaj i szukam czegoś, co posłuży mi przez co najmniej kolejnych 6 lat, to wydaje mi się że ten rtx jest odpowiednim wyborem, zwłaszcza, że biorę pod uwagę tylko nowy sprzęt.

 

Sorry za offtop, ale musiał jakoś odnieść się do tej "toksyczności".

 

Nie ma nic złego ani niewłaściwego w kupowaniu na raty/kredyt, jeśli jest to właściwie skalkulowane. Przy ratach 0% to w zasadzie zawsze się opłaca. Prawie każdy w życiu brał jakiś tel. w abonamencie. To jest właśnie kupowanie na raty, jakby ktoś nie wiedział :) Mają z tym problem tylko niektórzy 60 latkowie, którzy szczycą się tym, że nigdy nie mieli kredytu, albo dzieci, które nie rozumieją jak można zarabiać pieniądze inaczej niż tylko na etacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...